HC Bolzano
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 27.09.2014, 18:45 • Palaonda Eiswelle • bet-at-home ICE Hockey League

Znojmo vítězí po velkém závěrečném dramatu v Bolzanu a bere důležité dva body do tabulky.

Přeji příjemný zbytek večera. (21:06:08)

60:00
    Adam Havlík - 2:4

59:14
    Orli právě vstřelili branku!
    ADAM HAVLÍK střílí puk do prázdné italské klece. Pravděpodobně je rozhodnuto! Asistence: Peter Pucher.

59:08
    Oddechový čas pro Orly.

58:57
    Domácí stále bez gólmana. Chystají se na závěrečný nápor.

58:46
    Orli se ubránili! Minuta a čtrnáct sekund do konce třetí třetiny.

58:28
    Beroun na ledě.

57:49
    Hübl zůstává na střídačce. Bolzano v šesti, Znojmo ve třech.

57:49
    Znojmo zatím dobře brání. Oddechový čas pro domácí.

56:44
    A nyní bude ještě hůře! Sova (ZNO) – 2 minuty za držení hole.

56:28
    Velmi těžká situace pro Znojmo. Na trestnou lavici usedá Beroun (ZNO) – 2 minuty za držení hole.

55:42
    Domácí jsou kompletní. Orli přesilovku nevyužili.

53:42
    Schofield (BLZ) nyní oslabí svůj tým – 2 minuty za krosček.

50:20
    Běží posledních deset minut třetí třetiny. Domácí publikum žene svůj tým za vyrovnáním. Orli chytře vyčkávají na šanci.
    Paul Zanette - 2:3

47:59
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    Schyluje se k dramatu. PAUL ZANETTE snižuje na rozdíl jediné branky. Italský útočník se dostal k dorážce a střílí puk za brankovou čáru. Asistence: Mark Cullen, Alexander Egger.

46:15
    Bolzano v plném počtu.

44:15
    Keller (BLZ) – 2 minuty za hákování. Využijí Orli i další přesilovku?
    Roman Tomas - 1:3

43:11
    Znojmu se dnes přesilovky daří! V početní výhodě dnes vstřelilo všechny tři branky. ROMAN TOMAS dostal přihrávku od Pavla Rosy mezi kruhy a střelou nad lapačku zvyšuje vedení. Asistence: Pavel Rosa, Branislav Rehuš.

41:37
    A nyní jde do čtyř Bolzano. Pance (BLZ) – 2 minuty za nedovolené bránění.

40:49
    Beroun je na ledové ploše.

40:01

Znojmo se dostalo ve druhé třetině rychle do vedení, které stále trvá. Bolzano je však v útočném pásmu velmi nebezpečné, v uplynulé dvacetiminutovce nastřelilo dvě tyčky!

Střely na branku ve druhé třetině: 18:6.

Další třetina začne přibližně ve 20:30.

40:00

38:49
    Nepříjemná chvíle pro Orly. Potrestán Beroun (ZNO) – 2 minuty za držení.

37:25
    Hlavní sudí rozpažil, domácí branky nedosáhli. Znojmo stále vede j jednu branku.

37:25
    Rozhodčí jedou prozkoumat videozáznam. Hráči Bolzana reklamují gól.

Cullen našel volného Bernarda, jenž trefuje tyčku. Nechvátal následně puk zalehl.

34:00
    Šest minut do konce druhé třetiny. Znojmo se nyní brání, Bolzano se čím dál více tlačí před Nechvátala.

Dnešní utkání sleduje 1114 diváků.

31:25
    Znovu Zisser! Znojemská obrana jej nechala zcela osamoceného před Nechvátalem. Český gólman však úspěšnější.

29:54
    Zanette dostal přihrávku od Zissera před branku. Italský útočník však nedokázal kotouč zpracovat.

29:00
    V tuto chvíli je Bolzano týmem, který tvoří hru. Zatím se mu však nedaří kloudně zakončit.

27:37
    Sova je na ledové ploše. Bolzano tuto přesilovku nevyužilo.

26:20
    Galvins nastřelil vzdálenější tyčku! Orli nyní měli štěstí.

25:37
    Dvě minuty za podražení si odpyká Sova (ZNO).

23:55
    Bolzano chce rychle odpovědět. Uzavřelo Orly v pásmu. Bernard obkroužil branku a vystřelil. Nechvátal se včas přesunul.
    Lubomír Štach - 1:2

21:11
    Také další vyloučení Znojmo trestá. Hübl ještě dokázal vyrazit dělovku od modré, ale na dorážku LUBOMÍRA ŠTACHA byl již krátký. Asistence: Adam Havlík, Jan Lattner.

20:40
    Domácí hráli v šesti. Trest za hráčskou lavici odpyká Nesbitt (BLZ) – 2 minuty.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:37.

