Francie – Island 1:1 (kon.) | Sev. Irsko – Srbsko 1:4 (kon.) | Itálie – Kypr 7:1 (kon.)
Izrael – S. Makedonie 2:1 (kon.) | Portugalsko – Ázerbájdžán 3:1 (kon.) | Arménie – Bělorusko 2:1 (kon.)
Rusko – Andorra 5:0 (kon.) | Dánsko – Bulharsko 7:1 (kon.) | Litva – Wales 1:1 (kon.)
Moldavsko – Anglie 0:3 (kon.) | Finsko – San Marino 5:0 (kon.) | Německo – Rumunsko 8:0 (kon.)
Faerské ostrovy – Černá Hora 1:0 (kon.) | Švédsko – Turecko 4:3 (kon.) | Řecko – Polsko 3:1 (kon.)
Španělsko – Rakousko 1:1 (kon.)
Litva
1:1 (0:0)
Wales
Úterý 09.09.2014, 18:00 • Alytaus m. centrinis stadionas • Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký úterní podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze závěrečného zápasu kvalifikace o mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let mezi Litvou a Walesem. Oba celky už před časem ztratili šanci postoupit do baráže o evropský šampionát a dnes se tak bude hrát pouze o prestiž.

Litva: Švedkauskas – Baravykas, Girdvainis (C), Januševskis, Bagdanavičius – Baranauskas, Norvilas – Veliulis, Verbickas, Birškys – Baranauskas
    Náhradníci: Gertmonas – Pilotas, Grigaravičius, Snapkauskas, Tamulevičius, Dapkus, Gedminas

Wales: Ward – Hewitt, Williams, Walsh (C), Fox – Evans, Sheehan – Edwards, O'Sullivan, Hedges – Reid
    Náhradníci: Dibble – Ray, G. Jones, Wharton, J. Evans, Harrison

Rozhodčí: Stojanov – Stoilov, Slavov (všichni Bulharsko).

1

1
    Hosté hned v první minutě hry vybojovali rohový kop, k míči se postavil Fox, avšak po jeho centru do vápna se nikdo ze spoluhráčů k zakončení nedostal.

2
    Úvod zápasu je oboustranně opatrný. Dnes asi bude hodně vidět, že v zápase o nic nejde.

3
    Sheehan fauloval domácího Norvilase a následovat bude přímý kop pro Litvu.

4
    Rozehrávky standardní situace se ujal faulovaný Norvilas a následně zakončoval Baranauskas. Jeho střela ale mířila mimo.

