SKA-1946 – Salzburg 3:2 (1:0 po s.n.) | K. Vary – Vítkovice 4:0 (kon.)
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 05.08.2014, 18:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Vemex Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím vás z KV Areny! V druhém utkání druhého hracího dne Vemex Cupu se utká domácí HC Energie Karlovy Vary s týmem HC Vítkovice Steel.

Domácí tým se jako pořadatel pochopitelně zúčastnil všech ročníků Vemex Cupu. Většinou ale za silnou konkurencí trochu zaostává, turnaj ještě nikdy nevyhrál. Úvodní utkání letošního ročníku už mají energetici za sebou, včera po samostatných nájezdech zdolali rakouský Salzburg.

EC Red Bull Salzburg – HC Energie K. Vary 1:2sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 34. Filin – 48. Zadražil (Molnár), rozh. náj. Kečkeš

HC Vítkovice Steel

Vemex Cup hraje letos poprvé pět týmů a právě Vítkovice doplnily loňskou čtveřici, jedná se tedy o jejich premiéru na tomto turnaji. Tým už má za sebou dva domácí přípravné zápasy, Vítkovice nejprve porazily 5:1 Třinec, ještě větší debakl poté schytal Slovan Bratislava (10:1).

HC Energie Karlovy Vary: Frček – Rothlisberger, Běhal, Michálek, Rulík, Priškin, Bahounek, Vodička, Vaněk – Harkabus (C), Zadražil, Hroch, Rubeš, Osmík, Gríger, Molnár, Vrána, Csamangó, Janata, Babka, Orság

HC Vítkovice Steel: Wanecki – Charvát M. (C), Demel, Rudl, Pužič, Adamík, Šendera, Charvát A. – Blahuta, Ballner, Sysala, Csomor, Gřeš, Jáchym, Gelnar, Česlík, Kuťák, Kafka, Churý, Rimmel, Beneš

Rozhodčí: Zubzanda – Schopf, Gerát.

Karlovarští hokejisté už nastoupili na ledovou plochu k předzápasovému rozbruslení.

A nyní už jsou na ledě i hráči Vítkovic.

Mladé hokejisty na ledě KV Areny vystřídala rolba.

00:01

00:30
    Domácí špatně rozehráli, hráči Vítkovic toho ale nedokázali využít.

01:09
    Česlík byl v útočném pásmu chvíli nehlídaný, nedostal ale přesnou přihrávku, a tak jsou u kotouče opět energetici.

02:02
    Ofsajd Vítkovic, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:43
    Hosté jsou v útočné třetině a snaží se dostat do zakončení.

03:24
    Harkabus vyslal na branku dvě střely, brankář Wanecki ale vždy úspěšně zasáhl.

04:15
    Gríger dostal dobrou přihrávku na levou stranu kluziště, střela z první mu ale nesedla. Karlovarští ale stále mají puk.

04:49
    Marek Charvát (VIT) dostal menší trest za vražení na hrazení.

05:10
    Csamangóva střela skončila mimo.

05:44
    Vítkovice se zatím úspěšně brání.

06:09
    Zadražil vypálil od modré čáry, Wanecki ale jeho střelu chytil.

06:49

07:19
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

07:52
    Energetici znovu zachybovali ve vlastním obranném pásmu, ani tentokrát toho ale soupeř nedokázal využít.

08:37
    Osmík se ocitl před brankou Vítkovic, jeho slabá střela ale brankáře nemohla vystrašit.

09:20
    Michálokova rána skončila mimo. Karlovarští jsou ale v posledních minutách aktivnějším týmem.

10:15
    Vítkovičtí hokejisté zakládají útok od vlastní branky.

10:54
    Domácí byli chvíli pod tlakem, nyní ale dokázali puk vyvézt až do útočného pásma.

11:34
    Tomáš Jáchym si najel před branku a úplně osamocený mohl ohrozit Frčka, puk ale poslal mimo!

11:48
    Hroch (KVA) dostal dvě minuty za podražení.

14:27
    Karlovarští si v útoku neporozuměli a puk získali hosté.

15:14
    Vítkovice zastavilo postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

15:48
    Zadražil zkusil z ostrého úhlu překvapit gólmana Vítkovic, ten ale kotouč chytil.

16:30
    Hosté drží útočnou třetinu, domácí se brání.

