Omsk – Soči 8:1 (kon.) | Barys – Dynamo Moskva 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Magnitogorsk – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Minsk 2:0 (kon.)
Čerepovec – Toljatti 4:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Nižněkamsk 5:6 (po pr.)
Petrohrad – Viťaz 7:1 (kon.) | Jokerit – Atlant 4:2 (kon.)
SKA Petrohrad
7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 27.09.2014, 15:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám Vás u dnešního zápasu KHL. Do Ice Palace, kde sídlí SKA Petrohrad přijede Viťaz Čechov .

Tradiční klub z ruského Petrohradu byl založen roku 1946. V současné době se klub se nachází s sedmadvaceti body na prvním místě západní konference. Z Čechů zde působí brankář Alexander Salák a útočník Roman Červenka.

Viťaz Čechov

Klub z města Čechov, jenž leží v Moskevské oblasti byl založen teprve roku 1996, v KHL zatím nezískal žádnou medaili. Z Českých hráčů zde působí odchovanec Pardubic Robert Kousal a Roman Horák, v loňské sezóně zde byl jako zástupce Slovenska Branislav Mezei. V letošní sezóně zde ale žádný Slovák není. Viťazu patří se dvanácti body osmé místo v tabulce západní konference.

Čechov: Roman Horák (3+1)

SKA Petrohrad: Salák (Ivannikov) – Kalinin, Judin, Chafizullin, Kutějkin, Chudinov, Belov, Jermakov, Rjasenskij – Ericsson, Kovalčuk, Tichonov – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Martensson, Červenka, Thoresen – Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin

Viťaz Čechov: Säteri (Saprykin) – Grebeškov, Grišin, Verešchagin, Berdjukov, Golovkov, Seleznjov, Klimontov, Buchanko – Cyganov, Kempe, Horák – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Šitikov, Afinogenov, Jakubov – Šatskij, Mamin, Vyglazov

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči jsou již na ledě, čeká se pouze na pokyn rozhodčího k zahájení hry.

00:01

00:11
    Buly pro hosty, ti zakládají útok v pásmu Petrohradu.

00:34
    Viktor Tichonov to zkusil bekhendem na Säteriho, ten byl připraven.

01:04
    Chafizullin mohl otevřít skóre, kotouč mu ale sjel z hole. U puku jsou stále domácí.

01:56
    Červenkovu střelu Säleri vyráží, k puku se dostávají hosté.

02:40
    Ponikarovskij se protáhl kolem tří obránců a stál sám před otevřenou klecí! Kotouč mu ale ujel a stav je stále nerozhodný.

02:51
    Za hákování si jde sednout Antony Buchanko

03:28
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Přesilovka proměněna! VADIM ŠIPAČJOV dostal přesný pas před bránu a střelou nad rameno Säteriho otevírá skóre! Asistence: Artemy Panarin, Ilja Kovalčuk
    ŠIPAČJOV - 1:0

04:16
    Petrohrad dál kombinuje v útočném pásmu a snaží se o navýšení skóre.

04:59
    Säteri měl trochu problém se střelou Ilji Kovalčuka. Kotouč nakonec ale udržel a vhazuje se po jeho levici.

05:15
    Mario Kempe měl na holi vyrovnání. Přihrávku od Romana Horáka při situaci 2 na 1 ale nedokázal dopravit do klece.

05:48
    Petrohradu se nedaří usadit se v útočném pásmu. U puku jsou hosté.

06:30
    Střelu Chafizullina Säleri vyráží a domácí se dostávají ke kotouči.

06:59
    Säteri má nyní plné ruce práce. Petrohrad hraje velmi aktivně.

07:47
    Domácí měli problém se střídáním a toho využili hosté, kteří se dostávají ke kontrole puku.

08:21
    Tichonov se snažil prorvat se dopředu a přihrát na kolegu Kovalčuka. Puk mu ale byl vypíchnut.

09:05
    Koroljovu dělovku Salák kryje.

09:38
    Domácí příznivci hlasitě povzbuzují své miláčky k navýšení skóre.

09:58
    Zakázané uvolnění hostů.

10:23
    U puku jsou nyní hosté a snaží se vyrovnat. Obrana Petrohradu je ale k ničemu nepustila.

10:48
    Dadonova rána z levého kruhu minula bránu Säteriho.

11:28
    Petrohrad sice zatím vše ubránil, dostat se do útoku mu ale momentálně dělá problém.

12:11
    Pokus Romana Červenky přikryl pod svoji lapačku Säteri.

12:13
    Rána Ilji Kovalčuka hned po vhazování zůstala na hrudi Säteriho.