5
    Nyní byl pro změnu faulovaný hostující Hedges a u balonu budou fotbalisté Walesu.

6
    Ke střele se dostal nyní také hostující Fox, po zákroku brankáře Švedkauskase bude následovat rohový kop.

6
    Roh zahrál opět Fox, ani tentokrát to ale k přímému ohrožení brány soupeře nevedlo.

8
    Hra je znovu přerušena. Důvodem je faul hostujícího Hewitta.

9
    Domácí si ale míč moc dlouho neužili a nyní je tu další roh pro Wales. Tentokrát ho nebude zahrávat Fox.

9
    O rozehrávku se postaral Evans, domácí se přesto dokázali znovu ubránit.

10
    Hra je nadále poměrně hodně kouskovaná. Nyní rozhodčí Stojanov zapískal kvůli faulu O'Sullivana.

12
    Až do zakončení se dostal Evans, jenže zamířil mimo.

13
    Podle očekávání se hraje před velmi komorním publikem. Je vidět, že v zápase o mnoho dnes nepůjde.

15
    Hosté měli možnost kopat další roh. Fox rozehrál nyní nakrátko a následný centr do vápna skončil v zámezí.

16
    Pokus hostů o útočný výpad středem hřiště skončil ofsajdem O'Sullivana.

17
    Na druhé straně zkoušel z dálky vystřelit Norvilas, míč z jeho kopačky ale vysoko přelétl hostující bránu.

19
    Míč se nejčastěji pohybuje ve středu pole. Na první velkou šanci v dnešním zápase teprve čekáme.

20
    Více mají balon ve své moci hostující fotbalisté, až na dostřel Švedkauskasovy brány se ale zatím nedostávají.

21
    Když už se domácí nadechovali k rychlému protiútoku, opustili s balonem hrací plochu.

22
    Domácí Baranauskas po centru do vápna fauloval a rozehrávat mohou hosté.

22
    Zpoza vápna to po zemi zkusil Birškys, jeho propagační pokus ale nenadělal brankáři Wardovi problémy.

23
    Na druhé straně to zkusil ranou z úhlu Edwards, jeho zblokovaný pokus ale znamená jen roh pro hosty.

24
    Po rohu Foxe se k hlavičce dostal Reid, jenže slabé zakončení v pohodě pokryl brankář Švedkauskas.

25
    Hodně nebezpečný centr z pravé strany posílal do vápna rozběhnutý Birškys. Nikoho ze spoluhráčů ale nakonec nenašel, když míč prolétl malým vápnem, aniž by ho někdo zasáhl.

26
    Na trávníku zůstal ve vápně ležet obránce Fox, nakonec ale bude normálně pokračovat ve hře.

28
    Domácí jsou v posledních desítkách vteřin více u balonu, ani oni si ale zatím nemohou vytvořit větší tlak a šance.

30
    Hra je na konci první půlhodiny hry plná nepřesností. Domácí se sice snaží, ale fotbalovost je zatím více na straně fotbalistů Walesu.

31
    Edwards nyní zkusil po individuální akci padnout na hranici velkého vápna. Pokutový kop se ale nepíská.

32
    K hodně nebezpečné střele zpoza vápna se dostal Evans, gólman Švedkauskas měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na roh.
    Povedená střela Evanse

34
    Baranauskas nyní trochu ostřeji na polovině Walesu fauloval Evanse a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

35
    Ve snaze získat balon se nyní faulu na hranici vápna Litvy dopustil také Edwards, míč budou mít domácí.

37
    Pomalu se blíží konec poločasu a až na zajímavou střelu Evanse jsme toho zatím moc neviděli.

37
    Z ničeho nic přišla ale šance domácích, ve které byl Norvilas, gólman Ward si připsal důležitý zákrok.
    Šance domácího Norvilase

38
    Domácí nakonec kopali dva rohové kopy, ani jeden z nich ale k přímému ohrožení brány soupeře nevedl.

40
    Januševskis fauloval Reida a dostává žlutou kartu.

41
    Následný přímý kop rozehrál Fox a zasahovat musel brankář Švedkauskas.

42
    Ještě do větší šance se nyní dostal hostující Edwards, svou ranou orazítkoval tyč domácí brány!
    Edwardsova tyč

44
    Rychle se blíží závěr prvního poločasu a začíná se zdát, že se tempo hry trochu zvyšuje.

45+1
    Velká šance také na straně domácích! Také Norvilas nyní trefil totiž tyč. Míč se navíc vrátil do hry tak, že poskakoval kousek před brankovou čarou. Dobře ale napodruhé balon zastavil Ward.
    Tyč v podání Norvilase

45+1

Máme za sebou první poločas zápasu mezi Litvou a Walesem. Sledovali jsme hodně průměrný fotbal, avšak v závěru poločasu si oba týmy vytvořili hned několik zajímavých šancí a oběma brankářům musela dokonce pomáhat branková konstrukce.

Hráči jsou zpět na trávníku. Zápas může pokračovat druhým poločasem.

46

47
    Hosté hned v úvodu vybojovali rohový kop. U míče je opět Fox.

47
    Ještě než doletěl míč do vápna, byl ale proti Walesu odpískaný útočný faul.

48
    Bagdanavičius na pravé straně hřiště fauloval Edwardse a míč budou mít hosté.

48
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Baranauskas, přichází Tamulevičius.

49
    Míč z přímého kopu uvedl do pohybu Evans, k ohrožení brány soupeře to ale nevedlo.

50
    Ke střele se nyní dostával Edwards, jeho pokus byl ale hned v zárodku zblokovaný.

52
    Obraz hry je hodně podobný tomu z prvního poločasu. Domácí fotbalisté se sice snaží, ale hosté jsou o něco málo aktivnější.

