Jekatěrinburg – Jaroslavl 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 5:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 6:0 (kon.)
Jokerit – Magnitogorsk 1:4 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 04.11.2014, 17:30 • Hartwall-areena • KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (19:39:37)

Československá stopa:
    Jan Kovář (MET): 2+2, 4 střely, čas na ledě 17:15
    Petr Koukal (JOK): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:41

Diváci v Hartwall-areeně se zklamaně zvedají ze sedaček. V herně vyrovnaném zápasu totiž jejich oblíbenci prohráli výsledkem 1:4, když doplatili hlavně na neproměňování šancí. Na výhře Metallurgu mají obří podíl Danis Zaripov a Jan Kovář, kteří si dnes připsali dohromady sedm kanadských bodů.

60:00

59:37
    Jokerit se ještě snaží tlačit a upravit skóre.

59:11
    Hosté se osvobozují.

58:49
    Ještě je tu jedno vyloučení. Hostující Bereglazov dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

58:34
    Z mezikruží teď hodně nebezpečně pálil Aaltonen, ale jeho rána se nevešla mezi tři tyče.

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny. Metallurg už si nejspíš své vítězství vzít nenechá.

56:40
    Hosté teď pálili jen do Karlssona, který puk bez potíží vyráží.

55:23
    Aaltonen se protáhl s pukem mezi dvěma obránci a jel sám na Košečkina, který vystihl jeho bekhendovou kličku a skvěle zasáhl betonem.

54:36
    Jokerit šel do přečíslení tří proti dvoum, k puku se dostal Todd, který naznačil střelu a ještě vylepšil svou pozici, ale poté trefil pouze Košečkina.

53:26
    Puk teď poskakoval před Košečkinem a z nebezpečného prostoru ho nakonec odklidil Batyršin.

52:09
    Metallurg se teď snaží uklidnit hru s pukem na svých hokejkách.

50:55
    V další obrovské šanci se po parádní kombinaci Jokeritu ocitl Aaltonen, který ale nedokázal zvednout kotouč a trefil jen Košečkina!

50:08
    Hosté hrají v plném počtu.

49:22
    Moses se snažil bekhendem dopravit kotouč do poloodkryté branky, ale Košečkin ještě stihl zasáhnout!

48:59
    Košečkin musel dvakrát zasahovat a napotřetí skončil puk na tyči hostující brány!

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 32. Omark (Moses) – 15. Lee (Zaripov, Birjukov), 18. Antipin (Zaripov, Kovář), 31. Kovář (Zaripov, Lee), 47. Kovář (Platonov, Zaripov)

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Gunderson, Lajunen – Ohtamaa, Karalahti – Väänänen, Todd – Huhtala, Kapanen, Aaltonen – Ben-Amor, McLean, Sallinen – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Hahl, Rita
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin – Chabarov, Lee – Batyršin, Bereglazov – Potěchin, Těreščenko – Osala, Kovář, Zaripov – Platonov, Brent, Grigorenko – Kosov, Kameněv, Jakucenja – Pare, Junkov, Timkin

Rozhodčí: Eduard Odins, Jurij Tsyplakov – Alexandr Sadovnikov, Alexandr Zacharenkov