Nitra – Banská Bystrica 4:6 (kon.) | Poprad – Piešťany 2:1 (kon.) | Žilina – Martin 3:4 (0:1 po s.n.)
Skalica – Košice 0:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 0:1 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
MsHK Žilina
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
HK VITAR Martin
sk Pátek 26.09.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Skončil sa teda zápas Žilina – Martin a to víťazstvom hostí 4:3 po sam. nájazdoch. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám príjemný víkend. (20:02:43)

Samostatné nájazdy začínajú.

V Žiline sa skončilo i predĺženie, nasleduje krátka úprava ľadu a samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:46
    Vhadzuje sa pred Jakubom Čechom.

64:41
    Jedovka Tibora Vargu presvišťala tesne nad žrďou žilinskej bránky!

64:11
    Postavenie mimo hru útočníka Žiliny.

64:00
    Hostia zakladajú ďalší útok za svojou bránkou, no ich akcia končí tesne za útočnou modrou čiarou.

63:29
    Fantastickí fanúšikovia hostí stále ženú svoj tím za víťazstvom.

63:01
    No v rozohrávke sú Žilinčania v predĺžení nesmierne laxní.

62:24
    Vhadzuje sa pred bránou Vlkov, no tí vyhrali buly a ženú sa do útoku.

62:04
    Kanko v šanci míňa bránku MHC Martin.

61:35
    Hrá sa obojstranne rýchly hokej, vyhrať môže naozaj ktorékoľvek mužstvo.

61:10
    Šepán Novotný švihom z pravej strany Čecha neprekvapil.

60:50
    Hostia však začínajú predĺženie lepšie, tentoraz však domácich drží nad vodou Filip Landsman. Tento mladý český brankár pôsobil v minulej sezóne v HC Orly Znojmo, kde ho po sezóne nahradil nám dobre známy Tomáš Tomek z Piešťan.

60:14
    Prvý strelecký pokus v predĺžení si pripisuje hosťujúci Lukáš Matejka, ktorý však mieri ďaleko od bránky Filipa Landsmana.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Nuž, po tretej tretiny je v Žiline stav 3:3, ideme do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:42
    Šimko unikol obrane hostí, hľadal zadovkou Kanka, no ten jeho zámer nepochopil.

59:20
    Hosti vyhrali buly a okamžite sa hrnú dopredu.

59:18
    Vhadzuje sa pred bránkou MHC Martin.

58:47
    Jiří Moravec sa v drese Žiliny dostal z ničoho nič k puku pred Čechom, no poslal ho len do hrude gólmana MHC.

58:07
    Vhadzuje sa pred Filipom Landsmanom. Tomáša Hornu v prvom útoku Žiliny nahradil Jakub Kubiš.

58:01
    Do konca tretej časti hry ostávajú necelé dve minúty.

57:58
    Puk končí v zakázanom uvoľnení, bude sa vhadzovať pred bránou Filipa Landsmana.

57:31
    Vzápätí obrovská šanca na strane hostí, Galamboš jedovkou nechal vyniknúť Filipa Landsmana.

57:03
    Hostia v plnom počte.

57:00
    Domáci zvierajú hostí, ostreľujú Čecha ako na strelnici, no túto presilovú hru už nevyužijú.

56:22
    Tentoraz sa však predral pred Čecha Ján Šimko, no český brankár hostí vytiahol famózny zákrok pravým betónom.

56:09
    Puk znovu pri Landsmanovi, domácim sa dnes tie presilové hry skrátka nie a nie vydariť.

55:44
    Vlci sa v útoku dlho neudržali, puk smeruje k Filipovi Landsmanovi.

55:27
    Žilina zakladá ďalší útok od vlastnej bránky.

55:10
    Jaroslav Kristek síce buly vyhral, ale puk napriek tomu smeruje von z obranného pásma Martina.

55:03
    Skončil sa oddychový čas Žiliny.

55:03
    Oddychový čas domácich.

55:03
    Nasleduje však zbytočný útočný faul práva Jakuba Suju, ktorý dostáva dve minúty za sekanie.

54:58
    Jakub Suja nahadzuje puk na mantinel za Jakubom Čechom, hostia sa tak usadili v pásme Žiliny.

