Nitra – Pavlodar 3:6 (kon.) | Třinec – Minsk 2:3 (1:3 po s.n.) | Trenčín – Senica 2:2 (2:1 po s.n.)
Poprad – Martin 4:3 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Slavia – Liberec 1:0 (kon.)
Kladno – Motor ČB 7:2 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Jastrzębie – Vítkovice 4:3 (kon.)
Znojmo – Jihlava 2:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Piešťany – Francie U23 3:2 (2:0 po s.n.)
Sportovní klub Kadaň
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Úterý 05.08.2014, 18:00 • Zimní stadion Kadaň • Přípravné zápasy

Pro dnešek to je vše, děkuji za pozornost! (20:15:55)

60:00

59:38
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Je hotovo. Do opuštěné branky puk doklepl LADISLAV GENGEL. Asistence: Jakub Pořický

58:51
    Kadaň hraje bez brankáře!

58:51
    Müller skvěle pláchl obráncům a pádil osamocený na Volkeho, jehož pouze napálil do výstrojel

58:15
    Puk mimo hřiště. Atmosféra na ledě nadále houstne.

55:55
    Domácí Hejcman vyloučen za zdržování hry.

55:48
    Halas se zjevil před Volkem, který mu ale hbitě vlétl pod nohy.

54:38
    A jsou tu další tresty! Za Kadaň vyloučen za hrubost Dobrovolný, za hosty Holomek za hrubost a Meidl, jenž dostává osobní trest.

54:22
    Hostující Tůma vyloučen za krosček.

54:09
    Vyloučení na obou stranách. Za Kadaň vyloučen Müller, na straně hostů Černý. Oba za hrubost.

53:44
    Ve vlastním oslabení ujížděl Kuchynka, zakončení mu však nesedlo.

52:29
    Dveře na hostující trestné lavici se dnes netrhnou. Tentokrát vyloučen Holomek za nedovolené bránění.

52:03

51:09
    Mazanec na modré ztratil puk a Kadaň začíná od začátku.

50:03
    Další vyloučení na ústecké straně. Vávra potrestán za držení.

49:38
    Po zmatcích před kadaňskou brankou Hanuljak přerušil hru, situaci uklidňoval Trefný.

49:15
    Tůma nabral rychlost na pravém křídle, jeho bekhendové střele ale pár decimetrů chybělo.

48:42
    Dobrovolného pokus od modré Volke vyrazil do bezpečí.

47:10
    Kloz (UNL) si odpyká dvouminutový trest za podražení.

47:03
    Smetanovu přízemní ránu Hanuljak vyrazil do rohu hřiště.

46:50

46:16
    Chloubova rána z pravého kruhu končí na pravé tyči Volkeho branky!

44:50
    Ústecký Bačák vyloučen na dvě minuty za naražení na hrazení.

44:45
    Trefného ránu od modré Volke kryje betonem.

41:15
    Oba celky hrají v plném počtu.

40:16
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Vstup do třetí třetiny se Kadani vydařil na jedničku. Po Opalkově ráně se puk odrazil k PETRU JÍROVI, který jej nikým neatakován uklidil do odkryté klece. Asistence: Daniel Opalek, Jiří Charousek

40:01

Ve druhé části hosté navýšili náskok, trefil se Pořický. Závěrečná třetina začne cca v 19:37.

40:00

39:41
    Markulincovu jedovatou ránu od modré zkrotil Hanuljak ve své lapačce.

39:14
    Síly na ledě se vyrovnají. Domácí Jakub Novák potrestán za sekání.

39:04
    Na trestnou lavici míří ústecký Kuchynka – 2 minuty za podražení.

38:01
    Babčákova střela končí v Hanuljakově lapačce.

37:28
    Šulákova dělovka prosvištěla těsně vedle Volkeho levé tyče.

36:50
    Na druhé straně selhal v tutové šanci Meidl, jenž zakončoval únik 2 na 1, ale branku těsně minul.