12:26
    Grišin se pokoušel rozehrát útok Viťazu, to se mu však nepovedlo a je z toho zakázané uvolnění.

12:48
    Čechov bojuje v pásmu domácích.

13:13
    Petrohrad zklidňuje tempo hry, nikam se nežene a ničí všechny pokusy hostí.

14:00
    Rjasenskij se protáhl přes všechny hráče Viťazu a vstřelil do levého dolního rohu. Beton Säteriho byl ale rychlejší.

14:05
    Artemy Panarin objel celou bránu, přihrál na modrou na Dmitriho Judina, jehož střela z voleje jen těsně minula hostí klec. Následuje komerční přestávka.

15:05
    Soloduchinův pokus o udržení se v útočném pásmu ztroskotal na obránci Belovovi.

15:45
    Další střelecký pokus Judina likviduje Säteri.

16:15
    Patrick Thoresen bojoval dlouho v rohu. Jeho přihrávka se ale odrazila na hostujícího hráče, který zakládá útok.

17:09
    Střelu Ketova vyráží ukázkovým zákrokem hostující gólman.

17:34
    A je to přesilovka pro hosty. Za hákování si jde sednout Vadim Šipačjov.

17:50
    Mario Kempe dlouho rozmýšlel co s pukem. Nakonec se rozhodl pro střelu, tu ale český gólman chytá.

18:20
    Domácí se osvobozují a střídají.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny. Puk kontroluje Čechov mimo své útočné pásmo.

19:32
    Červenka vybojoval puk v útočném pásmu ale radši jej přihrál na obránce a zklidnil hru.

19:34

19:59
    Seleznjov a Šitikov ujeli do situace 2 na 1. Šitikovu střelu ale zbrzdila siréna a zákrok domácího gólmana.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, na střely je to 14:8 ve prospěch domácího týmu. Jediný gól vstřelil ve čtvrté minutě v přesilovce Vadim Šipačjov , na jeho střelu nad rameno zatím hosté odpověď nenašli. Domácí si pak vytvořili spousty dalších šancí, největší z nich byla když se ve třetí minutě protáhl Ponikarovskij skrze tři hráče a stál sám před prázdnou bránou. Kotouč mu ale sjel z hole. Hosté se do vyložené šance nedostali, největší šanci na vyrovnání skóre měl tak při situaci 2 na 1 Mario Kempe v šesté minutě, ale minul. Stav po první třetině je tedy 1:0 pro domácí celek.

20:01

20:15
    Viktor Tichonov protáhl puk do útočného pásma a Petrohrad začíná kombinovat.

21:12
    Čechov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Anton Koroljov objel bránu Saláka a přihrál na VJAŠESLAVA SOLODUCHINA, jehož bekhendová střela projela Salákovi mezi nohy do klece. Asistence: Anton Koroljov
    SOLODUCHIN - 1:1

21:43
    Dmitrij Šitikov se dostal před Saláka, ale byl faulovaný Antonem Belovem, který si jde sednout za podražení.

22:04
    Dmitrij Cyganov to zkoušel na Saláka, puk se ale odrazil na domácího hráče, který ujížděl za kotoučem až do útočného pásma. Tam ale stál Säteri a puk rozehrál ze stoje.

23:11
    Viťazu se nedaří zůstat u kotouče.

23:43

24:04
    Koroljov se pokoušel protáhnout skrz obránce, to se mu nepovedlo a tak přihrál na Kokšarova, jehož střelu ale Salák zastavuje.

24:27
    Viťaz hraje o dost více aktivněji než v první třetině.

25:08
    Nyní kontrolují puk domácí a zakládají útok. Do útoku se dostává Panarin.

25:53
    Nahození Buchanka Salák vyráží.

26:40
    Martensson kombinoval za bránou hostů a posléze přihrál na Patricka Thoresena, na jeho střelu byl ale Säteri připraven. Následuje komerční přestávka.

26:58
    Pokus o průnik Maxima Afinogenova zastavují domácí.

27:14
    Další střelu Tonyho Martenssona Säteri zastavuje.

27:32
    Hraje se velice rychle a svižně. Oba gólmani mají nyní co dělat.

27:46
    Ránu Bardjukova od mantinelu Salák s trochou štěstí likviduje.

28:10
    I na únik Jakubova byl Salák připraven.

28:22
    Hosté bombardují domácí klec jednou střelou za druhou, Salák má opravdu co dělat. Zatím všechny pokusy hostů hasí.

29:09
    Bekhendový pokus Romana Horáka Salák zvládl.

29:24
    Hostující gólman byl nyní po střele Červenky trochu nejistý, kotouč ale zkrotit dokázal.

