Nitra – Pavlodar 3:6 (kon.) | Třinec – Minsk 2:3 (1:3 po s.n.) | Trenčín – Senica 2:2 (2:1 po s.n.)
Poprad – Martin 4:3 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Slavia – Liberec 1:0 (kon.)
Kladno – Motor ČB 7:2 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Jastrzębie – Vítkovice 4:3 (kon.)
Znojmo – Jihlava 2:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Piešťany – Francie U23 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
ŠHK 37 Piešťany
3:2 (2:1, 0:1, 0:0)
Francie U23
sk Úterý 05.08.2014, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Přípravné zápasy

Piešťany teda víťazia v prvom zápase 3:2. Mladému tímu to isto dodá guráže, hoci najmä v závere zápasu boli hostia lepší. Zrejme domácim hráčom už oťaželi nohy z prípravy, čo je v prvých zápasoch pochopiteľné. Výkonom však určite potešil brankár Rybár, vidieť bolo obrancov Vajlenta, Šedivého či Hlucha, z útočníkov mohol zaujať Rapáč, Blaško, Brzobohatý, snaživý bol Vaculín.

Ďakujem za pozornosť a z Piešťan zase vo štvrtok. Pekný zvyšok večera. (20:21:41)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím ŠHK 37 Piešťany.
    Gól strelil BRZOBOHATÝ.

Claireaux (FRA) – nedal. Ani on na Rybára nevyzrel.

Rapáč (PIE) – dal. Tiež pravák, tiež do bekendu, a hoci sa mi zdalo, že úmysel mu úplne nevyšiel, pomedzi nohy skóruje.

Bozon (FRA) – nedal. Snažil sa rozhýbať Rybára ale moc sa mu to nepodarilo a triafa do betónu.

Brzobohatý (PIE) – dal, bezchybný bekendový blafák v podaní praváka.

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

65:00
    A chytá aj poslednú strelu Chakiachviliho od modrej. Budú nájazdy.

64:57
    Ešte jedna gólovka, Anthony Rech sa predral v situácii 1 na 1 až pred Rybára, ten opäť podržal.

64:13
    Veľmi pekná individuálna akcia Bozona, ktorý sa okolo Mišuru dostal pred Rybára k bekendovému zakončeniu, našťastie pre domácich to dopadlo dobre.

63:45
    Obranca Bučka na útočnom výlete až za bránkou.

62:29
    Hamrák zadovkou v útočnom pásme našiel rovno Gaborita, ktorý vyrazil do brejku, jeho neveľmi vydarenú strelu z kruhov Rybár neudržal, pomohla mu však defenzíva.

61:38
    Anthony Rech skúsil z pravej strany prekvapiť Rybára pri jeho ľavej tyčke, ale ten je solídne rozchytaný.

60:56
    V pološanci sa ocitol aktívny Vaculín, ale k priamemu ohrozeniu sa nedostal.

60:19
    Pekne sa prešmykol Mišura, od vlastnej brány pekné sólo až do zakončenia, Fouquerel bol namieste.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Zrodila sa teda remíza, po malej pauze bude 5 minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:27
    Blaško a Guttierez – osobný trest do konca zápasu, ťažko povedať prečo, nejaké veľké údery to neboli.

59:27
    Hruškova nepresná rozohrávka a icing.

58:45
    Tuhý boj o puk za bránkou Fouquerela, hostia v plnom počte.

57:52
    Strela Šedivého len do nôh Serera, v prvej formácii nahradil Martinca Blaško, ktorý zrejme zaujal trénerov počas zápasu.

56:49
    Puk ale za Rybárom, takže už len šanca o jedného hráča využiť presilovku.

56:40
    2 min. Guillemain (FRA), vyhodenie puku.

16 sekúnd 5 na 3.

56:22
    Gaborit dobre prečítal Hruškov úmysel na modrej prihrať Valjentovi a puk vypichol.

55:51
    Puk ale majú vo svojej moci hostia, ktorí sú v záverečnej tretine lepším tímom.

54:56
    2 min. Serer (FRA), držanie.

Domáci dostávajú príležitosť otupiť tlak Francúzov.

54:45
    Francúzi v tlaku, bez veľkej šance zatiaľ.

53:20
    Rybár chytil aj Guttierezov puk z tesnej blízkosti.

52:50
    Rapáčova z ľavej strany už mimo nešla, ale našla pripraveného gólmana.

52:36
    Hruška si spravil ofenzívny výlet počas domáceho striedania, jeho strela však šla mimo.

