Coimbra – Moreirense 0:0 (kon.) | FC Ferreira – Marítimo 3:2 (kon.) | Gil Vicente – Estoril 1:1 (kon.)
Benfica – Arouca 4:0 (kon.) | Porto – Braga 2:1 (kon.) | Nacional – Rio Ave 0:0 (kon.)
Belenenses – Setúbal 1:1 (kon.)
Academica de Coimbra
0:0 (0:0)
Moreirense FC
Neděle 05.10.2014, 17:00 • Estádio EFAPEL • Portugalská Primeira Liga

Tohle opravdu nemohl být pro fanoušky obou celků požitek. Oba týmy se nedokázali propracovat skoro k ničemu. Nejvíce práce měli hráči hrající ve středu pole, zatímco brankáři obou týmů se spíše nudili. V konečném důsledku je remíza spravedlivá a oba celky tak zůstávají na stejné bilanci. (18:56:11)

90+4

90+4
    Cunha v jedné z posledních šancí nedokázal uspět a rozhodčí sahá po píšťalce, aby ukončil dnešní utkání.

90+4
    Probíhá poslední minuta a Moreirense to ještě zkouší dlouhým nákopem.

90+3
    Académica je nejspíše smířená s tím, že si z dnešního zápasu odnese bod za remízu a drží míč na vlastní polovině.

90+2
    Ještě jeden pokus na změnu bezbrankového stavu. Střelou to zkouší Invanildo, ale bohužel pro domácí je nepřesný.

90+1
    Rozhodčí nastaví 4 minuty.

90
    Začalo nám nastavení. Uvidíme jak dlouho ještě budeme svědky dnešního zápasu.

88
    Žlutou kartu dostává Marques (Moreirense FC).

88
    Již běží poslední minuty utkání a stále bez zajímavých šancí či branek.

87
    Domácí fanoušci jsou již nespokojeni a dávají to jasně najevo.

86
    Další spíše horší útok pro hostující tým vede Alex, ale tohle nebezpečné není.

85
    V jasně remízovém zápase chybí pět minutek do konce. Uvidíme jestli některý z týmů zlomí dnešní prokletí a podaří se vstřelit branka.

83
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Vitor Gomes, přichází Battaglia.

83
    Vitor Gomes útočí do zavřené obrany domácího celku a je zastaven za cenu faulu.

82
    Držení míče stále 49-51 v neprospěch domácích.

81
    Žlutou kartu dostává Cunha (Moreirense FC).

81
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Rui Pedro, přichází Invanildo.

79
    Cristiano si teď dává mírně načas se svou rozehrávkou.

78
    dlouhý míč posílá do pokutového území Gomes ale i domácí brankář Cristiano bezchybný.

77
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Gerso, přichází Alex.

75
    Magique se uvádí dobrým obraným zákrokem.

74
    Na stadión v Coimbře si našlo cestu 2905 lidí. To opravdu není velká návštěva.

73
    Zákrok si na své konto připisuje brankář Marafona. A jeho vyražený míč posílá přes polovinu hřiště jeho obrana.

72
    Do šance se dostává hostující Melo, ale obrana domácích je bezchybná.

71
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Cunha.

69
    Ve druhém poločase již mají viditelnou aktivitu domácí hráči, ale jestli vyprodukují nějaké nebezpečné akce to se musíme nechat překvapit.

68
    Žlutou kartu dostává Cardozo (Moreirense FC).

67
    Trenér domácích se snaží oživit hru tak uvidíme co tahle snaha přinese.

66
    Další střídání v domácím celku Coimbry. Dohráno má Marinho a na jeho místo přichází Magique.

63
    Do nadějné šance se dostává Schumacher, ale ani tentokrát to není s gólovým zakončením.

62
    Moreirense útočí kolmými přihrávkami směrem k bráně soupeře. Ale pro tuto snahu nemá pochopení Lino.

61
    V tomhle zápasovém zatížení by si oba brankáři mohli dojít na kávu. Naopak v zatížení jsou obě zálohy ve středu hřiště.

