Dněpropetrovsk – Hajduk Split 2:1 (kon.) | Stjarnan – Inter 0:3 (kon.)
FC Dněpr Dněpropetrovsk
2:1 (0:0)
HNK Hajduk Split
Středa 20.08.2014, 18:00 • Olimpijskyj, Kyjev • Evropská liga (předkola)

Úvodní utkání 4. předkola Evropské ligy mezi Dněprem Dněpropetrovskem a Hajdukem Split je za námi. Ukrajinský tým může být spokojenější, protože si do odvety nese jednobrankový náskok. Nicméně domácí byli v průběhu zápasu jasně lepším celkem, zahodili řadu šancí, ale museli otáčet stav z nepříznivých 0:1. Hosté sice prohráli, ale vstřelili důležitý gól venku a před odvetou nemusí příliš smutnit. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:50:49)

90+3

90+3
    Milevskyj se svým útokem neuspěl, odkopávat bude Bojko a domácí zvítězí 2:1.

90+2
    Rotan rozerhál přímý kop do vápna, ale pro míč si došel gólman Kalinič.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+1
    Milovič se po rohu dostal k hlavičce, ale Bojko míč lapil.

90
    Střela Vlašiče byla zblokována na rohový kop.
    Jevhen ŠACHOV - 2 : 1

88
    Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!
    Domácí se dočkali zasloužené druhé branky. Leo Matos se uvolnil na pravé straně, poslal ostrý míč do vápna, na který si naskočil střídající JEVHEN ŠACHOV a hlavou ho poslal do sítě.

86
    Faul u rohového praporku, standardka pro domácí.

85
    Bartulovičův centr do vápna odvrací obrana Chorvatů.

84
    Hajduk teď pošetřil několik cenných desítek vteřin s míčem na polovině soupeře, ale už se na něj valí další útok Dněpru.

81
    Roh však hosté odvrací a mohou si oddychnout.

80
    Domácí se nadechují k závěrečnému náporu, teď pěknou střelou bez přípravy protáhl Zozulja gólmana hostí, který vyráží míč na roh.

78
    Záhy využívá poslední možnosti střídat i domácí trenér, Bartulovič zaujal místo Salezňova.

77
    Poslední střídání hostí, Milevskyj nahradil Maglicu.

75
    Zozulja to zkoušel individuálně ve vápně, ale jeho hlavička se nakonec mezi tři tyče nevešla.

72
    Druhé střídání i v dresu Hajduku, Mezga na hřišti nahradil Andjelkoviče.
    Šachov střelou z první minul branku

72
    Co chybělo a domácí by otočili vývoj skóre. Dvě hlavičky připravily míč pro Šachova, jehož střela šla několik decimetrů vedle pravé tyče hostující branky.

71
    Druhá změna v domácím dresu, Leo Matos vystřídal Fedeckyje.

70
    Po rohu ve vápně jasně fauloval Strinič Maglicu, penalta se však napíská a Maglica navíc dostává za protesty žlutou kartu.
    Bojko vyrazil střelu Caktaše na roh

69
    Tentokrát pálil zcela nekrytý Caktaš z pravé strany, ale zblízka neprostřelil Bojka!

68
    Caktaš vypálil z hranice vápna a Bojko vyrazil míč na roh.

64
    Aktivní Selezňov zkusil vypálit z levé strany, ale uchvátal zakončení a z nepřipravené pozice pálil mimo branku.

62
    Na aktivitě však přidal v posledních minutách Dněpr, výsledkem je zatím střela Selezňova, kterou ukryl gólman hostí ve svých rukavicích.

59
    První změna v dresu domácích, Bruno Gamu nahradil Šachov.

57
    Poslední minuty patří spíše týmu Igora Tudora, kterým vlila vstřelená branka novou energii do žil.

54
    Teď se chorvatský tým poměrně snadno dostal do šestnáctky, ale Bojko vše vyřešil včasným vyběhnutím.

52
    No vida. Po jednoznačném prvním poločase, kdy domácí tupě bušili na obranná vrata Hajduku dvě slepené branky v úvodu druhé půle hru rozhýbaly.
    Nikola KALINIČ - 1 : 1

50
    Domácí však mají připravenou bleskovou odpověď! Po rohu vrátil míč do vápna Selezňov, nepříjemný míč gólman Kalinič ještě vyrazil, ale dorážka jmenovce NIKOLY KALINIČE už mu prošla mezi nohama do sítě.
    Tino-Sven SUŠIČ - 0 : 1

47
    Hajduk právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení, což po průběhu průběhu první půle nečekal snad nikdo. Hajduk za prvních pětačtyřicet minut pomalu ani neohrozil domácí branku a teď střílí důležitý gól na hřišti soupeře, kterým se dostává do vedení. Gólové akci předcházela kombinace na pravé straně, po které Maglicovu střelu ještě Bojko vyrazil. Míč se ale do vápna vrátil a po nedůslednostech v obraně domácích ho do sítě poslal TINO-SVEN SUŠIČ.

46

46
    Hosté o poločase vystřídali, Gotala nahradil Vlašič.

První poločase je minulostí a branku jsme neviděli. Šance na ní při tom byly a to výhradně na straně domácích, kteří mají trvalou převahu a hosty drží jen výborný brankář Kalinič. Uvidíme, jaký obrázek nabídne druhá půle, která startuje krátce po 19. hodině.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Kalinič vyboxoval míč a je tu konec první půle.

44
    Blížíme se ke konci první půle. Bezbrankový stav je rozhodně příznivější pro Hajduk, jehož naděj drží jen brankář Kalinič.