51:39
    Strela od modrej v podaní kapitána hostí Chakiachviliho, ale len do hrude už dobre rozchytaného Rybára. Ten je rozhode viac zamestnaný ako jeho náprotivok Clement Fouquerel.

51:18
    2 min. Martinec (PIE), hákovanie.

51:09
    Obranca Gullemain si pekne nakoručľoval medzi kruhy a triafa myslím tyčku.

50:37
    Veľmi nepresný Guttierez z ľavej strany.

50:19
    Blaško po ľavom krídle posiela puk na Fouquerela. Je z toho buly.

49:54
    Ďalšia francúzska strela bolestivo zasiahla obrancu Hrušku, ktorý sa bude musieť na striedačke riadne nadýchnuť. A aj sa dáva do rúk domáceho doktora.

49:37
    Gaborit zakončoval tiesnený Hluchom vedľa.

48:33
    Kapitán Chakiachvili poslal puk nahodením od modrej do neprehľadnej situácie, odrazený puk napokon odohral Šedivý. Nebezpečnejší sú teraz Francúzi.

47:50
    Rozhodne sa snaží v žltom drese Vaculín, teraz prenikol po ľavej strane do pásma, domáci sa však do príležitosti nepretlačili.

47:19
    Hráč so zaujímavým menom, Di Dio Balsamo skúsil tečovaný puk na Rybára, tečoval však až príliš – na ochrannú sieť.

46:30
    Domáci sa teraz akosi ťažšie dostávajú do zakončenia, Francúzi zlepšili defenzívnu činnosť oproti úvodu zápasu.

46:11
    Hluchovu prihrávku o mantinel nezachytil Rapáč a je z toho icing a buly pred Rybárom.

44:58
    Valjentov nahodený puk smerom na bránku končí na bočnej sieti.

44:40
    Dusseau pekne našliapol vo vlastnom obrannom pásme a jeho výlet končí až vhadzovaním pred Rybárom.

43:47
    Znova v permanencii Patrik Rybár, ktorý vyráža nebezpečnú strelu Bedina z kruhov.

43:12
    Gula hľadal z vlastného pásma na útočnej modrej Vartovníka, puk k nemu neprešiel.

42:50
    Po sérii obojstranných nepresností je z toho zakázané uvoľnenie domácich.

42:00
    Zvyšok presilovky však nestál za nič a tak sa Piešťany poľahky ubránili. Väčšinou dokonca v útočnom pásme.

40:38
    Dobrá Bedinova príležitosť bekendom z kruhov, poradil si však domáci gólman.

40:01
    Mišura vybojoval puk. Domáci hrajú len štyria, trest si odpykáva Toman.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine pokračoval vyrovnaný a bojovný hokej, vyrovnané je aj skóre, keď sa trafil peknou strelou do šibenice Peter Valier. Zatiaľ zaslúžená remíza.
    Tretia tretina začne asi o 19:32.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:00
    2 min. Toman (PIE), hákovanie.

Trochu prísne vylúčenie.

39:42
    Ďalšie vhadzovanie v obrannom pásme Piešťan.

39:33
    Na domácej strane pokus Nemčeka z pravého kruhu tesne vedľa, do nebezpečnejšej šance sa dostali Francúzi, všetko vyriešil Rybár.

38:52
    Dobre hrajúci Faure zblokoval v poslednom momente Blaškovu prihrávku pred bránku.

37:55
    Mišura bekendovou žabkou pekne vysunul Lukáša Vartovníka na ľavom krídle, ten sa snažil pretlačiť puk pomedzi Fouquerelove betóny, ale nádejný brankár si dal pozor.

37:15
    Dobrý obranný zákrok Mateja Cuníka, po jeho zásahu sa puk dostal na ochrannú sieť a domáci môžu vystriedať. Ešte minúta presilovky.

36:35
    Šikovne vložil hokejku do strely Guttierez, jeho pekný teč končí na Rybárovi. Francúzi však hrajú presilovku dobre.

36:14
    2 min. Gula (PIE), hákovanie.

Gula si neporadil v rohu obranného pásma a potom si musel pomôcť hákovaním.

35:46
    Icing hostí. Myslím, že nové posudzovanie zakázaného uvoľnenia hokeju pomôže.

35:20
    S prehľadom hrá obranca Valjent, teraz dobre počkal na striedanie spoluhráčov, nespanikáril a posunul včas puk na útočníkov.

34:18
    Briand sa pekne spoza brány dostal cez Šedivého do zakončenia, našťastie pre Rybára však netrafil bránku.

