Motor ČB – Most 6:0 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 1:3 (kon.) | Havířov – Benátky n/J 4:2 (kon.)
Prostějov – Kadaň 3:2 (1:0 po s.n.) | Litoměřice – Kladno 6:3 (kon.) | Jihlava – Šumperk 3:2 (po pr.)
Třebíč – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
HC Most
Sobota 27.09.2014, 15:00 • Budvar Aréna • 1. liga (ČR)

58:04
    Nouza vyškrábl při rozehrávce puk jednomu z hostujících obránců, pohotově vystřelil, ale bleskový zákrok lapačkou předvedl i Horák a ukradl domácímu forvardovi hattrick.

52:14
    Hokejisté Motoru se dnes baví, Straka přímo lahůdkově vybízel ke skórování Vráblíka, na kterého ale už číhal Horák.

51:13
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Druhá branka i pro RADKA PROKEŠE. V přečíslení poslal krásnou žabku Martin Heřman do prostoru mezi kruhy, kde si mladý útočník skvěle najel, zamíchal s pukem a přesně zakončil do svatyně Mostu. Asistence: Martin Heřman, Jakub Suchánek.

48:45
    Sekání je další prohřešek, za který jde Kamil Charousek (MST) na dvě minuty na trestnou lavici.

48:45
    Prokeš vymíchal půlku hostující lajny, aby poté přihrál Robovi před branku, jenže Horák byl na jeho pokus připraven.

45:26
    Charousek teď z levé strany vystřelil do horní části branky Bláhy, který však stejně jako proti Kladnu vytasil famózní semafor!

42:57
    Duo Straka – Nouza je při chuti, střelec posledního gólu skvěle našel najíždějícího Straku, proti kterému ale včas zasáhl Horák.

41:09
    Domácí fanoušci se dočkali pomyslného bůra. Roman Vráblík našel přesnou přihrávkou mezi kruhy volného TOMÁŠE NOUZU, který poslal puk nad levý beton Horáka. Asistence: Roman Vráblík, Josef Straka.

39:31
    Martin Heřman se dostal do zajímavé šance, v souboji jeden na jednoho po kličce vypálil na Horáka, který puk lehce zpomalil a včas jej před doklouzáním za brankovou čáru ukryl pod lapačku.

36:02
    Jihočeši mají další možnost ke skórování, Zdeněk Tauš (MST) obdržel dvě minuty za podražení.

32:40
    Motor se nyní bude dvě minuty bránit. Ján Mucha (CEB) je vyloučen za hákování.

30:55
    Jakub Soukup pro dnešek v utkání dochytal, v brance ho nahrazuje Lukáš Horák.

30:55
    A čtvrtá branka je na světě. Domácí hokejisté mířili tři na jednoho, RADEK PROKEŠ se neukvapil a ve správný moment vymetl pavučiny v pravém horním rohu svatyně Soukupa. Asistence: Lukáš Chmelíř, Luboš Rob.

29:16
    Nouza měl na své holi druhou branku! Zamířil přesně do pravého horního rohu klece hostí, scházely však milimetry, aby puk skončil v síti a ne na spojnici tyčí.

26:25
    Na druhé straně musel rychlým vymrštěním betonu hasit nepříjemnou situaci po střele Kubinčáka budějovický Bláha.

26:09
    Straka zkoušel puk zvednout před Soukupem, bekhendový pokus mu však nevyšel.

24:47
    Rychle využitá početní výhoda domácích. Straka vybojoval puk pro Švihálka, který objel branku, nahrál na druhou stranu zcela volnému TOMÁŠI NOUZOVI, jenž sice trochu měl problémy se zpracováním, ale do poloodkryté klece zamířil přesně. Asistence: Michal Švihálek, Josef Straka.

24:36
    Za podražení jde na trestnou lavici Kamil Charousek (MST).

24:17
    Podobná situace jako při prvním gólu. Soukup neudržel střelu Růžičky, puk se odrazil na druhou stranu k MARTINU HEŘMANOVI, který neměl problém uklidit puk do sítě. Asistence: Dan Růžička.

22:13
    Alinč při nájezdu dvou na jednoho hledal Kubinčáka, který však prudký kotouč netrefil.

21:55
    Od modré vypálil bleskově Charousek, muž s maskou Motoru střelu krásně lapil.

18:30
    Síly se vyrovnají. Menší trest dostává Patrik Petruška (MST) neuhlídal svou hůl, která skončila v obličeji Davida Kuchejdy.

18:09
    Početní výhodu mají tentokrát znovu Mostečtí. Josef Straka (CEB) bude dvě minuty pykat za nedovolené bránění.

14:59
    Neskutečné! Hráči Motoru teď byli ve třech sami před Soukupem, Švihálek nabídl šanci Nouzovi, který ještě zadovkou předkládal puk Strakovi, jenž už nic takového nečekal a nezastrčil kotouč za záda hostujícího gólmana.

14:25
    Do přečíslení dva na jednoho se hnal Kubinčák s Petruškou, druhý jmenovaný ale netrefil nabízenou příležitost.

12:52
    Gól však přichází po přesilové hře. Dan Růžička vystřelil od modré čáry, Soukup nezkrotil kotouč, ke kterému se dostal LUBOŠ ROB a snadno zavěsil pod horní tyč. Asistence: Dan Růžička, Radek Prokeš.

11:30
    Straka byl ve dvou obrovských příležitostech, nejprve neusměrnil skákající puk do prázdné branky, poté zajímavě dorážel u levé tyče. Soukup zatím jistotou ve svatyni Mostu.

11:00
    Vráblík orazítkoval tyč!

10:34
    Motor čeká 49 sekund přesilovka 5 na 3. Tomáš Divíšek (MST) dostává dvě minuty za podražení.

09:57
    Rok Pajič teď předvedl krásnou individuální akci, obkroužil několik hráčů Mostu, ale v nejlepším momentu k zakončení ztratil kotouč z kontroly.

09:23
    Druhá přesilová hra pro Motor, za nedovolené bránění míři za katr Jakub Havelka (MST).

08:52
    Zavřel přistrčil puk ke Smolkovi mezi kruhy, jenž ale mířil vysoko nad.

06:20
    Pajič našel před brankou osamoceného Boháče, který však neměl dostatečný klid pro zakončení na hranici brankoviště.

05:34
    Teď už se na straně hostí vylučuje. Za nešetrný faul kolenem na Luboše Roba je vyloučen Vítězslav Nedrda (MST).

03:36
    Divíšek pálil z pravého kruhu, Bláha musel provést rychlý zákrok vyrážečkou.

02:13
    Martin Heřman (CEB) dostává první dvě trestné minuty utkání. Most bude hrát po vražení na hrazení úvodní přesilovku.

Lukáš Dvořák

Branky a nahrávky: 13. Rob (Růžička, Prokeš), 25. Heřman (Růžička), 25. Nouza (Švihálek, Straka), 31. Prokeš (Chmelíř, Rob), 42. Nouza (Vráblík, Straka), 52. Prokeš (Heřman, Suchánek)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš – Trummer.
    HC Most: Soukup (31. Horák) – Kousalík, Grin, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Kokeš – Zavřel, Divíšek, Smolka – Kubinčák, Alinč, Petruška – Nedrda, Slavíček, Tauš – Mical, Válek, Bojer.

Rozhodčí: Kopeček – Stofa, Kreuzer

Diváci: 3 307