54:25

53:38
    Domáci sa derú do útoku doslova za každú cenu, hostia však hrozia rýchlymi protiútokmi.

52:57
    O puk sa vedú ťažké boje v strede klziska, no na viac majú aktuálne žilinskí hokejisti.

52:03
    Nuž, tak zápas v Žiline má dnes naozaj všetko, čo má mať. Súboj posledného s prvým, vedenie hostí o dva góly a vyrovnanie domácich. Je to tradičné derby, navyše pred výbornou diváckou kulisou. Čo viac si priať. Snáď len viac divákov na tribúnach.

51:55
    Žilina dala gól!
    A je vyrovnané! Jan Dlouhý vystrelil od modrej čiary a ďalší legionár v drese Žiliny MILAN PROCHÁZKA puk tečoval za chrbát brankára Jakuba Čecha. Asistencia: Jan Dlouhý.

51:22
    Domáci kapitán Milan Drevenák naštartoval svoje prúdové motory v nohách, naozaj má na pár metroch enormné zrýchlenie, no tentoraz to na obrancu hostí nestačilo.

51:04
    Domáci v plnom počte.

50:48
    Puk znovu smeruje von z pásma Žiliny.

50:11
    Toto oslabenie však hrajú Žilinčania veľmi dobre a umne držia puk mimo svojej tretiny.

50:00
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina zatiaľ prehráva s Martinom 2:3.

49:40
    Domáci sa však oslobodzujú a puk smeruje k Jakubovi Čechovi.

49:30
    Hostia okamžite v pásme Žiliny v drvivom tlaku.

49:04
    Vylúčenie Žilina. Menší trest pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odpyká kapitán Milan Drevenák.

49:01
    Domáci teraz stiahli puk za vlastnú bránku a v pokoji striedajú.

48:30
    Domáci Vlci sú nasťahovaní pred bránkou hostí, no Čech zatiaľ fantasticky odoláva.

47:59
    Dnešné stretnutie sleduje 1230 divákov.

47:18
    Útočné akcie Žiliny naberajú na intenzite, uvidíme, či sa domácim dnes podarí aspoň vyrovnať.

46:57
    Žilinčanom gól pomohol a konečne sa ozýva i hŕstka domácich priaznivcov.

46:05
    Oddychový čas hostí sa skončil.

46:05
    Oddychový čas hostí.

46:05
    Tentoraz domáci zopakovali gólový recept hostí. Strela Jakubovi Čechovi vypadla a JAKUB DRÁBEK z ťažkého uhla a v páde znižuje na 2:3. Asistencie: Jan Dlouhý, Jan Heřman.

45:47
    Obrovský závar pred bránkou Žiliny, hostia si v týchto chvíľach zápas užívajú vo veľkom štýle.

45:32

44:16
    Hostia stále pokračujú v presilovej hre.

43:58
    Martin dal gól!
    Fujerík strieľal na bránku Žiliny, Landsman puk vyrazil pred seba a OLIVER JOKEĽ zvyšuje v presilovej hre vedenie hostí na 3:1. Asistencie: Dominik Fujerík, Jakub Suja.

43:32
    Jaroslav Hertl dostáva 2 minúty za krošček, ale toto bol zákrok na trest do konca stretnutia.

43:02
    Uff, škaredý zákrok hráča Žiliny na hosťujúceho hráča. Ten sa len s námahou zbiera z ľadu. Je to Jaroslav Markovič.

42:38
    Hostia okamžite v tlaku pred bránkou Žiliny.

42:05
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Juraj Ďurkech za krošček.

41:52
    V útoku hostia, Suja pred bránkou Žiliny však nezachytil prihrávku a hostia budú hrať presilovú hru o 2 hráčov.

41:19
    Vylúčenie za hráčsku lavicu Žiliny za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odpyká Ján Šimko.

41:11

40:54
    Bomba Ivana Ďatelinku od modrej čiary len tak zadunela na prvom betóne Filipa Landsmana.

40:13
    Vhadzuje sa pred Jakubom Čechom, hostia ešte stále hrajú presilovú hru.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Na ľade už máme oba tímy, tak poďme na to.

