Novokuzněck – Barys 2:5 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.)
Jaroslavl – Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Toljatti – Petrohrad 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 2:3 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 6:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Kazaň 3:2 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
6:1 (0:1, 1:0, 5:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 13.09.2014, 15:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (17:35:52)

Česká a slovenská stopa

Robert Kousal (CEC) 1 bod (1+0)
    Roman Horák (CEC) 1 bod (1+0)
    Jakub Kovář (JEK)- inkasoval čtyři branky, ve 46. minutě střídal

Dlouho vyrovnané utkání mezi Podolskem a Jekatěrinburgem mělo jasné vyústění ve třetí třetině, Domácí hokejisté se trefili hned pětkrát. Povedlo se jim tak vyhnat z brány českého gólmana Jakuba Kováře a vyhrát vysoko 6:1. Pro české fanoušky je jisté dobrá zpráva, že na výhře domácího celku se gólem podíleli oba krajánci v dresu Podolsku, Robert Kousal vstřelil vítěznou branku, Roman Horák zvyšoval na rozdíl dvou branek.

60:00

58:25
    Dvě minuty za sekání obdržel Anton Buchanko (CEC).

58:14
    Hostům dnes přesilové hry vůbec nejdou, nevyužili ani tu, která právě končí.

56:14
    Dvouminutový trest pro Ivana Vereščagina.

55:12
    Čechov právě vstřelil branku!
    Tohle už začíná zavánět debaklem! Hra Jekatěrinburgu je v troskách, z čehož vytěžil gól NIKITA ŠACKIJ. Asistence: Roman Kudinov, Georgij Berdjukov.

52:58
    Domácí hokejisté zřejmě definitivně rozhodují o své výhře. Pátou branku Podolsku v dnešním zápase vstřelil JURIJ KOKŠAROV. Asistence: Anton Koroljov, Denis Grebeškov.

51:32
    Kokšarov skáče na led a to znamená jediné- domácí přečkali dlouhé oslabení bez inkasované branky.

50:40
    Lobanov se vrací na led, stejně jako Zjazov. Hostům jejich hra vabank nevyšla.

49:32
    Velice nezvyklá situace, hostující trenér odvolává Lobanova a Jekatěrinburg hraje uprostřed třetí třetinu vabank v šesti mužích proti třem!

49:32
    A pozor, domácí jsou do tří, vyloučen byl Jurij Kokšarov.

48:15
    Hosté nyní dostávají příležitost ještě nějak utkání ovlivnit, potřetí v dnešním zápase míří na trestnou lavici Zjazov.

45:31
    Tři inkasované branky v krátkém časovém úseku vyhnaly z brány Jakuba Kováře, jehož nahradil Jevgenij Lobanov.

45:31
    Jekatěrinburg je nyní v obrovské křeči, čehož dokonale využil ANTON KOROLJOV. Během čtyř minut vstřelili domácí hráči tři branky! Asistence: Vjačeslav Soloduchin, Jurij Kokšarov.

44:40
    Domácí jsou v laufu, což nyní potvrzuje český útočník ROMAN HORÁK, který dostává své mužstvo do dvoubrankového vedení. Asistence: Dmitrij Cyganov, Matias Porseland.

44:23
    Hosté početní převahu nevyužívají. Viťaz hraje v plném počtu.

42:23
    Domácí hráli v šesti a nyní budou hrát oslabení.

41:38
    Domácí se dostávají do vedení, svou první branku v dresu Podolsku dává český útočník ROBERT KOUSAL. Asistence: Maxim Afinogenov, Nikita Vyglazov.

40:01

Ve druhé třetině dokázali domácí hokejisté poprvé překonat brankáře Jekatěrinburgu Jakuba Kováře, konkrétně se to povedlo Soloduchinovi. Hráči hostujícího celku nedokázali do konce třetiny strhnout vedení zpátky na svou stranu. Po čtyřiceti minutách hry je stav nerozhodný 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

34:44
    I když domácí brankář Satteri prožíval perné chvíle, nyní si společně se svým týmem může oddechnout. Končí přesilová hra Avtomobilistu.