30:01
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

30:42
    Domácí fanoušci popohání hokejisty Petrohradu kupředu. Ti sice jsou usazeni v útočném pásmu, ale Säteriho vyslali jen jednu střelu.

31:19
    Nikita Šatskij ujel podél mantinelu na Saláka, s jeho střelou si ale český gólman poradil.

31:41
    Juri Kokšarov se snažil protlačit se k bráně a zavěsit. Byl ale sražen a brána byla posunuta. Hra se přerušuje.

32:13
    Domácí Ilja Kovalčuk se dostal do útočného pásma a stál zcela osamocen před gólmanem! Byl ale faulován Denisem Grebeškovem a domácí si tak zahrají početní výhodu.

32:48
    Ukázková přesilovka! Dadonov přihrál před bránu na Vadima Šipačjova, který místo toho, aby zasunul kotouč do prázdné brány přihrál dozadu na ANDREJE KUTĚJKINA a jeho střela už končí za hostujícím gólmanem. Asistence: Vadim Šipačjov, Jevgenij Dadonov
    KUTěJKIN - 2:1

33:44
    Čechov se snaží o vyrovnání, domácím se ale snaží jejich pokusy ubránit.

34:13
    Bude se hrát 4 na 4. Maxim Chudinov dostal 2+10 za nedovolené bránění a současně s ním byl vyloučen i hostující Ketov za držení.

35:15
    Čechov si z toho spíše udělal přesilovku a drtí domácí celek jednou střelou za druhou.

35:47
    Grebeškovu ránu od modré Salák zastavil a vysloužil si potlesk domácích příznivců.

36:13
    Oba týmy jsou v plném počtu.

36:30
    Chybu Kovalčuka na modré hasil Judin.

37:35
    I Dadonův pokus Säteri zvládl. U puku je nyní Čechov.

38:08
    Dmitrij Judin ujel sám na gólamana! Maxim Mamin jej ale zastavil nedovoleným zákrokem a je z toho početní výhoda pro domácí.

38:26
    Patrick Thoresen mohl proměnit přesilovku! Sám před bránou ale nedokázal kotouč uklidit do sítě.

39:13
    Igor Golovkov vyvezl puk do pásma Petrohradu a zpomaluje tempo hry.

39:45
    Střelu Kovalčuka zablokoval hostující obránce.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Máme za sebou druhou periodu, ve které padly dvě branky. Střely se vyrovnaly, na střely je to po druhé třetině 22:20 pro domácí celek. Ve druhé minutě druhé třetiny se k puku dostal Vjačeslav Soloduchin a jeho přízemní střelu mezi nohy Salák pustil. Ve třiatřicáté minutě se ke slovu dostala přesilovka Petrohradu, ukázkovou kombinaci mezi Šipačjovem a Dadonovem završil střelou příklepem Andrej Kutějkin a vrátil tak domácím vedení. Hra byla vyrovnanější, Čechov rozhodně prohrát nehodlá, stejně tak jako domácí. Do třetí třetiny se máme jistě na co těšit.

40:01

40:11
    Kotouč je nyní v pásmu Čechova, střelu Kalinina zastavuje Säteri.

40:35
    A je to o dvě branky! JIMIE ERICSSON se dostal k puku a zvyšuje na 3:1. Asistence: Ilja Kovalčuk
    ERICSSON - 3:1

41:17
    DMITRIJ KALININ dostal od Jevgeniho Dadonova přihrávku mezi kruhy a nechytatelnou střelou nutí Säteriho lovit puk ze sítě počtvrté. Asistence: Jevgenij Dadonov, Tony Martensson
    KALININ - 4:1

42:59
    Čechov se nyní moc nedostává ke slovu, iniciativu hry převzal Petrohrad.

43:55
    Pokus Maria Kempeho zastavuje Salák. Čechov se snaží vstřelit gól seš to jde, Petrohrad ale skvěle brání.

45:36
    Přesilovka pro domácí, za hákování si jde sednout Juri Kokšarov.

45:58
    Petrohrad nyní tlačí Čechov. Přesilovky jim opravdu jdou.

46:14
    Čechov se osvobozuje.

46:37
    Petrohrad se opět dostává do pásma a prověřuje pozornost Säteriho.

47:06
    Domácí fanoušci skandují "šajbu šajbu" a naznačují tím, že chtějí další gól.

47:36

47:46
    Šance pro Viťaz, za sekání si jde sednout domácí hvězda Ilja Kovalčuk.

48:01
    Petrohrad se osvobozuje, kotouč má ale stále v držení Čechov.

48:24
    Šanci Kokšarova Salák vyráží.

