Chabarovsk – Ufa 0:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | HC Slovan – N.Novgorod 2:3 (1:2 po s.n.)
Záhřeb – Čerepovec 5:2 (kon.)
HC Dinamo Minsk
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
CSKA Moskva
Neděle 14.09.2014, 16:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké nedělní odpolende. Kontinenální hokejová liga má na v rámci nedělního dne na programu 4 utkání a my budeme společně sledovat zápas v rámci Západní konference HC Dinamo Minsk – CSKA Moskva.

KHL se pomalu, ale jistě rozjíždí ke zběsilému tempu. Vždyť během celé sezony se zastaví pouze dvakrát.

CSKA Moskva

Armádní klub vlétl do nové sezony skvěle a ze 3 zápasů má 3 výhry za plný počet 9 bodů. Nejprve vyhrál na půdě svého městského rivala Dynama 4:1 a poté na něj nenašli recept Chanty Mansijsk s Čeljabinskem.Aktuálně mu patří vedoucí příčka v Tarasově divizi a 3. místo na Západě.

Minsk měl poněkud horší start do sezony. Úvodní výhru na půdě nováčka Jokeritu vykomenzovaly 2 venkovní porážky v Rize a Petrohradu. Zlepšení přišlo až doma proti Mytišči, kdy Minsk vyhrál 3:2. S 5 body se Dinamo zařadilo na 9. pozici na Západě a zároveň předposlední pozice v Divizi Bobrovově.

Vzájemné zápasy

Nejbližší střetnutí pochopitelně sahají do loňské sezony. Oba duely vyhrálo CSKA. Nejprve venku 2:1 po prodloužení a poté doma 3:0.

Pokud se ale koukneme do historie KHL tak od září 2008 tak 7 utkání vyhrálo CSKA, 4x se radoval Minsk a 3 zápasy skončily nerozhodně, pokaždé se ale v nastavení či nájezdech radoval armádní celek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dinamo Minsk: Haugen (Michalkov) – Švarný, Goroško, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Lisovec – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Kitarov – Drozd, Razavdovskij, Palovič, Gavrus

CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Denisov, Zaicev, Bilins, Kiselevič, Bondarev, Mišarin, Panin – Andronov, Stas, Radulov – Muršak, Arťjuchin, Prochorkin – Tělegin, Ljubimov, Da Costa – Korotkov, Žarkov, Mamin, Kuzmenko.

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov – Koršak, Černyšev.

Za námi jsou hymny obou zemí a od úvodní buly nás dělí jen vteřiny.

00:01

0:41
    Domácí tým se v úvodu zápasu usadil v pásmu hostů.

1:20
    Linglet hledal před brankou soupeře někoho ze spoluhráčů, ale ani jeden se nedostavil včas do předbrankového prostoru.

2:27
    Hosté zastavení pomocí modré čáry.

2:48
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    CHARLES LINGLET vybojoval puk za brankou a poté otočením branky překvapil Lalandeho. Asistence: Ryan Vesce.
    LINGLET - 1:0

3:47
    CSKA se podařilo dostat trochu déle do pásma. Zatím ale bojuje armádní klub o puk u mantinelu.

5:12
    Zakázané uvolnění domácích.

5:46
    CSKA se opět déle zdrželo v útočném pásmu. Nahození na bránu však Haugen bez problémů chytá.

6:40
    Vesce zaváží puk do útočného pásma. V jeho hloubi mu ale nepřišla pomoc od nikoho ze spoluhráčů.

7:12
    Haugen raději podržel puk po střele Žarkova.

8:36
    Linglet hledal před brankou Ellisona, ten byl ale faulován a nepovedlo se mu zakončit.

8:36
    Za hákování tak putuje na trestnou lavici Billins

9:25
    Domácí sice kombinovali, ale vůbec nevystřelili, tak o puk přišli.

10:28
    Vesce měl před sebou odkrytou bránu, ale puk nasměroval pouze do boční sítě.

10:36
    Bilins se vrací zpět na led.

12:00
    Hraje se ale velice poměrně rychle a moc často se nepřerušuje.

12:48
    Vesce si najel pěkně z druhé vlny a mířil mezi betony. Lalande ale sklapl betony včas.

13:00
    Linglet (MIN) vykázán na trestnou lavici za nedovolené bránění.

15:41
    Je tu další vyloučení. Za hákování si tentokrát půjde odpočinout hostující Bondarev.

