Bulharsko – Gruzie 19:1 (kon.) | KLDR – Hongkong 12:2 (kon.) | Lucembursko – SAE 8:1 (kon.)
Lucembursko
8:1 (4:0, 4:0, 0:1)
Spojené arabské emiráty
Středa 09.04.2014, 19:30 • Patinoire Kockelscheuer, Luxembourg • Mistrovství světa - III. A Divize

To je ode mě z tohoto utkání pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen hokejového) Onlajnu, na počtenou! (21:55:34)

Počet vyhraných vhazování: 42-35
    Branky a nahrávky: 9. Backes, 12. Eriksson, 17. Scheier, 19. R. Scheier (Houdremont, B. Welter), 27. Houdremont (Gronlund), 31. Houdremont (Beran, Waltener), 31. Beran (Welter, Waltener), 40. Welter (Houdremont) – 44. O. Al Shamisi
    Rozhodčí: Kneževič (CRO) – Cui (CHN), Palkovi (HUN)
    Diváci: 850

V poslední periodě jsme měli k vidění především vyloučení než branky. I když jedna branka přeci jen padla a to z hole Omara Al Shamisiho, který pro svůj národní tým zařídil aspoň jeden čestný gól, navíc vstřelený v početní výhodě. Ve třetí třetině jsme se stali svědky neuvěřitelné věci a to 11 vyloučení za celou třetinu. Na trestné lavici se, jak jinak, než střídali obě mužstva. I kvůli tomuto faktu dnes Lucembursko jasně přehrálo soupeře z jihozápadního kouta Asie v poměru 8:1.

60:00

59:00
    Dnešní utkání sleduje 850 diváků.

58:43
    Své poslední dvě minuty v dnešním zápase si na vlastní bedra připisuje Mubarak Al Mazrouei, jehož držení protihráče neuniklo očím hlavního sudího.

57:38
    Domácí v plném počtu. Snad už se do konce zápasu vylučovat nebude.

55:38
    Rozhodčí to dnes musejí mít velmi obtížné. Další dvě minuty si jde odpykat Steven Minden, který se provinil sekáním.

54:45
    Také hosté v plném počtu, uvidíme, na jak dlouho.

54:39
    Lucembursko v plném počtu.

52:45
    Vyloučení jak jinak než i na straně Arabů. Vyloučen je Omar Al Shamisi na 2 minuty za hrubost.

52:39
    Třetí třetina je ve znamení neustálých vyloučení. Na straně domácích si jde odpočinout Thierry Holtzem na 2 minuty za držení hole.

49:38
    Hosté budou dvě sekundy hrát znovu v dvojnásobné početní nevýhodě. Za držení soupeře si jde dvouminutový trest odsedět Yahya Al Jneibi.

49:30

47:40
    V trendu vylučování pokračujeme i nadále. Hostující kapitán, Juma Al Dhaheri, je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

47:30
    Tentokrát jsou to domácí, kteří míří si na 2 minuty odpočinout. Za faul kolenem je vyloučen Marcus Eriksson.

47:06
    Hosté přežili dvojnásobné oslabení a jsou v plném počtu.

46:56
    Lucembursko hraje v plném počtu.

45:06
    S vyloučením se nám roztrhl pytel, dalším, kdo usedá na lavičku trestů je Omar Al Shamisi. Tento hráč je potrestán za hákování.

44:56
    Za Lucembursko si jde odpykat dvouminutový trest Ronny Scheier, který se proti pravidlům provinil sekáním.

44:27
    Hosty gól až moc rozproudil, čímž se prokázala stinná stránka této věci a to je vyloučení Yahyae Al Jneibiho na 2 minuty za hru vysokou holí.

43:34
    Spojené Arabské Emiráty právě vstřelily branku!
    Využitá přesilová hra! Přeci jen se hosté dočkávají a využívají k tomu dokonce přesilovou hru. Na rozdíl sedmi branek snižuje OMAR AL SHAMISI. Velikánská radost ze vstřelené branky na střídačce Spojených Arabských Emirátů. Bez asistence.

42:25
    Ve třetí třetině si jde usednout na trestnou lavici jako první domácí Patrick Schon. Provinil se držením soupeře a obdržel za to dvouminutový trest.

Využití: 4-0

Domácí Lucembursko v celé druhé třetině jasně dominovalo. Lucembursku ani nevadilo, že hrálo třikrát v početní nevýhodě, i přesto se dokázali natlačit před bránu hostů a vystřelit. To, co se dnes nedaří Spojeným Arabským Emirátům, což je proměňování početních výhod, to jde naopak velmi skvěle Lucembursku, které ve druhé třetině velmi rychle proměnilo celkově 3 přesilové hry, z toho jednu dvojnásobnou a přidalo jednu branku při hře 5 na 5 jen pár sekund před koncem druhé třetiny. Bude napínavé pozorovat, jak s vývojem zápasu naloží obě mužstva, i když podle mého názoru je již teď jasně rozhodnuto o vítězi.