33:47
    Teraz sa jeden z čiarových upískol pri posúdení icingu hostí, aj čiaroví to v tomto ohľade budú mať ťažšie. Hlavný Novák nariadil buly v stredovom kruhu.

33:31
    Cuník napriahol v strednom pásme, netrpezlivý bol však Mišura a je z toho ofsajd.

33:17
    Zakázané uvoľnenie hostí.

33:02
    Hluchova strela od modrej na teč.

32:16
    Rybár teraz s menšími problémami napokon ukryl puk vo svojej lapačke.

30:48
    Veľmi podarená akcia domácich. Začal ju Šedivý, keď lobom preniesol puk z vlastného pásma až do útočného, tam ho ukážkovo spracoval Vaculín a peknou žabkou prehodil na Lichanca, ktorý z prvej len tesne minul bránku. Piešťanci si vyslúžili potlesk.

30:07
    Lichanec od ľavého mantinelu poslal puk švihom na bránku, to ale malo malú nádej na úspech.

29:55
    Terrier skúsil z ostrého uhla Rybárov postoj pri tyčke, ten si dal pozor.

29:05
    Blaško po ľavom krídle v prečíslení 2 na 1 spolu s Petrom Gulom. Toho však dobre bránil brániaci hráč a tak to Blaško vzal na seba. Trafil však len plastrón Fouquerela.

28:38
    Ďalší zákrok z kategórie ľahších si pripisuje Rybár. V druhej tretine sa hra kúskuje podstatne viac.

28:22
    Dobrá šanca Piešťan, keď sa Fouquerel pošmykol za bránkou. Stihol sa však vrátiť a tak ho strela Gulu od modrej našla na svojom mieste.

27:30
    Tiesnený Hamrák sa pretlačil do pásma, na pravý kruh a odtiaľ vyslal viacmenej propagačnú strelu švihom na lapačku Fouquerela. Ten si poľahky poradil.

27:18
    Chakiachviliho strela od modrej, od Rybárovej výstroje ide puk mimo ľad a nasleduje buly.

26:40
    Icing hostí. Aj tu sa ukázala zmena pravidiel, keď Mišura vypustil korčuľovanie za pukom, hneď sa však uvedomil, že teraz musí ukázať snahu pre puk dôjsť.

25:51
    Francúzsko dalo gól!
    Hneď po buly posunul center Briand na spomínaného PETRA VALIERA a ten z hranice kruhu vymietol pavučinu nad Rybárovou vyrážačkou. Pekná strela, ale azda aj chytateľná.
    Asistencia: Briand.

25:38
    Hamrákovi vôbec nevyšla prihrávka do útočného pásma, následne zaútočili hostia, dobrý príklep Valiera vyrazil Rybár na ochranné sito.

24:52
    Šedivého nahodenie končí v lapačke Fouquerela. Buly.

24:23
    Buly pred Rybárom po jeho zákroku.

24:14
    Bozon dobre nahadzoval bekendom z pravého krídla pred bránkovisko, kde boli dve dvojičky hráčov. Celé to skončilo posunutou bránkou.

24:03
    Už je na ľade aj Hamrák.

23:45
    Strela mimo priestoru Rybárovej bránky.

23:15
    Dobrá práca Rapáča v oslabení, keď si dobre prikryl puk a získal cenné sekundy.

22:23
    Dobre v obrane opäť Hluch, ktorý odzbrojil útočiaceho Francúza.

22:01
    2 min. Hamrák (PIE), hákovanie.

Taký zbytočný háčik v útočnom pásme.

21:37
    Valjent puk po mantineli na modrej nezachytil a tak musia domáci zase od Rybára.

21:02
    2 min. Gaborit (FRA), údery.

A zase skoro Gáborík za súboj s Bučkom pri mantineli.

20:25
    V pásme však boli domáci, ich aktivitu zabrzdil hvizd hlavného za prihrávku rukou.

20:01
    Na buly šikovnejší Briand.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme videli celkom svižný prípravný zápas s troma gólmi, keď spokojnejší môžu byť domáci. V prvej tretine sa dobre uviedol obranca Šedivý, vidno bolo aj Rapáča, ktorý kľučkou môže pripomínať domáceho obľúbenca Románka, slušný ťah ukázal trebárs Blaško.
    Druhá tretina začne asi o 18:43.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:59
    Piešťany dali gól!
    Sekundu pred koncom tretiny sa presadil MATEJ MIŠURA. Na začiatku bola dobrá strela Eduarda Šedivého, ktorá sa odrazila od zadného mantinelu na hokejku Vartovníka, ktorý ešte stihol byť zablokovaný, puk si však našiel Mišura a nemal problém skórovať ponad brankára.
    Asistencia: Martinec, Šedivý.