16:40
    Minuta z trestu je pryč a domácí tým se nemůže usadit v pásmu.

17:08
    Až nyní musel zasahovat brankář hostí proti pokusu Gavruse.

17:28
    Nyní však kapituluje. Bailen střílel z voleje od modré a k odraženému kotouči se dostal nejrychleji ARTUR GAVRUS, jenž poslal puk do odkryté klece za bezmocného Lalandeho. Asistence: Nick Bailen, Jonathan Cheechoo.
    GAVRUS - 2:0

18:50
    Haugen raději schoval puk před dojíždějícím Radulovem.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

19:33
    Domácí brankář musel opět zasahovat proti kapitánovi hostů, tentokrát střílel od mantinelu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Domácí vstoupili skvěle do zápasu. Moment překvapení využil ve 3. minutě Linglet. Poté byla na dlouho celkem hluchá mezihra, až v závěru třetiny využil přesilovou hru Gavrus a stanovil tak skóre na 2:0. 2. třetina začne v 16:54.

20:01

20:22
    Hned z kraje třetiny je vyloučen Radulov za držení kotouče.

21:30
    Minsk opět využívá přesilovou. Parádní kombinaci zakončil perfektně najetý před brankou RYAN VESCE. Asistence: Charles Linglet, Jonathan Cheechoo.
    VESCE - 3:0

22:47
    Domácí celek je na koni a už je opět v útočném pásmu.

23:31
    Nyní ale zahrál Minsk na zakázané uvolnění.

23:50
    Cheechoo se pokoušel najít na středu volného Szczechuru, ten však promáchl.

24:50
    Minsk se dopouští dalšího technického přestupku.

25:36
    Stejného prohřešku se ale dopouštějí také hosté.

26:45
    Od modré pálil Mišarin. Haugen na místě připraven.

28:00
    CSKA je opět uzamčeno před vlastní brankou. V dosavadním průběhu utkání Minsku nestíhají ve všech směrech.

28:38
    Prví domácí lajna opět zavařila Lalandemu. Hostující gólman ale nyní předvedl skvělý zákrok.

29:12
    Mamin bojuje o puk v rohu. Nemůže se ale dostat do předbrankového prostoru.

30:33
    Szczechura (MIN) dostává 2 minuty za hákování.

31:32
    Až nyní se dostal ke střele Kiselevič, ale netrefil branku.

32:33

33:28
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Armádní klub se dočkal snížení zásluhou VLADIMÍRA ŽARKOVA, který doklepl puk do branky a dočinil tak práci Mamina, jenž dovezl puk zpoza branky před ní. Asistence: Maxim Mamin.
    ŽARKOV - 3:1

35:25
    Ljubimov se opět dostával Před Haugena. Gólman Minsku ale stihl zasáhnout včas.

35:55
    Szczechura podruhé v krátké době vyhoštěn na trestnou lavici a opět za hákování.

36:30
    Domácí se osvobozují.

37:15
    Hosté se zatím nemohou dostat pořádně do útočné třetiny.

37:55
    Minsk přežil i další oslabení.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I v prostředním dějství jsme viděli 2 branky. Tentokrát po jedné na každé straně. Nejprve v úvodu třetiny zvýšil vedení Minsku na 3:0 další využitou přesilovkou Vesce. Naději hostů ještě vykřesal do 3. třetiny Žarkov. ta začne v 17:42.

40:01

41:10
    Moskva zakládá útok od vlastní branky.

43:00
    Na obou celcích je sympatické, že chtějí hrát, ale zatím ani jedni z nich nemůže odhodlat k odvážnější akci a hraje se tak hlavně ve středním pásmu.

43:37
    Zakázané uvolnění Minsku.

44:07
    Haugen musel zasahovat proti Korotkovovi.

45:20
    Prochorkin se dostal do ideální příležitosti, ale vyprášil pouze beton Haugenovi.

46:03
    Domácí tým uklidňuje situaci za vlastní brankou.

47:30
    Radulov si krásně najel před branku, ale Andrononovu netrefil.

47:49
    Za držení dostává 2 minuty Švarný (MIN).

48:33
    Hosté ale zatím neohrozili Haugena v brance.

48:40
    Ke Švarnému si sedá ještě Nogačjov za hru vysokou holí a pro hosty tak nastává ideální příležitost ke skórování.

49:24
    Domácímu celku se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

49:49
    Minsk je ve čtyřech.

49:57
    Přesilovka však končí. Za sekání dostává 2 minuty Muršak.