32:44
    Aktivitu Podolsku teď zbrzdil Zjazov. Ten dnes podruhé míří na trestnou lavici, tentokrát za držení.

31:35
    Přes třicet minut čekali domácí fanoušci na gólovou radost. Tu jim obstaral VJAČESLAV SOLODUCHIN, který vyrovnává skóre utkání. Asistence: Anton Koroljov.

29:30
    Zjazovovi se podařilo držet déle kotouč v útočném pásmu, k žádnému vážnějšímu ohrožení Kovářovy brány jej hostující obrana nepustila.

28:36
    Obě mužstva hrají po delší době v plném počtu, na jak dlouho?

28:15
    Nyní hrají obě mužstva ve čtyřech, Cyganov nedokázal trefit dobře myšlenou přihrávku od Zjazova, a připravil se tak o dobrou šanci.

26:36
    Na trestné lavici teď zřejmě rozdávají rubly, jak jinak si vysvětlit, že na ní míří další hráč, tentokrát Igor Jemelejev (JEK)- dvě minuty za sekání. Dvě vteřiny se bude hrát tři na tři. Poté začne zkrácená přesilová hra domácího týmu.

26:16
    S tresty na obou stranách se teď roztrhl pytel. Nyní se kolektivní chyby dopustil domácí celek, střídačka Podolsku dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

25:11
    A je po početní převaze. Lepistö (JEK) zastavil pronikajícího Romana Horáka jen za cenu faulu a počet sil na ledě se vyrovná.

24:38
    Přesilová hra pro Avtomobilist. Dvě minuty za hákování si "vysloužil" Ajrat Zjazov.

23:00
    Lapenkov se protáhl mezi dvěma obránci až k zakončení, Saterri byl připraven a šanci hostujícího útočníka zhatil.

22:51
    Domácí hrají v plném počtu, Horák se vrací na led.

20:51
    Hosté si zahrají na úvod druhé třetiny přesilovou hru, dvě minuty za sekání si půjde odpykat český útočník v dresu Podolsku Roman Horák.

20:01

V úvodních dvaceti minutách jsme viděli jednu branku. Ve čtvrté minutě se prosadil hostující Jemelejev. Další zajímavé momenty utkání přišly až s dvojnásobnou početní převahou domácích hokejistů, kteří však nedokázali překonat spolehlivého Kováře a do kabiny odcházejí s jednobrankovým mankem.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:41
    Kovář našel odpověď i na střelu Vyglazova z úhlu.

19:11
    Hosté hrají v plném počtu.

18:30
    A další úspěšný zákrok Kováře, tentokrát se vytáhl proti Koroljovovi.

17:45
    Hosté jsou z nejhoršího venku, Komarov skáče na led a Jekatěrinburg pokračuje ve čtyřech.

17:20
    Důležitý zákrok lapačkou vytáhl proti ráně Grebeškova od modré Jakub Kovář.

17:11
    Ideální příležitost pro domácí! Během vlastního oslabení sekl soupeře Alexander Simakov, rozhodčí jej posílá za katr a to znamená jediné, hosté budou hrát chvíli ve třech.

15:45
    To se teď může změnit, rozhodčí udělil dvouminutový trest za hákování Nikitu Komarovovi (JEK) a domácí si zahrají druhou přesilovou hru.

15:00
    Máme za sebou patnáct minut úvodní části a zatím byly k vidění pouze tři střely. Tohle utkání nenabízí zrovna ofenzivní podívanou.

14:05
    Hokejisté Avtomobilistu hrají v plném počtu. První oslabení v zápase vydrželi bez újmy v podobě inkasované branky.

12:05
    A máme tu další vyloučení. Tentokrát si půjde za katr sednout Anton Krysanov, který dostal trest dvě minuty za sekání.

11:48
    Oba dva týmy hrají v plném počtu.

09:48
    Hokejisté Jekatěrinburgu si hru v početní převaze příliš dlouho neužili. Trvala jen dvanáct vteřin, než se nedovoleného háčku dopustil Anton Lazarev.