36:13
    Domácí v plném počtu. Kadaň v přesilovce Volkeho takřka neohrozila.

34:13
    Hostující Kloz vyloučen za sekání.

33:54
    Další pokus od modré – Mrázkova rána končí ve Volkeho náručí.

33:05
    Proti Trefného ráně Volke vymrštil svůj levý beton.

32:33
    Od modré vypálil Mazanec, Volke puk skryl v lapačce.

32:01
    Huňadyho pokus se mezi tři tyče nevešel.

30:19
    Kloz pálil z mezikruží, Hanuljak ho bravurně vychytal.

30:10
    Petráska v ústecké brance nahradil Martin Volke.

28:50
    Slovan právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovkou nepohrdli. Po několika sekundách se po závaru před kadaňskou brankou odrazil puk k JAKUBOVI SPOŘICKÉMU, který překonal ležícího Hanuljaka. Asistence: Martin Baránek, Martin Zdvořáček

28:33
    Kadaň byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odsedí Šulák.

27:54
    Faiglova ostrá rána skončila na chráničích obětavého Opalka.

26:58
    Osamocený Opalek se bil před ústeckou brankou, hostující zadáci mu zakončit nedovolili.

26:33
    Slovan v ofsajdu.

26:16
    Po Halasově nahození Petrásek přerušil hru.

25:50

25:16
    Brožova dělovka od modré jen rozduněla mantinel za kadaňskou brankou.

24:30
    Před Hanuljakem se náhle zjevil osamocený Meidl, jemuž zakončení hrubě nevyšlo.

23:50
    Na trestnou lavici míří domácí tvrďák Trefný, jenž si odpyká dvouminutový trest za podražení.

22:31
    Na levém křídel nabral rychlost domácí zadák Šulák, jeho střela byla lahůdkou pro Petráska.

22:10
    Jakub Novák přistižen v ofsajdu.

21:38
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat po Hanuljakově levici.

20:51
    Opalek nahazuje na ústeckou branku, tam puk lehce sebral Petrásek a založil protiútok Slovanu, který však skončil nezdarem.

20:01

Slovan sice v první třetině tahal za kratší konec, ale do kabiny odchází šťastnější. Ve 14. minutě prostřelil Hanuljaka Markulinec. Druhé dějství začne za 17 minut.

20:00

19:30
    Jíra promáchl před poloprázdnou brankou!

18:53
    Mazancova mazaná střelu ztečována do rohu hřiště.

18:22
    Petrásek přerušil, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

18:03
    Za držení hole vyloučen ústecký Smetana.

15:40
    Rozpaky kadaňských v rozehrávce málem potrestal Baránek, Mrázek ho na poslední chvíli od puku odstavil.

15:22
    Icing Kadaně.

14:39
    Přihrávku zpoza branky dostal Jíra, zakončení mu však nevyšlo.

13:30
    PETR MARKULINEC napřáhl na modré čáře a trefil se přesně k pravé tyči Hanuljakovy branky.

13:05
    Halas hledal před ústeckou brankou Chloubu, ten ale přihrávku nezachytil. po následném protiútoku Hanuljak přerušil hru.

11:33
    Po závaru před Hanuljakovo brankou zakončoval Tůma, kadaňský gólman však ošemetnou situaci zvládl.

10:50
    Nečekanou střelu z ostrého úhlu vyslal Lehnert, Petrásek připraven.

10:09
    Nepovedená rozehrávka Slovanu končí zakázaným uvolněním.

09:29

09:11
    Tvrdá Halasova rána končí v lapačce Petráska.

07:51
    Ústí ve čtyřech.

07:28
    Hostující Holomek vyloučen za nedovolené bránění.

07:28
    Charousek hledal před brankou úplně volného Jíru, který byl ale faulován Holomkem a puk do odkryté klece zasunout nedokázal.

06:37
    Slovan vyhazuje. Kadaň v přesilovce zatím bezzubá.

