Nový Zéland – Jihoafr. republika 0:0 (kon.) | Rakousko – Island 1:1 (kon.) | Švýcarsko – Jamajka 1:0 (kon.)
Anglie – Peru 3:0 (kon.) | Španělsko – Bolívie 2:0 (kon.)
Rakousko
1:1 (1:0)
Island
Pátek 30.05.2014, 20:30 • Tivoli Stadion Tirol, Innsbruck • Reprezentační zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý večer, vítejte u přátelského utkání, ve kterém domácí Rakousko přivítá nevyzpytatelný Island. Výkop je stanoven na 20 hodin a 30 minut.

Island

Island se málem probojoval na MS v Brazílii, když jeho pouť skupinou E skončila druhým místem za postupujícími Švýcary. V následné baráži však hráči z ostrova ležícího mezi Evropou a Amerikou podlehli silnému týmu Chorvatska, kterémuselo odčinit kolaps ve své kvalifikační skupině. Island od konce kvalifikace sehrál dva přátelské zápasy. Nejprve prohrál v Abu Dhabí se Švédskem v poměru 2:0. Následně pak v Cardiffu s domácím Walesem 3:1. Island se bude chytat na další kvalifikaci, kterou bude ta o mistrovství Evropy. Mezi jeho soupeři bude i tým České republiky s lodivodem Pavlem Vrbou.

Rakousko

Jižní sousedé opět nepostoupili z kvalifikace do dalších bojů o titul mistrů světa. Ve své skupině C skončili až za velkými favoriti z Německa a Švédska. Jejich výkony však nebyly špatné. S Německem Rakušané dokázali hrát vyrovnané zápasy. Švédy dokonce dokázali na vlastním hřišti porazit. V pokvalifikačních přátelských utkáních uhráli domácí vítězství na USA v poměru 1:0. Rovněž remíza se silnou Uruguayí dává našim jižním sousedům velký příslib do kvalifikačních utkání o ME ve Francii. Příštím soupeřem Rakouska pak bude Česká republika.

Rakousko: Lindner – Klein, Dragovic, Hinteregger, Suttner – Sabitzer, Leitgeb, Ilsanker, Arnautović – Junuzović – Janko.Trenér: Koller.
    Náhradníci: Ivanschitz, Weimann, Fuchs, Pogatetz, Garics, Hinterseer, Harnik, Almer, Prödl, Kavlak, Özcan, Baumgartlinger.

Island: Halldórsson – Sævarsson, Árnason, Ottesen, Skúlason – Gíslason, Gunnarsson, Hallfreðsson, B.Bjarnason – Kjartansson, Sigþórsson. Trenér: Lagerbäck.
    Náhradníci: Gunnleifsson, Sigurðsson, Danielsson, Jónasson, Böðvarsson, Gudmundsson, Sigurdsson, T. Bjarnason.

Rozhodčí: Jug.

Nejdříve zahraje hymna Islandu.

Následuje i hymna našeho příštího soupeře, který se uskuteční 3.6.2014 v Olomouci – týmu Rakouska.

1

1
    Rakousko začalo první půli výkopem a hned se dostalo i do blízkosti soupeřova území, kde jej nedovoleně zastavil Skúlason.

1
    Přímý kop zahrál Suttner. Mířil na zadní tyč, ale branku hostů netrefil.

2
    Island se snaží o odpověď, ale domácí tým je na středové čáře velmi dobře rozmístěn a zastavuje útok hostí.

3
    Nepřesná přihrávka z levé strany na pravou kam si sbíhal Ilsanker, ale ten nedostihl míč na hrací ploše.

4
    Ofsajd Islandu.

5
    Centr z pravé strany Sabitzerera nenašel nikoho v červených dresech v pokutovém území. Nicméně po rozehře Islandu se k míči Rakušané vrátili.

6
    Leitgebův pokus ztroskotal na houževnaté obraně Islandu.

7
    Junuzović prodloužil míč na kapitána Janka, ale ten se k míči již nedostal, Ottesenovi se povedlo míč včas před dotírajícím útočníkem Rakouska zasáhnout.

8
    Narážečka domácích končila centrem Sabitzera, míč si málem za svá záda srazil nejistý Halldórsson. míč jen těsně minul jeho levou tyč.

9
    Hra se vrátila ke středovému kruhu, což vyhovuje oběma týmům.

10
    První zahrození hráčů Islandu zatím rakouská obrana vyřešila.

11
    Arnautović si navedl míč z levé strany na osu hřiště, jeho střela však netrefila vůbec prostor mezi tyčemi. Za takový kop by se nemusel stydět ani kopáč v rugby.

12
    Rakousko má optickou převahu, ale stále nemůže najít recept na obranu Islandu, která je velmi dobře zatažená před vlastním pokutovým územím.

13
    Suttner fauloval zhruba na středu hřiště Gíslasona. Míč zůstane hostům.

14
    A ti to zkouší dlouhými nakopávanými míči na Kjartanssona. Ten je velmi dobře střežen domácími hráči.

15
    Rohový kop Rakouska hosté odvracejí pouze na hranici vápna. Ke střele se dostal Sabitzer. Jeho pohotová střela o centimetry minula pravou tyč islandské branky.

