Grödig – Salzburg 1:3 (kon.) | Wiener – Ried 1:1 (kon.) | Wacker – Wolfsberger 0:1 (kon.)
Sturm Graz – Admira 1:1 (kon.)
SV Grödig
1:3 (0:0)
FC Red Bull Salzburg
Sobota 05.04.2014, 16:30 • Untersbergarena, Grödig • Rakouská Bundesliga

To je z tohoto on-line přenosu vše, přeji hezký zbytek dne. (18:29:44)

Je za námi zajímavé utkání, které nakonec skončilo zaslouženým vítězstvím Salzburgu. Skóre otevřel ve 48. Soriano, jenž dorazil míč do prázdné brány. V 76. minutě zvyšil na 2:0 ve prospěch hostů krásnou střelou Ulmer a o dvě minuty později dorazil za záda Fenda balón Berisha. V 83. minutě se Grödigu podařilo snížit, a to zásluhou Potzmanna, který překonal Walkeho povedenou střelou.

90+3
    Elsneg se zkoušel prodrat přes C. Leitgeba, ten ho ale o míč připravil.

90+2
    Utkání už se jen dohrává a ani jeden z týmu se nikam nežene.

90+1
    Hlavní sudí nastavuje 3 minuty.

90
    Probíhá poslední minuta řádné hrací doby, Salzburg si své vítězství pohlídá.

89
    Po souboji ve středu hřiště zůstává ležet na zemi Martschinko, zápas nejspíše dohraje.

88
    Dlouhý nákop na Soriana byl úspěšný, hostující kanonýr poté vystřelil, pokus byl zblokován na rohový kop.

83
    Grödig právě vstřelil branku!
    Tak domácí se aspoň dočkávají snížení! Krásnou zatočenou střelou k pravé tyči se prosazuje MARVIN POTZMANN.

78
    Salzburg právě vstřelil branku!
    A je to 0:3! Míč kutálející se do brány ještě sice odvrátil jeden z domácích beků, pak se k balónu ale dostal VALON BERISHA, jenž zvyšuje na 3:0 ve prospěch Salzburgu.

76
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Odražený míč se dostal až k ANDREASU ULMEROVI a ten se prosadil krásnou střelou do horního růžku branky.

72
    Dnes nevýrazného Alana vystřídal Zulj.

72
    Další střídání, aktivního Kampla střídá Ulmer.

71
    Correa se dokázal dobře zorientovat ve zmatku před bránou, jeho střela ale skončila těsně nad břevnem!

70
    K hlavičce se nikdo nedostal. V zápětí byl faulován Sigurdsson, bude to volný přímý kop.

70
    Domácí fotbalisté budou zahrávat rohový kop...

68
    Střídání na straně Grödigu, Trdinu nahrazuje Sigurdsson.

67
    Na hranici šestnáctky se ke střele dostal Huspek, jeho pokus ovšem skvěle zlikvidoval Walke!

66
    Ramalho skvěle odstavil v osobním souboji Elsnega a vybojoval tak míč.

65
    Cabrera podkopl Alana a dostává žlutou kartu.

64
    Po kontaktu zůstal v pokutovém území ležet Trdina a dožadoval se penalty, píšťalka sudího zůstala němá.

63
    Centr z pravé strany odhlavičkoval do bezpečí Ramalho.

62
    Grögid se teď usadil na polovině svého soupeře, do pokutového území se ale nedostal.

59
    Salzburg se i po vstřelené brance žene dopředu, uvidíme, jak na inkasovanou branku zareagují domácí fotbalisté.

56
    Mané jde na lavičku, zahraje si Berisha.

55
    Elsneg dostal do běhu pšknou přihrávku a následně si obhodil obránce, Walke se mu včas vrhl pod nohy a znemožnil mu zakončit.

54
    Mané se snažil prodrat po levé straně, byl faulován, čehož si hlavní sudí všiml.

53
    Fend si poradil se střelou Šventa a může rozehrát.

52
    Alan byl faulován těsně před šestnáctkou, to bude zajímavá standardní situace.

52
    Soriano to chytře zkoušel z hranice šestnáctky, jeho zakroucený pokus ale mezi třemi tyčemi neskončil.

50
    Correa dostává za faul na Kleina žlutou kartu.

48
    Salzburg se ujímá vedení! Po centru ze středu hřiště se k odraženému míči dostal jeden z modro-žlutých, jenž vypálil. Odražený míč se dostal k JONATHANU SORIANOVI, pro něhož už nebyl problém dopravit kulatý nesmyl do prázdné brány.