19:29
    2 min. Terrier (FRA), faul kolenom.

18:27
    Pekné prečíslenie zohrali Francúzi, keď domáci prepadli v útočnom pásme po strate puku MATHIEU BRIAND s prispením kúska šťastíčka vyrovnal, keď sa puk odrazil od tyčky do Rybára a do bránky. Je ale možné, že strelca ešte budem prepisovať podľa oficiálneho zápisu.
    Asistencia: Faure.

17:41
    Znova istý zákrok mladého Rybára po nahodenom puku od modrej. Nasleduje buly.

16:59
    Serer našliapol keď si zobral puk vo vlastnom pásme, prešiel stredom medzi kruhy, ale netrafil bránu.

16:29
    Istý zákrok Patrika Rybára po strele švihom z pravého krídla.

15:42
    Ak som teda dobre videl, tak slabá chvíľa prišla na gólmana Feuqerela, keď si nahodený puk spoza brány z hokejky MICHALA TOMANA zrazil do bránky. Taký je teda úvodný gól Piešťan v tejto sezóne. Ale aj také padajú.
    Asistencia: Brzobohatý

15:05
    Nahodený puk od modrej v podaní Šedivého, brankár len vyrazil pred voľného Lichanca, ten si však neporadil.

13:53
    Mišura triafa z kruhu len brániaceho hráča, prvá lajna domácich však neukázala zlú presilovku.

13:32
    Faureho trest nebola žiadna bitka, len také klasické strkanie pred vlastným gólmanom.

13:27
    2 min. Faure (FRA), údery.

13:15
    Rapáč vyviezol puk a Piešťany striedajú.

13:00
    Tlak Francúzov pokračuje, domáci by potrebovali prestriedať.

12:05
    Hostia teraz zatlačili, orientácia vo veľkom pásme ešte nie je hráčom vlastná, Havrani sa aj mohli dostať do brejku, Schmidt však nahral nepresne a spôsobil icing.

11:00
    Gaborit pekne hľadal prudkou prihrávkou z rohu voľného spoluhráča, Bozon ale puk netrafil. Našťastie pre Piešťany.

09:40
    Francúzi sa pokúsili o brejk 1 na 1, so Serrerom si však poľahky poradil o hlavu menší Šedivý a Francúza uložil na ľad.

09:00
    Počuť už je aj domáci fanclub, prvá presilovková minúta však nepriniesla nič nebezpečné.

08:26
    2 min. Gaborit (FRA), faul lakťom.

Skoro ako Gáborík.

08:10
    Signalizované vylúčenie už asi 30 sekúnd, presilovku budú hrať Havrani.

07:16
    Po pravom krídle pekne prešiel priamočiaro do pásma Brzobohatý a puk sa trochu so šťastím na kruhu dostal na hokejku voľného Valjenta, ten z otočky po ľade pomedzi nohy, brankár Francúzska si však poradil.

06:59
    Puk v Rybárovej lapačke, ešte 4 sekundy francúzskej presilovky, hostia zatiaľ nevymysleli nič.

05:42
    Dobre v oslabení zapracoval Blaško, keď vyviezol puk až do útočného pásma.

05:03
    2 min. Hruška (PIE), podrazenie.

04:20
    Dva pokusy Vaculína, ani jeden nebol nebezpečný.

03:19
    So strelou Vartovníka z pravého kruhu si bez problémov poradil Fouquerel.

03:09
    Buly v útočnom pásme Havranov. Nové rozmery ihriska hokeju zdá sa prospejú, útočiace mužstvo je rýchlejšie v útočnom pásme.

02:35
    Mladí Francúzi v rohu piešťanského pásma a solídna práca Tomáša Hlucha v defenzíve. Hostia sa k zakončeniu nedostali.

01:30
    Prvá slušná akcia. Toman si narazil s Hamrákom, prvý menovaný však spätnú prihrávku od Hamráka nezachytil. Škoda, lebo už by z toho bola gólová príležitosť.

00:49
    Nemčekova aktivita na ľavom krídle, nahodený puk pred bránku, ale Vaculín sa k nemu nedostal.

00:22
    Prvý krát prerušená hra, keď Patrik Rybár prikryl puk v lapačke.

00:01
    Buly hodil rozhodca Milan Novák a puk napokon vybojoval domáci Martinec.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Domácich vedie s kapitánskym céčkom Matej Hamrák, Francúzov Florian Chakiachvili.