Jíloviště – Štěchovice 1:2 (kon.) | Olympia Radotín – Hr. Králové 0:6 (kon.) | Admira Praha – Sokolov 0:0 (15:14 po pen.)
Živanice – Vysoké Mýto 4:0 (kon.) | Bohem. Pr. – Varnsdorf 2:0 (kon.) | Chrudim – Slavia 1:3 (kon.)
Jablonec n. J. – Vlašim 2:4 (kon.) | Převýšov – Pardubice 0:1 (kon.) | Klatovy – Dobrovice 0:5 (kon.)
Union 2013 – Ústí n. L. 0:2 (kon.) | Kolín – Bohemians 1905 0:3 (kon.) | Rosice – Znojmo 1:3 (kon.)
Kroměříž – Zlín 1:1 (7:8 po pen.) | Třebíč – Brno 0:4 (kon.) | Uničov – Třinec 0:3 (kon.)
Chomutov – Jablonec 0:5 (kon.) | Zábřeh – Karviná 0:2 (kon.) | Brozany – Č. Budějovice 2:6 (kon.)
Hranice – Opava 1:1 (4:5 po pen.)
TJ Jíloviště
1:2 (1:1)
TJ Štěchovice
Středa 13.08.2014, 17:00 • Stadion Jana Nekoly st., Jíloviště • Pohár FAČR

Vítám Vás u online přenosu ze zápasu druhého kola Poháru České pošty, které přineslo velmi zajímavé derby mezi přeborovým Jílovištěm a třetiligovými Štěchovicemi. Dnešní soupeře od sebe dělí pouze pár kilometrů a dá se tedy očekávat velmi zajímavý zápas. Zde se Jílovišti podaří další zázrak v podobě vyřazení týmu z ČFL budeme sledovat ve zdejším areálu od 17:00.

Na vítěze dnešního utkání čeká celek Mladé Boleslavi, který vstupuje do poháru až ve třetím kole. Oba týmy tak dnes budou hrát nejen o postup, ale také o atraktivní utkání utkání proti týmu ze třetího místa ligové tabulky v minulém roce a také účastníkovi Evropských pohárů v této sezoně. Mladá Boleslav dokázala vyřadit Brijeg (Bosna), ale poté nestačila na slavný Lyon (Francie) a z pohárů vypadla.

Pohárové tažení klubu TJ Jíloviště :

Háje – Jíloviště 0:2 (0:1)
    (předkolo)

Do poháru České pošty vstoupilo Jíloviště na půdě pražského celku. Po brankách Kočího a Adamči vyhrálo a postoupilo do prvního kola.

Jíloviště – Meteor Praha 2:1 po penaltách
    (1. kolo)

Historický zápas pro Jíloviště, které vyzvalo jeden z nejstarších fotbalových klubů v České republice. Hosté se ujali vedení, ještě v prvním poločase ale vyrovnal Janoušek a utkání skončilo remízou. Poté svůj výkon domácí korunovali v penaltách, které vyhráli.

Pohárové tažení klubu FK TJ Štěchovice :

Dražice – Štěchovice 1:5 (0:2)
    (1.kolo)

Štěchovice odehráli v poháru zatím jeden duel téže proti týmu z přeboru. Zápas v Dražicích byl výsledkově suverénní pro třetiligový tým, který uštědřil domácím debakl. Po dvou gólech dali Jelínek s Pánkem, o jeden gól se postaral Pospíšil. Čestný gól Dražic vstřelil Kromka.

Po slibné přípravě ale před výkopem prvního kola ČFL přišli Štěchovice o dva důležité hráče. Lukáš Jelínek a Michal Pospíšil se rozhodli pro angažmá v Německu. Na uvolněné místo útočníka byl nově přiveden Václav Laušman.

Přeji příjemný den již z areálu v Jílovišti, kde nyní poprchává ale při zápase by pršet nemělo. Hráči obou celků jsou již na hrací ploše a rozcvičují se.

TJ Jíloviště: Vachala – Staněk, Pecháček, Janoušek, Kočí (K), Janoušek, Obermajer, Moc, Lehovec, Rezek J., Černý.
    Náhradníci: Blažek, Rezek A., Jiráň, Štáfek.

TJ FK Štěchovice: Sňozík – Švejda, Müller (K), Busta, Novák – Hudec, Hřebeček, Prosek, Pavlík – Pánek, Laušman.
    Náhradníci: Soukup – Cienciala, Baubín, Jiroušek, Říha.

Rozhodčí: Kříž – Paták, Košan.

Hráči obou mužstev se pomalu trousí na hrací plochu, za pár minut vypukne dnešní bitva. Domácí celek nastupuje v kombinaci Jablonce, v zeleno-bílém. Hosté nastupují se svojí domácí kombinací podobné Žižkovu, červeno-bílé.

1

1
    Úvodní výkop dostali za úkol domácí, kteří se vydali kupředu kde nedošlo k žádnému ohrožení brány.

