Vsetín – Zlín 1:6 (kon.) | Pardubice – Jihlava 3:6 (kon.) | Hr. Králové – Liberec 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 1:2 (kon.) | Chomutov – K. Vary 5:4 (1:0 po s.n.) | Havířov – Vítkovice 5:1 (kon.)
Třinec – Poruba 2011 0:0 (odl.) | Letňany – Kladno 1:3 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 4:1 (kon.)
Písek – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | PZ Kladno – Slavia 2:9 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 1:4 (kon.)
po s.n. (1:0)
Piráti Chomutov
5:4 (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 27.09.2014, 12:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu

Zápas je u konce a v samostatných nájezdech zvítězili domácí a to zásluhou obránce Daniela Nováka. Já se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek dne. (15:02:21)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
    Autorem vítězné branky je Daniel NOVÁK.

3. série
    1:0
    KVA: Petr VODIČKA neproměňuje – 1:0.

2. série
    1:0
    CHM: Alan LYSZCZARCZYK neproměňuje – 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Po krátké úpravě ledu přijdou na řadu nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:34
    Janatův útok ztroskotal na důsledné obraně.

64:05
    Zpoza brány začíná další útok domácích.

63:34
    Puk po střele Lysczarczyka skotačil u tyčky! Jak málo chybělo!

63:22
    Po střele Adámka skončil puk v ochranné síti.

63:09
    Pohodlný zákrok pro Kuchaře. Ten bez problémů chytá slabou střelu.

62:53
    Hosté v plném počtu. Toman zároveň pálil a trefil obránce.

62:35
    Oddechový čas pro domácí.

62:35
    Puk mimo kluziště. Vhazování ve středním pásmu.

62:22
    Vary se výhozem osvobozují.

62:03
    Tečovaná střela obránce spadla vedle brány.

61:41
    Lyszczarczyk pálil do betonu gólmana..

61:15
    Piráti si obsadili pásmo. Zatím kombinují, zakončení jsme neviděli.

60:56
    Vary se prakticky ihned osvobozují.

60:51
    Za nedovolené bránění si posedí karlovarský Ondřej Pajk.

60:41
    Toman se rychlostí blesku protáhl podél mantinelu. Dojel až k bráně, kde při zakončení zajel do brankáře.

60:23
    Ofsajd Karlových Varů byl posouzený jako úmyslný a hra se stěhuje před Kuchaře.

60:05
    Puk byl poslán na Lyszczarczyka do útoku. Polský útočník se ale nacházel v ofsajdu.

60:01

Po nerozhodných šedesáti minutách hry bude zápas pokračovat pětiminutovým prodloužením, které začne po krátké pauze.

60:00

59:57
    V posledních vteřinách přišel závar před bránou a následná potyčka obou týmů. Hra je poslána do středního pásma.

59:35
    Lyszczarczyk pálil a obrana zblokovala.

59:10
    Domácí již v plném počtu. Hra pomalu směřuje do prodloužení.

58:53
    Klidná rozehrávka Pirátů končí vyhozením.

58:15
    Piráti se rychlým výhozem osvobodili. Vary se ale rychle vrací.

57:46
    Vary se vrátili do pásma a kombinují poblíž Strejcovi brány.

57:16
    Po rozehrání buly se rozjel do útoku Wágner ale nezvládl zakončit ideálně.

57:06
    Za velké nevole domácího trenéra i přítomných fanoušků je za napadení poslán na trestnou Polák (CHM).

56:22
    Piráti polevili a Vary se derou do útoku. Několik střel prolétlo podél Strejce, avšak žádná jej neohrozila.

55:36
    Trapl mohl v situaci dva na jednoho nahrávat. Místo toho vystřelil a Strejc v klidu vyrazil.

55:13
    Icing Pirátů, hra se vrací před Strejce.

54:51
    Svoboda ztratil puk v pásmu a těžit z toho mohli domácí. Avšak nerozehráli ideálně.

54:15
    Vary po rychlé kombinaci v pásmu nastřelili tyč!

53:46
    Lidák mohl pokračovat v útoku. Místo toho jen nahodil a nechal své spoluhráče bojovat o kotouč.

