Kladno – Pardubice 4:3 (1:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 2:1 (2:1 po s.n.)
Třinec – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 4:1 (kon.) | Sparta – Zlín 4:3 (kon.)
Slavia – Olomouc 3:4 (0:1 po s.n.) | Liberec – Jihlava 9:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Plzeň 1929
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 27.09.2014, 13:30 • ČEZ Aréna • DHL Extraliga juniorů

Vyhrocené utkání dopadlo nakonec lépe pro domácí celek, který v nájezdech vybojoval bonusový druhý bodík. (16:35:45)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Plzeň 1929.
    Autorem vítězné branky je MIROSLAV INDRÁK.

5. série
    2:1
    Miroslav Indrák nejdříve výborně naznačil střelu a následně pohotov vypálil. Brankář Jekel neměl žádnou šanci zasáhnout.

1:1
    Radim Zohorna pěkným blafákem srovnává na :1.

3. série
    1:0
    Kristl přesnou střelou posílá Plzeň do vedení.

0:0
    Petrášovi nejdříve ujel puk, ale následně se plzeňský forward dostal k pěknému zakončení, které ale brankář Jekel zneškodnil svým betonem.

Jako první pojedou Plzeňští, jmenovitě Šimon Petráš.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nám rozhodující branku nepřineslo. Na řadu tak musí přijít trestná střílení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Rostislav Šnajnar (KOM) je vyloučen za hrubost, David Sklenička (PLZ) dostal rovněž trest za hrubost, v jeho případě se ale jedná o trest 2+2 minuty.

64:49
    Před koncem prodloužení tu máme ještě další šarvátku, kdy už málem došlo na pěsti. Uvidíme jaké rozhodčí rozdají tresty.

64:30
    Kusko se zkusil ještě prodrat dopředu, ale přes dvojici obránců to nevyšlo.

63:48
    Suchý napálil od modré jen obránce.

63:13
    Kometa hraje v plném počtu.

63:08
    Suchému utekl kotouč a Kometa tak pohodlně vyhazuje.

62:32
    Indrák pěknou kombinaci svého týmu zakončil střelou mimo prostor tří tyčí.

61:56
    Nehlídaný Tulačka pálil z voleje z dobré pozice, jeho ránu ale gólman Jekel parádně zneškodnil.

61:43
    Skleničkovu střelu od modré s obtížemi nakonec dokázal brankář Jekel zkrotit.

61:13
    Ve stejném čase si vzal navíc plzeňský soubor oddechový čas.

61:13
    Za sekání je vyloučen Dymáček (KOM). Plzeň bude hrát přesilovku 4 proti 3.

60:29
    Kometa má zatím více ze hry a tlačí indiány.

60:01

Ve třetí části se oba týmy spíše honili v počtu obdržených trestných minut. Kometa se nakonec dočkala zaslouženého vyrovnán, a to navíc v oslabení. O vítězi tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně až nájezdy.

60:00

59:50
    A opět Kristl pálil, ale ani tentokrát si na brněnského gólmana nepřišel.

59:45
    Hned po vhazování pálil Kristl, brankář Jekel byl ale na svém místě včas.

59:40
    Obránce David Vlček se tak dlouho pral s kotoučem, až ho raději poslal na zakázané uvolnění.

58:54
    Oba týmy hrají v plném počtu.

58:20
    Kupčík (KOM) je vyloučen za sekání, za stejný prohřešek putuje za katr i Suchý (PLZ)

58:20
    A další tvrdý zákrok, za který bude nejspíše následovat tvrdý trest.

57:59
    Hynek Grünwald se ocitl v dobré pozici, ale brankář Štekr se přesunul ke své levé tyči včas.

56:54
    Další potyčka znamená další vyloučení. Hájek (BRN) vyloučen za hrubost, Kepka (PLZ) je vyloučen za stejný prohřešek.

56:54
    Walterovo pokus od mantinelu mířící mimo přesto raději zachytil brankář Jekel svoji lapačkou.

56:10
    Přesilové hry opravdu nejsou dnes silnou stránkou ani jednoho mužstva. Brno je kompletní.

55:16
    Indiáni hrají v plném počtu.

