Kazachstán – Česko 2:4 (kon.) | Island – Nizozemsko 2:0 (kon.) | Lotyšsko – Turecko 1:1 (kon.)
Andorra – Izrael 1:4 (kon.) | Bosna – Belgie 1:1 (kon.) | Wales – Kypr 2:1 (kon.)
Chorvatsko – Ázerbájdžán 6:0 (kon.) | Malta – Itálie 0:1 (kon.) | Norsko – Bulharsko 2:1 (kon.)
Wales
2:1 (2:1)
Kypr
Pondělí 13.10.2014, 20:45 • Cardiff City Stadium • Kvalifikace ME

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer, ještě jednou Vás vítám u dnešního utkání. Mezi sebou se utkají Wales a Kypr.

Kypr

Kypr se nachází v tabulce na čtvrtém místě se ziskem tří bodů. Ze dvou zápasů jeden vyhrál. Má skóre 3:3.

Wales

Wales se nachází v tabulce na první místě se ziskem čtyř bodů. Ze dvou zápasů jeden vyhrál a jeden remizoval. Má kladné skóre 2:1.

Fanoušci Kypru mířící na zápas

Wales: Hennessey – Gunter, Williams (C), Chester, Taylor – Williams, Bale, King, Ledley – Robson-Kanu, Church.
    Náhradníci: Williams, Letheren – Davies, Edwards, Gabbidon, Ricketts, Williams, Lawrence, Edwards, Cotterill, Taylor, John.

Kypr: Kissas – Kyriakou, Merkis, Júnior, Antoniades – Efrem, Nicolaou, Makrides (C), Laban, Sotiriou – Christofi.
    Náhradníci: Georgallides, Loizou – Sielis, Angeli, Aresti, Charalambides, Alexandrou, Artymatas, Kolokoudias, Makris, Stylianou, Papathanasiou.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Henschel.
    Sestavy dnešních týmů

-5
    Hráči již vstupují na trávník, každou chvíli nám začne dnešní utkání.

1

1
    Právě nám začalo dnešní utkání. Úvodní rozehrávky se ujali domácí, kteří nastoupili v červených dresech. Hosté nastoupili v dresech bílých.

2
    Merkis se dostal do souboje s Churchem. Druhý zmiňovaný leží po souboji na trávníku a nejspíše má nějaký problém s ramenem.

3
    Church je stále ošetřován. Uvidíme, jestli bude v pořádku. Z trávníku jde po svých, ale drží se stále za rameno.

4
    Hra nám již konečně pokračuje. Hosté jsou u míče a kombinují na útočné polovině.

4
    Hodně škaredým zákrokem byl teď sundán Bale. Nicolaou vyfasoval žlutou kartu.
    Potyčka hráčů po faulu na Balea

5
    Ledley v následné potyčce vyfasoval žlutou kartu.

6
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Simon Church, přichází David Cotterill.

6
    Bale se postavil k volnému přímému kopu. Jeho střela zaplachtila těsně před Kissasem. Ten však míč s problémy chytá.

8
    No zatím je zápas na dobré úrovni a diváci se na stadionu Cardiff City určitě baví.

9
    U míče jsou Velšané, kteří nyní kombinují ve středu hřiště. Uvidíme, co vymyslí.

10
    Utkání je zatím docela vyrovnané, oba týmy mají zhruba stejné držení míče. Největší šanci si vytvořili Velšané, Bale se však z volného přímého kopu neprosadil.

12
    Bale se dostal před vápnem k míči. Prošel přes tři hráče a následně vypálil na branku. Střela mu ale moc nesedla a Kissas ji bez větších problémů chytil.
    Baleova střela zpoza šestnáctky

13
    Wales právě vstřelil branku!
    Velšané jdou do vedení! Centr střídajícího DAVIDA COTTERILLA zaplachtil až za záda Kissase.
    David COTTERILL - 1:0

15
    Domácí jsou na koni a kombinují na vlastní polovině. Tohle jim přesně vyhovuje.

15
    Bale vyzkoušel opět pozornost Kissase. Ten byl však i napotřetí pozorný.

18
    Na centr do vápna domácích si počíhal Efrem. Míč si však nedokázal pořádně zpracovat a míč se od něj odrazil mimo branku.