52
    Teď ale skvěle z hranice vápna vystřelil Birškys a gólman Ward musel jeho ránu vyrážet na rohový kop.
    Střelecký pokus Birškyse

53
    Po centru do vápna pak následně opět zasáhl hostující brankář.

53
    V přerušené hře pak dostal žlutou kartu hostující Evans.

54
    Do palebné pozice se nyní dostal O'Sullivan, míč z jeho kopačky ale prolétl mimo.

56
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Veliulis, přichází Gedminas.

58
    Vynucené střídání hostů. Na nosítkách opustil hrací plochu Edwards a nastupuje Jordan Evans.

59
    Čas zápasu postupně plyne a stále je stav utkání nerozhodný 0:0.

60
    Domácí se dostali k protiútoku do polootevřené obrany soupeře. Zodpovědnost vzal na sebe Birškys, jehož přízemní rána šla ale mimo.

62
    Bagdanavičius nyní fauloval Hedgese a dostává žlutou kartu.

62
    Nervy na uzdě následně neudržel ani Hedges a také on dostává žlutou.

63
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Reid, přichází Harrison.

63
    Norvilas na uvítanou hned fauloval příchozího Harrisona. Míč tedy dostanou hosté.

64
    Následný přímý kop rozehrál Evans, hosté se ale očividně nikam moc neženou.

67
    Domácí se nyní po delší době natlačili až k bráně soupeře a hned získali rohový kop.

68
    Po centru do vápna ale zahrál jeden z domácích hráčů ve vápně rukou a je po šanci. Rozehrávat bude Ward.

69
    Z úhlu zkoušel brankáře Švedkauskase překonat Hewitt, míč ale poslal jen nad bránu.

70
    Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Baranauskas, přichází Dapkus.

71
    Do konce normální hrací doby chybí necelých dvacet minut a stále to vypadá, že ani jedno z mužstev nijak netouží po gólu.

72
    Hewitt nyní fauloval Birškyse a dostává žlutou kartu.

74
    Ohrozit bránu soupeře zkoušel nyní domácí Verbickas, míč ale poslal mimo.

75
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází O'Sullivan, přichází Wharton.

76
    Čas nadále pomalu plyne a hráči obou týmů začínají vyhlížet konec utkání.

79
    Po dlouhé době jsme viděli pokus o ohrožení brány. Střela Foxe byla ale nepovedená a mířila mimo.

80
    Na balon si sáhl také brankář Ward, který musel krotit přihrávku od svých obránců.

81
    Litva právě vstřelila branku!
    A je tu přeci jen první gól v zápase. Domácí se dostali jako nic k útočné akci a šťastným střelcem vedoucího gólu je EDVARDAS TAMULEVIČIUS!
    Edvardas TAMULEVIČIUS - 1:0

82
    Hosté jsou inkasovanou brankou hodně zaskočeni a musí se nadále bránit.

84
    Další minuty zápasu se hrají na polovině hostujícího celku. Litevci jsou samozřejmě plni elánu.

85
    Do další střelecké pozice se dostal domácí Birškys, gólman Ward ale tentokrát bez větších problémů zasáhl.

87
    Zápas se dohrává v přeci jen trochu vyšším tempu, přesto to nevypadá, že bychom se dočkali nějakého dalšího gólu.

89
    Domácí se snaží držet balon, v posledních minutách se jim to ale moc nedaří.

90
    Wales právě vstřelil branku!
    A to se jim také v poslední minutě normální hrací doby vymstilo, když se po závaru ve vápně dostal k dorážce LEE EVANS, který srovnává na 1:1.
    Lee EVANS - 1:1

90+1
    Domácí fotbalisté by pochopitelně rádi strhli vedení zpět na svou stranu, hosté jsou ale nyní v defenzivě pozorní.

90+3
    K hlavičce z malého vápna se nyní dostal Verbickas, gólman Ward ale reflexivně zasáhl a míč zastavil.

90+4
    Pokus o další útočný výpad domácích skončil nyní ofsajdem.

90+4

Je tu konec posledního kvalifikačního zápasu o mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let. Sledovali jsme pouze průměrné utkání, které dlouho směřovalo k bezbrankové remíze. To ale změnili v 81. minutě domácí, kteří se dostali Tamulevičiusem do vedení. Hosté ale nezůstali pozadu a v poslední minutě normální hrací doby srovnali na konečných 1:1. (19:53:39)