54:48
    Nahození Waltera od modré gólman Jekel v pohodě vyrazil vyrážečkou do rohu svého pásma.

54:10
    A bude se hrát 4 proti 4. Grünwald (KOM) dostává trest za nedovolené bránění.

53:50
    Pokus Denka z levé strany pokryl plzeňský gólman svým betonem.

53:00
    Hra se začíná přiostřovat, před plzeňskou brankou se strhla další potyčka.

53:00
    Nahození od modré bez potíží chytl Štekr do své lapačky.

52:08
    Plzeňané se zatím bez obtíží brání v oslabení a vyhazují puky do bezpečí.

50:55
    Nyní již začíná dlouhá přesilovka Komety.

50:16
    Nyní se ale hraje ještě ve čtyrech, protože brněnský Šnajnar si ještě odpykává trest.

50:16
    Patrik Marcel (PLZ) dostal za naražení ze zadu na hrazení trest ve hře. Kometa tak bude hrát pětiminutovou přesilovku.

50:16
    Jeden z plzeňských hráčů nabral u mantinelu nevybíravě protihráče, který leží bezvládně na zemi.

50:16
    Nahození Holého odvrátila brněnská obrana do bezpečí.

49:03
    Krátká dvojnásobná přesilovka Plzně skončila, nyní hrají indiáni již klasickou.

48:55
    Šnajnar (KOM) vyhodil puk mimo hřiště a je tak dalším hříšníkem.

48:49
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa se zaslouženě dočkává srovnání, a to navíc ve vlastním oslabení! SYLVESTRE KUSKO ujel domácí obraně a svůj nájezd zakončil přesnou střelou podél gólmana Štekra. Asistence: Radim Zohorna.

48:32
    Vlčkova střela z pravé strany šla přesně do prostředka branky, kde byl připraven brankář Jekel.

47:37
    Brno zatím nemá v oslabení žádné vážnější problémy.

47:03
    Grünwald (KOM) si jde odpočinou na trestnou lavici, je vyloučen za držení.

46:58
    Kometa nadále tlačí indiány.

46:19
    Nebezpečný závar před Štekrem nakonec nekončí brankou. Brněnští útočníci se snažili z blízkosti dorazit kotouč za nepříliš dobře postaveného Štekra, který ale nakonec i s potřebným štěstím situaci ustál.

45:11
    Brno hraje v plném počtu

44:10
    Vyloučení na obou stranách. Kupčík (KOM) a Marcel (PLZ) dostávají shodně tresty za hrubost. Hraje se tak stále 5 proti 4.

44:00
    David Vlček tak dlouho na zemi hokejkou máchal, až nakonec odpálil kotouč.

43:35
    Plzeň se sama vyhnala z pásma soupeře.

43:09
    Lukáš Vágner (KOM) je vyloučen za nedovolené bránění.

42:46
    Tadeáš Král se opět výborně uvolnil z pravé strany a zápěstím vypálil. Brankář Štekr jeho pěknou ránu vytěsnil svým ramenem.

42:20
    Pokus Krále v pohodě pokryl plzeňský gólman Štekr.

41:41
    Richard Kristl si dobře najel na střed, kde i dostal přihrávku od spoluhráče, jeho volej ale dobře zblokoval jeden z brněnských obránců.

41:18
    Po zakázaném uvolnění Komety se bude vhazovat po levici Jekla.

40:40
    Krátká přesilovka nyní skončila, Plzeň je v plném počtu.

40:01

Kometa měla v druhé části velkou šanci na vyrovnání, protože hrála dlouho dvojnásobnou přesilovku. Z ní se ale hosté neprosadili, a tak indiáni nadáledrží hubený jednogólový náskok.

Další třetina začne přibližně v 15:02.

40:00

39:40

39:11
    Lukáš Vágner napřáhl z pravé strany, jeho tvrdý pokus schoval brankář Štekr do své výstroje.

38:40
    A bude se hrát 4 na 4. Jan Walter (PLZ) v útočném pásmu podrazil protihráče a je tak na dvě minuty vyloučen.

38:13
    Plzeňští kombinují v pásmu Komety.

37:40
    Přesilovka pro indiány. Filip Dvořák (KOM) putuje na trestnou za krosček.