60
    Půlhodina do konečného hvizdu a zatím nám toho ani jeden ze soupeřů příliš nenabídl.

59
    Žlutou kartu dostává Fernando Alexandre (Academica de Coimbra).

58
    Další hráč, který se dostává k nepřesné střele je Cardozo.

57
    Rychlý přechod Combry do útoku zastavuje Danielson.

56
    Tenhle zápas opravdu není ozdobou portugalské ligy.

54
    V padesáté čtvrté minutě je držení míče stejné jako na začátku. Mírnou převahu s 51% má hostující celek.

53
    Ke střele se dostává Rui Pedro, ale Marafona likviduje.

52
    Nepřesný útok je k vidění i na druhé straně hřiště.

51
    Útočnou akci rozjíždí Obiora, ale Nwankwo na jeho centr nedokázal dosáhnout.

50
    V permanenci je obrana domácích, ale pouze aby rozehrála z vlastní poloviny.

49
    Moreirense se znovu osměluje, ale pořád žádná velká šance ani na jedné straně.

47
    Ve druhém poločase si míče užívají více domácí.

46
    Stejný scénář jako v prvním poločase jeden tým rozehrál a druhý se dostal do útoku. Coimbra zahrává rohový kop.

46

Čeká se na zahájení druhého poločasu.

První poločas dnes příliš atraktivní podívanou nenabídl. Statistiky obou týmů jsou dá se říci vyrovnané, ale na držení míče byli aktivnější hosté, kteří však ještě nevymysleli nic čím by se propracovali ke gólové příležitosti. Bohužel musím konstatovat, že zápas napovídá o formě obou dnešních soupeřů.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    I v nastaveném čase jsou aktivnější hosté z Moreirense. Mám takový pocit, že v kabině domácích bude bouřka.

45
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

43
    Znovu pasáž, kterou by všichni diváci dnešního zápasu nejraději vynechali. Vše spěje k poločasové remíze.

41
    Obiora napřáhl ke střele, ale hostující bránu netrefuje. Pro domácí celek je tu mírné zlepšení.

40
    Na ne příliš aktivní vstup do zápasu reaguje trenér Sérgio střídáním. Uvidíme jaký účinek to bude mít pro ospalou hru domácího celku.

39
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Santos, přichází Anderlan.

37
    Z rohu velkého pokutového území útočí hostující Gerso, ale zatím nedokázal vymyslet žádnou nebezpečnou akci.

35
    A už se zase hraje. U míče jsou hosté.

34
    Drobné ošetřování podstupuje domácí záložník Edgar Salli, ale nebude to nic vážného.

33
    Ramón Cardózo je ten, který aktuálně dokázal ohrozit domácí svatyni, ale branku nevsítil.

32
    Po dlouhém čase vidíme útočit domácí, ale jejich snahu přerušuje Lino útočným faulem.

30
    Pěkný defenzivní zákrok nám předvádí João Pedro.

29
    Bohužel dnešní utkání není nic pěkného na koukání.

28
    Rohový kop, který stejně jako ty předchozí moc nebezpečí pro bránu kterou střeží Cristiano nepřináší.

27
    V posledních vteřinách či minutách hry se domácí né a né vymanit z vlastní útočné poloviny a soupeř je mačká jak citrón.

26
    Opět pasáž, kdy mezi sebou spíše soupeří obě zálohy na středu hracího pole.

25
    Na druhé straně se ze standartní situace mýlí také Gerso a Cristiano také nemá obtížnou situaci.

23
    Tohle je nebezpečná šance domácích. Přímý kop z hranice šestnáctky, ale Marafona likviduje a hraje se dál za bezbrankového stavu.