Po druhej tretine vedú hostia zásluhou Petra Galamboša 2:1. V tejto časti hry Martin jasne dominoval. Záverečná tretina sa začne približne o 19:04.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:31
    Domáci atakujú rozohrávku Martina a držia súpera na dostrel od svojej bránky.

39:11
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Matej Valášek za sekanie.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:52
    Hostia v tlaku, no puk napokon končí v strednom pásme.

38:08
    Vhadzuje sa znovu pred bránou Žiliny, domáci sa nevedia dostať do tempa. Škoda, pretože v prvej tretine boli hosťom viac než vyrovnaným súperom.

37:51
    Suja z pravého kruhu preveril pozornosť Filipa Landsmana, ten však tentoraz svoj tím podržal.

36:57
    Martinčania absolútne kontrolujú priebeh hry.

36:01
    Žilinčania sa aspoň na chvíľu vymanili z tlaku Martina, sú však v obrovskom hernom kŕči.

35:16
    Štadiónom sa ozýva popevok "MHC gól", domáci fanúšikovia sú dnes doslovne zamrznutí. Vlastne, keď sa pozriem okolo seba, tak okrem žilinských novinárov tu domáci fanúšikovia ani nie sú. Ak teda nerátam obligátnu päťdesiatku najvernejších.

34:58

34:52
    Na útočnej modrej Themárovi puk preskočil hokejku, Žilina sa tak tesne pred koncom presilovej hry Martina oslobodzuje.

34:04
    Kolotoč hostí pokračuje, zatiaľ strelecky Landsmana neohrozili.

33:26
    Hostia už sú nasťahovaní pred brankárom domácich Filipom Landsmanom.

32:58
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Martin Krčula za vyhodenie puku z ľadovej plochy.

32:01
    Tempo hry mierne upadlo, hostia kontrolujú priebeh hry a rovnako počas hry striedajú.

31:18
    Domáci hokejisti sú zjavne zaskočení vývojom, hostia podporovaní skvelými fanúšikmi sú aktuálne na koni.

30:26
    Nestihol som to ani dopísať a hostia idú do vedenia. PETER GALAMBOŠ dostal prihrávku v pravom kruhu a nechytateľne zavesil puk do ľavého horného rohu bránky Žiliny. Asistencia: Jaroslav Markovič.

30:00
    Máme za sebou polovicu zápasu, stav je stále 0:0.

29:18

29:14
    Presilová hra Žilina sa končí, Vlci z nej opäť nič nevyťažili.

28:51
    Domáci sa konečne usadili v pásme hostí, Dlouhého nahodený puk Čech chytá, čo fanúšikovia hostí ocenili mohutným aplauzom.

28:08
    Nuž a znovu. Žilinčanom sa zatiaľ presilové hry vôbec, ale vôbec nedaria.

27:45
    Hostia sa výborne bránia, puk totiž znovu smeruje za bránku Filipa Landsmana.

27:18
    Vylúčenie Martin, 2 minúty si odpyká Andrej Themár za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

27:13
    Vhadzovať sa bude tentoraz pred Jakubom Čechom.

26:21
    Obrovská šanca hostí, puk sa kadejako pred Landsmanom poodrážal, Dírer sa k nemu dostal a z medzikružia prestrelil bránku Žiliny.

25:54
    Galamboš sa snažil prebiť pred bránku Žiliny, no puk mu utiekol a Landsman hodil tradičnú rybičku aby puk zastavil.

25:25
    Znovu sa vhadzuje pred Filipom Landsmanom, ten zatiaľ v dnešnom zápase veľa práce nemal.

24:36
    Procházka s Kristek vyzvŕtali celú obranu Martina, Kristekova prihrávka pred bránku na úplne voľného Milana Procházku však preskočila hokejku útočníka Žiliny.

23:54
    Dobrá akcia Žiliny, prihrávka spoza bránky na Drevenáka však bola tečovaná a dopredu idú hostia.

23:11
    Hráči Martina majú mierny problém s rozohrávkou vo vlastnom obrannom pásme, Žilina dobre forčekuje až trojicou hráčov.

22:24
    Hostia sa tlačia do útoku, aktuálne im však bolo pískané postavenie mimo hru.

20:48
    Výborný obranný zákrok Kolbu, puk mieri za bránku Filipa Landsmana.

