Rusko
Neděle 31.08.2014, 15:00 • Zimní stadion, Znojmo • Reprezentace žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Pěkné nedělní odpoledne ze Znojma, česká reprezentace žen se zde na závěr svého soustředění potřetí střetne s výběrem Ruska. Češky zatím nikdy v historii své ruské protivnice neporazily, nepovedlo se jim to ani v úvodních dvou duelech na znojemském ledě.

Ten první, čtvrteční, prohrály reprezentantky těsně 3:4, když o výsledku rozhodla až branka z 58. minuty zápasu. Ve druhém střetnutí v pátek dominovaly ruské hokejistky v úvodu utkání, vypracovaly si náskok, který poté dokázaly udržet a zvítězily 6:3.

Česko: Peslarová (Bečevová) – Tejralová, Zíková, Fialová, Jančová, Lásková, Zedníková – Kaplanová, Manhartová, Polenská – Pejzlová, Přibylová, Vanišová – Vonková, Bukolská, Lédlová – Chmelová.

Rusko: Prugovová (Kropačevová) – Batalovová, Gončarenková, Nikolajevová, Kirilenková, Ščukinová, Sadynovová – Sosinová, Bělovová, Smolinová – Šibanovová, Kolmykovová, Pavlovová – Bulatovová, Děrgačovová, Ďupinová.

Rozhodčí: Malá – Šťastná, Štreitová.

Hráčky jsou na ledové ploše. Nyní zazní hymny obou států.

00:01

01:12
    Po úvodní vyrovnané pasáži zahrávají Češky zakázané uvolnění. Vhazuje se před brankářkou Peslarovou.

01:51
    Češky přešly do útoku a kombinovaly v útočném pásmu. Pokus o střelu od modré byl však zblokován.

02:43
    Sosinová se prodírala českou obranou k zakončení, ale nedostala se ke střele.

02:57
    Následné obkroužení branky v podání Sosinové a pokus o nahození na branku nebyl nebezpečný. Češky vyvážejí kotouč.

04:11
    Vendula Přibylová vybojovala kotouč v útočném pásmu a připravila palebnou pozici pro Fialovou na modré čáře. Její švih byl tečován mimo branku.

04:39
    Česko právě vstřelilo branku!
    Ale teď už se Češky radují a v utkání vedou. Po kombinaci v útočném pásmu se k puku dostala KATEŘINA BUKOLSKÁ a švihem z pravého kruhu se trefila nad lapačku ruské brankářky! Asistence: Michaela Pejzlová a Anna Zíková.

05:12
    Za podražení je vyloučena Tejralová (CZE), Rusky si zahrají přesilovku.

06:00
    Češky se osvobozují vyhozením z vlastního pásma,

06:23
    Rusky se rychle nastěhovaly zpět před Peslarovou. Pokus Sosinové o teč v mezikruží nevyšel, následně pálí Nikolajevová z vrcholu kruhu těsně mimo branku.

07:12
    Zbytek početní nevýhody se reprezentantkám vydařil a jsou znovu kompletní.

07:37
    Navíc se domácí tým dostal do přečíslení dvou na jednoho. Vonková se rozhodla zakončit sama, její střelu na lapačku však lapila Prugovová.

07:51
    Prakticky z protiútoku dostala přihrávku do samostatného úniku Šibanovová, české obránkyně už ji marně stíhaly, ale ruská hráčka to neprovedla dobře a její pokus o zakončení skončil jen na betonech Peslarové.

09:32
    Češky zatím hrají velmi dobře, aktivně napadají a soupeřkám dělají velké problémy v rozehrávce.

10:40
    Šibanovová a Bělovová teď svou kombinací na chvíli zaměstnaly českou defenzivu, Peslarová ale zasahovat nemusela a přesila hráček v bílém nakonec obrala ruskou dvojici o puk.

11:47
    Češky si zahrají první přesilovku. Za hrubost je vyloučena Smolinová (RUS).

12:02
    Velkou šanci měla Tereza Vanišová, kterou našla v mezikruží přihrávka Pejzlové. Česká útočnice ale v ideální pozici míjí branku.

12:52
    Obrovský tlak a šance českého týmu. Vendula Přibylová nejprve tečovala nahození od modré těsně vedle branky, následně volná Pejzlová u pravé tyče přestřelila odkrytou klec.

13:47
    Rusky jsou v plném počtu, horké chvíle při oslabení zvládly.

15:02
    Češky kombinují ve vlastním pásmu a zakládají útočnou akci.

15:49
    Vanišová dobrým napadáním získala kotouč u zadního hrazení, Češkám ale poté nevyšla finální přihrávka před branku a Rusky vyráží do protiútoku.

16:12
    Ten táhla Ďupinová, nezakončila však přasně.

16:58
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Český tým vyrobil velkou chybu v rozehrávce v obranném pásmu. SVĚTLANA KOLMYKOVOVÁ zachytila vyhazovaný kotouč, vyměnila si před brankou puk s Bulatovovou a kombinaci na jeden dotek zakončila nad beton přesouvající se Peslarové. Asistence: Diana Bulatovová.