16:50
    David Ballner měl na hokejce první gól, když se ocitl sám před gólmanem Energie. Před brankou byl velký zmatek, puk ale brankovou čáru nepřešel.

17:49
    Puk se zasekl u bruslí hráčů u mantinelu. Vhazování ve středním pásmu.

18:29
    Útočnou akci Vítkovic přerušil ofsajd. Dnes už k této situaci došlo poněkolikáté.

19:01
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie se těsně před koncem první třetiny prosazuje a vede 1:0. Karlovarští byli v útočném pásmu v dostatečném počtu, čehož využil MARTIN OSMÍK, který dokázal prostřelit brankáře Vítkovic. Asistence: David Gríger.

20:00

První třetina nabídla celkem zajímavou podívanou. Oba celky si vytvořili několik šancí, ale vážněji hrozili hosté. Jenže ani jeden z dvojice Jáchym – Ballner se nedokázal prosadit. Na druhé straně byl úspěšnější Osmík, díky kterému Karlovy Vary vedou po první periodě o jednu branku.

20:01

20:29
    Hosté rozjíždějí útočnou akci z vlastní obranné třetiny.

20:36
    Ofsajd Vítkovic.

20:58
    Demel se ocitl na levé straně kluziště v zajímavé pozici, Frček ale jeho pokus chytil do lapačky.

21:37
    Blahuta se po přihrávce od spoluhráče řítil sám na branku Energie, vůbec ale netrefil branku.

22:40
    U kotouče jsou domácí, kteří se snaží něco vymyslet.

22:52
    Buly v obranném pásmu hostů.

23:35
    Zadražil se snažil u branky dorážet, brankář byl ale na svém místě. Energetici ale nyní dostali Vítkovice pod tlak.

24:17
    Další postavení mimo hru v podání hostujícího týmu.

25:36
    Vítkovice budou hrát v početní výhodě, energetici hráli v šesti. Trest odpyká Bahounek.

26:17
    Domácím se podařilo vyhodit.

26:56
    A znovu je puk až u branky Vítkovic.

27:23
    Po hře vysokou holí se bude vhazovat v obranném pásmu Karlových Varů.

27:36

28:10
    Karlovarští se po ubráněném oslabení znovu vrhají do útoku a hosté se musí bránit.

29:01
    Gřeš se pokusil ohrozit Frčka v brance Energie, jeho střela ale šla nad.

29:42
    Vítkovice se sice dokázaly prosadit, gól ale pro vysokou hůl nemohl být uznán.

30:10
    Molnárova střela z mezikruží skončila mimo.

30:21
    Šendera (VIT) dostal dvě minuty za držení protihráče.

31:10
    Hosté se osvobozují.

31:37
    Z levého kruhu vypálil Harkabus, brankář byl ale připraven a jeho střelu chytil.

31:42
    Bude se hrát 4 na 4. Vyloučen domácí Osmík za vysokou hůl.

32:21
    Začíná zkrácená početní výhoda Vítkovic.

33:00
    Karlovarští dostali puk alespoň do středního pásma.

33:25
    Domácí vyhazují.

33:34
    Po střele Marka Charváta, kterou Frček vyrazil do ochranné sítě, se bude vhazovat v obranném pásmu Energie.

33:42

34:27
    Energetici mají puk ve vlastním pásmu. Hosté ale dobře napadají.

35:00
    Vítkovice jsou pod tlakem. Zleva pálil Harkabus, branku ale netrefil.

35:44
    Zakázané uvolnění hostů vrátí hru zpět do útočné třetiny Karlových Varů.

36:08
    Tomáš Rubeš (KVA) dostal menší trest za podražení.

36:35
    Hroch výborně zblokoval střelu od modré čáry. Puk ve středním pásmu.

36:52
    Energetici se zatím skvěle brání. Buly před brankou Vítkovic.

37:25
    Csamangó se po Vránově pasu hnal sám na branku Vítkovic, puk ale poslal mimo.

38:08

38:08
    Orság byl faulován v úniku. Bylo nařízeno trestné střílení pro Karlovy Vary.

38:08
    Orság ale brankáře Vítkovic nepřekonal! Stav zůstává 1:0.

39:01
    Obrana Vítkovic absolutně nezvládá. Domácí podnikají jeden nebezpečný útok za druhým. V KV Areně to smrdí dalším gólem.