09:36
    Podolsk si zahraje dnes již své druhé oslabení, dvě minuty za hákování obdržel Igor Golovkov.

07:15
    Nyní se hra přelévala ze strany na stranu, žádný z týmů se však nedostal do vyloženější příležitosti.

06:21
    Hokejisté domácího celku však první oslabení přečkali a nyní opět hrají v plném počtu.

04:20
    Hosté budou mít za malou chvíli ideální příležitost navýšit svůj náskok. Dvě minuty za hákování dostal Mario Kempe.

03:26
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Jsou to však hosté, kteří otevírají skóre utkání. Konkrétně se prosadil IGOR JEMELEJEV Asistence: Jevgenij Lapenkov, Eduard Lewandowski.

01:01
    Úvodní minuta zápasu patřila domácím hokejistům, Kovář si však s oběma útočnými výpady Viťazu poradil.

00:01

Viťaz Čechov: Saterri (Saprykin)- Porseland, Grebeškov, Berdjukov, Vereščagin, Golovkov, Selezňjov, Buchanko, Kudinov- Horák, Kempe, Cyganov- Soloduchin, Koroljov, Kokšarov- Kousal, Afinogenov, Vyglazov- Zjazov, Šackij, Makejev

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov)- Viklund, Lepistö, Metljuk, Megalinskij, Trjamkin, Antonov, Žuravljov, Postnikov- Simakov, Petružálek, Brule- Lazarev, Krysanov, Bumagin- Lapenkov, Jemelejev, Lewandowski- Golyšev, Komarov, Arkalov

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov- Strelcov, Tarasov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V dresu Avtomobilistu plní roli lídrů mužstva dva čeští hokejisté. Reprezentační brankář Jakub Kovář a jeho krajan z útoku Jakub Petružálek. V Podolsku působí rovněž dva čeští hokejisté, útočníci Robert Kousal a Roman Horák.

Hokejisté Jekatěrinburgu mají za sebou již čtyři odehrané zápasy. Za tu dobu dokázali vyhrát jediné utkání na domácím ledě proti Medveščaku Záhřeb v poměru 3:2. Jeden bod za prohru 3:4 po samostatných nájezdech brali ve svém dosud posledním utkání proti Atlantu Mytišči. Jinak Avtomobilist prohrál se Slovanem Bratislava 1:3 a v Kazani 2:3.

Ani jeden z dnešních soupeřů zatím nepředvádí optimální výkony. Hokejisté Viťazu inkasovali v úvodních dvou partiích hrozivých čtrnáct branek, když nejprve prohráli 1:6 na ledě Salavatu Julajev Ufa a poté 5:8 v Omsku. Náladu si tým kolem kapitána Maxima Afinogenova spravil až ve třetím zápase na ledě Barysu Astana, kde zvítězil 2:0. Dnes si odbude svou letošní premiéru na domácím ledě.

Pěkné sobotní odpoledne při sledování online reportáže z utkání KHL mezi Viťazem Čechov a Avtomobilistem Jekatěrinburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 32. Soloduchin (Koroljov), 42. Kousal (Afinogenov, Vyglazov), 45. Horák (Cyganov, Porseland), 46. Koroljov (Soloduchin, Kokšarov), 53. Kokšarov (Koroljov, Grebeškov), 56. Šackij (Kudinov, Berdjukov) – 4. Jemelejev (Lapenkov, Lewandowski)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saterri (Saprykin)- Porseland, Grebeškov, Berdjukov, Vereščagin, Golovkov, Selezňjov, Buchanko, Kudinov- Horák, Kempe, Cyganov- Soloduchin, Koroljov, Kokšarov- Kousal, Afinogenov, Vyglazov- Zjazov, Šackij, Makejev
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (46.Lobanov)- Viklund, Lepistö, Metljuk, Megalinskij, Trjamkin, Antonov, Žuravljov, Postnikov- Simakov, Petružálek, Brule- Lazarev, Krysanov, Bumagin- Lapenkov, Jemelejev, Lewandowski- Golyšev, Komarov, Arkalov

Rozhodčí: Kadyrov, Komarov- Strelcov, Tarasov