17:54
    Parádní odpověď reprezentačního týmu přichází z hole TEREZY VANIŠOVÉ, která nabrala rychlost na levém křídle, prokličkovala se až před branku a individuální akci zakončila bekhendem mezi betony ruské brankářky. Asistence: Vendula Přibylová.

19:34
    Rusky mohly vyrovnat, po velkém závaru v českém brankovišti však zůstal puk někde pod ležícími hráčkami a před brankovou čarou.

20:00

První třetina zápasu nabídla zajímavý hokej. Češky byly rozhodně aktivnějším týmem, více držely kotouč a dokázaly si vytvářet i šance, zejména v přesilové hře v polovině třetiny, kdy ostřelovaly ruskou branku ze všech pozic. Nakonec po dvaceti minutách vedou o jednu branku, což je určitě možné označit za zasloužené. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 15:42.

20:01

20:45
    Bělovová se drala do zakončení středem kluziště, bekhend z otočky zastavují betony Kláry Peslarové.

22:32
    Klára Chmelová svou výškou a důrazem dělá soupeřkám problémy, nyní vybojovala puk ve středním pásmu a vynutila si dokonce faul.

23:05
    Sosinová (RUS) dostává menší trest a Češky budou hrát přesilovku.

23:48
    Češkám se tato početní výhoda nedaří tak dobře, jako ta předchozí. I tak se ale ruská čtveřice má co ohánět.

24:53
    Přibylová švihem z pravého kruhu míjí branku.

25:05
    Rusko hraje v plném počtu.

26:13
    Nyní si přesilovku zahrají i Rusky. Vanišová (CZE) je vyloučena za hru tělem, což se v ženském hokeji nesmí.

27:03
    Rusky jsou nastěhovány v útočném pásmu, střílí ale sporadicky. Jedinou nebezpečnou ránu Pavlovové lapila Peslarová.

28:03
    Reprezentantky se brání dobře, soupeřky těžko něco vymýšlejí.

28:13
    Vanišová je zpět. Pokus o rychlý brejk sice nevyšel, Češky ale mají opět pět hráček na ledové ploše.

29:48
    Teď mělo Rusko blízko k vyrovnání. Bělovová a Sosinová vykombinovali situaci až před branku a hledaly osamocenou Smolinovou u levé tyče, na poslední chvíli ale do přihrávky vložila hůl jedna z českých obránkyň a zachránila situaci.

30:30
    Chmelová se na druhé straně k odraženému kotouči a švihem těsně přestřelila.

32:02
    Rusky si mohou oddechnout, už to mohlo být o dvě branky. České hráčky vytvořily na brankovišti tlak, dostaly se k několika dorážkám a v té poslední mířila Pejzlová do zcela odkryté branky, v pádu ale nedokázala puk dostatečně důrazně zasáhnout.

32:43
    Bělovová (RUS) vyloučena za sekání.

33:18
    Teč Vonkové do protipohybu brankářky míří těsně vedle pravé tyče.

34:03
    Češky se snaží často zakončovat, další nebezpečná teč končí na hrudi ruské gólmanky.

34:43
    Rusko je v plném počtu.

35:36
    Vonková zakončuje protiútok střelou z mezikruží, která míří pod břevno, Prugovová ale dokázala na poslední chvíli zasáhnout.

36:36
    Je tu zasloužený třetí gól domácího týmu! Rusky nezvládly situaci ve vlastním pásmu, kapitánka českého výběru ALENA POLENSKÁ se dostala nikým neatakovaná ke střele z bezprostřední blízkosti a nad beton Prugovové skóruje. Asistence: Klára Chmelová a Lucie Manhartová.

37:59
    Lédlová (CZE) narazila na mantinel jednu z ruských hráček a odsedí si menší trest za hru tělem.

39:23
    Po delším obléhání české svatyně se do puku na modré čáře opřela Sosinová, ani její velmi tvrdá střela si ale nepřišla na dobře chytající Peslarovou.

39:48
    Znovu Sosinová, tentokrát pálila z levého kruhu nepřesně.

40:00

No, český ženský tým zatím ruské soupeřky nikdy v historii neporazil, ale dnes k tomu má velmi solidně nakročeno. Druhou třetinu zvládl také dobře, měl mnoho střeleckých pokusů i šancí. Z nich se ujala střela kapitánky Polenské, a tak vezou Češky do kabiny zcela zasloužený dvougólový náskok. Další třetina začne přibližně v 16:24.

40:01

41:12
    Rusky vstoupily do třetí části aktivněji a vysunuly své napadání.

42:34
    Sosinová (RUS) vyloučena za napadení.

43:36
    Ruská čtveřice se dvakrát v krátkém sledu osvobodila.

44:40
    Přesně ve chvíli, kdy Sosinová skákala na led, se Tereza Vanišová rozjela k dalšímu skvělému sólu, ukličkovala ruskou obránkyni a dostala se až před branku, kde mířila nahoru, ale trefila jen břevno.