20:08
    Domáci sa ihneď po začiatku tretej tretiny tlačia do útočného pásma.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Na ľade už máme pripravené oba tímy, o niekoľko sekúnd pokračujeme.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1. Najskôr sa presadil domáci Štěpán Novotný, no v 17.minúte vyrovnával na 1:1 Peter Galamboš. Domáci však začnú druhú tretinu presilovou hrou o 2 hráčov, ktorá bude trvať 93 sekúnd. Druhá tretina sa začne približne o 18:15.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54
    A Žilina bude hrať presilovú hru päť na tri. Na trestnú lavicu mieri Peter Galamboš za hákovanie.

19:34
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Michal Dvořák za nedovolené bránenie v hre.

19:30
    V závere tretiny majú viac z hry hostia, no po rýchlom útoku Žiliny budú hrať v oslabení.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

18:21
    Vhadzuje sa znovu pred Landsmanom.

18:03
    Novotný sa snažil vtipným prehodením obrancu hostí poslať do úniku Šimka, no to sa mu nepodarilo. Následne sa však k puku dostal Petr Kanko, ktorý v nájazde nedokázal prekonať brankára hostí.

17:58
    Hostia po góle tlačia domácich a snažia sa strhnúť vedenie na svoju stranu. Pred bránkou Landsmana sa strhla prvá potýčka v tomto stretnutí.

17:10
    Nuž a v Žiline máme opäť vyrovnané a začína sa odznovu. Vládne však fantastická hokejová atmosféra.

16:24
    V Žiline platí nedáš – dostaneš. Chyba v rozohrávke Žiliny, Varga získal puk a posunul ho Markovičovi. Ten vystrelil, Landsmanovi puk vypadol a PETER GALAMBOŠ už nemal problém vyrovnať na 1:1 Asistencie: Jaroslav Markovič, Tibor Varga.

16:01
    Únik dvojice Žilinčanov, Milan Drevenák triafa bočnú konštrukciu bránky.

15:33
    V prvej viditeľnej akcii i nová akvizícia Žiliny, český center Jan Heřman. Jeho útok však skončil ešte skôr, než vlastne začal.

15:01
    Máme za sebou 3/4 prvej tretiny, v Žiline dnes vidíme naozaj veľmi dobrý hokej.

14:29
    Kristek tentoraz pálil z ľavej strany, no puk letel ďaleko preďaleko od bránky hostí.

14:00
    Znovu sa vhadzuje pred Filipom Landsmanom, domáci si však tentoraz vybojovali puk a mieria okamžite do útoku.

13:27
    Adrián Lipovský si v pásme hostí vybojoval puk, dostal sa pred Čecha, no po teči skončila jeho strela na ochrannej sieti nad bránou hostí.

13:02
    Vhadzuje sa pred Filipom Landsmanom, ktorý zatiaľ nemusel v zápase vážnejšie zasahovať.

12:01
    Vlci sa stále tlačia dopredu, dnes zatiaľ veľmi dobre korčuľujú a snažia sa hosťom kaziť rozohrávku.

11:22
    Ján Šimko sa opäť dostal do streleckej pozície a spoza Mareka Kolbu švihom prekvapil Jakuba Čecha. Ten však ukázal excelentný reflex a puk zachytil.

10:38
    Domáci hokejisti začínajú postupný útok od vlastnej bránky, druhá formácia robí hosťom obrovské problémy.

10:00
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny a Žilina stále vedie nad Martinom 1:0.

09:01
    Aktuálne zúria boje v strede klziska, ani jeden z tímov nechce urobiť chybu a tak úpenlivo stráži modrú čiaru.

08:30
    Do týchto chvíľ však sledujeme výborný hokej a to najmä zásluhou hokejistov Žiliny.

07:51
    Kanko posielal spoza bránky hostí výbornú prihrávku do ohňa, nemal tam však žiadneho spoluhráča, ktorý by jeho zámer pochopil.

07:18
    Jaroslav Kristek sa predral z pravej strany pred Čecha, švihom však trafil pravé rameno gólmana hostí.

06:52
    Ak si dnes už teraz niekto zaslúži absolutórium, tak sú to fanúšikovia hostí. V Žiline vďaka nim vládne parádna atmosféra.