05:51
    Ústecký Zdvořáček vyloučen na 2 minuty za sekání.

05:05
    Pěknou střelou se prezentoval Chlouba, puk byl ale těsně před Petráskem zblokován.

03:55
    Müller vypálil z levého kruhu, kotouč prosvištěl těsně nad břevnem Petráskovy branky.

02:42
    Před kadaňskou branku se řítil Meidl, jeho střelu ale jeden z kadaňských obránců přizvedl do ochranné sítě.

01:53
    Dobrovolný vypálil od modré, branku však minul.

00:23
    Jako první vyzkoušel Hanuljaka Tůma, jenž trefil kadaňského gólmana do hrudi.

00:01

Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Maštalířský) – Mazanec, Šulák, Opalek, Mrázek, Dobrovolný, Trefný, Tejnor – Novák J., Charousek, Chrpa – Lehnert, Chlouba, Müller – Paleček, Hejcman, Novák L – Huňady, Jíra, Halas

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Volke) – Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček, Vágner, Černý, Markulinec, Meidl, Kloz, Tůma, Gengel, Vávra, Bačák, Baránek, Pořický, Kuchynka, Faigl, Suchan, Merta.

Hezký podvečer z kadaňského zimního stadionu! Dnes se domácí Sportovní klub utká s ústeckým Slovanem.

SK Kadaň
    Domácí Kadaň do nové sezóny vstupuje omlazeným kádrem, jenž by podle kouče Becka měl patřit k vůbec nejmladším v první lize. V černožlutém dresu dostanou šanci chomutovští mladíci, kteří loni vyhráli extraligu juniorů. Sportovní klub již za sebou má jeden přípravný duel, ve středu do Kadaně zajížděli junioři Karlových Varů. Úvodní gól zápasu vstřelil na začátku druhé třetiny Jakub Novák, ve 35. minutě zvýšil na 2:0 Chlouba. Hostům se zápas podařilo zdramatizovat tři minuty před koncem, kdy na 2:1 snížil Zadražil. Vyrovnat se ovšem karlovarské Vlčí smečce nepodařilo, a tak Kadaň v prvním přípravném zápase vyhrála 2:1.
    Sestava Kadaně:
    Maštalířský (30. Mouček) – Mazanec, Šulák, Opalek, Szathmáry, Dobrovolný, Dubeň, Drobný, Tejnor – J.Novák, Charousek, Chrpa, Lehnert, Chlouba, Müller, Paleček, Hejcman, L.Novák, Huňady, Andres

Ústečtí Lvi, kteří dlouhá léta patřili mezi prvoligovou smetánku a v sezóně 2007/8 dokonce okusili tuzemskou nejvyšší soutěž, po loňské sezóně kvůli vysokým dluhům ukončili činnost. Na jejich ruinách však vznikl nový tým kolem ústeckého patriota Jana Čalouna – HC Slovan Ústí nad Labem. Nově vzniklý subjekt však stále nemá jistotu, že pro něj v září začne prvoligová sezóna. Aby se tak stalo, musí Slovan do začátku nového ročníku splatit devítimilionový dluh, s nímž mu mají pomoci také jeho fanoušci. Za desetitisícový příspěvek dostanou mimo dalších výhod své vlastní místo na stadionu či slevu na pernamentku. Skalní příznivci však tuto možnost zatím využívají jen minimálně.
    Utkání s Kadaní bude pro Slovan prvním přípravným zápasem, uvidíme, v jaké formě se na kadaňském stadionu představí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jiří Novotný

Branky a nahrávky: 41. Jíra (Opalek, Charousek) – 14. Markulinec, 29. Pořický (Baránek, Zdvořáček), 60. Gengel (Pořický)

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (30. Volke) – Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček, Vágner, Černý, Markulinec, Meidl, Kloz, Tůma, Gengel, Vávra, Bačák, Baránek, Pořický, Kuchynka, Faigl, Suchan, Merta