Vladivostok – CSKA Moskva 0:5 (kon.) | Novokuzněck – N.Novgorod 1:6 (kon.) | Novosibirsk – Čerepovec 1:0 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Omsk 3:4 (kon.)
Toljatti – Barys 2:1 (3:2 po s.n.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:4 (0:0, 0:1, 3:3)
Avangard Omsk
Sobota 04.10.2014, 15:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám Vás u dnešního zápasu KHL. Do SCC Areny za Neftěchimikem Nižněkamsk přijede Avangard Omsk .

Neftěchemik Nižněkamsk

Klub založený roku 1968 vedený finským Kari Heikkilou, nezačal sezonu úplně podle svých představ a po 11 zápasech mu s jedenácti body patří jedenácté místo. Za tento klub žádný Čech nenastupuje, ale krom spousty Rusů zde najdeme i tři Američany a jednoho Fina.

Posledních 5 zápasů:
    Nižněkamsk – Ufa 0:4
    Nižněkamsk – Kazaň 2:3
    Nižnij Novgorod – Nižněkamsk 5:6
    Moskva Nižněkamsk 5:3
    Čerepovec – Nižněkamsk 2:3

Klub, založen roku 1950, je znám nejednomu Čechovi, jelikož zde v letech 2008 – 2011 hrál Jaromír Jágr. Nesmíme ale ani opomenout přítomnost Romana Červenky v tomto klubu, který zde nastupoval v letech 2010 – 2012. V současnosti se klub nachází po dvanácti zápasech s šestadvaceti body na druhé příčce tabulky východní konference. Dopomáhají mu k tomu i dva čeští zástupci a to Miroslav Blaťák a Vladimír Sobotka, jenž v létě překvapivě opustil St. Louis a zamířil sem.

Sergej Širokov (OMS) (6+3)

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Bělov, Jevsejenkov, Kosmačjov, Berezin, Bilalov, Bryncev, Antropov – Sexton, Stapleton, Trunjov – Stěpanov, Kulikov, Hennessy – Milovzorov, Rybin, Žukov – Alševskij, Chochrjakov, Mnichovič – Alševskij

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Blaťák, Vasiljev, Ljamin, Kulik, Gluchov – Mozer, Kalinin, Pěrežogin – Paršin, Sobotka, Širokov – Ivanov, Wandell, Popov – Semjonov, Neprjajev, Pervušin – Bernikov

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:58
    Útok zakládá Omsk a Neftěchimik se brání, první hit si připisuje Alexandr Bryncev.

01:37
    Domácí tým zabrzdil ofsajd. Buly pro Avangard, ti vyráží kupředu.

02:14
    Střelu Ivanova a následnou dorážku Wandella kryje Kolppanen. Vhazovat se bude před ním.

03:37
    Jevsjenkův pokus končí na Barulinovi. Do šancí se dostávají spíše hosté, domácí se až na dvě střely k ničemu zatím pořádně nevypracovali.

04:45
    Ani napodruhé se neujala Neprjajevova střela z mezikruží. Hráč s číslem 76 ale hraje zatím velmi aktivně, během dvou střídání si připsal dvě střely.

05:59
    Jaroslav Alševskij zabránil průniku hostujícího hráče důrazným hitem.

06:47
    Žukova zastavil ofsajd. Vhazování vybojovali domácí a zakládají útok.

07:04
    Stapletonova rána končí na hrudi Barulina. Domácí se po delší době dostávají ke střelám.

08:37
    Jevgenij Mozer se dostal již ke třem střelám a je jednoznačně nejaktivnější hráčem na ledě. Hráč, který loni hostoval v extraligových Pardubicích ale zatím Kolppanena nepřekonal a stav tak zůstává stále nerozhodný.

09:18
    Rána Nikity Pivcakina končí v moci Kolppanena.

10:57
    Do akce se dostávají domácí, střelu Pavla Kulikova ale Barulin zneškodnil.

12:01
    Kulikova střela od modré se neujala. Hosté tlačí domácí celek a k ničemu je moc nepouští a i když se domácí dostanou ke střele, tak jim stojí v cestě zatím výborný Barulin.

13:02
    Alševskij opět zabránil Omsku v útoku svým hitem. Urostlý forvard čtvrté řady si tak připisuje další hit. U puku je ale nyní Omsk.

14:14
    Útok Omsku zastavil ofsajd. Vhazování vybojoval Josh Hennessy a vrhá se do útoku.

14:57
    Ke slovu se také dostal jediný český útočník v tomto zápase. Kolppanen ale první střelu Vladimíra Sobotky kryje.