47
    Ilsanker byl nedovoleně zastaven u středového kruhu.

46
    Hosté se ihned vydali do útoku, finální přihrávka byla ale velmi nepřesná, Fend tak bude odkopávat od brány.

46

Hráči obou celků už nastupují na hrací plochu, druhý poločas za chvíli začne.

Druhý poločas začne přibližně v 17:30.

První poločas končí a domácí fotbalisté jsou doprovázení do kabin potleskem. Sehráli totiž vyrovnanou bitvu, to hlavně díky skvěle fungující obraně. Největší šanci ke skórování měl z přímého kopu salzburgský Soriano, Fend ale předvedl parádní zákrok.

45

45
    Začala poslední minuta první půle.

44
    Další standardní situace pro domácí, tentokrát M.Leitgeb ihned vystřelil, Walke si se skákavým míčem poradil.

43
    Correa byl faulován Ramalhem a ten dostává žlutou kartu. Následný centr z volného přímého kopu pouze dolétl do rukavic Walkeho.

42
    Uvidíme, co nabídnou poslední minuty první půle, Grödig zatím hraje se svým soupeřem vyrovnanou partii.

41
    Hart si teď pomohl "malou domů."

40
    Ramalho zastavil útočnou akci domácích dobrým obranným zákrokem, poté možná trochu zbrkle míč odkopl do zámezí.

39
    Dobrá útočná akce Grödigu, Elsnegovi na finální zakončení však scházel krok, míč má ve své moci Walke.

38
    Perchtold v souboji o míč přišpápl nohu Hintereggerovi, je tak pískán nedovolený zákrok.

37
    Centr do pokutového území bez jakýchkoliv problému odhlavičkoval Ramalho.

36
    Hinteregger uspěl v hlavičkovém souboji proti Elsnegovi, jeho vyhraný souboj ale k ničemu nebyl, u míče jsou bílo-modří.

35
    Utkání by možná pomohla první branka, pak by totiž i druhý z týmu musel své síly vrhnout do útoku.

34
    C.Leitgeb byl tvrdým skluzem poslán k zemi, karta ale není Hartovi udělena.

32
    Fend dobře přečetl záměry Maného a sebral mu míč z pod nohou.

31
    Domácí přečkali těžké chvíle a snaží se hru uklidnit.

30
    Rohový kop se bude opakovat, míč byl zblokován.

30
    Krásná střela Soriana a ještě krásnější zákrok Fenda, ten míč parádně vyrazil levou rukou na rohový kop!

29
    Alan byl faulován ve vzdálenosti 25 metrů od brány Fenda, to bude zajímavá standardní situace.

28
    Salzburg je aktivnějším celkem, žádnou příležitost si ale nevytvořil, obrana Grödigu zatím funguje dobře.

27
    Tschernegg fauloval na pravé straně Kampla a vysloužil si za to žlutý kartónek.

26
    Hart teď na poslední chvíli zablokoval přihrávku na rozběhnutého Alana, kdyby tato přihrávka prošla, tak Alan by šel na Fenda úplně sám.

25
    Centr z levé strany si Walke v pohodě stáhl ze vzduchu, může tak rychle rozehrát.

24
    Fend musel daleko z brána, aby odkopl míč před dotírajícím Alanem do zámezí, pro domácího brankáře to dobře dopadlo.

23
    Teď je pískán ofsajd na opačné straně, v něm byl přistižen Mané.

22
    Škoda, že rychlý protiůtok teď Grödigu nevyšel, Correa si v poslední chvíli míč příliš předkopl.

21
    Míč se po nepřesné přihrávce dostal až k Walkemu, ten rukou ihned posílá míč na Šventa, který zakládá útočnou akci.