42
    Ukrajinský tým se dostal do přečíslení, které vyřešil Bruno Gama technickou střelou, kterou Kalinič nadvakrát zachytil.

40
    Z rohu domácích nebylo nic, situaci se snažil zachránit Kravčenko, ale v souboji byl pozdě a tvrdě fauloval. Dostává za to žluté napomenutí od sudího.

39
    Rotan to zkusil z hranice vápna, Kalinič vyráží na roh.

38
    Domácí dlouho obléhali soupeřovo pokutové území, nakonec se míč dostal na pravou stranu ke Kaliničovi, jenž branku o metr minul.

36
    Po drobných zmatcích v obraně hostí se k míči řítil Selezňov, ale gólman Kalinič u něj byl první.

33
    Po dlouhé době se osmělili i hosté, na centr z levé strany však Maglica ve vápně nedosáhl.

31
    Teď domácí forvard Nikola Kalinič prověřil svého jmenovce v brance soupeře, ale tentokrát zakončení uspěchal a snadná střela nebyla nebezpečná.

29
    Po Rotanově rohu pálil Bruno Gama, tentokrát však v těžké pozici nepřesně.

28
    Kravčenko vystřelil tentokrát asi ze třiceti metrů a Kalinič vyrazil míč na roh.
    Kalinič vytáhl střelu Gama mířící do šibenice

25
    Lovre Kalinič zatím na hřišti vládne a deptá fotbalisty Dněpropetrovsku. Teď se krásně uvolnil Bruno Gama a jeho prudkou střelu do šibenice vyrazil tygřím skokem brankář hostí na roh. Ten odvrátil Milovič do bezpečí.
    Kaliničův skvělý zákrok

24
    První gól visí ve vzduchu. Teď si na Rotanovu standardku naskočil Fedeckyj a Kalinič znovu skvěle zasáhl.

22
    Po rohu vystřelil Selezňov, ale Kalinič si jeho pokus v klidu pohlídal.

21
    Tlak domácích se stupňuje, teď postupoval Kalinič před branku soupeře a jeho přihrávku na lépe postaveného spoluhráče na poslední chvíli odvrátil na roh jeden z obránců. Po rohu pálil Kravčenko a L. Kalinič vyrazil míč na další roh.
    Zozulja hlavičkuje těsně nad branku Hajduku!

19
    Velká šance Dněpru! Do míče do vápna se položil Zozulja a jeho hlavička šla jen kousíček nad branku!

15
    Dněpr měl k dispozici zajímavou standardku, kterou řešil Rotan rozehrávkou proti noze Kravčenka. Jenže míč byl pomalý a Kravčenko v tísni pálil hodně nepřesně.

13
    No vida. Split přežil úvodní tlak soupeře a poprvé se taky osmělil. Odražený míč však z úhlu napálil Sušič mimo tři tyče.

11
    Kouassi nachytán v ofsajdu, Ondřej Mazuch může v klidu rozehrát míč svým spoluhráčům.

10
    Hajduk se v úvodních deseti minutách prakticky nedostal na polovinu soupeře. Jsou zatím trpěliví a nikam přehnaně nechvátají.

8
    Pro míč si došel gólman Kalinič a vyboxoval ho do bezpečí.

7
    Domácí budou kopat první rohový kop.

6
    Dněpr napadá hodně vysoko, což dělá obráncům chorvatského celku problémy. Zatím však trable v rozehrávce neskončily žádnou pohromou pro svěřence trenéra Tudora.

4
    Ukrajinský celek i po neproměněné šanci pokračuje v aktivitě a s míčem na kopačkách kombinuje na polovině soupeře.
    Reflexivní zákrok Kaliniče po hlavičce Selezňova

1
    Hned v úvodu měli domácí obrovskou šanci! Zozulja posílal z pravé strany míč do vápna a pěknou hlavičku Selezňova z malého vápna musel reflexivně vyrážet brankář Kalinič.

1

Oba celky už jsou na hrací ploše, za malou chvilku začínáme.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dněpropetrovsk: Bojko – Fedeckyj, Mazuch, Douglas, Strinič – Zozulja, Rotan (C), Kravčenko, Bruno Gama – N. Kalinič, Selezňov.
    Náhradníci: Laštůvka, Lučkevyč, Leo Matos, Čeberjačko, Bartulovič, Šachov, Politylo.

Hajduk Split: L. Kalinič – Vršajevič, Maloča (C), Milovič, Milič – Caktaš, Andjelkovič, Sušič – Maglica, Kouassi – Gotal.
    Náhradníci: Tomič, Mikanovič, Jozinovič, Nižič, Vlašič, Mezga, Milevskyj.

Rozhodčí: Kulbakov – Zhuk, Getikov (všichni BLR)

FC Dněpr Dněpropetrovsk skončil loni za Šachtarem Doněck na druhé příčce v ukrajinské lize a vybojovalo si účast ve třetím předkole Ligy mistrů. Zde však trošku nečekaně nestačil na dánský FC Kodaň a bude bojovat "pouze" o účast v základní skupině Evropské ligy, ve které loni postoupil ze skupiny a jeho pouť ukončil až anglický Tottenham. Ukrajinský celek je však favoritem dvojutkání proti Hajduku.

HNK Hajduk Split skončil v loňské sezoně na třetím místě v chorvatské lize, díky čemuž se propracoval do předkol Evropské ligy. V tom druhém bez problémů přešel přes irský Dundalk FC, ve třetím zvládl gólového hody se Šachtorem Karaganda.

Vítejte při sledování úvodního zápasu 4. předkola Evropské ligy. V něm se ve středu od 18 hodin představí ukrajinský FC Dněpr Dněpropetrovsk s chorvatským celkem HNK Hajduk Split.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.