Kladno – Letňany 4:3 (3:1 po s.n.) | Vítkovice – Havířov 4:3 (po pr.) | Zlín – Vsetín 2:4 (kon.)
Jihlava – Pardubice 3:4 (kon.) | Poruba 2011 – Třinec 2:9 (kon.) | Mladá Boleslav – Písek 0:1 (0:1 po s.n.)
Liberec – Hr. Králové 6:3 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 3:2 (kon.) | Slavia – PZ Kladno 8:1 (kon.)
K. Vary – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Piráti Chomutov
Pátek 24.10.2014, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu

Hosté nakonec dokázali toto vypjaté utkání dotáhnout k zisku dvou bodů a domů tak nepojedou ve smutné náladě. Děkuji za pozornost a těším se u příštích přenosů. Příjemný zbytek pátečního večera přeje Tomáš Hála. (20:25:29)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
    Autorem vítězné branky je ALAN LYSZCZARCZYK.

3. série
    0:1
    Za Energii se rozjel Filip Hauzr, svůj nájezd ale neproměnil...

2. série
    0:1
    Alan Lyszczarczyk s obrovskou dávkou štěstí procpal puk mezi Kuchařovy betony!

2. série
    0:0
    Martin Weinhold trefuje Zvědělíkovu lapačku.

1. série
    0:0
    Na druhé straně vyzkoušel štěstí Daniel Novák, avšak ani on se svou střelou neprosadil.

1. série
    0:0
    Jako První se proti Zvědělíkovi rozjel Martin Trapl, avšak střelou mezi betony neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, a následovat tak budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:15
    Energetici se ubránili a opět hrají v plném počtu, nyní opět útočit. Moc času jim ale nezbývá.

63:15
    Po tečované střele jednoho z hostujících hráčů je hra vykázána do středního pásma.

62:43
    Novák dvakrát vypálil od modré čáry, dvakrát ale trefil stínícího Janatu. Ten po druhé zblokované střele zůstal ležet na ledě, až musel rozhodčí necitlivě přerušit slibně se rozvíjející akci hostů.

62:09
    Hostující trenér si vyžádal oddechový čas.

62:09
    Hosté mají možnost rozhodnout zápas, zahrají s přesilovou hru! Za hákování je totiž vyloučen Dominik Beer (KVA).

61:50
    Janata se prosmýkl po levé straně až před bránu, kde předložil kotouč najíždějícímu Traplovi. Ten už mohl pálit do odkrytí sítě, avšak touš mu přeskočil přes čepel.

60:38
    Prodloužení začalo soubojem u mantinelu, kdy jeden z hráčů zašlápl kotouč. Rozhodčí se ale rozhodl nepískat, a hra tak na nějakých dvacet sekund stála.

60:01

Hostům se ve třetí třetině podařilo vyrovnat, a o vítězi tak budu muset rozhodnout prodloužení, případně poté nájezdy.

60:00

59:17
    Poslední minuta třetí třetiny, puk je v držení hostů.

58:38
    Nápor energetiků nikam nevede, jedná se jen o souboje u mantinelů, ze kterých většinou odchází poraženi.

57:55
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a dostávají hosty pod tlak, ti se ale zatím brání dobře.

56:46
    Janata zůstal nikým nehlídaný přímo před Zvědělíkem, avšak ani na dva pokusy za něj puk neprocpal.

55:19
    Michael Čejka zůstal po kontaktu s protihráčem otřesený na ledě, po chvíli se ale zvedá.

54:55
    Nádherný zákrok v podání Zvědělíka! Dominik Beer dostal puk mezi kruhy, odkud pálil tváří v tvář brankáři, ten ho ale vychytal skvělým zákrokem lapačkou.

54:05
    Josef Toman se otočil s pukem a svižně vypálil, Kuchař jeho střelu vyráží na poslední chvíli krajem betonu!

53:18
    Hosté se dokázali obránit předlouhému oslabení a hrají opět v plném počtu. Přesilovka v podání energetiků byla opravdu katastrofální.

