Olomouc – Kladno 1:4 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Slavia – Vítkovice 1:0 (2:1 po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 2:5 (kon.)
Zlín – HC Plzeň 3:4 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Rytíři Kladno
Sobota 18.10.2014, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů

59:58
    Jan Kropáč (OLO) ještě dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

59:24
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Nyní už to hostujícímu kapitánovu VOJTĚCHU ŠILHAVÉMU vyšlo, protože trefil opuštěnou klec Olomouce. Asistence: Patrick Machač, Petr Janeček.

58:36
    Kamil Přecechtěl (OLO) si bere oddechový čas.

57:32
    Urbisch je na své střídačce, a domácí to tak ještě zkusí v šesti.

51:52
    Tentokrát si přesilovku vyzkouší Rytíři, protože si dvě minuty za hákování odjede odpykat Matěj Pavlovský (OLO).

51:04
    Rašner dostal přihrávku na modrou, kde měl dostatek prostoru, ale jeho střelu dokázal skvěle vytěsnit Vladař.

48:58
    Mora bude hrát svou další přesilovou hru, protože dvě minuty za sekání vyfasoval Patrik Machač (KLA).

48:52
    Machač nahrál před Urbische Janečkovi, který však z bezprostřední blízkosti už nedokázal překonat domácího brankáře.

47:38
    Pavlovský nahrál před kladenskou bránu Marklovi, jenž ve vynikající pozici minul hostující klec!

42:35
    Janeček se dostal k odraženému puku mezi kruhy a jeho nepřesná střela se odrazila od zadního mantinelu přesně na hůl VOJTĚCHA ŠILHAVÉHO, který byl zcela sám před Urbischem a nakonec procpal puk do olomoucké brány mezi rukou a tělem domácího brankáře. Asistence: Petr Janeček, Patrik Machač.

38:59
    Rytíři jdou do tří! Dvě minuty za krosček totiž dostává Michail Potěchin (KLA), a tak bude Mora hrát necelou minutu proti třem.

37:54
    Pavlovský nyní pro svůj tým vybojoval přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostává střelec druhé branky Patrik Machač (KLA).

36:35
    Beták dostal přihrávku až k hostujícímu brankářovi, kterého chtěl překonat rychlou stahovačkou na bekhend, ale lapačka Vladaře byla rychlejší.

30:58
    Rašner nabral velice dobrou rychlost a dokázal se dostat až do samostatného úniku, ale domácího obránce znovu vychytal Vladař.

30:12
    Jeden z domácích hráčů nyní přilehl puk ve svém brankovišti, a tak je proti Olomouci nařízeno trestné střílení.

25:35
    Nedáš dostaneš. I tak by se dala popsat následovná situace, protože se po chyceném trestném střílení dostali do útoku Rytíři, kde nakonec Šilhavý našel přesným pasem na středu útočného pásma stojícího PATRIKA MACHAČE, jehož přesná rána skončila pod břevnem domácí svatyně. Asistence: Vojtěch Šilhavý, Matouš Větrovec.

25:15
    Rašner byl faulován při svém úniku po levé straně a hlavní rozhodčí za tento zákrok nařizuje trestné střílení.

23:42
    Vzájemně jsou nyní vyloučení Šimon Beták (OLO), který dostává dvě minuty za hrubost a Josef Zajíc (KLA), jenž si pro změnu odpyká dvě minuty za hru vysokou holí.

22:32
    Rytíři vyrovnávají stav utkání! Slánský přihrál na útočnou modrou Kružíkovi, který dostal puk do útočného pásma, kde nakonec i vystřelil a jeho pokus tečoval PETR KŘEPELKA přesně mezi betony Urbische. Asistence: Daniel Kružík, Martin Slánský.

18:59
    Tak i Kladno si v první třetině zahraje přesilovou hru, protože dvě minuty za sekání dostává Luka Kraigher (OLO).

17:56
    Další obrovská šance Olomouce, protože Jergl svým křižným pasem našel zcela volného Ostřanského, jenž však ve velmi dobré pozici přestřelil hostující bránu.

17:22
    Rašner svou pohotovou přihrávkou z pravého kruhu našel mezi kruhy najíždějícího Jergla, jehož střelu však skvěle vykopl Vladař.

15:05
    Jergl si skvěle vyměnil kotouč s Betákem, který mu jej vracel před kladenskou bránu, ale zakončení domácího hráče skončilo přesně na betonu Vladaře.

12:22
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora využívá přesilovou hru! Jergl přihrál do rohu kluziště ŠIMONU BETÁKOVI, který si následně vybruslil až před hostující bránu, kde si objel ležícího Vladaře a zasunul puk do odkryté části kladenské klece. Asistence: Aleš Jergl, Alex Rašner.

11:30
    Která si navíc zahraje další přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování si na trestné lavici odsedí Martin Slánský (KLA).

04:21
    Mora bude hrát první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hrubost dostává František Matula (KLA).

03:00
    Kladno si vytvořilo první obrovskou příležitost v utkání! Hosté ujížděli ve dvou na jednoho, kde nakonec Machač přihrál Schildhabelovi, který vystřelil z první, ale Urbisch se parádně přemístil, a jeho zakončení tak zastavil.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 13. Beták (Jergl, Rašner) – 23. Křepelka (Kružík, Slánský), 26. Machač (Šilhavý, Větrovec), 43. Šilhavý (Janeček, Machač), 60. Šilhavý (Machač, Janeček)

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Nesvadba, Kraigher, Rašner, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský (C), Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Janás.
    Rytíři Kladno: Vladař (Zázvorka) – Větrovec, Potěchin, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc – Machač, Šilhavý (C), Křepelka, Macháček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík.

Rozhodčí: Škach – Novotný, Šimčík