44:59
    Zíková (CZE) vyloučena na dvě minuty za hru tělem. Přesilovka Ruska.

45:38
    Rusky začínají být nervózní, teď se kolem hlavní rozhodčí utvořil diskusní kroužek, nijak to ale hráčkám v červených dresech nepomohlo. V útoku se stále trápí.

46:46
    Batalovová to zkusila od modré čáry, Peslarová s přehledem chytá.

46:59
    Zíková na ledě, Češky v pěti.

47:24
    Za zbytečné sekání vyloučena Šibanovová (RUS).

48:32
    Českému týmu se nedaří usadit v útočném pásu, ale hraje s pukem na holích.

49:25
    Tohle nebyla nejlepší přesilovka v podání českých barev, ale vzhledem ke skóre to svěřenkyním kouče Vozáka zas až tolik vadit nemusí.

49:35
    Střelu Šibanovové od modré chytá Peslarová.

50:53
    Bělovová (RUS) vyloučena za hákování. Tohle ruskému týmu příliš nepomůže.

51:11
    Češky už nejsou v přesilovkách tak nebezpečné jako v prvních dvou třetinách, Prugovová nemá moc práce.

52:53
    Rusky už jsou v pěti na ledě, své oslabení přežili poměrně v poklidu. Nyní ale musí myslet na útok.

52:56
    Teď budou mít šanci na snížení. Polenská (CZE) dostává menší trest za držení protihráčky.

54:14
    Sosinová v pozici "snajpra" na modré ostřeluje českou svatyni, zatím ale nemíří mezi tři tyče.

54:51
    Rusky se snaží, tlačí se před branku a když je potřeba, tak i do ní, jako právě teď. Peslarová spolu s obránkyněmi udržela puk před čarou.

54:56
    Polenská na ledě a Češky kompletní.

55:48
    Domácí tým už se soustředí na pozornou defenzivu a do útoku se příliš nehrne.

56:19
    Lásková (CZE) faulovala, dostává dvě minuty za podražení a Rusky ještě budou mít šanci v přesilovce.

56:19
    Timeout pro Rusko a komická situace v jeho závěru, kdy na led vyjelo šest hráček a brankářka. Nikdo nechtěl z ledu a situaci musel vyřešit až ruský kouč, který gestem odvolal Prugovovou na střídačku. Té se to vůbec nelíbí...

57:11
    Češky se zatím dobře brání, Peslarová neměla vážnější zákrok.

57:31
    Rusky stály v brankovišti, hra se posouvá do středního pásma a Prugovová míří zpátky do brankoviště.

57:57
    Peslarová raději zalehává volný kotouč před brankovištěm. Hra je přerušena, Rusky znovu v šesti.

Také český tým si bere oddechový čas.

58:19
    Peslarová je pod palbou. Sosinová a následně Smolinová mířily do klubka hráček před brankou, ani jedna střela ale až k Peslarové neprošla.

58:25
    Zakázané uvolnění českého výběru, který už má zpět na ledě potrestanou Láskovou.

58:49
    Peslarová výborným zákrokem betonem vyráží ránu Sosinové od modré čáry.

59:05
    Je rozhodnuto! TEREZA VANIŠOVÁ po pravém křídle projela do útočného pásma, snažila se puk přihrát na najíždějící spoluhráčku před brankou. To se jí sice nepovedlo, následně ale vyjela od zadního mantinelu a do prázdné branky zakončila sama. Asistence: Michaela Pejzlová.

59:51
    Češky si závěrečné vteřiny užívají s pukem na hokejkách.

60:00

Oslavné kolečko českých hráček netrvá dlouho, po domluvě se ještě pojedou samostatné nájezdy.

V první sérii proměnily Pavlovová i Zedníková – 1:1.

Ve druhé naopak neuspěly Bulatovová ani Lédlová – stále 1:1.

Děrgačovová blafákem neuspěla, na druhé straně ale Kaplanová hezky provedenou kličkou ano, Češky vedou po třech sériích 2:1.

Sosinová ani Vonková neprostřelily brankářky, stále 2:1 pro Češky.

Smolinová nedává, na druhé straně sice ani Tejralová, ale i v nájezdech dnes český tým vítězí, a to 2:1.

České hráčky tak slaví zasloužené vítězství nad Ruskem, vůbec první v historii ženského hokeje. Snad s výjimkou posledních deseti minut třetí části hry byly Češky aktivnějším celkem na ledě, nebezpečnější v ofenzivě a precizní v obraně, navíc podpořené dobře chytající Peslarovou.

To je ze Znojma vše, díky za pozornost a užijte si zbytek neděle. (17:07:56)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 5. Bukolská (Pejzlová, Zíková), 18. Vanišová (Přibylová), 37. Polenská (Chmelová, Manhartová), 60. Vanišová (Pejzlová) – 17. Kolmykovová (Bulatovová)

Rozhodčí: Malá – Šťastná, Štreitová