52:31
    Zvědělík vyjel za bránu a podél mantinelu vyhodil kotouč až ke Kuchařovi.

51:55
    Dva tresty již vypršely, hosté ale budou hrát ještě jednu minutu ve čtyřech.

51:37
    Zvědělík raději přikryl nahozený kotouč, oba týmy mohou v klidu vystřídat.

50:42
    Hosté začali dlouho oslabení ve třech vyhozením přes celé hřiště.

50:34
    Domácí trenér Eismann si vyžádal oddechový čas.

50:34
    Další vyloučení na straně hostů, za podražení je vyloučen Tom Polák (CHM).

49:52
    Hostující trenér se rozohnil a vedl vášnivou diskuzi s rozhodčím Kostourkem. Ten nakonec udělil hostujícímu týmu dvě minuty za nesportovní chování.

49:27
    Adam Novák schytal ošklivou ránu pukem někam do horní části těla a dlouho zůstal ležet na zemi, poté se ale zvedl.

49:18
    Tomáš Adámek (CHM) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

49:03
    Na domácích je vidět smutek a frustrace z inkasované branky.

47:47
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hosté z bleskurychlé akce srovnávají skóre na 2:2! Matyáš Svoboda vysunul do úniku JANA SVOBODU, který si poradil jak s obráncem, tak i s Kuchařem a střelou přesně k tyči srovnal skóre! Asistence: Matyáš Svoboda

47:20
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu.

45:36
    Po zakázaném uvolnění hostujícího celku se hra přesouvá před Zvědělíka, kde se bude vhazovat.

45:07
    Hra se přelévá ze strany na stranu, jistou kontrolu nad pukem mají ale stále domácí hráči.

44:08
    Výjimkou je pouze brankář Zvědělík, na kterého pálí co to jde. Po jeho dalším jisté zákroku se bude vhazovat po jeho levici.

43:48
    Hosté se sice stále snaží, avšak domácí v tuto chvíli jasně drží kotouč a zdá se, že ho v nejbližších chvílích nehodlají nikomu půjčovat.

42:48
    Martin Trapl uháněl v přečíslení dvou proti jednomu na Zvědělíka, vzal zakončení na sebe, avšak neuspěl, brankáře hostí trefil pouze do hrudi.

42:19
    Domácí se pokoušeli o rychlý přechod do útoku, avšak Čejka vůbec netrefil rychlou přihrávku, zakázané uvolnění.

41:54
    Svobodovi nesedla střela od modré čáry, netrefil puk zrovna nejčistěji. Po této akci se hosté konečně dostávají z obranného pásma.

40:51
    Zvědělík je dnes jednoznačně nejlepším hráčem z kádru hostujícího celku. Nyní opět již rozvalený na brankové čáře udržel betony u tyčky a nepustil kotouč do branky.

40:41
    Energetici nechtěli nic podcenit, a tak se na soupeře vrhli hned od úvodních vteřin. Nezačali však nejlépe, ji jim odpískán ofsajd.

40:01

Ve druhé třetině padly hned tři branky. Nejprve se do vedení dostali hostující Piráti, když se z dorážky trefil Alan Lyszczarczyk. Energetici se ale nevzdali a po trefách Davida Prachaře a Martina Weinholda obrátili skóre ve svůj prospěch. Třetí třetina začne v 19:29.

40:00

39:26
    Janata se řítil sám na Zvědělíka, když tu se vzal z ničeho nic Lyszczarczyk a tvrdě, avšak čistě ho od puku odstavil.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:26
    Hosté pouze vyhazují kotouč do středního pásma, do konce třetiny již nechtějí nic riskovat.

37:57
    Po dlouhé době si na puk sáhl také Kuchař, ukryl ho ve své lapačce, a vhazovat se tak bude po jeho levici.

37:40
    Oproti tomu domácí jsou při chuti a stále více se tlačí do útoku, další branku se jim ale zatím přidat nepodařilo.

36:45
    Hosté jsou touto brankou zmražení a raději pouze brání ve svém pásmu.