22
    Zatím to také vypadá, že domácí budou sázet na přímou hru přes obránce, zatímco hosté daleko více drží míč na svých kopačkách.

20
    Končí nám dvacátá minuta dnešního zápasu a až na pár méně nebezpečných střel jsme neviděli nic co by nestranného fanouška uspokojilo.

19
    Klidnější pasáž utkání a po nepřesné střele rozehrává Marafona od vlastní brány.

17
    Přímý protiútok Coimbry se zastavuje na obraném bloku, který vystavěla hostující záloha.

15
    Domácí fans ženou své borce ku předu, ale ti prozatím dělají že neslyší a nedokáží vymyslet nic než střelu Alexandra.

14
    Prozatím jsou mírně aktivnější hosté.

13
    ve třinácté minutě první jednoduchý zákrok pro brankáře Cristiana, který v poklidu chytá Cardózův pokus.

11
    Kombinaci domácích hráčů napodobuje dvojice Paulinho – Marques, ale k ničemu nebezpečnému to zatím nevede.

10
    Balón mají v držení domácí obránci, ale do šancí se zatím ani jeden tým příliš nedostává.

9
    Držení míče mají zatím lepší hosté, a to v poměru 51 % ku 49 %.

7
    A znovu se snaží zaútočit hostující celek, ale přihrávka Mela byla nepřesná a končí až v zámezí.

6
    Centrovaný balón z nohy Pedra končí v Marafonových rukavicích.

5
    Rozehrávka proběhla na krátko, ale postupnou kombinací míč doputoval až na rohový kop pro domácí.

4
    První šance pro domácí celek je přímý kop z poloviny hřiště.

3
    Stále útočí hostující mužstvo. Domácí se brání za cenu dlouhých odkopů.

2
    Aktivnější jsou však hosté, kteří se dokonce dostali k prvnímu rohovému kopu v zápase.

1
    Rozehrávky dnešního utkání se ujala domácí Coimbra.

1

-4
    Oba týmy již jsou připraveny na hrací ploše, a po nezbytných oficialitách bude moct být zápas zahájen.

Academica de Coimbra: Cristiano – Iago Santos, Capela,Lino, Ricardo Nascimento, Rui Pedro, Nwankwo, Fernando Alexandre, Edgar Salli, Schumacher, Obiora, Marinho
    Náhradníci: Lee, Anderlan, Piloto, Lucas Mineiro, Invanildo, Magique Goualy, Rafael Lopes

Moreirense FC: Marafona – Paulinho, André Marques, Danielson, Oliveira, André Simões, Filipe Melo, Vitor Gomes, João Pedro, Gerso, Cardozo
    Náhradníci: Gideão, Anilton, Arsenio, Cunha, Battaglia, Coronas, Alex

Rozhodčí: José Costa Veríssimo – Marcelino, Mota.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Moreirense
    Zajímavost dnešního utkání je taková, že i hosté v dnešním soutěžním ročníku zvítězili pouze jednou, třikrát remizovali a dvakrát prohráli. Rozdíl oproti Academice je v tom, že v posledním kole remizovali doma s Penafielem. Bilance hostí na venkovních hřištích je v letošní sezóně tři vítězství a dvě porážky.

Academica Coimbra

Domácí tým má v letošní sezóně rozporuplný start do soutěže. Z nynějších šesti kol dokázala Coimbra jednou zvítězit, třikrát remizovat a dvakrát odešli poraženi. Poslední zápas však Academica zvládla na hřišti týmu Arouca zvítězila 1:0. Bilance domácích v posledních pěti zápasech na vlastní půdě je pouze remízová.

Příjemný nedělní podvečer fandům portugalského fotbalu. Dnes nás čeká utkání třinácté Coimbry se svým sousedem v ligové tabulce čtrnáctým Moreirense. Díky postavení obou týmů se dá očekávat, že favorit v tomto utkání není žádný a bude záviset pouze na aktuální formě obou týmů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.