19:22
    A máme tu první přesilovou hru. Za zdržování hry, v tomto případě vyhození kotouče z ledové plochy, si půjde sednout Tom Wandell. Domácí tak mají ještě pár vteřin přesilové hry v této třetině.

19:55
    V této třetině se již nic nestane, Omsk kontroluje puk.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina tohoto utkání. Více ze hry měli hosté, ale ani domácí se nenechali zahanbit a ke konci zvýšili tempo a zasypali Barulina několika střelami. Do dalších dvou třetin se tak máme na co těšit. Nejvíc střel si připsal Jevgenij Mozer, který vystřelil hned třikrát. Na střely to je po první třetině 7:12 ve prospěch hostů.

20:01

21:14
    Ke střele se zatím nikdo nedostal, za to jsme ale viděli už 2 ofsajdy. Buly vždy vyhráli domácí.

21:22

22:06
    První střelu si v této třetině připisuje Alexandr Pěrežogin, Kolppanen pozorný.

22:43
    Avangard právě vstřelil branku!
    Alexandr Popov vyhrál buly, přihrál dozadu a DENIS KULJAŠ následnou střelou příklepem otevírá skóre tohoto utkání. Asistence: Alexandr Popov.
    KULJAŠ - 0:1

22:51
    Za sekání si jde sednout Kirill Ljamin. Přesilovka pro domácí.

23:09
    Ani Trunjov ani Stapleton Barulina nepřekonali a Omsk kontroluje kotouč.

24:51

25:20
    A opět si jde sednout Kirill Ljamin, tentokrát za hákování.

25:55
    Zatím se ke střele dostal pouze Jaroslav Alševskij, domácím se přesilovka moc nedaří.

27:20

28:49
    Pokus Vladimíra Sobotky o navýšení skóre Barulin vyráží.

29:10
    Jedna střela, jeden gól. Taková je zatím bilance Denise Kuljaše. Nikdo ze spoluhráčů ani protihráčů ho ale nedokázal zatím napodobit. U puku je nyní Nižněkamsk.

30:51
    Jevsejenkův pokus končí na hrudi Barulina, stejně si počínal i Žukov pár okamžiků před Alexandrem. Konstantin Barulin je dnes ale bezchybný.

31:14
    V této třetině mají střeleckou převahu domácí, během 11 minut stihli zaměstnat Barulina hned osmkrát, kdežto Avangard vystřelil pouze pětkrát. Zato ale jednou úspěšně. Barulin si nyní poradil i s první střelou Milovzorova v tomto zápase.

32:34
    Ve výborné střelecké pozici byl Semjonov. Navýšit skóre se mu ale nepodařilo.

33:12
    První přesilovka pro hosty. Za sekání si jde sednout Američan Tim Stapleton.

33:57
    Vladimír Sobotka vystřelil hned dvakrát! Kolppanena se mu ale překonat nepodařilo. Stejně jako jeho spoluhráči Vasiljevovi.

34:40
    Sergej Širokov se do toho opřel, gólmana zasypal dvěma rychlými střelami po sobě, ale ty neprošly. Dorážet zkoušel Alexandr Pěrežogin, ale beton Kolppanena nepřekonal. Ke dalším dvěma pokusům se dostal i střelec první branky Denis Kuljaš, jenže ani jemu se nepodařilo překonat perfektního Kolppanena.

35:12

35:48
    Střela Romana Bednikova končí na ramenou Kolppanena.

36:54
    Další pokus Denise Kuljaše, který se snaží přidat další trefu jak na své tak na týmové konto, byl zmařen.

37:21
    Omsk je nyní doslova na koni. V této třetině vystřelil již osmnáctkrát, což je přesně o polovinu víc, než jeho soupeř. A to ani není třetina u konce. Naposledy se ke slovu dostal Jevgenij Mozer, ale ani střela mladičkého Rusa v síti nekončí.

39:46
    Tempo hry výrazně spadlo a hráči vyčkávají konec třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Je za námi konec druhé periody, po které vede Avangard Omsk nad Neftěchimikem Nižněkamsk 0:1. Jediným autorem branky je Denis Kuljaš , který kromě svého gólu přidal další 3 střely, ty už ale byly neúspěšné. Avangard zasypal domácí neuvěřitelnými osmnácti střelami. Výborný Kolppanen inkasoval pouze jednou. Zato domácí vystřelili devětkrát, ale ruský reprezentant Barulin vše lapil. Třetí třetina bude jistě zajímavá. Podaří se domácím něco udělat se skóre? Nebo si Omsk vedení pohlídá?

40:01

40:59
    Z kraje třetí periody se ke střele dostal Pěrežogin, jeho pokus ale Kolppanen kryje.

