Hamburg – Mönchengladbach 3:1 (kon.) | Wolfsburg – Bayern 0:3 (kon.)
Hamburger SV
3:1 (2:1)
Borussia Mönchengladbach
Neděle 27.07.2014, 16:30 • Imtech Arena, Hamburg • Telekom Cup

To už je z tohoto utkání vše. V Imtech Areně však ještě zůstaneme. V 18:15 bude rozehráno finále Telekom Cupu mezi Wolfsburgem a Bayernem a server onlajny.com u toho nebude chybět. (17:50:38)

Je konec. Pořádající celek Hamburger SV poráží Borussii Mönchengladbach zaslouženě 3:1 a na turnaji Telekom Cup tak obsazuje konečné třetí místo. Borussia končí čtvrtá. Domácí ve druhé půli zápas kontrolovali, soupeře k ničemu nepustili a v 53. minutě naopak přidal razítko na vítězství HSV Demirbay.

60

59
    Další dobrá možnost pro domácí. Demirbay vysunul Iličeviće, který vystřelil pouze do boční sítě.

58
    Kamerunský útočník Jacques Zoua se uvolnil do středu hřiště a z 20 metrů nebezpečně vypálil. Moc nechybělo, aby míč zapadl k tyči brány Gladbachu.

55
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Diekmeier, přichází Jonathan Tah.

55
    Fotbalisté Hamburgu si vychutnávají potlesk svých diváků, svěřenci Luciena Favreho už nekladou velký odpor.

53
    Hamburg právě vstřelil branku!
    Myslím, že je hotovo. Stoper Brouwers si tak dlouho hrál s míčem, až o něj přišel a následný protiútok zakončil zblízka do prázdné brány KEREM DEMIRBAY – 3:1. Hodně zbytečný gól pro hosty.

51
    Běží posledních deset minut zápasu, Mönchengladbachu se čas na vyrovnání krátí.

50
    Petr Jiráček je od svého příchodu na hřiště velmi aktivní. Český reprezentant pronikl po levé straně a připravil tutovku pro Iva Iličeviće, který trefuje tyč!

50
    V hledišti se objevil také Pep Guardiola. Jeho Bayern od 18:15 čeká finálový zápas.

49
    Borussia se konečně dostala k balónu, uvidíme, zda hráči v bílém něco vymyslí.

47
    Se střelou Demirbaye si v pohodě poradil Heimeroth.

47
    Fotbalisté Hamburgu soupeři příliš často nepůjčují míč. Bez něho mohou hosté skórovat jen těžko.

46
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Artjoms Rudněvs, přichází Matti Steinmann.

45
    Napadající Hazard fauloval Westermanna. Domácí obrana tak může zůstat v klidu.

44
    Za obranou Gladbachu zůstal zapomenutý Rudněvs. Pomezní sudí, po chvilce váhání, zvedl praporek – ofsajd.

43
    Jiráček předal míč Demirbayovi, jenž prováhal ideální pozici na střelu, kterou tak hostující obrana zblokovala.

42
    Fotbalisté HSV se s jednogólovým náskokem v kapse nikam bezhlavě neženou. Do konce zbývá necelých dvacet minut.

41
    Z pravé strany centroval Zoua, míč v šestnáctce přelétl nabíhajícího Lotyše Artjomse Artjomse.

39
    Borussia se ubránila a může jít dopředu.

39
    Jiráček se po levé straně rozběhl a vysílal do šestnáctky pěkný centr, který hledal Rudněvse. Tomu zabránil v zakončení výborným skluzem Jantschke. Je z toho roh.

38
    Brandenburger byl faulován ve středu hřiště, u balónu zůstávají Borussen.

36
    Ve druhé půli zatím čekáme na nějakou zajímavější akci. Sledujeme asi nejslabší úsek zápasu.

35
    Petr Jiráček se postavil na levý kraj obrany Hamburgu.

33
    Druhý poločas se rozjíždí pozvolna. Útočná akce Borussie začíná od brankáře Heimerotha.

31
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Jansen, přichází Jiráček.
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází van der Vaart, přichází Demirbay.
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Stieber, přichází Iličević.

31
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Korb, přichází Hahn.
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Younes.

31

Vše se již chystá k zahájení druhé půle.

První poločas přinesl zajímavý fotbal, což dokládají i tři góly, které jsme již viděli. Především začátek měly oba týmy raketový. Už ve 3. minutě se dostal míč do brány po Zouově hlavičce, ale hned po rozehrání srovnal Raffael. Ve 21. minutě pak potrestal chybu hostujícího gólmana v rozehrávce van der Vaart a Hamburg tak po prvních třiceti minutách vede 2:1.

30

30
    Brandenburger vysunul parádním pasem Raffaela, jehož rána se otřela o horní část břevna! Adler by neměl proti této dělovce šanci.

29
    Teď se míč pohybuje především ve středu pole, nyní ho drží hráči Mönchengladbachu.

27
    Raffael se dostal do podobné pozice, v jaké byl při gólu na 1:1. Tentokrát se však přeci jen dostal do většího úhlu a míč skončil vedle vzdálenější tyče.

25
    Míč si rychle vyměnili Jansen se Stieberem. Centr druhého jmenovaného skončil v rukavicích Heimerotha.

23
    Mönchengladbach dnes nehraje zdaleka tak dobře, jako ve včerejším zápase proti Bayernu. Kouč Lucien Favre rozhodně nemůže být spokojen.

21
    Obrovská chyba brankáře Heimerotha! Ten riskantně rozehrával na obsazeného Brandenburgera, balón se tak dostal k úplně volnému RAFAELU VAN DER VAARTOVI, který z hranice šestnáctky neomylně zamířil k pravé tyči z pohledu gólmana Gladbachu – 2:1.

