3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Čtvrtek 03.04.2014, 15:00 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL

To je ode mne pro tuto chvíli vše, já vám přeji příjemný zbytek dne a zase někdy napočtenou. (17:35:56)

Třetí třetina se nesla ve znamení tuhého boje a k vidění nebyl tolik atraktivní hokej, jako jsme mohli vidět v předešlých dvou třetinách. I když se hosté snažili v závěru využít hru v šesti mužích, Magnitogorsk je už k ničemu nepustil a vítězství si pohlídal i díky skvělému výkonu brankáře Košečkina.

Máme za sebou první utkání finále Východní konference, ze kterého se radují domácí hráči. Vítěznou trefu si připsal v 27. minutě tahoun týmu Sergej Mozjakin a Metallurg se tak ujímá vedení v sérii 1:0.

Československá stopa v utkání:

Jan Kovář (MET) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:17
    Tomáš Záborský (UFA) Nezasáhl do zápasu.

59:45
    Hraje se ve středím pásmu a pro domácí to vypadá dobře.

59:30
    Těreščenko zkusil štěstí, ale branku netrefuje a je pískáno zakázané uvolnění.

58:57
    V obranné třetině domácích to nyní vypadá jako na střelnici, avšak pozorný Košečkin prozatím žádný z těchto pokusů za svá záda nepustil!

58:25
    Vasilevskij je na střídačce a hosté to zkoušejí v šesti!

58:10
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29
    Osala se hned dvakrát dostal do gólové pozice a pokaždé zvolil spíše razanci, a tak ani jeden z jeho projektilů nezamířil na branku Vasilevskije! Velká škoda pro domácí.

56:40
    V závěru utkání sledujeme spíše bojovný hokej.

56:00
    Zubarev to zkusil z kruhu a Košečkin jeho pokus vyráží.

55:50
    Mozjakin ztratil kotouč v útočném pásmu a zaútočit mohou hosté.

55:12
    Kotouč s tečí opustil kluziště a vhazovat se bude znovu před brankářem domácích.

54:55
    Košečkin podržel nahozený puk a vhazovat se bude po jeho pravici.

54:45
    Grigorenko svou střelou z kruhu neohrozil Vasilevskije.

53:49
    Oba celky dělají chyby ve středním pásmu a ztrácí puky.

52:33
    Mereskin v obrovské šanci! Nikým nehlídán dostal přihrávku do oblasti kruhu a ve vyložené pozici trefuje pouze brankáře domácích.

52:10
    Útočná snaha hostí vyšla vniveč, protože je pískán ofsajd.

Tomáš Kouba

Branky a nahrávky: 9. Pare (Chabarov), 18. Potěchin (Malenkich), 27. Mozjakin (Zaripov, Kovář) – 5. Chlystov (Slepyšev), 13. Hartikainen (Makarov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář, Pare, Kazionov, Potěchin, Platonov, Kosov, Junkov, Timkin, Brent, Osala, Grigorenko
    Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Sochatskij) – Višněvskij, Proškin, Zubarev, Koltsov, Sopel, Kulda, Isangulov, Vasilevskij – Mereskin, Chlystov, Slepyšev, Mirnov, Pihlstrom, Kajgorodov, Ankudinov, Makarov, Hartikainen, Stěpanov, Gluchov, Pankov

Rozhodčí: Gofman, Bělov – Sivov, Šeljanin