Chorvatsko – Ukrajina 1:1 (kon.) | Skotsko – Nizozemsko 1:6 (kon.)
Chorvatsko
1:1 (0:0)
Ukrajina
Středa 28.05.2014, 19:00Kvalifikace ME U21

Je tu konec zápasu kvalifikace o mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let mezi Chorvatskem a Ukrajinou. Sledovali jsme hodně průměrné utkání s minimem šancí na obou stranách. Domácí se přesto dokázali dostat v 56. minutě do vedení, avšak hosté hned o šest minut později srovnali na 1:1 a také s tímto výsledkem se zápas dohrál do konce. (20:52:08)

90+3
    Hra je opět přerušena, když se faulu dopustil Kulach. Zápas se ale dohrává jen ve středu pole.

90+1
    Již se hraje první minuta nastaveného času, hraje se ve středu pole.

90
    Normální hrací doba zápasu spěje ke svému konci, u míče jsou domácí fotbalisté.

88
    Domácí kopali Brozovićem dva rohové kopy, hosté se ale dokázali v pohodě ubránit.

87
    Ke střele se dostal Vrsaljko, dobrý zákrok si připsal hostující gólman Koval.

86
    Po rohu Brozoviće se k zakončení dostal Šimunović, míč ale poslal mimo.

85
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Perica, přichází Kolar.

84
    Vrsaljko fauloval nyní Babenka a balon se stěhuje na kopačky hostujících hráčů.

82
    Memešev fauloval domácího Brozoviće a dostává žlutou kartu.

81
    Deset minut před koncem zápasu se do střelecké pozice dostal Kulach, rána ukrajinského středopolaře ale mířila mimo.

79
    Útočná akce domácího celku skončila nyní ofsajdem Rebiće.

77
    Čas rychle plyne a pomalu se začíná blížit konec poločasu.

75
    Další přerušení hry, tentokrát fauloval domácí Pjaca.

74
    Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Pašalić, přichází Mišić.

72
    Babenko se dopustil faulu, balon budou mít pro změnu fotbalisté Chorvatska.

71
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Malinovskij, přichází Jusov.

70
    Do střelecké pozice se dostal Brozović, míč z jeho kopačky mířil mimo.

69
    Další slibnou šanci Chorvatska nyní útočným faulem přerušil Bubnjić. Míč budou mít Ukrajinci.

67
    Teď měl ukrajinský gólman podruhé v zápase štěstí, když po střele Rebiće zaduněla za jeho zády branková konstrukce.

66
    Jako první se do dobré střelecké pozice dostal Pjaca, jeho pokus ale zastavil gólman Koval.

64
    Tempo hry se hodně zvýšilo, oba celky budou dělat vše pro to, aby přidaly druhou branku.

62
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! Domácí nedokázali uhlídat RUSLANA MALINOVSKIJE, který pohodlně překonal brankáře Zeleniku.

60
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Kostěvič, přichází Neplijach.

59
    Teď se již Malinovskij dostal až k zakončení a druhý zákrok v zápase si připsal gólman Zelenika.

58
    Přímý kop zahrával Malinovskij, k ohrožení brány soupeře to ale nevedlo.

57
    Nyní Brozović fauloval Kaliniceva a u balonu tak budou hosté.

56
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    A je tu první gól dnešního zápasu. Aktivnější domácí se dostávají do vedení, když se po přihrávce od Vrsaljka prosadil ANTE REBIĆ.

53
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Bolbat, přichází Memešev.

52
    Až do střelecké pozice se dostal Kulach, míč ale poslal mimo brankový prostor.

51
    Domácí se nemohou dostat k balonu. Hosté ho mají pod kontrolou a hráči Chorvatska musí faulovat.

49
    Hned o chvilku později je hra znovu přerušena, tentokrát kvůli faulu, kterého se dopustil Pjaca.

48
    Domácí Bubnjić fauloval Malinovskije a hraje znovu přerušena. Míč budou mít hosté.

46

Je tu konec prvního poločasu zápasu kvalifikace o ME ve fotbale hráčů do jednadvaceti let mezi Chorvatskem a Ukrajinou. Sledovali jsme velmi průměrnou podívanou s minimem šancí na obou stranách. Logicky je tak stav zápasu nerozhodný 0:0. Uvidíme, co nám přinese druhá pětačtyřicetiminutovka.

45+1

45+1
    První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.

45
    Těsně před koncem normální hrací doby si první přímou střelu na bránu připsali hráči Ukrajiny. Ránu Ordetse ale gólman Zelenika v pohodě pokryl.