53:30
    Čejka byl sám před gólmanem ale špatně zamířil a trefil beton chomutovského brankáře.

53:03
    Po buly pálil Pajk a kotouč proletěl podél brány.

52:59
    Hru zastavuje ofsajd domácího celku.

52:32
    Dalekonosnou střelu Vodičky vyrazil Strejc do rohu kluziště.

52:05
    Přihrávka rukou. Vhazování ve středním psámu.

51:08
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Po buly se puk dostal k MICHAELU ČEJKOVY a ten pohodlně dostal puk do brány Chomutova. Je tedy opět vyrovnáno. Asistence: Jiří Janata.

51:05
    Špatná rozehrávka Pirátů skončila zakázaným uvolněním.

50:12
    Toman ještě zvládl udržet puk a poslat jej na brankáře Kuchaře. Ten bez problémů vyráží.

49:30
    Vary dobruslili puk a bojují o něj v pásmu soupeře.

48:33
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tak to je hodně rychlá odpověď! Domácí DANIEL NOVÁK se opřel do střely a propálil vše před sebou čímž vrátil svému týmu vedení. Asistence: Patrik Lidák, Alan Lyszczarczyk.

47:39
    Hostům se podařilo vyrovnat. Vyražený kotouč se odrazil do brány od PAVLA VÁPENÍKA. Asistence: Michal Horký.

47:19
    Havlík se prokličkoval do zakončení a poslal kotouč do ochranné sítě z velmi nadějné pozice.

46:47
    Nedovoleným bráněním se provinil Trapl (KVA) a srovná tak síly na ledě.

46:36
    Domácí dostali puk za bránu hostů a ti musejí začínat od znovu.

46:24
    Postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.

46:02
    Dvakrát nyní rozhodčí vykazovali z buly. Nyní se již vhazuje bez problémů.

45:57
    Adam Novák (CHM) fauloval protihráče a dostává dvouminutový trest za sekání.

45:35
    Kombinace Pirátům nevyšla. Přišli o kotouč, z čehož těží hosté.

44:57
    Kamil Svoboda pronikl až do útoku, kde zakončil do brankáře. Ten následně puk podržel a zároveň se Chomutov nachází již v plném složení.

44:16
    Slabé nahození karlovarských hráčů skončilo v lapačce Strejce. Hra přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu Pirátů.

43:45
    Piráti vyhazují až za bránu Kuchaře.

43:19
    Lysczarczyk se spoluhráči dobře zapracoval a dostal kotouč mimo nebezpečí.

43:10
    Karlovarskou rozehrávku zbrzdilo vyhození a následný ofsajd.

42:58
    Sekání se dopustil chomutovský Dejmek a odchází si posedět dvě minuty.

42:30
    Od modré vystřelil obránce Pirátů čerstvě vybojovaný puk. Od gólmana se následně kotouč odrazil do ochranné sítě.

42:03
    Zakázané uvolnění Varů.

41:41
    Pastyřík v pásmu ztratil kotouč a tak zanikla akce Varů. Domácí drží kotouč a snaží se rozehrát.

41:10
    Dejmek našel najíždějícího Paličku, jehož střela prolétla podél tyčky.

40:47
    Icin hostů. Hra se vrací před brankáře Kuchaře.

40:24
    Kotouč se nachází pod hromadou těl, která o něj bojuje v karlovarském pásmu.

40:02
    Po buly se puku ujali Piráti a zamířili kupředu.

40:01

Druhou část zápasu zvládli lépe domácí. Po gólu Varů se odhodlali k obratu a v současné chvíli jsou v těsném vedení. Jak se oběma týmům povede ve třetí třetině budeme postupně zjišťovat od 14:10, kdy poslední část základní hrací doby započne.

40:00

39:43
    Třetina se v poklidu dohrává na středu hřiště.

39:15
    Ofsajd Varů. Vhazování ve středním pásmu.

39:03
    Poslední minuta třetiny a puk je v pásmu domácích, kde je o něj sváděn boj.

38:43
    Piráti doráželi před bránou tak dlouho, až Kuchař přišel o helmu. hra přerušena vhazování před bránou hostů.