35:19
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici využili svého začínajícího tlaku střílí druhou branku a otáčí skóre ve svůj prospěch. Velmi dobrou práci odvedli spoluhráči MARTINA WEINHOLDA, kteří několika střelami zaměstnali Zvědělíka. Puk se poté odrazil z chumlu hráčů na pravý kruh právě k WEINHOLDOVI, který se s tím nemazal, tahem vypálil a puk zaplul přesně k pravé tyči! Bez Asistence.

34:54
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují po celé jeho ploše.

33:57
    Ačkoliv se na ledě prohánějí mladí chlapci, zákroky předvádí na úrovni dospělého hokeje. Některé jsou velmi tvrdé, avšak naštěstí jsou všechny čisté, v rámci pravidel.

32:34
    Domácí fanoušci, možná spíše rodiče, se vztekají na hlavního sudího, který nyní neodpískal zákrok je jejich oblíbence. V téměř prázdné hale se sprosté nadávky poněkud dost rozléhají.

31:44
    Oba týmy poněkud slevily z tempa a o puk se nyní spíše perou, než aby předváděly pohledné kombinace.

30:33
    Chomutovským se nepodařila rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

30:00
    Zápas se nám přehoupl do druhé poloviny, po dvou vstřelených brankách máme opět nerozhodné skóre.

28:18
    Domácí jsou vstřelenou brankou povzbuzeni a ihned se derou do útoku.

27:24
    Nyní už se ale energetici prosazují a máme vyrovnáno! Od modré čáry puk na bránu lehce nahodil DAVID PRACHAŘ, Zvědělík měl zastíněný výhled takovým způsobem, až mu puk propadl a rozvlnil síť. Asistence: Filip Bernáth, Petr Vodička

27:07
    Neskutečný zákrok Zvědělíka! Už ležel na brankové čáře, avšak na poslední chvíli dokázal zachytit puk letící těsně pod břevno.

26:03
    Trapl stál zcela sám u pravé tyčky, avšak v ten vhodný moment kotouč promáchl. Domácí ale pokračují ve svém náporu.

25:13
    Domácí si zahrají přesilovou hru, jelikož hosté hráli v šesti hráčích.

24:55
    Lidák vypálil od modré čáry, avšak trefil pouze Horkého, od kterého se kotouč odrazil do středního pásma.

23:45
    Domácí se usadili na chvilinku v útočném pásmu, k ohrožení Zvědělíka se ale nedostali.

22:25
    Domácím hokejistům se nepodařil rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

21:49
    Hosté jsou stále velmi aktivní, vstřelení branka je nabudila.

20:31
    Velmi povedený nástup hostujícího celku do druhé třetiny! Krásná přímočará akce, kdy se Polák protáhl útočným pásmem a na Kuchaře ostře vypálil, ten ale jeho ránu vyrazil. K puku se ale jako první dostal ALAN LYSZCZARCZYK a nikým nebráněn ho doklepl do odkryté sítě. Asistence: Tom Polák

20:01

Po první třetině máme nerozhodný stav, avšak více šancí měli rozhodně domácí hokejisté. Byli velmi aktivní, avšak všechny jejich střelecké pokusy ztroskotaly na skvěle chytající Robinu Zvědělíkovi. Jeho přímý sok, Ondřej Kuchař, zatím moc práce neměl. Pár střel od Chomutovských přišlo, avšak nic vážného. Veliký problém dělá hostům především přechod přes modrou čáru, následně samotné udržení se v útočném pásmu. Kdo jako první vstřelí branku se můžeme dozvědět ve druhé třetině, která začíná v 18:43.

20:00

19:40
    Kuchař nakonec zasahovat nemusel, na druhé straně ale musel být pozorný Zvědělík, na kterého se řítili domácí hned ve třech, také ale nemusel vůbec zasahovat.

19:01
    V KV Areně nám probíhá poslední minuta první třetiny, do útoku se prodírají Piráti z Chomutova, Kuchař v pozoru.

18:32
    Michal Horký ihned po buly v útočném pásmu ukořistil kotouč a svižně mezi hráči vypálil, Zvědělík ale dával dobrý pozor a kotouč schoval v lapačce.