41:15
    Zakázané uvolnění domácího celku.

42:01
    Stanislav Alševskij se dostal poprvé v zápase ke střele. Barulina ale nepřekonal.

42:36
    Střela Kirilla Semjonova se moc neujala a gólman s ní neměl sebemenší problém. Vhazuje se před klecí Nižněkamsku.

43:01
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno PAVEL KULIKOV přebral po buly kotouč a střelou zápěstím od mantinelu překvapil Barulina. Skóre se srovnává. Asistence: Josh Hennessy
    KULIKOV - 1:1

43:23
    Přesilovka pro Avangard, za sekání si jde sednout Rybin.

44:45
    Střelu Pěrežogina doráží z ostrého úhlu JEVGENIJ MOZER a využívá tak přesilovou hru. Asistence: Alexandr Pěrežogin, Jevgenij Kulik
    MOZER - 1:2

44:45
    V tom samém okamžiku je za hákování vyloučen Antropov, další přesilovka pro Omsk.

45:15
    Kosmačjov to domácím vůbec nezlehčuje a posílá je do třech.

45:36
    Nádherná přesilovková kombinace! Alexandr Popov přihrál před bránu na Širokova a ten svou přihrávkou našel DENISE PARŠINA. Asistence: Serger Širokov, Alexandr Popov
    PARŠIN - 1:3

46:30
    Omsk se usadil v útočném pásmu a soupeře k ničemu nepouští.

48:58
    Ivan Neprjajev si jde sednout za podražení a dává tak domácím šanci něco udělat se skórem.

50:11
    A to se jim také povedlo! Střelu Brerezina tečoval DMITRIJ KOSMAČJOV a Nižněkamsk tak střílí kontaktní gól! Asistence: Maxim Berezin, Dan Sexton
    KOSMAČJOV - 2:3

50:28
    Nižněkamsk se nyní dostal do varu a snaží se vyrovnat.

50:53
    A je vyrovnáno! JEGOR MILOVZOROV tečoval střelu Jevsejenka od modré a máme zaděláno na drama. Asistence: Alexandr Jevsejenkov
    MILOZOROV - 3:3

51:55
    Domácí se snaží navýšit skóre. Barulin ale jejich pokusy ničí.

53:05
    Střelu Alševskiho Barulin zastavuje.

54:27
    Tak obrat dokonán nebude. Jevgenij Mozer se protáhl až do mezikruží, jeho střelu sice Kolppanen vyrazil, ale na dorážku SERGEJE KALININA už byl krátký. Asistence: Jevgenij Mozer
    KALININ - 3:4

55:26
    Nižněkamsk tento gól srazil a nedaří se mu dostat se do akce.

58:00
    Hlasatel oznamuje poslední dvě minuty třetí třetiny, u puku je Omsk.

59:33
    Oddechový čas pro domácí. Domácí budou hrát v šesti.

59:40
    Nižněkamsk se opravdu snaží, po střele Trunjova vznikl zával před brankou Barulina, ten si ale kotouč pohlídal.

59:52
    Sobotka vyhazuje.

60:00

Je za námi konec zápasu, který přinesl velmi zajímavou třetí třetinu. Nejprve ranou od modré vyrovnal Pavel Kulikov , následně ale dvěma góly navýšili na 3:, Jevgenij Mozer spolu s Denisem Paršinem . Poté se ale opět iniciativy ujali domácí. Nejprve vstřelil kontaktní gól Dmitrij Kosmačjov a poté Jegor Milozorov vyrovnal skóre a domácí fandové byli ve varu. Bohužel pro ně ale v čase 54:27 navýšil na 3:4 Sergej Kalinin a to rozhodlo. Domácí sice ještě odvolali gólmana, ale hosté si vedení pohlídali. Hosté taky domácí porazili i v počtu střel, na které zvítězili 41:28. Do Omsku tak putují tři body.

Československá stopa

Vladimír Sobotka (OMS) 0+0, čas na ledě 20:18
    Miroslav Blaťák (OMS) 0+0, čas na ledě 17:30

Já se s vámi tímto loučím a zase někdy příště na počtenou. (17:27:46)

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 44. Kulikov (Hennessy), 51. Kosmačjov (Berezin, Sexton), 51. Milozorov (Jevsejenkov) – 23. Kuljaš (Popov), 45. Mozer (Pěrežogin, Kulik), 46. Paršin (Širokov, Popov), 55. Kalinin (Mozer)

Rozhodčí: Nikolaj Akuzovskij, Viktor Gašilov – Sergej Šeljanin, Alexandr Sadovnikov