38:18
    Lyszczarczyka v útoku zastavil ofsajd.

37:47
    Pajk zkoušel vystřelit, ale v poslední chvíli zasáhla hůl obránce.

37:17
    Po návratu Havlíka na led střílel Wágner ale jen do náruče Kuchaře. Vhazování v obranném pásmu Varů.

36:51
    Piráti jsou usazeni v útočném pásmu, ale konec trestu se blíží.

36:21
    Puk skončil mimo hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu.

36:02
    Novákova střela prolétal nad karlovarskou bránou.

35:32
    Vary se zvládli ubránit a rychle zaútočit. Po střele Horkého musel zakročit Strejc a přerušit tak hru.

35:04
    Těsně před návratem Svobody odchází na trestnou Havlík (KVA) za nedovolené bránění.

34:35
    Piráti vyvezli kotouč a mohli i zaútočit. Nahrávka byla pro Adámka příliš dlouhá.

33:51
    Zákrok Strejce přerušil hru. Následná potyčka před bránou byla zastavena rozhodčími.

33:22
    Vary dlouho kombinovali a následně je o puk připravil Běhula, který vyhodil.

33:08
    Přichází trest pro domácího Svobodu. Na trestné lavici pobude dvě minuty za krosček.

32:53
    Z otočky se zkusil prosadit Trapl, ale namířil puk do ochranné sítě.

32:46
    Piráti spáchali další icing a hra se stěhuje k nim do pásma.

32:20
    Zakázané uvolnění domácích přerušuje nátlak Varů alespoň na malou chvíli.

32:02
    Několik dorážek z těsné blízkosti teď ukázali Vary. Brankář odolával ale tlak trvá.

31:47
    Další střelu Varů vyrazil Strejc. Piráti následně poslali puk na zakázané uvolnění.

31:39
    Trapl z úhlu vystřelil a provětral betony Strejce.

31:22
    Nahození útočících Pirátů raději přikryl Kuchař tělem. Vhazování po jeho levé straně.

31:15
    Hosté v plném počtu. Piráti jsou ovšem stále v útoku.

30:05
    Bleskový zákrok lapačkou nyní zachránil Vary! Domácí byli ve vyložené šanci.

29:37
    Po buly pálil ostře domácí obránce a od betonů gólmana zamířil puk do ochranné sítě.

29:26
    Teprve po notné chvíli se hosté osvobodili vyhozením. Piráti nyní donutili Kuchaře k zákroku a vybojovali vhazování.

29:02
    Varům se stále nedaří vyhodit a akce domácích pokračuje.

28:25
    Dvě rychlé střely nyní letěli na Kuchaře. Následně z blízkosti dotírali útočníci domácích ale neuspěli.

28:11
    Na trestnou lavici usedá Horký (KVA) za sekání.

27:52
    Domácí zvrátili průběh utkání na svou stranu. Po závaru před bránou zvládl puk do brány kapitán týmu TOMÁŠ ADÁMEK a zajistil tak týmu vedení. Asistence: Alan Lyszczarczyk.

27:32
    Závar před Kuchařovo bránou. Ten musel čelit střele Nováka z dálky.

27:06
    Hosté se dostali do útočného pásma. Zde vystřelil nad a puk přejímají domácí.

26:31
    Využitá přesilovka v podání domácích. JAROSLAV KULICH se dostal k odraženému puku a v klidu zakončil do odkryté brány. Asistence: Josef Toman.

25:33
    Domácí se udrželi v pásmu. Běhula dorážel na bližší tyč ale puk mu byl odebrán.

25:10
    Beer (KVA) si posedí dvě minuty za hákování.

25:02
    Lyszczarczyk z uctivé vzdálenosti zkusil pozornost gólmana, Vybojoval alespoň pásmo.

24:13
    Piráti se snažili založit útok ale přišli o kotouč a nyní zakládají akci Vary.

23:56
    Na ledě zůstal ležet Gröger, ale po chvíli se za aplausu zvedl a zamířil na střídačku.

22:35
    Hostům stav čtyři na čtyři vyhovoval a bleskově proměnili. JIŘÍ JANATA se střelou od kruhu prosadil a vrátil týmu vedení. Asistence: Petr Vodička.

