TPS – Bolzano 9:0 (kon.) | JYP – Salzburg 3:2 (kon.) | Eisbären – Zlín 3:4 (3:4 po s.n.)
Hamburg – Luleå 1:4 (kon.) | Nottingham – Rauma 2:4 (kon.) | HV71 – Kloten 3:2 (kon.)
Linköping – Pardubice 2:1 (kon.)
TPS Turku
9:0 (2:0, 6:0, 1:0)
HC Bolzano
Pátek 22.08.2014, 17:30Hokejová Liga mistrů

58:23
    Síly na ledě se srovnají. Dvě minuty pro Koskirantu za sekání.

57:05
    Ještě se bude vylučovat. Hostující Frank dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

43:50
    TPS právě vstřelilo branku!
    STEVEN SEIGO už v plném počtu na obou stranách střílí od vrcholu levého kruhu již devátou branku TPS. Desítka je tedy opravdu na spadnutí. Asistence: Julius Vähätalo.

41:32
    Oba kohouti Lee a Smoleňák jsou už na trestné lavici. Uvidíme tedy hru 4 na 4. Smoleňák navíc dostal ještě desetiminutový osobní trest.

38:38
    Další překrásná finská akce nekončí gólem, i když před Nummelinem zívala odkrytá branka. Jeden z obránců Bolzana však včas přistrčil hůl a puk zachytil.

37:35
    Tak to je už opravdu na ručník. TERO KOSKIRANTA se uvolnil a podél pravého mantinelu si nabruslil až před branku Bolzana, kde doslova svou akcí vykoupal brankáře hostí. Bez asistence.

35:43
    Další vyloučení hostí. Egger dvě minuty za podražení.

33:28
    Další bleskově využitá přesilová hra domácího celku. IIKKA PIKKARAINEN dává už sedmou branku svého celku a diváci se dožadují potupné desítky. Hosté by se už asi nejraději viděli v kabině. Asistence: Niclas Lucenius.

33:11
    Crowley dostává dvě minuty za hákování.
    Rasmus KULMALA - 6:0

29:14
    Domácí hráči proměňují utkání doslova v exhibici. RASMUS KULMALA dostal puk a poté si najel až do blízkosti brankáře hostí a přízemní střelou posílá puk za jeho záda. Asistence: Otto Karvinen a Julius Vähätalo.

26:00
    Hostující Sisca dostává dvě minuty za hákování a dává tak další možnost TPS ke skórování v přesilové hře.

25:19
    TERO KOSKIRANTA dává v krátkém sledu již pátou branku domácích a TPS jsou v laufu kdy se dostávají do dalších a dalších šancí. Roli favorita tedy zatím domácí potvrzují na jedničku. Asistence: Radek Smoleňák.

24:43
    Tak to je pro hosty pořádná sprcha. Ti začali třetinu velmi dobře, ale branka ve vlastní přesilové hře je rozhodila. Následně totiž už v klasickém počtu hráčů na ledě se přesně trefil NICLAS LUCENIUS. Asistence: Ilkka Pikkarainen.
    Matias SOINTU - 3:0

23:44
    Ve vlastním oslabení se však prosazují hráči Turku, když se do šance dostal MATIAS SOINTU. Svůj samostatný únik poté dokázal přetavit v další gól a domácí vedou už o tři branky. Bez asistence.

22:29
    Přesilovka pro hosty. Domácí Kumeliauskas se provinil podražením.

17:14
    Hostující Schofield dostává dvě minuty za sekání.
    Radek SMOLEŇÁK - 2:0

14:29
    Nyní už musel Hübl lovit puk ze své sítě podruhé. Domácí se dostali do akce, kde poté střílel RADEK SMOLEŇÁK, jenž opět rozvlnil hostující síť. Poté ale muselo na řadu přijít video, aby se potvrdilo, že gólu nebylo dosaženo vysokou holí. Asistence: Ryan Lasch.

11:13
    Nakládal dvě minuty za držení a je tu další přesilovka pro hosty.

06:49
    S vyloučeními se nyní roztrhl pytel. Na dvě minuty si jde odpočinout hostující Egger.

04:35
    Ale je tu další vyloučení, Nakládal dostává dvě minuty za držení. Hosté mají výhodu přesilové hry.

02:26
    Domácí dostávají dvě minuty za sekání. Na trestnou lavici putuje Seigo.

01:53
    Tak to byla velmi rychle využitá přesilová hra. Ve středním pásmu si puk převzal LAURI TUKONEN a poté se rozjel do samostatného úniku, kde nejprve pohybem zmátl hostujícího brankáře a poté nekompromisní střelou posílá puk za jeho záda. Asistence: Petteri Nummelin.

01:15
    Hofer dostává dvě minuty za krosček. Je tu první přesilová hra pro TPS.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 2. Tukonen (Numelin), 15. Smoleňák (Lasch), 24. Sointu, 25. Lucenius (Pikkarainen), 26. Koskiranta (Smoleňák), 30. Kulmala (Karvinen, Vähätalo), 34. Pikkarainen (Lucenius), 38. Koskiranta, 44. Seigo (Vähätalo)

TPS Turku: Lassila (Järvinen) – Nakládal, Nummelin, Lehtonen, Gysbers, Friman, Seigo, Karhu – Tukonen, Lucenius, Pikkarainen – Smoleňák, Koskiranta, Lasch – Sointu, Kumeliauskas, Virtala – Kulmala, Vähätalo, Karvinen – Lämsä
    HC Bolzano: Hübl (41. Hell) – Egger, Oberdorfer, Hofer, Crowley, de Simone, Lee, Miglioranzi – Pance, Bernard, Gander – Insam, Schofield – Zisser, Zanette, Sisca – Frank

Rozhodčí: Johansson (SWE), Leppänen (FIN) – Hägerström (FIN), Österholm (FIN)