06:32
    Hrá sa v rýchlom tempe a s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

05:51
    Jakub Drábek pri rozohrávke vo vlastnej tretine stratil puk, hostia však túto chybu nedokázali využiť.

05:00
    Máme za sebou 5 minút prvej tretiny, Žilina vedie nad Martinom 1:0.

04:32
    Po presilovej hre sa už dostávajú do útoku aj hostia, no následne sa rozhodli striedať a stiahli puk za vlastnú bránku.

04:12

03:55
    Obrovská šanca Žiliny, Krčula z ľavej strany nedokázala zdvihnúť puk ponad ležiaceho Čecha.

03:12
    Máme za sebou minútu presilovej hry Žiliny, hokejisti v zelených dresoch stále zvierajú súpera v obrannom pásme.

02:41
    Dlouhý bol sám pred Jakubom Čechom, no bránku hostí minul, tlak Žiliny však stále pokračuje.

02:15
    Vhadzovalo sa pred Čechom, no puk okamžite mieri von z pásma.

02:12
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Tomáš Pokrivčák za podrazenie.

01:55
    Domáci pokračujú v nápore a budú hrať presilovú hru.

01:12
    Napokon bol gól uznaný. ŠTĚPÁN NOVOTNÝ sa predral stredom klziska a s kusom šťastia prestrelil gólmana hostí. Asistencia: Ján Šimko.

01:12
    Žilina dala zrejme gól, ale Lauff sa odchádza poradiť s videorozhodcom.

00:22
    Úvodná akcia domácich, Jaroslav Kristek v top pozícii trafil ľavú tyč Čechovej brány.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Nuž, už pred začiatkom zápasu to vyzerá, že hokejisti Martina dnes budú hrať v domácej atmosfére, ich fanklub ich mohutne ženie vpred.

Na ľade Žiliny sa teda dnes predstaví líder extraligy z Martina, napriek tomu je však na tribúnach DOXXbet Arény žalostne málo ľudí.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Landsman (Kosowski) – Hertl, Moravec – Jelínek, Krčula, Ďurkech, Dlouhý (A) – Haluza, Kadela – Procházka, Kristek, Horna – Šimko, Novotný, Kanko – Drevenák, Heřman, Valášek – Kubiš, Drábek (A), Lipovský. Tréner: J. Zavadil.

MHC Mountfield (Martin): Čech (Dzubina) – Ďatelinka, Matejka – Kolba, Dvořák – Brcko, Tupý – Fillo, Rusina – Markovič, Galamboš, Varga – Themár, Fujerík, Klíma L. – Jokeľ, Pokrivčák, Suja – Šugár, Dírer, Jurášek. Tréner: D.Babka

Rozhodca: Lauff – Bednár, Gavalier.

Príjemný dobrý deň, vážení priaznivci slovenského hokeja. Vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 6.kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti Žiliny privítajú na svojom ľade hráčov MHC Mountfield Martin. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hokejistom Žiliny sa v tejto sezóne zatiaľ nedarí. Doposiaľ získali iba 3 body za víťazstvo na HK Orange 20 a všetky ostatné zápasy prehrali. V tabuľke okupujú posledné miesto a ani aktuálna forma neveští žiadne zlepšenie. Tímu bude chýbať chorý Jaroslav Kristek, a zdá sa, že pre zranenie nestúpia ani Tomáš Horna a Štěpán Novotný. v poslednom doterajšom stretnutí prehrali Vlci na ľade Trenčína 1:4.

Naopak hostia z Martina sú v úplne inej pozícii. Po piatich ligových kolách im patrí v tabuľke druhé miesto so ziskom 13 bodov o skóre za vedúcim Zvolenom. Hokejisti tímu z Turca sú v popredí i v individuálnych hodnoteniach. Jaroslav Markovič je najlepším v celkovom hodnotení a Tibor Varga (v minulej sezóne snajper Žiliny) je priebežne najlepším strelcom extraligy.

V Žiline nás teda čaká tradičné derby. Zápas sa začína o 17:30 a k jeho sledovaniu vás pozýva Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 2. Novotný (Šimko), 47. Drábek (Dlouhý, Heřman), 52. Procházka (Dlouhý) – 17. Galamboš (Markovič, Varga), 31. Galamboš (Markovič), 44. Jokeľ (Fujerík, Suja)