16
    Přímý kop Rakouska asi ze 40 metrů. Exekuci si vzal na starosti Arnautović, ale opět vysoko přestřelil.

18
    Junuzović s míčem couval. V zádech měl nalepeného Árnasona, který jej povalil na zem. Hlavní sudí pískal nedovolený zákrok hostujícího hráče.

19
    Leitgebův pokus projít přes dva soupeře na pravé straně hřiště se povedl pouze částečně. Ottesen jej vytlačil za brankovou čáru.

20
    Janko převzal na ose hřiště míč, ale překopl si jej až příliš. Halldórsson měl k míči blíž a překazil domácímu hráči jeho šanci.

21
    Je za námi více než 20 minut utkání. Domácí hráči mají častěji míč na svých kopačkách, jsou nebezpečnější, ale na světelné tabuli stále svítí 2 nuly.

22
    Arnautovićův faul zastavil postup Islandu. Přímému kopu se domácí ubránili pouze za cenu rohového kopu.

23
    Lindner si na malém vápně na míč počíhal a pěstmi jej poslal mimo vlastní pokutové území.

24
    Sigþórsson si zpracoval míč na hranici vápna, vyměnil si míč se spoluhráčem, ale stejně se ke střele neprobojoval.

25
    Znovu Rakušané přechází půlící čáru. Arnautović se chtěl potřetí v krátkém časovém sledu dostat ke střele, ale tentokrát mu v tom hostující obrana zabránila.

26
    Klein výborně našel nabíhajícího hráče, bohužel to byl jeho protihráč. Ke střele se následně dostal islandský hráč Kjartansson. Ale jeho slabou střelu Lindner zachytil.

27
    Klein tentokrát bojoval na druhé straně hřiště s Hallfreðssonem, ale neúspěšně.

28
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení. Janko zabojoval a poslal míč na Arnautoviće, který viděl na středu nabíhajícího MARCELA SABITZERA, který tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal a střílí svoji první reprezentační branku.

30
    Z pohledu domácího týmu je to již veselejší, ale domácí stále nejsou spokojeni a snaží se presinkem získat míč znovu pod svoji kontrolu.

31
    Hosté se uchylují pouze k odkopům od svého vápna.

31
    Statistika faulů zatím vyrovnaná 5 – 5.

32
    Po delší době si s míčem zahráli hosté, ale na levé straně pouze přešli přes půlící čáru, dál se kombinací nedostali.

33
    Domácí kapitán Janko načapán v ofsajdové pozici.

34
    Sigþórsson domácí v levém rohu hřiště poblíž brankové čáry Rakouska zdvojili a to byla konečná pro hostujícího útočníka.

35
    Arnautović faulován B. Bjarnasonem. Hlavní sudí mu ještě domlouvá, protože bylo evidentní, že hostující bránící hráč nechtěl hrát míč, ale přímo rakouského středopolaře.

37
    Když Gíslason nemohl vpřed, tak se s míčem otočil na druhou vlnu, ale rozehrávku zcela pokazil.

38
    Hallfreðsson hledal nabíhajícího Sigþórssona, kterého domácí obrana stráží jako velký poklad. Proto se k němu také míč nedostal. Rakušané ihned kontrují.

39
    Sabitzer s Dragovicem se nedostali dál po pravé straně a tak museli hru vrátit až na vlastní polovici a přenést hru na levou stranu.

40
    Začala poslední pětiminutovka první půle. Rakousko poblíž branky Halldórssona.

41
    Hosté už se brání pouze dlouhými odkopy. Možná se těší až tato půle skončí.

42
    Gunnarsson sice předal míč na Kjartanssona, ale ten při zpracování upadl a nabídl tak míč domácím.

42
    Třetí roh Rakouska chtěl nejdříve na krátko rozehrát Arnautović, ale nakonec si jej a starosti vzal Sabitzer, ale jeho centr, který se snášel na hlavu Janka, zastavil hostující brankář.

43
    Island směrem dopředu ještě nevymyslel kloudnou akci, ani teď se Sabitzer neprosadil proti přesile protihráčů.

44
    Bjarnasonův centr z levé strany nedoletěl k Sigþórssonovi, protože se včas vrátil Leitgeb a odkopl míč na autové vhazování.

45
    Po jeho rozehrání se míč ocitl až na malém vápně, ale po sérii hlaviček se sice dostal k Ottesenovi, ale ten stál v ofsajdu, takže jeho střela přes hlavu byla zbytečná, navíc stejně minula cíl.

45+1

První půle je za námi. Domácí vedou po první mezinárodní brance Sabitzera 1:0. Domácí mají opticky navrch, hosty vůbec k ničemu nepustili. Lindner si za celý zápas sáhl na míč snad třikrát. To hostující brankář si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Za jeho záda však propadla pouze jediná střela.

46
    Özcan nahrazuje v brance Rakouska Lindera.

46
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Árnason, přichází Sigurdsson.