22:27
    Vyloučení na obou stranách. Daniel Novák (CHM) si posedí za podražení. Za Vary je vyloučen Slabý.

22:02
    Puk se k Lysczarczykovi sice dostal ale byl odpískán další ofsajd a tak nemohl chomutovský útočník pokračovat v tahu na bránu.

21:50
    Piráty zastavuje v útočném snažení ofsajd.

21:40
    Po zákroku brankáře byla přerušena hra a zároveň se do hry vrací Polák. Domácí v plném počtu.

21:19
    Svoboda v pásmu převzal puk adresoval jej na druhou stranu hřiště.

20:43
    Útočnou snahu hostů hatilo vyhození kotouče a následný ofsajd hostujícího útočníka.

20:25
    Nahození zastavuje dobrým zákrokem Strejc.

20:06
    Varům stále zbývá podstatná část přesilové hry. Hosté se ujímají kotouče a budou začínat akci.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu utkání. Skóre otevřeli v páté minutě hosté zásluhou dorážky Prachaře. Domácí Piráti se snažili vyrovnat, čehož dosáhli ve vlastním oslabení až deset vteřin před koncem třetiny. Dalších dvacet minut zápasu bude pokračovat přibližně ve 13:15 hodin.

20:00

19:50
    Tohle se často nevídá. Ve vlastním oslabení se do útoku rozjel Wágner s JOSEFEM TOMANEM. Druhý jmenovaný dostal přihrávku na vzdálenější tyč a přesně poslal puk do brány. Asistence: František Wágner.

19:40
    Dvouminutový trest obdržel Polák (CHM) za nedovolené bránění.

19:18
    Probíhající poslední minuta hry. Do útoku zamířili Vary a bude se vylučovat na straně domácích.

19:04
    Icing Pirátů, vhazování po levici Strejce.

18:51
    Signalizovaný ofsajd zastavil útočné aktivity Varů.

18:22
    Aktivní Toman nakonec nevybojoval kotouč. Ten nakonec skončil na holích domácích avšak zastavil je ofsajd.

17:55
    Hosté drží kotouč na svých holích ale útok se jim nepodařilo založit.

17:19
    Snažení Pirátů o založení útoku hatí ofsajd.

16:50
    Domácí již v plném počtu zavezli puk do útoku. K ohrožení brány se nedostali a začínají znovu ze středního pásma.

16:35
    Havlíkova střela prolétla podél brány.

15:53
    Vary kombinují v útoku a hledají si prostor ke střelbě.

15:18
    Krátký tlak přerušili domácí odebráním kotouče a posláním jej na druhý konec hřiště.

14:44
    Piráti byli nachytání při hře v šesti. Jejich počínání je oceněno dvouminutovým trestem.

14:21
    Piráti se snažili o vyrovnání! Dorážet se po střele pokoušel Lyszczarczyk avšak beton brankáře mu zabránil ve skórování.

13:57
    Puk opustil ledovou plochu. Rozhodčí si vyžádali nový kus černé gumy a vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:14
    Kamil Svoboda připravil Piráty o puk a vydal se na steč. Protiútok Varů ztroskotal na modré čáře, hru opět přebírají domácí

12:36
    Hlaváček se ujal zodpovědnosti a poslal na Kuchaře střelu. Brankář hostů trajektorii puku dobře viděl a připisuje si zákrok.

11:49
    Karlovarští nyní ostřelovali bránu Pirátů. Třikrát proti nim zasáhl její strážce a po jeho posledním zákroku se bude vhazovat.

11:10
    Trapl využil chyby obránce a zamířil do útoku. Stačil se však k němu vrátit druhý bek a puk mu odebrat v kritickém okamžiku.

10:46
    Rozehrávka hostů postrádala přesnost. Pískán je icing.

09:59
    Vary nedostali puk do středního pásma a Toman zkoušel rozehrát. Jeho spoluhráč byl tísněn a křižná přihrávka na jeho hůl nedošla.

09:04
    Tlačenice o puk za bránou Kuchaře. Nakonec z ní vítězně vycházejí hosté a v klidu posílají puk mimo nebezpečí do střední třetiny.