40:00

39:47
    Lucembursko právě vstřelilo branku!
    Těsně před sirénou oznamující konec druhé třetiny přidává již osmou branku Lucemburska BENNY WELTER. Asistence: Ben Houdremont

38:40
    Hosté neproměňují ani šestou nabídnutou početní výhodu. Domácí v plném počtu.

36:40
    Dalším kdo se dnes řadí mezi potrestané hráče je Christophe Thiry, který si jde odpočinout na dvě minuty za podražení.

33:37
    Přesilová hra pro hosty zůstala neproměněna. Lucembursko v plném počtu.

31:37
    Už se stává tradicí, že je domácí tým po využité přesilové hře vyloučen na 2 minuty. Teď se to povedlo Sachovi Backesovi za držení soupeře.

30:33
    Využitá přesilová hra! Lucembursko využívá i následující početní výhodu 5 na 4. Tentokráte se trefil do sítě hostů ROBERT BERAN. Asistence: Benny Welter, Clement Waltener

30:20
    Využitá přesilová hra! Domácí zas a znovu bleskurychle odpovídají. Dnes již podruhé se v přesilové hře trefil BEN HOUDREMONT. Asistence: Robert Beran, Clement Waltener

30:12
    Stejně jako v první třetině, tak i v druhé třetině nabízejí Spojené Arabské Emiráty svému soupeři dvojnásobnou přesilovou hru. Na 2 minuty vyloučen Mohammed Al Dhaheri za hru vysokou holí.

29:36
    Odpočinout na dvě minuty si jde Mubarak Al Mazrouei, který se provinil držením hole.

29:17

27:17
    Naopak nyní se trestá na druhé straně. Za vysokou hůl si Georges Scheier vysloužil dvouminutový trest.

26:20
    Využitá přesilová hra! Bleskurychlé využití přesilové hry přichází z hole BENA HOUDREMONTA, který dnes využívá již druhou nabídnutou početní výhodu. Asistence: Kevin Gronlund

25:48
    Hosté jsou v obranné činnosti až moc nedůslední. Na 2 minuty je vyloučen Mohammed Al Dhaheri, který obdržel menší trest za podražení.

25:00
    Střelecky už se však probudilo i Lucembursko, poprvé v druhé třetině vyzkoušeli domácí hráči pozornost Al Suwaidiho.

23:00
    V úvodních minutách druhé třetiny jsou střelecky aktivnější hosté, kteří dokázali již dvakrát ohrozit svatyni Weltera.

Využití: 1-0

První třetina byla od 9. minuty v jasné režii Lucemburska. Pořádající země dokázala za posledních 11 minut v první třetině překonat hostující brankáře hned čtyřikrát. Povedlo se jim to v minutě deváté, dvanácté, sedmnácté a poté také v devatenácté, přičemž při poslední brance se povedlo Lucembursku využít přesilovou hru. Spojené Arabské Emiráty střídali netradičně již v první třetině, lépe řečeno v minutě sedmnácté. Uvidíme, jaký vývoj bude mít následující třetina.

20:00

18:15
    Využitá přesilová hra! Na první přesilovou hru přišla první přesilovková řada Lucemburska a po necelé minutě se dokázal trefit přesně do černého RONNY SCHEIER. Asistence: Ben Houdremont, Benny Welter

17:19
    První vyloučení na straně hostů. Na lavici trestů odchází Omar Al Shamisi, který dostal 2 minuty za podražení.

16:38
    Spojené Arabské Emiráty mění brankáře. Na střídačku odjíždí zklamaný Ahmed Al Dhaheri, kterého v brance nahrazuje Khaled Al Suwaidi.

16:38
    Domácí kapitán, GEORGES SCHEIER přidává již třetí branku pro svůj tým a Lucembursko tak výrazně odskakuje svým soupeřům. Bez asistence.

15:34
    Domácí jsou v plném počtu.

13:34
    Znovu je to domácí tým, který si jde odpočinout na 2 minuty za nedovolené bránění. Tentokrát se proti pravidlům provinil Gilles Biver,

11:57
    Po dvojnásobném oslabení se domácí rychle zotavují a jen několik málo sekund po náskoku pátého hráče na led skóruje MARCUS ERIKSSON, poslední vyloučený hráč. Bez asistence.

11:46

09:46
    Spojené Arabské Emiráty si zahrají dokonce dvojnásobnou přesilovou hru. Na 2 minuty za nanaražení na hrazení je vyloučen Marcus Eriksson.