20
    hamburg pokračuje v tlaku. Další centr vysílal do vápna Diekmeier, po balónu se natahoval Zoua, hosté však odkopli.

19
    Stieber našel na levém křídle Jansena, jehož centr byl sražen do autu.

18
    Rudněvs a Stieber se snažili prorazit hostující defenzivu, vše utnul včasným vyběhnutím Heimeroth.

17
    Domácí se snaží držet míč, hráči Gladbachu vyčkávají na své polovině a soustředí se především na obranu.

16
    Skjelbred, který před pár minutami schytal nepříjemný úder, nemůže pokračovat. Trenér Mirko Slomka ho tedy stáhl ze hry.

16
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Tolgay Arslan.

14
    Nyní domácí chybovali a dopředu mohl jít Thorgan Hazard. Mladší bratr slavnějšího Edena z Chelsea byl včas zastaven.

13
    Hráči Hamburgu teď kombinují kolem půlící čáry a nikam nepospíchají.

12
    Hra byla znovu zahájena, Skjelbred snad bude v pořádku.

11
    Ve středu hřiště se srazil Skjelbred s jedním z hráčů Borussie. Domácí záložník zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.

9
    Sezer to zkusil kousek za šestnáctkou a zhruba o metr minul pravou tyč brány HSV. Docela nebezpečná rána.

7
    Hodně divoký začátek utkání. Tohle se musí divákům, kteří se přišli na stadion především bavit, líbit.

4
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Blesková odpověď Gladbachu! Na rohu šestnáctky se k míči dostal Brazilec RAFFAEL, uvolnil se do střelecké pozice a přízemní ranou na vzdálenější tyč překonal Adlera, který se natahoval marně.

3
    Bleskový úvod zápasu! Po rohu van der Vaarta se dostal k hlavičce JACQUES ZOUA. Míč skončil na břevně, odrazil se od padajícího brankáře Heimerotha a Korb ho zastavil až za brankovou čarou. Dorážka Badelje už tak byla zbytečná, gól je připsán Zouovi.

3
    Stieberův centr byl sražen do zámezí. Roh pro domácí.

2
    Diekmeier vyvážel míč kolem pravé lajny. Byl zaastaven, hráči HSV budou mít k dispozici autové vhazování.

1
    Úvodní rozehru provedli hráči Borussie. Ti také táhli první útok, ale domácí se snadno ubránili.

1

Hráči obou týmů již nastupují na trávník Imtech Areny. Domácí jsou vítáni bouřlivým ohlasem svých fanoušků.

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Westermann, Kacar, Jansen – Skjelbred, Badelj – Stieber, van der Vaart (C), Zoua – Rudněvs
    Náhradníci: Brunst – Arslan, Iličević, Demirbay, Jiráček, Steinmann, Tah

Borussia Mönchengladbach: Heimeroth – Korb, Jantschke, Brouwers, Daems (C) – Brandenburger, Sezer – Herrmann, Raffael, Hazard – Ritter
    Náhradníci: Blaswich – Dahoud, Traoré, Kruse, Domínguez, Nordtveit, Wendt, Younes, Hahn, Schulz.

Český reprezentant Petr Jiráček dnes zahájí zápas pouze na lavičce náhradníků HSV. Ve včerejším semifinále odehrál na pozici levého beka celé utkání.
    Hráči Borussie si přípravu na dnešní zápas zpestřili ranním během po Hamburgu.

V semifinále uhrál Hamburg bezgólovou remízu s Wolfsburgem a o postupujícím tak musely rozhodnout penalty. V těch už byli šťastnější "Vlci", kteří proměnili všech šest pokusů, naopak za pořádající Hamburg v šesté sérii selhal Demirbay.

Také v zápase mezi Gladbachem a mnichovským Bayernem rozhodovaly až penalty, nicméně gólů se diváci dočkali i v šedesáti minutách hry. Ligoví šampióni se ujali vedení těsně před koncem poločasu, když se prosadila letní posila z Dortmundu, Robert Lewandowski. Krátce po změně stran pak zvýšil na 2:0 pro Bayern uzdravený Ribery. Borussia se však nevzdala a dvěma zásahy Kruseho – první byl z penalty, srovnala. Pokotové kopy už pak vyzněly poměrem 5:4 pro Mnichovské. Za vítěze sice nedal Rafinha, ovšem za Gladbach své pokusy zahodili Wendt a Korb.

Telekom Cup je přípravný turnaj pro německé týmy, který se koná od roku 2009. První ročník se hrál pod názvem T-Home Cup, další tři jako LIGA total! Cup a loni se turnaj poprvé jmenoval Telekom Cup. V prvních dvou letech se hrálo v aréně Schalke v Gelsenkirchenu, poté v Mohuči, Hamburgu, Mönchengladbachu a letos se toto klání opět vrátilo do hamburgské Imtech Areny. Loňské vítězství obhajuje Bayern Mnichov.

Vítám tu všechny fanoušky fotbalu! Kluby ze špičkových fotbalových lig se pečlivě připravují na start nové sezóny a nejinak je tomu také v případě celků z německé Bundesligy, tedy soutěže čerstvých mistrů světa. V Imtech Aréně v Hamburku se tento víkend hraje Telekom Cup, což je dvoudenní turnaj pro čtyři celky. Semifinálové zápasy se hrály již v sobotu, dnes jsou na programu duely o konečné umístění. O 3. místo si to rozdá domácí Hamburger SV s Borussií Mönchengladbach, ve finále si pak zahrají Wolfsburg s Bayernem. Zápasy se hrají na 2x30 minut, v případě remízy o vítězi rozhodnou penalty.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Martin Augustin

Branky: 3. Zoua, 21. van der Vaart, 53. Demirbay (Badelj) – 4. Raffael (Herrmann)