20
    Hosté kombinují na své vlastní polovině a snaží se najít skulinku v obranném bílo-modrém valu.

19
    Teď se ke střele dostal kanonýr Alan, trefil pouze boční síť Fendovy svatyně.

17
    Obrana Grödigu hraje především na jistotu, zatím to domácím borcům vychází.

17
    Mané se provinil útočným faulem, faulovaným hráčem byl Hart, ten byl zasažen rukou do obličeje.

16
    Correa se teď v pokutovém území Salzburgu nepříjemně srazil s Elsnegem, nic vážného to ale nebude, ve hře budou oba pokračovat.

15
    Jeden z hostí zahrál na útočné polovině rukou, hlavní sudí si toho samozřejmě všiml a píská tak ve prospěch Grödigu.

14
    Neviděli jsme zatím žádnou šanci na ani jedné straně, uvidíme, co přinesou následující minut utkání.

13
    Correa se zkoušel prodrat po své levé straně do brejku, Klein ho ale zastavil nedovoleně. Hostující hráč tak dostává žlutou kartu.

11
    Už podle rozestavení Grödigu je patrné, že se domácí budou soustředit především na defenzívu, útočná síla Salzburgu je totiž obrovská.

10
    Na Kamplův centr si naskočil Hinteregger, těsně však svou hlavičkou minul bránu.

9
    Klein to zkusil z dvaceti metrů, jeho pokus byl zblokován na rohový kop.

8
    Kampl byl faulován Correou ve středu hrací plochy, u míče tak budou modro-žlutí.

7
    Grödigu dělá velké problémy napadání Red Bullu, tudíž rozehrávka domácích je velmi špatná a kostrbatá.

6
    Švento poslal do pokutového území centr, toho se ovšem nikdo nedotkl a Fend tak bude odkopávat od branky.

6
    Hosté ale nyní budou zahrávat standardní situaci...

5
    Kampl si chtěl zpracovat vzdušný balón, obrana domácího celku mu však jeho záměry překazila, vhazovat budou hráči Grödigu.

4
    Salzburg je od začátku utkání u míče a domácím fotbalistům kulatý nesmysl ještě vůbec nepůjčil.

1
    Grödig hraje v tradiční bílo-modré kombinaci, Salzburg má modro-žluté dresy.

1

SV Grödig: Fend – Martschinko, Cabrera, Tschernegg, Hart – Correa, M.Leitgeb, Perchtold, Huspek – Trdina – Elsneg
    Náhradníci: Adilovic; Sigurdsson, Potzmann, Nutz, Hayden, Maak

FC Red Bull Salzburg: Walke – Švento, Hinteregger, Ramalho, Klein – Mané, Ilsanker, C.Leitgeb, Kampl – Alan, Soriano
    Náhradníci: Gustafsson, Meilinger, Berisha, Ulmer, R. Zulj, Rodnei, Lazaro

Rozhodčí: Stephan Klossner – Vital Jobin, Carmine Sangiovanni – Oliver Drachta.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

08.02. 2014 Salcburk – Grödig 6 : 0
    27.10.2013 Grödig Salcburk 0 : 3
    10.08. 2013 Salcburk – Grödig 4 : 1

Salcburg si v letošní sezóně počíná velmi suveréně, vždyť na svém kontě má už 71 bodů a titul mu už nikdo nesebere. Jen v minulém kole se možná zrodilo překvapení, hráči Red Bullu totiž na domácím hřišti remizovali s posledním Innsbruckem 0:0.

SV Grödig

Grödig se po skvěle odehrané podzimní části začíná propadat tabulkou. Z druhého místa se propadl na čtvrté a Ried už navíc na něj ztrácí pouze čtyři body. V posledních dvou zápasech navíc nedokázal vstřelit ani branku, inkasoval však hned desetkrát.

29.03. Admira – Grödig 4 : 0
    26.03. Grödig – Sturm Graz 0 : 6
    22.03. Ried – Grödig 1 : 4
    15.03. Grödig – Innsbruck 1 : 1
    08.03. Austria Vídeň – Grödig 2 : 0

Zdravím všechny příznivce nejvyšší rakouské fotbalové soutěže. V této textové on-line reportáži se zaměříme na duel mezi SV Grödigem a Red Bullem Salzburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.