19
    Nastala podobná situace jako při první brance. Nebezpečný centr do vápna hostů. Nyní byl však Kissas pozorný a míč chytil.

20
    Hosté zahrávali volný přímý kop. Centr však mířil na hlavu prvního obránce, který míč odhlavičkoval daleko od branky.

22
    Tak po brance hru ovládají Velšané a jsou častěji u míče. Ale i hosté se sem tam dostanou do nějaké té šance.

23
    Domácí navyšují své vedení. Bale krásnou přihrávkou poslal HALA ROBSONA-KANU samotného na brankáře, a ten se střelou mezi nohy Kissase prosadil.
    Hal ROBSON-KANU - 2:0

25
    Domácí hráči jsou určitě spokojení s dosavadním výkonem. Jsou stále u míče.

26
    Bale v dnešním zápase jasně ukazuje, jak je důležitým hráčem pro Wales.

27
    Hra je přerušena. Júnior špatně došlápl na nohu a musí být ošetřován.

28
    Ve hře se pokračuje. Wales je u míče.

28
    Teď to na stadionu jenom zahučelo. Robson-Kanu poslal do vápna přízemní centr, který Kissasovi vypadl, nakonec však Kissas dokázal míč napodruhé chytit.

29
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Dossa Júnior, přichází Angelis Angeli.

31
    Nebezpečný centr do vápna domácích. Christofi na něj nakonec nedosáhl.

34
    Hraje se převážně ve středu hřiště, oba týmy dnes produkují mnoho nepřesných přihrávek.

34
    Cotterill D. teď nešťastně zajel do Merkise a vyfasoval žlutou kartu.

36
    Kypr právě vstřelil branku!
    Podobná situace jako u první branky Walesu. VINCENT LABAN zahrával volný přímý kop a jeho centr prošel až do branky.
    Vincent LABAN - 2:1

39
    Angeli vyfasoval za svůj faul před vápnem žlutou kartu. Bale se staví k volnému přímému kopu.

40
    Bale nastřelil z volného přímého kopu břevno! Následnou dorážku jednoho z domácích vyhlavičkoval z brankové čáry Merkis.
    Bale pálí do břevna

42
    Hráči Walesu jsou stále u míče a kombinují na útočné polovině. Určitě chtějí ještě vstřelit do konce prvního poločasu jednu branku.

44
    Volný přímý kop pro Kypr.

45
    K míči se opět postavil Vincent Laban. Jeho centr nyní končí pouze na hlavě Guntera.

45+1
    Hlavní sudí nastavuje čtyři minuty nad rámec.

45+3
    Cotterill z úhlu pálil pouze do Kissase, odražený míč se dostal k Baleovi, který však branku přestřelil.
    Skvělý zákrok Kissase a dorážka Balea těsně nad

45+4

Máme za sebou první poločas dnešního utkání. Ten zatím ovládli domácí, kteří si vytvořili více šancí a z toho dvakrát skórovali. Hosté si také vytvořili pár šancí, proměnili však jen pouze jednu, a tak je stav utkání 2:1 pro Wales. Druhý poločas nám začne zhruba ve 21:52.

46

46
    Právě nám začal druhý poločas dnešního utkání. U míče jsou hráči Kypru.

48
    King za svůj zákrok vidí červenou kartu a míří do sprch!
    Kingův ošklivý a nesmyslný faul, navíc před zrakem rozhodčího, po kterém byl vyloučen.