18:16
    Hosté se pokusili o rychlou, přímočarou akci, avšak přihrávka na najíždějícího hráče byla moc rychlá, a dopustili se tak zakázaného uvolnění.

17:45
    Piráti nevyužili ani druhou přesilovou hru, a stále tak tedy na branku čekáme.

17:28
    Hlaváček od modré čáry velmi tvrdě vypálil, Kuchař kotouč betonem vyráží do rohu kluziště.

16:16
    Energetici se ale stejně jako v prvním oslabení velmi dobře brání, hosté jsou zatím bezradní.

15:45
    Milan Davídek (KVA) v útočném pásmu zbytečně, a na dvě minuty tak oslabí svůj tým.

15:32
    Běhulovu střelu se za Kuchaře snažil dorazit kapitán Adámek, domácí brankář ale zůstal ve své pevném postoji a kotouč za záda nepustil.

14:43
    Další útočná akce Chomutova končí ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:47
    Hosté se stále nemohou usídlit na delší chvíli v útočné pásmu, nevycházejí jim ale ani rychlé protiútoky, a tak je Kuchař dnes zatím bez práce.

12:39
    Martin Trapl si z obrany hostů udělal promenádu, protáhl se kolem tří protihráčů, na Zvědělíka už si ale svou střelou nepřišel.

12:11
    Piráti se svému oslabení také ubránili a opět hrají v plném počtu.

11:21
    Před Zvědělíkem se utvořila skrumáž hráčů, hosté se ale osvobozují. Následuje další vyloučení, o které se zasloužil sám Zvědělík.

10:51
    Hosté začali své první oslabení vyhozením přes celé hřiště. Energetici se následně sice do pásma dostali, avšak kotouč jim utekl mimo hrací plochu, a jsou tak vykázání do středního pásma.

10:11
    Domácí si vytvořili silný tlak, který vyústil ve vyloučení Pirátů. Josef Rindoš (CHM) je poslán na trestnou lavici za hákování, za následné protesty navíc vyfasoval osobní desetiminutový trest.

09:33
    Prošek se v po vhazování v útočném pásmu prosmýkl mezi obránci a bleskurychle vypálil Zvědělík si připisuje další úspěšný zákrok.

09:10
    I přesto, že Janata viděl svého spoluhráče v útočném pásmu, tak z poloviny hřiště nahodil kotouč na Zvědělíka. Rozhodčí tuto situaci posoudili jako úmyslný ofsajd.

08:27
    Chomutovským hokejistům dělá přechod do útoku stále veliké problémy, nyní se dokonce provinili zakázaným uvolněním.

07:55
    Pirátům se tato přesilovka nevydařila, energetici hrají opět v plném počtu. Jedinou pořádnou střelu vyslal v posledních vteřinkách Hlaváček, avšak Kuchař dobře viděl a puk v klidu chytil.

07:13
    Domácí zatím brání velmi dobře a podruhé vyhazují přes celé hřiště.

06:33
    Janata u mantinelu vybojoval kotouč a vybruslil s ním až do středního pásma, odkud ho nahodil na Zvědělíka. Oba celky střídají.

05:55
    Adámek nabral na rychlosti a protáhl se až před bránu, tam byl ale faulován. Za hákování si tak dvě minuty odsedí Milan Davídek (KVA)

05:07
    Chomutovští se po vyhraném buly podívali do útoku, kde ale opět vydrželi jen pár sekund, poté se vlastní nepozorností z pásma vyhnali.

04:09
    A málem se zadařilo! Po pravé straně se protáhl do útočného pásma David Prachař, zakončení vzal na sebe a na Zvědělíka tvrdě vypálil, ten ale opět kryje.

03:51
    Další nepřesné rozehrávka hostujícího celku, puku se ujímají domácí a z vlastního obranného pásma rozjíždějí útočnou akci.

03:17
    Domácí jsou zatím o dost aktivnější a snadno dostávají Piráty pod tlak, ti se zatím nemohou vymanit z obranného pásma.