44
    Do střelecké pozice se dostal Kalinicev, míč ale poslal mimo.

42
    Závěr poločasu je kvůli faulům hodně kouskovaný. Rozhodčí musí hru často přerušovat kvůli faulům.

41
    Nyní se faulu dopustil Kovačić a balon se stěhuje na kopačky Ukrajinců.

40
    Hosté trochu přitvrdili a po faulech Kulacha a Nasonova zůstávají u míče nadále domácí.

39
    Na druhé straně se k zakončení dral Babenko, míč ale poslal mimo.

38
    Velkou šanci ke skórování měl nyní domácí Perica, který po přímém kopu poslal míč do břevna!

37
    Hráči Chorvatska se pomalými kombinacemi blíží k bráně soupeře. Hosté jsou ale zformovaní v defenzivním bloku.

35
    Deset minut před koncem poločasu jsou u balonu více domácí, na dostřel brány soupeře se ale nedostávají.

33
    Tempo hry je ještě o něco nižší než v první půlhodině. Ani jedno z mužstev nechce udělat zbytečnou chybu.

31
    Nesledujeme nijak strhující podívanou. Domácí si zatím připsali jednu přímou střelu na bránu, hosté ani jednu.

29
    Máme za sebou prakticky půl hodiny hry a stav zápasu se stále nemění. Gól jsme neviděli a stav je 0:0.

27
    K zakončení se dostal Malinovskij, míč ale poslal mimo.

26
    Bubnjić nyní nedovoleně zastavil Babenka a rozehrávat tak mohou mladí Ukrajinci.

25
    První poločas se nám pomalu přesunul do druhé části, stav zápasu je stále nerozhodný 0:0.

23
    Roh si vyzkoušeli také fotbalisté Ukrajiny, centr v podání Bolbata ale k brance nevedl.

21
    Hosté se nadechovali k rychlému protiútoku, ten ale ztroskotal na Pašalićovi, který fauloval.

19
    Následný rohový kop zahrával Brozović, opět to ale nevedlo k žádnému ohrožení brány soupeře.

18
    Ke střele zpoza vápna se nyní dostal Brozović, jeho pokus byl ale zblokovaný hostující obranou.

16
    Domácí jsou nadále aktivnější. Jejich územní převaha je zatím značná.

15
    Hosté se budou muset nadále bránit, faulu se nyní dopustil Malinovskij.

14
    Po dalším centru Brozoviće se k zakončení dostal Bubnjić, gólman Koval si připsal první zajímavější zákrok.

14
    První roh v zápase kopali domácí. Centr do vápna posílal Brozivić, po zásahu obrany tu bude ještě jeden roh.

13
    Malinovskij nyní nedovoleně zastavil Bubnjiče a hra je přerušena.

11
    Hra pomalu plyna a domácí fotbalisté jsou v úvodu zápasu o něco aktivnější. Na první velkou šanci zápasu čekáme.

9
    Viděli jsme první žlutou kartu v dnešním zápase. Za faul na Brozoviće ji nyní dostal hostující Mališev.

8
    Kalinicev zkusil přímo zakončit, míč z jeho kopačky ale mířil hodně mimo.

7
    Je tu další faul, po kterém budou přímý kop ze zajímavé pozice zahrávat hosté. U míče je Kalinicev.

5
    Hostující Mališev nyní nedovoleně zastavil Kovačiće a u balonu tak budou znovu domácí fotbalisté.

3
    Po rychlé akci pálil na druhé straně také domácí Kovačić, také jeho rána ale postrádala přesnost.

3
    K prvnímu střeleckému zakončení se dostal nyní hostující Kalinicev. Jeho rána z přímého kopu mířila mimo.

2
    Bolbat fauloval Kovačiće a míč tak budou mít domácí fotbalisté.

1

Hráči jsou na trávníku, zápas za pár chvil začne. Nejprve tu ale budeme mít státní hymny obou soupeřů.

Chorvatsko: Zelenika – Vrsaljko, Jedvaj, Šimunović, Bubnjić – Pjaca, Brozović, Pašalić, Kovačić, Rebić – Perica

Ukrajina: Koval – Bratkov, Nasonov, Ordets, Kostěvič – Bolbat, Babenko, Kulach, Mališev, Kalinicev – Malinovskij

Rozhodčí: Ekberg – Culum, Magnusson (všichni Švédsko).

Karty jsou před dnešním zápasem rozdány jasně. Pokud by Chorvati dnes vyhráli, významným způsobem by se přiblížili k baráži o šampionát, který se uskuteční příští rok v České republice. Mladí Ukrajinci si další ztrátu dovolit nemohou. Jenom vítězství nebo při nejhorším remíza by je mohla udržet v boji o postup.

O kvalitě dnešních soupeřů by mohl více napovědět vzájemný zápas, který se odehrál na začátku září loňského roku. Na stadionu ve Lvově byli lepším celkem hostující Chorvaté, kteří nad Ukrajinou vyhráli díky brankám Rebiće a Brozoviće 2:0.

Při pohledu na současnou tabulku 5. kvalifikační skupiny by se mohlo zdát, že velkým favoritem zápasu musí být Chorvaté, kteří mají na svém kontě patnáct bodů a vedou skupinu. Mladí Ukrajinci jsou až na děleném třetím místě s šesti body. Důležité ale je to, že Chorvati mají v kvalifikaci odehráno šest zápasů a Ukrajinci pouze tři.

Hezký středeční podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu kvalifikace mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let mezi Chorvatskem a Ukrajinou. Zápas se odehraje v rámci páté kvalifikační skupiny, ve které jsou vedle dnešních soupeřů také celky Švýcarska, Lotyšska a Lichtenštejnska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.