48
    Bale za protesty uviděl žlutou kartu.

49
    Tak to je pro domácí hodně špatný vstup do druhého poločasu a budou to mít dnes ještě velmi těžké.

51
    Hráči Kypru jsou u míče a kombinují před vápnem Walesu.

52
    Hráči Walesu kombinují na vlastní polovině a šetří tím velmi drahocenné vteřinky.

54
    Dlouhou kombinaci před vápnem domácích zakončil svou nepovedou střelou Christofi.

56
    Robson-Kanu se snažil ocentrovat do vápna hostů. Jeho centr byl ale velmi zpackaný.

57
    Christofi se dostal ke střele. Ta mířila těsně vedle pravé tyče.

58
    Hosté zahrávali rohový kop. Na centr z něj si nejvýše vyskočil Efrem. Jeho hlavička však míří mimo branku.

59
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází George Williams, přichází David Edwards.

61
    David Cotterill se snažil z kraje vápna ocentrovat před branku. Jeho centr byl ale přetažený a mířil až do zámezí.

62
    No hostům se zatím moc nedaří ohrozit branku Hennesseyho, i když hrají v početní přesile.

64
    Sotiriou se úplně zbytečně rukou ohnal proti obránci Walesu a vidí žlutou kartu.

66
    Angeli se dostal ke střele zhruba ze třiceti metrů. Ta mířila hodně vysoko nad branku.

68
    Christofi se dostal k centru do vápna. Hennessey však míč chytá do své náruče.

68
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Marios Nicolaou, přichází Nektarios Alexandrou.

69
    Bale se krásně probil ve vápně až do zakončení a z úhlu jen těsně minul branku. Opravdu dobrá šance!
    Baleova nebezpečná střela z téměř nulového úhlu

71
    Volný přímý kop pro Wales zhruba ze třiceti metrů.

72
    Bale se postavil k míči. Jeho střela šla ale vysoko nad branku. Hra pokračuje odkopem od branky.

75
    Máme zhruba patnáct minut do konce dnešního zápasu a domácí stále vedou 2:1.

75
    Volný přímý kop pro Wales zhruba ze třiceti metrů. K míči se staví opět Bale.

76
    Nyní to byl centr. Ten však skončil hned na hlavě prvního obránce Kypru.

77
    A další volný přímý kop pro Wales. Tohle domácím přesně vyhovuje.

80
    Deset minut mají ještě hráči Kypru na vyrovnání. Nyní kombinují před vápnem Walesu.

82
    Kypřané jsou nyní směrem dopředu velmi špatní a nemohou na obrana Walesu vyzrát.

83
    Robson-Kanu se dostal ke střele. Ta byla hodně mizerná.

84
    Efrem měl na hlavě vyrovnání. Jeho hlavička však míří těsně nad!
    Efrem blízko vyrovnání

85
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Hal Robson-Kanu, přichází Jake Taylor.

85
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Angelis Angeli, přichází Andreas Papathanasiou.

86
    Těsně před vápnem byl faulován Bale, Kyriakou vyfasoval žlutou kartu.

86
    Centr z volného přímého kopu byl odvrácen na rohový kop.

87
    Edwards se dostal k hlavičce, ta letěla nakonec nad branku.

88
    Bale si opravdu někdy dělá ze svých protihráčů kužely.

89
    Hráči Walesu drží míč na útočné polovině.

90+1
    I v druhém poločase nastavuje hlavní sudí čtyři minuty nad rámec.

90+1
    Edwards vyfasoval za svůj faul žlutou kartu.

90+2
    Hráči Walesu drží míč na svých kopačkách.

90+3
    Baleova střela byla zblokována na rohový kop.

90+3
    Bale dnes desetkrát vystřelil na branku.

90+4
    Hráči Walesu jsou stále u míče.
    Fanoušci Walesu už oslavují vítězství

90+4
    Merkis vyfasoval ještě žlutou kartu v závěru.

90+5

Máme za sebou dnešní utkání. První poločas jasně ovládli domácí. V druhém poločase jsme ale mohli vidět brzké vyloučení na domácí straně a hosté hráli skoro celou druhou půli přesilovku. Tu se jim však nepodařilo využít, a tak dnes domácí vítězí 2:1 a připisují si důležité tři body. To je dnes ode mne vše, přeji Vám příjemný zbytek večera. (22:42:57)