08:41
    Clement Waltener se dopustil faulu na svého protihráče a jde si sednout na trestnou lavici. Dostává 2 minuty za sekání.

08:17
    Prvním střelcem v dnešním utkání se stává SACHA BACKES. Bez asistence.

05:10
    Oba brankáři si zatím připsali po 2 zákrocích.

01:30
    První střela na bránu v tomto zápase, zákrok si připisuje Al Dhaheri.

00:01

Lucembursko: M. Welter (Mangen) – Waltener, Schons, Thiry, Biver, Gronlund, G. Scheier (C) – Houdremont, B. Welter (A), Beran – R. Scheier, Eriksson, Wambach – Schon (A), Backes, Minden – Holtzem, Davidson
    Trenér: Vladimir Kuznětsov

Spojené Arabské Emiráty: A. Al Dhaheri (17. K. Al Suwaidi) – Bu Debs, El Jachi, M. Al Dhaheri, M. Al Shamisi, F. Al Suwaidi – J. Al Dhaheri (C), O. Al Shamisi (A), A. Al Mazrouei (A) – Al Muharrami, Al Nuaimi, M. Al Mazrouei – Al Mahrouqi, Al Romaithi, Al Jneibi, Al Harmoodi
    Trenér: Juri Fajkov

Rozhodčí: Kneževič (CRO) – Cui (CHN), Palkovi (HUN).

Liga Spojených Arabských Emirátů

V lize Spojených Arabských Emirátů působí celkem 5 týmů. Letošním mistrem ligy se stal Abu Dhabi Storms, následovaný týmy Dubai Mighty Camels, Al Ain Theebs IHC, Abu Dhabi Scorpions a posledním, pátým týmem Al Ain Vipers. Do play-off postupují vždy 4 týmy, ve kterém se hraje stejným systémem jako v naší nejvyšší hokejové soutěži.

Česká stopa v Arabských týmech

Abu Dhabi Scorpions
    Jediný Čech, který okusil arabskou ligu je Milan Rabas (narozen 5.2.1984), který svojí kariéru začal v Chrudimi, ale za 12 sezón strávených v českých ligách přestoupil právě do tohoto týmu, kde stihl odehrát v letošní sezóně 16 zápasů, ve kterých se blýskl 3 brankami a 13 asistencemi (celkově 16 kanadských bodů).

Spojené Arabské Emiráty vyslaly na turnaj celý tým Abu Dhabi ISC. Trenérem týmu je Bělorus Jurij Fajkov, v zemi jsou hned čtyři kryté haly, celkem 118 mužských hokejistů a 186 juniorů, na arabskou zemi je zajímavé číslo o počtu hokejistek: 67! Členem IIHF jsou Emiráty od roku 2001.

Česká stopa v Lucemburských týmech

Hiversport Huskies
    V tomto týmu hráli minulou sezónu tři čeští útočníci – Daniel Kravál (narozen 30.10.1997), Jiří Kravál (narozen 30.10.1997) a Daniel Whittaker (narozen 31.3.1997). Nejproduktivnějším z této trojice byl Jiří Kravál, který za 13 zápasů posbíral 36 bodů za 28 branek a 8 asistencí.

IHC Beaufort II
    Za záložní tým IHC Beaufort, IHC Beaufort II si zahrál taktéže minulou sezónu jeden český hráč, byl jím Pavel Čáp. V sezóně 2012/2013 odehrál 10 zápasů, ale nepřipsal si ani jeden bod.

Puckers Luxembourg
    Bohumil Kostohryz (narozen 19.4.1972) odehrál v tomto lucemburském týmu celkem 7 sezón. V té poslední (2012/13) si Bohumil zahrál ve 4 zápasech, avšak nenasbíral ani jeden bod.

Tornado Luxembourg
    Poslední dvě české stopy v lucemburských týmech uzavírají Tony Jakubse (narozen 9.12.1984) a nám už známý Bohumil Kostohryz (narozen 19.4.1972). Druhý jmenovaný odehrál v tomto týmu 2 sezóny, než odešel do Puckers Luxembourg. Naopak Tony Jakubse hraje v tomto týmu i letošní sezónu, celkově má v tomto klubu odehrané již 4 sezóny. Do letošní sezóny dokázal Tony odehrát 35 zápasů, ve kterých si připsal 15 kanadských bodů, vstřelil 10 branek a na 5 nahrával.

Tým Lucemburska povolal hráče celkově ze 3 týmů (Tornado Luxembourg, IHC Beaufort a Hiversport Huskies). Trenérem týmu je Francouz Vladimir Kuznětsov. V této zemi jsou 3 kryté haly a 1 otevřená hala, celkem 130 mužských hokejistů a 235 juniorů(!), v zemi je také registrováno 27 hokejistek. Členem IIHF je Lucembursko již od roku 1912.