02:02
    První střelu na bránu si připisují karlovarští hokejisté poté, co se Janata uvolnil od mantinelu a rychle vypálil, Zvědělík ale dobře zasáhl betony.

01:32
    Prachař svedl u mantinelu souboj s jedním z protihráčů, avšak nebyl úspěšný, u puku tak jsou hosté.

01:00
    Domácí dobře napadají rozehrávku Chomutova, který s tím má veliké problémy a nedaří se mu dostat z obranného pásma.

00:26
    Příliš dlouho se tam ale neudrželi a své štěstí vyzkoušeli také energetici, avšak ani oni se nedostali do zakončení.

00:13
    Úvodní vhazování vyhráli hostující hokejisté a ihned se derou do útoku.

00:01

Hráči obou celků už se pomalu trousí na led, připraveni jsou také rozhodčí dnešního zápasu. Utkání začne za pár okamžiků.

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Špírek) – Vodička "A", Bernáth, Pajk, Weinhold, Beer, Vápeník, Prachař – Čejka "C", Janata "A", Trapl – Horký, Davídek, Hauzr – Pastyřík, Svoboda, Kurfürst – Prošek. Trenér: Václav Eismann

Piráti Chomutov: Zvědělík (Khůn) – Novák, Lidák "A", Gröger, Hajič, Hlaváček, Novák, Běhula, Bukač – Svoboda M., Rindoš, Svoboda J., Jindra, Kulich, Toman, Adámek "C", Polák, Lyszarczyk, Dejmek, Šilař, Palička

Rozhodčí: Kostourek – Havelec, Fiala.

Domácí jsou na tom o dost lépe. S 29 body se nachází na třetí příčce tabulky západní skupiny, ztrácí pouze na Plzeň a pražskou Slavii. V útoku až tam moc produktivní nejsou, 39 vstřelených branek, avšak vynahrazují si to v obraně, kde jsou s 25 obdrženými brankami zcela nejlepší. Problém jim ale dělají přesilovky, kterých se soupeři moc obávat nemusí. Využití 9,52 % je na řadí na předposlední místo ve skupině, v celé soutěži jsou pak pátí od konce.

Chomutovským hokejistům se v této sezoně zatím příliš nedaří, v tabulce západní skupiny jim patří šestá pozice se ziskem 19 bodů. Poměrně dobře se jim daří v útoku, kde Piráti nastříleli již 44 branek, avšak stejný počet také inkasovali. Silnou stránkou mohou být pro Chomutovské přesilové hry, jelikož se se 20,29 % řadí na třetí pozici v pohledu využitých početních výhod.

V posledním utkání Chomutov podlehl Kladnu, a tak se určitě bude snažit o rychlou nápravu.

Kladno – Chomutov 3:1 (0:1, 2:0, 1:1)
    Branky: 5. Okegawa (Borkovec), 26. Hrabík, 41. Okegawa (Kalaj) – 20. D.Novák (Lyszczarczyk, Adámek), 46. Polák.
    Vyloučení:6:4. Využití: 1:2. Diváci: 60. Střely na branku: 19:22.

Přeji příjemný páteční podvečer všem hokejovým fanouškům. V KV Areně se od 18 hodin rozběhne utkání RAKO extraligy staršího dorostu, utkají se spolu celky HC Energie Karlovy Vary a Piráti Chomutov. Pojďme si oba celky představit o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 28. Prachač (Bernáth, Vodička), 36. Weinhld – 21. Lyszczarczyk (Polák), 48. Jan Svoboda (Matyáš Svoboda), rozh. náj. Lyszczarczyk

0:1   Filip Hauzr (KVA)

Piráti Chomutov: Zvědělík (Khůn) – Novák, Lidák "A", Gröger, Hajič, Hlaváček, Novák, Běhula, Bukač – Svoboda M., Rindoš, Svoboda J., Jindra, Kulich, Toman, Adámek "C", Polák, Lyszczarczyk, Dejmek, Šilař, Palička

Rozhodčí: Kostourek – Havelec, Fiala