Kolín – Kobra 6:5 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – HC Slovan 2:3 (po pr.)
CSKA Moskva
2:3 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
HC SLOVAN Bratislava
sk Neděle 17.08.2014, 19:00 • Sportzentrum Herisau, Švajčiarsko • Přípravné zápasy

HC Slovan napokon otočil zápas, keď strácal na svojho súpera už dva góly. Tím belasých naštartoval gólom do šatne Bartovič, či je autorom druhého gólu Netík alebo Hudáček teraz nie je podstatné, rozhodujúcim je fakt, že Libor Hudáček rozhodol zápas gólom v predĺžení. To je odo mňa na dnes všetko, dobrú noc všetkým, ktorí sledovali náš prenos, želá Vladimír Korduliak. (21:30:22)

63:51
    Slovan Bratislava dal gól!
    LIBOR HUDÁČEK rozhodol gólom v predĺžení o víťazstve belasých.

63:16
    Na ľade sa pustili do seba Arťuchin a Mihálik, ktorý nemal na Jevgenija najmenšiu šancu uspieť. Aspoň si to chlapci férovo rozdali.

62:30
    Polovica času určeného pre predĺženie za nami, uvidia diváci v Herisau samostatné nájazdy?

60:26
    Obrovská šanca domácich hneď v úvode predĺženia, Muršak efektne nabil Prochorkinovi, ktorý vypálil z prvej a jeho puk Backlund chytá!

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa presadil len Tomáš Netík, ktorý vyrovnal skóre zápasu a tak si aj diváci v Herisau pozrú minimálne predĺženie, ktoré po krátkej prestávke budeme hrať v poli so šytrmi hráčmi na každej strane.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:00
    Ešte dve minúty a aj tretí zápas HC Slovan pôjde do predĺženia.

53:24
    Radulov si vyskočil na bránku a pokúsil sa o zakončenie, Backlund bol rozhodne proti a tak Alexander a jeho spoluhráči sa teraz tešiť nebudú.

52:14
    Da Costa bol v krásnej individuálnej akcii, prešiel cez dvoch hráčov hostí, no potom bol tretím hráčom HC Slovan faulovaný a na trestnú lavicu si tak sadne jeden z hráčov spod Tatier, Slovan sa bude musieť veru poriadne brániť.

50:05
    Aj v treťom prípravnom zápase HC Slovan sa rodí remíza, a po tretíkrát 2:2, do konca tretej tretiny niečo menej ako desať minút.

49:05
    Teraz to domáci poriadne rozkrútili pred bránkou hostí, Backlund však všetky strelecké pokusy "vojakov" zlikvidoval.

46:08
    Domáci v plnom počte a pokračujeme s plným počtom hráčov na oboch stranách, škoda tejto nevyužitej presilovky.

44:08
    Rozhodcovia vylúčili na dve minúty domáceho hráča, Slovan môže v presilovej hre odskočiť domácim o gól, čo poviete?

42:36
    Gól Bartoviča "do šatne" teda hosťom pomohol, TOMÁŠ NETÍK presne namieril a Lalande bol na jeho puk prikrátky.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:38.

Druhá tretina nám priniesla zaujímavé momenty, najskôr Grigorenko trafil žrď Backlundovej bránky, aby potom dvomi gólmi Prochorkin a Da Costa otvorili účet zápasu. V závere tretiny skóroval Bartovič, vzchopí sa HC Slovan v poslednej tretine zápasu a podarí sa mu poslať zápas aspoň do predĺženia?

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 29. Prochorkin, 33. Da Costa (Radulov) – 39. Bartovič (Netík), 43. Netík, 64. Hudáček

CSKA Moskva: Lalande (Proskuriakov) – Zajcev, Denisov, Billins, Kiselevič, Blažievskij, Panin, Lisov – Radulov, Da Costa, Grigorenko – Muršak, Prochorkin, Žafiarov – Andronov, Stas, Arťuchin – Žarkov, Korotkov, Telegin
    HC SLOVAN Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš, Mihálik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič, Bližňák, Murley – Hudáček, Surový, Netík – White, Šťastný, Lunter – Jeglič