První dějství zápasu mezi Bolzanem a Znojmem je za námi. Stav je vyrovnaný, poněkud lépe si však zatím vede Bolzano, které je před znojemským gólmanem aktivnější.

Střely na branku: 12:12.

20:00

19:49
    Před Nechvátalem se zjevil Keller, ani on se ovšem nevyužil situace tak, jak by si představoval. Český gólman bezchybný.

19:01
    Běží poslední minuta první dvacetiminutovky.

17:30
    Domácí chybovali v rozehrávce. Puk se dostal na hůl Nováka, ale vše se odehrálo tak rychle, že znojemský útočník nestihl vystřelit.

15:59
    Orli předvádějí technickou hru. Další větší šanci si však zatím nevypracovali.

14:44
    Sisca poslal kotouč na volného Zissera. Jeho střela však těsně míjí klec českého celku.

13:50
    Bolzano dnes hraje úplně jiný hokej než v předchozích zápasech. Forčekuje a vytváří si pohledné kombinace.
    Bolzano vstřelilo na domácím ledě první letošní branku.

Rick Schofield - 1:1

12:03
    Také domácí se však prosazují v početní výhodě a srovnávají stav. Přesnou přihrávku před Nechvátala dostal RICK SCHOFIELD, který se rychlou střelou nemýlil. Asistence: Derek Nesbitt, Mark Cullen.

11:34
    Další trest si odsedí Fiala (ZNO) – 2 minuty za hru vysokou holí.
    Pavel Rosa - 0:1

09:22
    Hübl chtěl střelu PAVLA ROSY zalehnout, avšak nebyl dostatečně rychlý a puk putuje za brankovou čáru. Hosté využívají přesilovku. Asistence: Roman Tomas, Branislav Rehuš.

08:58
    A je tu další trest. Tentokrát si jej odsedí Lee (BLZ) – 2 minuty za podražení.

07:17
    Hosté v plném počtu. Soupeře nepustili k žádné šanci.

06:24
    Bolzano přesilovku pět na tři nevyužilo. Nemčík je zpět na ledě, Štach stále na trestné.

05:17
    Nepříjemná situace pro Orly, kteří jdou do tří. Štach (ZNO) – 2 minuty za držení hole.

04:24
    Přesilovku si nyní zahraje Bolzano. Nemčík (ZNO) – 2 minuty za držení.

03:36
    Orli přesilovku nevyužili. Nesehráli ji však špatně, dlouho kroužili kolem domácí branky. Schofield je zpět na ledě.

02:50
    Sám před Nechvátalem se objevil obránce Oberdörfer. Jeho střela však minula branku.

01:36
    První dnešní trest si odpyká Schofield (BLZ) – 2 minuty za podražení.

01:00
    Domácí začali lépe. Zatím jsou více u puku a ženou se do útoku.

00:01

Hráči již nastupují na ledovou plochu. Zápas bude za malou chvíli zahájen.

Mezi znojemské tyče se dnes vůbec poprvé postaví Patrik Nechvátal. Naopak za Lišky si premiéru odbude Joseph Philip de Simone.

HC Bolzano: Hübl (Cortese) – Egger, Oberdörfer, Lee, Galvins, McMonagle, Crowley, Frank – Keller, Cullen, Nesbitt – Pance, Bernard, Gander – de Simone, Schofield, Insam – Zanette, Zisser, Zanoski – Sisca.

Rozhodčí: Nikolic K., Smetana – Johnston, Johnstone.
    Italské Lišky si minulý týden připsaly i cenný skalp Pardubic v Lize mistrů. Na venkovním ledě porazily české účastníka extraligy 3:1.

Znojmo i Bolzano mají na kontě stejný počet bodů, tedy dva. Orli porazili zatím pouze Lublaň. Italský celek nedal v pátek doma jediný gól, s Dornbirnem prohrál 0:2.
    Stejně jako Orli, i Bolzano odehraje během 23 hodin dva mistrovské zápasy.

Po páteční prohře s Innsbruckem se Orli přesouvají do italského Bolzana, kde od 18:45 odehrají již šesté kolo Erste Bank Eishockey ligy. Liškám mají svěřenci trenéra Jiřího Režnara co vracet z minulého týdne, kdy jim na domácí půdě podlehli těsně 2:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 13. Schofield (Nesbitt, Cullen), 48. Zanette (Cullen, Egger) – 10. Rosa (Tomas, Rehuš), 22. Štach (Havlík, Lattner), 44. Tomas (Rosa, Rehuš), 60. Havlík (Pucher)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Cikánek) – Bořuta, Sova, Pavlikovský, Bača, Grof, Štach, Nemčík, Klimíček – Beroun, Bartoš, Šeda – Lattner, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Číp, Fiala, Novák.

Rozhodčí: Nikolic K., Smetana – Johnston, Johnstone