46
    Island právě vstřelil branku!
    Přímý kop Skúlasona dopadl na hlavu KOLBEINNA SIGBÓRSSONA, který na začátku druhé půle vyrovnává skóre dnešního utkání.

48
    Velká šance Janka zůstala nevyužita.

49
    Island se tlačí do útoku, jako by do druhé půle přišel jiný tým.

50
    Střídající Sigurdsson napřáhl za vápnem, ale tentokrát minul branku Rakouska.

51
    Island je aktivnější, ovšem teď jejich snahu zastavil ofsajd.

52
    Junuzović po Arnautovićově přistrčení se nestačil přesně vytočit o střelecké pozice a jeho následná střela byla až příliš slabá než aby ohrozila Halldórssona.

53
    Sabitzer neudržel míč na hrací ploše, i když se mu zdálo, že míč byl tečován a měli by hrát domácí. Podle sudích tomu tak nebylo.

54
    Janko vybojoval míč mezi dvěma protihráči, ale střelu si nepřipravil. Musel vzít za vděk rozehrávkou na spoluhráče.

55
    Suttner posílal nabídku Jankovi na malé vápno, ten svojí šancí pohrdl. stačilo, aby míč usměrnil pouze do sítě.

56
    Island posílá své náhradníky na rozcvičení, jistě se dočkáme dalších testů jejich hráčů.

56
    Sölvi Geir Ottesen je prvním napomínaným hráčem hostí, když sestřelil před vápnem Ilsankera.

57
    Domácím se však standardní situace vůbec nepovedla.

58
    A nyní karta na druhé straně. Ilsanker zastavil nedovoleně Gíslasona.

59
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Gíslason, přichází Danielsson.

60
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Leitgeb, přichází Hinterseer.

60
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Kjartansson, přichází Böðvarsson.

61
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Janko, přichází Weimann.

62
    Hra se přemístila do středu hřiště. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do střelecké pozice, tak aby ohrozil soupeřova brankáře.

63
    Přímý kop Islandu mířil z pravé strany do pokutového území. Özcan si jej výběhem pohlídal.

64
    Arnautoviće nevybíravě poslal k zemi Gunnarsson.

66
    Skúlason zbytečně zajel ještě do Sabitzera a vidí žlutou kartu.

67
    Island se osvobozuje odkopem z vlastního vápna. Rakušané využívají k rozehrávce vlastního brankáře.

69
    Junuzović vystrašil Halldórsson, ten stihl na brankové čáře ještě zasáhnout.

70
    Rakousko brání velmi dobře a nepouští Island k ohrožení své branky.

71
    Island vybojoval míč na středu hřiště a uklidňuje situaci rozehrávkou v obraně.

73
    Sabitzer u brankové čáry málem vybojoval míč, ale když mu přišel na pomoc Hinterseer, tak jej hostující obránce nakopl a tím získalo vhazování hostující mužstvo.

74
    Fanoušci v Innsbrucku jsou zatím skvělí a fandí svým barvám. Hosté se ubránili dalšímu rohovému kopu Rakouska.

75
    Spoustu soubojů ve středovém kruhu ukončuje obrana Islandu.

75
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Arnautović, přichází Harnik.

77
    Ani další z rohových kopů Rakouska se neujal, domácí nedokázali ani ohrozit hostující branku.

78
    Jednoho z hráčů hostí postihla křeč a musí být ošetřen.

79
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Hallfreðsson, přichází T. Bjarnason.

81
    Začala poslední desetiminutovka druhé půle. Hosté se snažili o ohrožení branky Rakouska, ale zůstalo pouze u pokusu.

83
    Rakušané obléhají pokutové území Islandu. Junuzović poslal centr do vápna, kde se nejlépe orientoval Harnik, ale jeho pokus skončil pouze u hostujícího brankáře.

85
    Rakousko rozehrává na vlastní polovině, s míčem hraje stále častěji. Island už hraje pouze na brejky, do kterých je domácí nepouští.

86
    Hinterseerova střela zpoza vápna netrefila branku Islandu.

87
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Junuzović, přichází Baumgartlinger.

88
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ottesen, přichází Jónasson.

88
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Sabitzer, přichází Ivanschitz.

90
    Začala poslední minuta druhé půle. Vypadá to, že se oba týmy rozejdou smírně.

90+1
    Hlavní sudí nastaví ještě tři minuty, právě začala první z nich.

90+2
    Özcan málem udělal chybu, kterou museli napravovat jeho spoluhráči.

90+3
    Ještě jedna minuta.

Je dobojováno! V první půli hráli hráli lépe domácí a zaslouženě se ujali vedení, když svoji první reprezentační trefu vsítil Sabitzer. Na začátku druhé půle hosté rychle odpověděli. Hned v první minutě kopali přímý kop. Míč skončil na hlavě Sigþórsson, který vyrovnal. V dalším průběhu hráli lépe hosté. Postupem času se hra vrátila do kolejí poločasu prvního, ale to již hrála obě mužstva s pozměněnými sestavami. Branka již do konce zápasu nepadla.

To je ode mne vše, přeji příjemný zbytek večera. (22:56:14)