Nitra – Pavlodar 3:6 (kon.) | Třinec – Minsk 2:3 (1:3 po s.n.) | Trenčín – Senica 2:2 (2:1 po s.n.)
Poprad – Martin 4:3 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Slavia – Liberec 1:0 (kon.)
Kladno – Motor ČB 7:2 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Jastrzębie – Vítkovice 4:3 (kon.)
Znojmo – Jihlava 2:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Piešťany – Francie U23 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
ŠHK 37 Piešťany
3:2 (2:1, 0:1, 0:0)
Francie U23
sk Úterý 05.08.2014, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Přípravné zápasy

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím ŠHK 37 Piešťany.
    Gól strelil BRZOBOHATÝ.

Rapáč (PIE) – dal. Tiež pravák, tiež do bekendu, a hoci sa mi zdalo, že úmysel mu úplne nevyšiel, pomedzi nohy skóruje.

Brzobohatý (PIE) – dal, bezchybný bekendový blafák v podaní praváka.

64:57
    Ešte jedna gólovka, Anthony Rech sa predral v situácii 1 na 1 až pred Rybára, ten opäť podržal.

64:13
    Veľmi pekná individuálna akcia Bozona, ktorý sa okolo Mišuru dostal pred Rybára k bekendovému zakončeniu, našťastie pre domácich to dopadlo dobre.

60:19
    Pekne sa prešmykol Mišura, od vlastnej brány pekné sólo až do zakončenia, Fouquerel bol namieste.

59:27
    Blaško a Guttierez – osobný trest do konca zápasu, ťažko povedať prečo, nejaké veľké údery to neboli.

56:40
    2 min. Guillemain (FRA), vyhodenie puku.

16 sekúnd 5 na 3.

54:56
    2 min. Serer (FRA), držanie.

Domáci dostávajú príležitosť otupiť tlak Francúzov.

51:18
    2 min. Martinec (PIE), hákovanie.

51:09
    Obranca Gullemain si pekne nakoručľoval medzi kruhy a triafa myslím tyčku.

40:38
    Dobrá Bedinova príležitosť bekendom z kruhov, poradil si však domáci gólman.

40:00
    2 min. Toman (PIE), hákovanie.

Trochu prísne vylúčenie.

37:55
    Mišura bekendovou žabkou pekne vysunul Lukáša Vartovníka na ľavom krídle, ten sa snažil pretlačiť puk pomedzi Fouquerelove betóny, ale nádejný brankár si dal pozor.

36:35
    Šikovne vložil hokejku do strely Guttierez, jeho pekný teč končí na Rybárovi. Francúzi však hrajú presilovku dobre.

36:14
    2 min. Gula (PIE), hákovanie.

Gula si neporadil v rohu obranného pásma a potom si musel pomôcť hákovaním.

30:48
    Veľmi podarená akcia domácich. Začal ju Šedivý, keď lobom preniesol puk z vlastného pásma až do útočného, tam ho ukážkovo spracoval Vaculín a peknou žabkou prehodil na Lichanca, ktorý z prvej len tesne minul bránku. Piešťanci si vyslúžili potlesk.

29:05
    Blaško po ľavom krídle v prečíslení 2 na 1 spolu s Petrom Gulom. Toho však dobre bránil brániaci hráč a tak to Blaško vzal na seba. Trafil však len plastrón Fouquerela.

25:51
    Francúzsko dalo gól!
    Hneď po buly posunul center Briand na spomínaného PETRA VALIERA a ten z hranice kruhu vymietol pavučinu nad Rybárovou vyrážačkou. Pekná strela, ale azda aj chytateľná.
    Asistencia: Briand.

22:01
    2 min. Hamrák (PIE), hákovanie.

Taký zbytočný háčik v útočnom pásme.

21:02
    2 min. Gaborit (FRA), údery.

A zase skoro Gáborík za súboj s Bučkom pri mantineli.

19:59
    Piešťany dali gól!
    Sekundu pred koncom tretiny sa presadil MATEJ MIŠURA. Na začiatku bola dobrá strela Eduarda Šedivého, ktorá sa odrazila od zadného mantinelu na hokejku Vartovníka, ktorý ešte stihol byť zablokovaný, puk si však našiel Mišura a nemal problém skórovať ponad brankára.
    Asistencia: Martinec, Šedivý.

19:29
    2 min. Terrier (FRA), faul kolenom.

18:27
    Pekné prečíslenie zohrali Francúzi, keď domáci prepadli v útočnom pásme po strate puku MATHIEU BRIAND s prispením kúska šťastíčka vyrovnal, keď sa puk odrazil od tyčky do Rybára a do bránky. Je ale možné, že strelca ešte budem prepisovať podľa oficiálneho zápisu.
    Asistencia: Faure.

15:42
    Ak som teda dobre videl, tak slabá chvíľa prišla na gólmana Feuqerela, keď si nahodený puk spoza brány z hokejky MICHALA TOMANA zrazil do bránky. Taký je teda úvodný gól Piešťan v tejto sezóne. Ale aj také padajú.
    Asistencia: Brzobohatý

15:05
    Nahodený puk od modrej v podaní Šedivého, brankár len vyrazil pred voľného Lichanca, ten si však neporadil.

13:27
    2 min. Faure (FRA), údery.

08:26
    2 min. Gaborit (FRA), faul lakťom.

Skoro ako Gáborík.

07:16
    Po pravom krídle pekne prešiel priamočiaro do pásma Brzobohatý a puk sa trochu so šťastím na kruhu dostal na hokejku voľného Valjenta, ten z otočky po ľade pomedzi nohy, brankár Francúzska si však poradil.

05:03
    2 min. Hruška (PIE), podrazenie.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 16. Toman (Brzobohatý), 20. Mišura (Vartovník, Šedivý), rozh. náj. Brzobohatý – 19. Briand (Faure), 26. Valier (Briand)

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Cuník, Makovský, Martinec, Mišura, Vartovník – Šedivý, Bučka, Vaculín, Nemček, Lichanec – Hruška, Valjent, Toman, Hamrák, Brzobohatý – Gula, Hluch, Rapáč, Schmidt, Blaško
    Tréner: R. Sýkora

Francie U23: Fouquerel – Guillemain, Gaborit, Claireaux, Briand, Baazzi, Bozon, Chakiachvili (C), Serer, Thillet, Valier, Bedin, Guttierez, Di Dio Balsamo, Leclerc, Llorca, Faure, Rech, Terrier, Scolari, Douseau
    Tréner: D. Henderson

Rozhodčí: Novák – Brath, Valo