39:40
    Domácí opět okupují útočné pásmo.

40:00

Ani druhá dvacetiminutovka diváky nenudila. Srovnat na 1:1 mohl Blahuta, v úniku ale neuspěl. Hosté se neprosadili ani v přesilové hře. Na konci druhé třetiny měli zase jasně navrch domácí, kteří mohli vstřelit hned několik gólů, Orság ale trestné střílení neproměnil, a neujaly se ani další šance energetiků. Stav je tedy stále 1:0.

40:01

40:41
    Rothlisberger (KVA) zůstal před poloodkrytou brankou úplně osamocen, nepochopitelně ale nedokázal puk poslat do branky.

41:15
    Karlovarští jsou v úvodu třetí třetiny jasně lepším týmem. Hosté se jen brání.

42:00
    Nyní ale útočí i Vítkovice. Zatím ale neúspěšně.

42:29
    Jáchym byl před brankou Energie úplně sám, přihrávka ale trefila jeho brusli a kotouč se odrazil do rohu.

42:58
    Demel (VIT) dostal menší trest za podražení.

43:30
    Energetici drží útočné pásmo.

43:51
    Nyní se ale hostům podařilo vyhodit.

44:34
    Zadražilova střela od modré byla velmi nebezpečná, Wanecki si ale poradil.

44:58

45:30
    Marek Charvát (VIT) dostal dvě minuty za hákování.

46:01
    Domácím se nedaří zavézt puk do útočného pásma.

46:36
    Konečně je Energie v pásmu soupeře.

47:13
    Další vyhození hráčů Vítkovic.

47:30

48:11
    Šenderova střela se neujala, domácí stále vedou o gól.

49:03
    Energie je pod tlakem. Hosté kombinují v blízkosti branky.

49:58
    Zadražil se snažil něco vymyslet za brankou, o kotouč ale přišel.

50:07

50:37
    Z pravé strany to zkusil Michálek, Wanecki si ale s jeho střelou z ostrého úhlu poradil.

51:27
    Karlovarští předvedli povedenou kombinaci, po které se mění skóre. Harkabus poslal před branku kvalitní pas, na který si najel ŠTĚPÁN CSAMANGÓ, který zvýšil na 2:0. Asistence: Tomáš Harkabus.

53:17
    Druhý gól v krátkém časovém úseku znamená tříbrankové vedení domácího týmu. Přízemní střelou z pravé strany se prosadil JAKUB ORSÁG. Bez asistence.

54:16
    Csamangó poslal puk před branku, tam se ale nikdo z jeho spoluhráčů ke kotouči nedostal.

55:06
    Tak tohle je už je rozklad Vítkovic. Svůj druhý gól v utkání vstřelil JAKUB ORSÁG a o vítězi dnešního duelu je rozhodnuto. Bez asistence.

55:48
    Závar před brankou Energie vyřešil brankář Frček, který včas přikryl puk před dotírajícími hráči soupeře.

56:25
    Dvouminutový trest za krosček dostal Harkabus (KVA).

57:20
    Domácí dostali puk do středního pásma.

57:59
    Demel se dostal do zajímavé střelecké pozice, z levého kruhu ale jen vyprášil výstroj gólmana Frčka.

58:25

59:12
    Utkání už se jen dohrává.

59:40

60:00

Energetici ve třetí třetině předvedli svůj um a vítězí i ve druhém zápasu letošního Vemex Cupu. Vítkovice nepředvedly úplně marný výkon, neproměnily ale své šance a ve třetí třetině se jim přestalo dařit i v defenzivě. Druhý hrací den turnaje tímto končí, zítra jsou na programu zápasy Chomutov – Salzburg a Petrohrad – Vítkovice. (20:31:32)

Jakub Holubec

Branky a nahrávky: 20. Osmík (Gríger), 52. Csamangó (Harkabus), 54. Orság, 56. Orság

HC Vítkovice Ridera: Wanecki – Charvát M. (C), Demel, Rudl, Pužič, Adamík, Šendera, Charvát A. – Blahuta, Ballner, Sysala, Csomor, Gřeš, Jáchym, Gelnar, Česlík, Kuťák, Kafka, Churý, Rimmel, Beneš

Rozhodčí: Zubzanda – Schopf, Gerát