2
    Hosté to nyní zkoušeli po levé straně, na Novákův nepřesný centr si nikdo nenaběhl.

4
    Další pokus hostí, domácí obrana balon odrazila.

4
    Prosek vybídl Pánka do útoku, druhý jmenovaný měl k balonu dále než Vahala.

6
    Poprvé se dostali do vápna také domácí, Busta byl pozorný.

6
    Laušmanův přímý pokus z dálky míří metr nad břevno.

7
    Vysunout Pánka se nyní pokusil i Švejda, také v tomto okamžiku měl Vahala k balonu blíže.

9
    Kombinace Štěchovic končí vždy jednou nepřesností.

10
    Před Janouškem si zkušeně počínal Müller, vykopávat bude Sňozík.

11
    Faulován byl Kočí u půlky, nicméně zdejší malé hřiště nabízí přímé ohrožení i z této vzdálenosti.

12
    Laušman zastaven ofsajdem.

13
    Nebezpečné obléhání domácí branky, Laušmanův centr byl tečován mimo dosah Hřebečka, posléze se neujala ani pobídka Hudce.

14
    Nepřesný centr Kočího, ten vrátil balon hostům.

15
    Z vytěženého balonu ale Štěchovice neohrozili bránu Vahaly, Pavlík šel s balonem do zámezí.

16
    Série nepřesných centrů, balon létal od brány k bráně.

18
    Dobré napadání hostí, domácí gólman byl donucen odkopnout balon mimo areál.

19
    Pavlík předvedl velmi pěkné zpracování balonu, po jeho centru se ke hlavičce nedostal Hudec.

20
    Po zákroku ve vápně budeme sledovat penaltu pro domácí celek!

20
    Jíloviště právě vstřelilo branku!

První střela na bránu z penalty se ujala, Sňozík si vybral druhou stranu. Kapitán JAN KOČÍ dostává svůj celek do vedení – 1:0!

22
    S aktivním celkem domácího celku si hosté stále nevědí rady.

23
    Hřebečkova střela byla velmi nepovedená a domácí obránci ji zachytili.

25
    Hřebeček rozehrával rohový kop, zakončení Müllera se neujalo.

26
    Štěchovice právě vstřelily branku!

Štěchovicím se povedlo velmi rychle vyrovnat, po rohovém kopu se nejlépe zorientoval MIROSLAV NOVÁK – 1:1!

29
    Hra se nám nyní vyrovnala.

30
    Hřebeček v klidu získal balon a vynutil si faul od Kočího.

31
    Následně si sám rozehrál standardku, ale ta se nepovedla.

31
    Prosek si pohledně obešel obránce, následně se mu ale nepovedl centr.

32
    Pavlík zbrkle centroval a poslal tak razantní centr, že se balon ani nedal zpracovat.

33
    Baubín vystřelil z úhlu tvrdou střelu, Vahala byl pozorný.

34
    Hřebečkův rohový kop na signál po zemi na Baubína, tomu kdyby střela sedla a nespadl mohla vyjít parádní střela.

34
    Hudec vzdušný centr nedokázal zakončit do brány ale mrzet ho to nemusí, byl odpískán ofsajd.

36
    Na malém hřišti se hostům velmi často stává přechod s balonem do zámezí.

37
    Hra dostává pořádné tempo a oba celky makají, nyní mimo zakončil J. Rezek.

38
    Busta má dnes prakticky každý hlavičkový souboj ve svůj prospěch.

39
    Domácí pár vteřin na malém území motali hlavy svému soupeři, hosté se soustředěně a v klidu ubránili.

40
    Na první pohled nebyla hlavička Janouška nebezpečná, ale balon padl jen těsně za břevno.

41
    Pohotové vyběhnutí Sňozíka který ukopl balon před Janouškem.

43
    Laušman bojoval co nejvíce to šlo, ale k balonu se nedostal a navíc fauloval.

44
    J. Rezek fauloval Pavlíka, hosté se dostávají k balonu a mají čas tak akorát na jeden z posledních útoků v prvním poločase.

44
    Velmi těžký centr na Nováka od Laušmana, z dobré příležitosti nakonec není nic.

45
    Hosté se dostali ještě k rohovému kopu, který se ale doslova vůbec nepovedl a popohnal k zakončení domácí, Sňozík i v posledních vteřinách pozorně u tyče.

45+1

V Jílovišti končí první poločas druhého kola poháru České pošty ve kterém je zatím nerozhodný stav 1:1. Do vedení se dostalo Jíloviště, Kočí proměnil rohový kop. Nečekali jsme dlouho a Štěchovice vyrovnali po rohovém kopu když se prosadil Novák. Třetiligové Štěchovice jsou zatím lepším týmem a svého soupeře moc nepouští do něčeho více nebezpečného.

Pro domácí celek je i tento výsledek velmi dobrý, jelikož by se za tohoto stavu kopali penalty a v těch zde vypadl Meteor.

Hráči se již pomalu dostavují na hrací plochu, druhý poločas začne zhruba za dvě, tři minuty.