36:58
    Marcel zkoušel štěstí z velkého úhlu, ale brankář Jekel utěsnil skulinku u pravé tyče včas.

35:46
    Puk skončil v hledišti a vhazovat se tak bude po pravici Jekla.

34:38
    Štekr uklidnil raději hru a podržel lehké nahození od modré ve své rukavici.

34:32
    Přihrávka Houfka přelétla všechny čáry, vhazovat se tak bude před plzeňskou svatyní.

33:44
    Indiáni zatlačili svého protivníka a usadili se v jeho pásmu. Ke střele se ale prozatím nedostali.

32:14
    Plzeň hraje v plném počtu

32:12
    Velký závar před brankou Plzně skončil nakonec pro domácí úspěšně, puk se totiž odkutálel do rohu jejich pásma.

31:48
    Indiáni se zatím nemohou vymanit ze sevření.

31:21
    Po minele Houfka se dostal do gólové pozice Král, který ale z prostoru mezikruží netrefil svým volejem ani prostor branky.

30:14
    Jiří Kepka (PLZ) dostává za svůj nedovolený zákrok nakonec dvě minuty za hrubost.

30:14
    Rostislav Šnajnar se po souboji skácel k zemi a jen velmi těžce se zvedá z ledové plochy.

29:43
    Vojtěch Tulačka zazdil slibnou šanci svého týmu přihrávkou do země nikoho.

29:06
    Obrovská šance indiánů! Indrák našel po levici zcela volného Kristla. Brankář Komety Jekel ale včas vyjel a zabránil tak útočníkovi Plzně, aby dokonal svojí kličku.

28:42
    Motanice na modré čáře nakonec znamenala ofsajdové postavení.

28:19
    Hra se stěhuje do pásma Brna poté, co gólman Jekel raději ukryl kotouč ve své rukavici.

27:49
    Domácí jsou již kompletní a přežili tak bez úhony dlouhé oslabení.

27:23
    Plzeň hraje ve čtyrech.

27:10
    Další Vágnerův pokus skončil tentokrát na tyči domácí svatyně.

26:49
    Vágnerovu střelu vyrazil parádně svým betonem brankář Štekr.

26:24
    Silvestre Kusko pálil z prostoru mezikruží, brankář Štekr byl ale na svém místě připraven.

26:01
    Vágnerovi ujel puk a indiáni se tak snadno osvobodili.

25:49
    Nepříjemnost pro Plzeňské. Kometa bude hrát dlouhou přesilovku 5 proti 3. Za katr putuje Filip Suchý (PLZ) za podražení.

25:23
    Kometa si zahraje první přesilovou hru. Za hákování je vyloučen David Sklenička (PLZ).

24:35
    Střela Matěje Polaty prosvištěla pouze těsně vedle branky.

23:15
    Obě dvě mužstva se prezentují ve druhá části opatrnou hrou.

22:28
    Nepřesná rozehrávka Komety skončila opět icingem.

21:36
    Bekovi Holému utekl kotouč a plzeňští tak musí zakládat další akci až z vlastní třetiny.

20:32
    Skleničkovu střelu z dobré pozice zblokoval jeden z obránců Brna.

20:01

Indiáni se dostali po bleskové brance Kristla sice do vedení, ale následně byla hra již vyrovnaná. Kometa si navíc vypracovala dvě obrovské šance, z nichž se ale neprosadila.

Další třetina začne přibližně v 14:15.

20:00

19:22
    Obrana Komety včas zapracovala a nedovolila tak Kristlovi, aby se dostal ke střele.

18:43
    Hosté hrají v plném počtu.

18:02
    Klasická přesilovka se ale zatím indiánům příliš nedaří.

17:37
    Plzeň hraje nyní již klasickou přesilovku.

17:35
    Plzeňská dlouhá kombinace byla zakončena Indrákovo střelou do betonu připraveného gólmana Jekla.

16:43
    Za hrubost je vyloučen Lukáš Denk (KOM) na dvě minuty za sevření puku. Plzeň tak bude hrát přesilovku 4 proti 3.

16:20
    Marcelovi ujel po jeho chybě puk a může být rád, že jeho zaváhání následně napravil jeho kolega v obraně Holý.