08:29
    Dejmek dlouho bojoval o puk v útočné třetině, ale neudržel jej. Piráti začínají ze svého pásma.

07:45
    Domácí již v plném počtu. Hra se odehrává na středu hřiště.

07:10
    Vary byly vykázány z pásma a Piráti následně dostávají puk mimo nebezpečí.

06:49
    Polák převzal puk a poslal jej do bezpečí.

06:31
    Domácí posílají puk za Kuchařovu bránu.

06:16
    Piráti se nejprve osvobodili výhozem. Následně Vary nerozehráli a poslali kotouč na zakázané uvolnění.

05:45
    Tomáš Běhula (CHM) si pujde posedět na dvě minuty za držení. Svůj tým oslabuje v kritické situaci.

05:38
    Vary jsou evidentně nabuzené a drží útočné pásmo.

04:35
    Hosté se krátce usadili v pásmu a posléze poslal Slabý střelu od modré. Strejc zakročil ale puk se odrazil k DAVIDU PRACHAŘOVI a ten jej dostal do sítě. Asistence: Martin Slabý, Dominik Havlík.

04:13
    Svoboda si poslal puk do pásma. V souboji jej ale ztratil a piráti se budou bránit.

03:23
    Krátký souboj o kotouč ve středu hřiště končí za bránou Varů. Zde rozehrává hostující Vodička.

02:51
    Puk skončil na brance a rozhodčí nařídil vhazování v pásmu hostů. Následně Piráti vyhráli buly a donutili Kuchaře k zákroku.

02:18
    Puk neprošel na Wágnera a pirátský útok se zastavil již ve středním pásmu. Následně se do útoku rozjel Pastyřík a jeho střelu blokoval obránce.

01:44
    Piráti znovu nahodili kotouč na brankáře. Ten jej opět podržel a bude se vhazovat po jeho levé straně.

01:05
    Palička zkusil vystřelit z prostoru před kruhy. Jeho slabá střela jen projela podél brány a puk amjí hosté.

00:39
    Ofsajd zastavil rozjíždějící se Piráty. Vhazování ve středu hřiště.

00:26
    Lehké nahození podržel brankář Kuchař a připisuje si tak první zákrok.

00:11
    Po úvodním buly zamířili kupředu Piráti. Kulich bojoval o puk za bránou a dostal jej ke svým obráncům.

00:01

Týmy se pozdravily a začátek utkání je zde.

Na ledě jsou již připraveni Piráti, čeká se jen na karlovarský tým.

Krásné sobotní poledne vám přeji, nyní již z SD ARÉNY, kde oba týmy právě dokončují tradiční před zápasové rozbruslení. Nyní si led bere na starost rolba a oba celky zamíří do šaten. Za pár minut se ale vrátí a utkání bude zahájeno.

Piráti Chomutov: Strejc (Zvědělík) – Lidák, Hlaváček, Běhula, Gröger, D. Novák, A. Novák, Muchka – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Jindra, Dejmek, Wágner, Šilar, Adámek.

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Grančarov) – Vodička, Vápeník, Beer, Pajk, Pátek, Havlík, Prachař – Trapl, K. Svoboda, Čejka, Slabý, Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Kurfürst, Janata.

Rozhodčí: Krob – Klouček, Müller.

Zdravím všechny příznivce mládežnického hokeje. Na programu je osmé kolo RAKO extraligy staršího dorostu, konkrétně zápas mezi domácími Piráty a hostující karlovarskou Energií. V tabulce západní skupiny tyto dva týmy od sebe dělí tři příčky. Karlovarští drží druhou pozici s patnácti body. Naproti tomu Piráti jsou nyní na příčce páté, a dosáhli po třech výhrách na devět bodů. Jak si tyto týmy povedou ve vzájemném střetnutí budeme zjišťovat od 12:30 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 20. Toman (Wágner), 27. Kulich (Toman), 28. Adámek (Lyszczarczyk), 49. D. Novák (Lidák, Lyszczarczyk), rozh. náj. D. Novák – 5. Prachař (Slabý, Havlík), 23. Janata (Vodička), 48. Vápeník (Horký), 52. Čejka (Janata)