46

46
    První střídání hostí: Odstupuje Daniel Hudec a nastupuje Jakub Cienciala.

46
    Druhý poločas začali domácí, ale do prvního útoku se dostali hosté a představují se nepřesnou střelou.

47
    Tohle byla dost dobrá šance, k zakončení se dostal J. Rezek a Sňozík musel ukázal pohotový zákrok.

48
    Cienciala centroval do území bez spoluhráčů, Ti se tam sice stihli přesunout, ale provinili se útočným faulem.

49
    Krásný průnik Pavlíka po kterém se strhl boj o balon který skončil na nohou Vahaly.

51
    V. Janoušek pouštěl balon na F. Janouška, včas zasahuje obrana Štěchovic.

52
    Moc se odhodlal k tvrdé ráně mimo bránu.

53
    Opět sledujeme problém hostí udržet balon na hrací ploše, tvrdé přihrávky často končí mimo hrací plochu.

55
    Štěchovice se připravují o balon, Laušman byl nepřesný v souboji.

55
    Pomalý vzdušný centr na Nováka, tomu byl odpískán ofsajd.

57
    Štěchovice zahrávaly rohový kop a opět z toho bylo nebezpečí, tentokráte se ale k zakončení hráči nedostali.

58
    Rychlý útok Jíloviště, k zakončení se dostal F. Janoušek ale Sňozík tuto střelu chytá.

59
    Kočí centroval na Pecháčka kterému k zakončení chybělo pár centimetrů.

61
    Velká šance pro Štěchovice, Baubín centroval na osamoceného Nováka a ten hlavičkou o zem pořádně natáhl Vahalu, který balon vyrazil.

63
    Silná stránka Štěchovic opět potvrzena, z nakrátko rozehraného rohu se následně dostal k zakončení Busta a moc nechybělo.

65
    Další snahy hostí končí nezdarem, vzdušná hra celku nesvědčí.

66
    Novák velmi pěkně centroval do vápna ale v něm nebyl ani jeden ze spoluhráčů.

67
    Pavlíkův centr na Laušmana a následná hlavička těsně nad břevno.

70
    Novák si chytře naběhl na faul a vybojoval standardku z pěkné vzdálenosti.

70
    Tu ale trestuhodně hosté zahodili, Hřebeček poslal pozdrav do rukavic Vahaly.

71
    Ale protiútok domácích byl velmi nebezpečný, Kočí na nic nečekal a poslal balon na bránu, Sňozík málem inkasoval gól.

71
    Poslední střídání hostí, ze hry odešel Ivan Pánek a nastupuje Martin Říha.

73
    Lehovec ve snaze zabránit střele srazil balon na rohový kop.

74
    Po kterém Novák netrefuje bránu.

75

Štěchovice otáčí dnešní zápas, malé zaváhání domácích hráčů využil VÁCLAV LAUŠMAN, který hlavou uklidil balon do sítě – 1:2!

76
    Hostům ani tento stav nestačí, další šanci ubránila obrana domácích.

77
    Střídání v domácím celku, ze hry odstoupil Ladislav Obermajer a nastoupil Adam Rezek.

78
    Po zákroku Pecháčka zahrávali hosté jeden z mnoha rohových kopů, po něm se ale provinil jeden z hráčů hrou rukou.

80
    Baubín vzal akci na sebe a zakončil, balon skončil v lesíku za areálem.

81
    Kočí špatně zpracoval balon a ke střele se dostal Říha, tečovaná střela končí vedle brány.

82
    Pavlík ses ničím nepáral a odkopl balon co nejdál to jen šlo.

83
    Druhé střídání domácích, odešel Jonáš Moc a nastupuje Michal Štáfek.

84
    Poslední střídání domácích, odešel Josef Rezek a nastoupil Michal Jiráň.

86
    Posledních pár minut dnešního zápasu, Jíloviště je zatím ve hře.

87
    V. Janoušek se ve vápně provinil útočným faulem, domácí celek vyhnán z vápna a Sňozík s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.

88
    Domácí celek hraje velmi aktivně, Štěchovice se mají co bránit.

88
    Sňozík vyboxoval balon pryč, následně hosté opět odkopávají co nejdál.

89
    Domácí Vahala u balonu, nyní je to velmi vyhecované.

90
    Busta ve spolupráci s Baubínem poslali balon mimo vápno.

90

Velmi napínavé utkání je u svého konce, postupují Štěchovice. Druhý poločas byl daleko pohlednější než ten první ale viděli jsme pouze jeden gól Laušmana, který byl nakonec rozdílový. Jíloviště si ve druhé půli vypracovali pár dobrých šancí, ale ani jednu z nich neproměnili, obrana hostí ve spolupráci se Sňozíkem působila velmi neprostupně. Celek Štěchovic hrál zkušeně a potvrdil své kvality, druhý poločas odehrál tak, jak bylo proti outsiderovi třeba.

Nutno také dodat, že se dnešní utkání hrálo ve velmi přátelské atmosféře a také na hřišti, k vidění nebyla ani jedna karta.

Do 3. kola tak tedy postupují Štěchovice, které na svém domácím hřišti vyzvou ligovou Mladou Boleslav.

Z dnešního utkání z Jíloviště je to vše, já se s Vámi loučím. U dalších zápasů Štěchovic SPORTU ZDAR. (18:51:11)