15:37
    A bude se hrát ve čtyrech. Po potyčce před brněnskou brankou je vyloučen Michal Kupčík (KOM) za hrubost a Miroslav Indrák (PLZ) za stejný prohřešek.

15:18
    Michelovu střelu z pravé strany parádně zneškodnil brankář Jekel.

14:35
    Ani teď se rozehrávka Kometě nepovedla a je tu další icing.

14:16
    A další i když trochu sporné zakázané uvolnění Komety.

13:59
    Poté, co puk skončil mimo hrací plochu, se bud vhazovat ve středním pásmu.

12:44
    Brno hraje v plném počtu.

12:36
    Holého bombu od modré vyrazil svým betonem brankář Jekel.

11:54
    Kometa drží nyní puk v soupeřově třetině a tráví tak oslabení co nejdále od své svatyně.

10:44
    Radim Sochorka (KOM) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

10:40
    A další obrovská šance Komety! Radim Zohorna se ocitl zcela sám před Štekrem, který ale jeho rychlou střelu zápěstím parádně vytěsnil svoji lapačkou!

10:12
    Lukáš Vlček se prodral až do pásma Brna, kde ale následně v pádu nedokázal puk přesně nasměrovat na najíždějícího spoluhráče.

09:16
    Další závar před brankou opět řeší až svým zákrokem brankář Štekr.

08:43
    Hynek Grünwald se nádherně vyhl obránci Plzně a následně postupoval sám na Štekra, který ale výborně vystihl jeho úmysl a jistým zákrokem zneškodnil jeho střelu!

08:19
    Marcelovu střelu od modré zlikvidoval i přes menší potíže gólman Jekel svoji lapačkou.

07:56
    Lehké nahození Kozla brankář Štekr vyrazil svoji hokejkou.

07:09
    Skleničkovi utekl puk z pásma a domácí tak musí opustit útočné pásmo.

06:27
    Střelu Lukáše Vlčka z pravé strany v pohodě zneškodnil gólman Jekel.

05:53
    A další icing v podání Brna.

05:35
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jedno z mužstev si žádnou vážnější příležitost ale nevypracovalo.

04:01
    Kometa se dostala nyní do tlaku, ale plzeňský gólman Štekr je nadále bez práce.

03:06
    Velký závar před gólmanem Jeklem vyřešil až brankář Komety, který ukryl kotouč po svoji lapačku.

.

02:39
    Kometě se rozehrávka vůbec nepovedla a rozhodčí tak píská zakázan uvolnění.

01:38
    Boltvan se prohnal s pukem na holi až do pásma Plzně, kde následně ihned vypálil. Jeho pokus zápěstím netrefil ale ani branku.

00:37
    Hosté se dostali poprvé do třetiny soupeře, ale zde toho příliš nevymysleli.

00:15
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Indiáni se dostávají bleskurychle do vedení! RICHARD KRISTL se dostal až před gólmana Jekela, kterého překonal přesnou střelou k tyči. Asistence: Miroslav Indrák.

00:01

HC Plzeň 1929: Štekr (Pacl) – Sklenička, Walter, Marcel "A", Holý, Houfek, Polívka, Rajal – Jakubec, Indrák, Michel – Kristl, Suchý, Tulačka "C" – Kepka, Polata, Beneš – Švarc, Opava, Petráš – L. Vlček

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Hájek, Šnajnar, Kupčík, Kubeš, Švejda, Vágner, D. Vlček, Vojáček – Kozel, Biolek, Dymáček – Král, Pokorný, Kusko – Dvořák, Boltvan, Denk – Grünwald, Zohorna

Rozhodčí: Sýkora – Šperl, Jílek.

Plzeňští hráči jsou již připraveni na hrací ploše. Kometa je na cestě na led.

Ve 13 kole hokejové extraligy juniorů na sebe narazí čtvrtá HC Plzeň 1929 a devátá HC Kometa Brno. Oběma mužstvům se poslední utkání vyvedla. Indiáni zdolali v pátek Pardubice poměrem 4:3, Kometa si připsala na cestě do Čech první skalp, a to kladenských Rytířů, které porazila 4:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Branky a nahrávky: 1. Kristl (Indrák), rozh. náj. Indrák – 49. Kusko (Zohorna)