49:14
    Ze situace 2 na 1 pro Petrohrad nakonec nic není, Grišin vše ubránil.

49:46

50:08
    Andrej Ponikarovskij zakládá útok domácích.

50:34
    Překvapivou střelu od Maxima Afinogenova Salák vyráží.

51:02
    Čechov se dostává do útoku. Střelu Jakubova Salák chytá.

51:43
    Toto zavání debaklem. JEVGENIJ DADONOV dostal do mezikruží přesný pas a střelou pod víko navyšuje vysoký náskok domácích. Asistence: Artemy Panarin, Vadim Šipačjov
    DADONOV - 5:1

52:43
    Po střele Patricka Thoresena se před bránou Čechovu strhla velká mela.

52:43
    A z ní vychází i situace 4 na 4. Dmitrij Judin si jde sednout na 2 minuty a na straně hostí půjde pykat Georgy Berdjukov.

54:05
    JEVGENIJ DADONOV ještě jednou! Kolem obránců se protáhl Viktor Tichonov a jeho bekhendovou přihrávku neměl Dadonov problém doklepnout do sítě. Asistence: Viktor Tichonov
    DADONOV - 6:1

54:23
    Igor Golovkov dostal pět minut a osobní trest do konce utkání za krosček. Bitka z následné potyčky ale nebyla.

55:04
    Dnešní utkání sleduje 12 291 diváků.

56:04
    Tichonova střela za hlučné akustiky domácích míjí bránu.

56:40
    Ani Červenka se nedokázal prosadit a Čechov vyhazuje.

57:04
    Petrohrad sice střílí stále ne bránu, ale nikam se moc nežene. Vítězství má dnes jisté.

57:25
    Tvrdou střelou Artemyho Panarina Säteri vyráží betony.

57:55
    Tichonov se protáhl skrze dva obránce a snažil se zavěsit. Nakonec bohužel pro domácí upadl.

58:00
    Poslední dvě minuty hry. U puku je Čechov.

58:13
    Střela Kovalčuka skončila na prvním hráči, na kterého narazila.

58:54
    JEVGENIJ DADONOV slaví hattrick a na led létají čepice! Po přihrávce od Šipačjova se dostal k puku a z velmi ostrého úhlu nejprve trefil gólmana, ale jeho bekhendová dorážka už do sítě zapadla. Asistence: Vadim Šipačjov, Artemy Panarin
    DADONOV - 7:1

59:23

59:36
    U puku je Čechov a snaží se ještě vstřelit aspoň jedem gól. Do konce zbývá pár sekund a vhazuje se na pravé straně od Salákovi klece.

60:00

A je za námi poslední třetina, ve které byly jednoznačně lepší domácí. Již 35 sekund po začátku skóroval Jimmie Ericsson a necelou minutu na to navýšil na 4:1 Dmitrij Kalinin . Čechov v té době přišel o tempo a chuť do hry. V posledních deseti minutách se k puku dostal Jevgenij Dadonov který skóroval hned třikrát! Nejprve v dvaapadesáté minutě ukázkovou střelou pod víko vymetal veškeré zbylé pavučiny v kleci Säteriho, poté v pětapadesáté minutě dorazil bekhendovou přihrávku od Viktora Tichonova a aby toho nebylo málo, tak ještě v devětapadesáté minutě dorážkou z ostrého úhlu dokonal svůj hattrick. Nutno ale uznat, že dvě třetiny neměl zápas favorita, hosté sice na konci obou předchozích třetin prohrávali ale tempem se drželi. O to přišli až ve třetí třetině.

Československá stopa
    Alexander Salák (PET) 96,15% úspěšnost, 1 obdržený gól
    Roman Červenka (PET) 0+0, 14:51 čas na ledě
    Roman Horák (CEC) 0+0, 15:57 čas na ledě

To je ode mě vše. Tímto se s vámi loučím a zase někdy na počtenou. (17:36:29)

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 4. Šipačjov (Panarin, Kovalčuk), 33. Kutějkin (Šipačjov, Dadonov), 41. Ericsson (Kovalčuk), 42. Kalinin (Dadonov, Martensson), 52. Dadonov (Panarin, Šipačjov), 55. Dadonov (Tichonov), 59. Dadonov (Šipačjov, Panarin) – 22. Soloduchin (Koroljov)

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Grebeškov, Grišin, Verešchagin, Berdjukov, Golovkov, Seleznjov, Klimontov, Buchanko – Cyganov, Kempe, Horák – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Šitikov, Afinogenov, Jakubov – Šatskij, Mamin, Vyglazov

Rozhodčí: Alexej Belov, Juri Oskirko – Štěpán Koršak, Alexander Černyšev

Diváci: 12 291