Jekatěrinburg – Jaroslavl 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 5:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 6:0 (kon.)
Jokerit – Magnitogorsk 1:4 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 04.11.2014, 17:30 • Hartwall-areena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny hokejové příznivce! V helsinské Hartwall-areeně se dnes odehraje zajímavý souboj mezi Jokeritem Helsinky a Metallurgem Magnitogorsk. Čeká nás tedy souboj třetího týmu Západní konferencem s lídrem tabulky Východní konference. Bodově jsou na tom oba týmy hodně podobně – Jokerit má na svém kontě 54 bodů a Magnitogorsk jen o bod méně. Zajímavá podívaná vypukne v 17:30 SEČ a zápas můžete sledovat prostřednictvím našeho textového online přenosu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Gunderson, Lajunen – Ohtamaa, Karalahti – Väänänen, Todd – Huhtala, Kapanen, Aaltonen – Ben-Amor, McLean, Sallinen – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Hahl, Rita

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin – Chabarov, Lee – Batyršin, Bereglazov – Potěchin, Těreščenko – Osala, Kovář, Zaripov – Platonov, Brent, Grigorenko – Kosov, Kameněv, Jakucenja – Pare, Junkov, Timkin

Rozhodčí: Eduard Odins, Jurij Tsyplakov – Alexandr Sadovnikov, Alexandr Zacharenkov.

00:01

01:06
    Ani jeden z týmů se zatím nedokázal usadit s pukem v útočné třetině.

01:57
    Koukal se snažil zahrozit po vyjetí zpoza branky, ale Košečkin se dostal k puku a přerušil hru.

03:32
    Jokerit je v úvodu aktivnější, ale zatím tomu chybí střelba.

04:28
    Oba týmy hrají hodně pozorně v obraně a ve vlastním pásmu nepouštějí soupeře do střeleckých pozic. K vidění je hodně osobních soubojů u mantinelu.

05:35
    Hra je přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu Metallurgu.

06:47
    Od modré čáry zkusil vypálit Lajunen, ale jeho střela šla mimo branku.

07:04
    Karlsson přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

07:28
    Kapanen z dálky spíš jen nahodil kotouč na Košečkina, který poté podržel kotouč a přerušil hru.

08:30
    Stále jsme se nedočkali žádného nebezpečného střeleckého pokusu. Oba soupeři si nedávají zadarmo ani centimetr ledu a hráči se nedostávají do gólových pozic.

09:51
    Jokerit teď dobrým napadáním vybojoval puk v útočném pásmu.

10:00
    Hosté nakonec zastavili následnou útočnou snahu domácích jen za cenu faulu. Jevgenij Timkin (MET) – 2 minuty za podražení.

10:40
    Metallurg dostal puk již dvakrát ven ze své třetiny.

10:58
    Uvnitř levého kruhu se napřáhl Aaltonen, ale Košečkin jeho střelu chytá a přerušuje hru.

11:20
    Jokerit zamkl svého soupeře v útočném pásmu.

11:48
    Gunderson vypálil od modré a Košečkin vyráží puk mimo branku.

12:00
    Timkin je zpátky na ledě. Tlak Jokeritu pokračuje.

12:57
    Až teď se hosté dostali z obranného pásma, ale kotouč pouze vyvezli a do útoku jde opět Jokerit.

13:35
    Košečkin chytil Lajunenovu střelu od modré a hra je přerušena.

13:52
    Jokerit vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale vzápětí o puk přišel.

14:14
    Kameněv dobře vypálil, ale Karlsson zasáhl vyrážečkou.

14:39
    Na druhé straně se do zakončení dostali domácí, ale Košečkin byl rovněž pozorný.

14:57
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté vybojovali kotouč v útočném pásmu a od mantinelu si podél modré vybruslil CHRIS LEE, který povedenou střelou nad beton překonává Karlssona. Asistence: Danis Zaripov, Jevgenij Birjukov.
    Chris LEE - 0:1

15:43
    Metallurg se po úvodní brance tlačí opět do útoku.

16:47
    Nyní už však v útočném pásmu hodně zlobí domácí Jokerit, ale Huhtala se v blízkosti brány nakonec nedostal do zakončení a Karalahtiho střelu od modré zblokoval obránce Metallurgu.

17:45
    Zdálo se, že Karlsson má puk pod lapačkou, jenže jeden z hráčů Metallurgu ho ještě dokázal vyšťouchnout a ke kotouči se následně u mantinelu dostal Zaripov, který parádní přihrávkou našel na druhé straně úplně volného VIKTORA ANTIPINA, který zblízka propasíroval puk za Karlssona. Asistence: Danis Zaripov, Jan Kovář.
    Viktor ANTIPIN - 0:2

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny. U kotouče je nyní Jokerit.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi. O něco aktivnější byly po většinu času domácí, ale gólových šancí si příliš nevytvořili, a tak nakonec udeřilo na druhé straně a Metallurg se dvěma góly v závěru třetiny dostal do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 18:16.

20:01

20:27
    Kapanen se snažil zkrotit puk v mezikruží, ale ke střele se nakonec nedostal.

21:29
    Jokerit je v úvodu druhé třetiny aktivnější a hodně se tlačí do útoku.

22:00
    Zakázané uvolnění Metallurgu.

22:20
    Jaroslav Chabarov (MET) – 2 minuty za držen protihráče.

23:14
    Hosté vyváželi kotouč do útočného pásma, ale Jokerit zachytil jejich rozehrávku a velmi rychle se vrátil do útoku.

23:52
    Jokerit kombinuje s kotoučem v útočném pásmu.

24:14
    Košečkin teď musel dvakrát zasahovat, ale hosté se poté dostali k puku, který vyhodili přes všechny čáry.

24:20
    Mettalurg je v plném počtu.

24:37
    Další zákrok Košečkina, který podržel kotouč. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.

25:07
    Hosté dostali kotouč ze své třetiny pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se vrátí před Košečkina.

26:14
    Druhá útočná formace Metallurgu se teď usadila v útočném pásmu Jokeritu. Lee nakonec zkusil vypálit od modré a puk skončil v lapačce Karlssona.

27:04
    Po dobré útočné akci domácích přerušuje hru Košečkin a bude se vylučovat na straně hostů. Oskar Osala (MET) – 2 minuty za hákování.

27:47
    Hosté vyhodili puk ze svého obranného pásma.

27:58
    Jokerit je však již opět v útoku.

28:20
    Jenže následně přichází další ztráta kotouče a hosté mohou prostřídat svou obrannou formaci.

28:47
    Jokeritu se teď nedaří přechod do útočného pásma.

29:04
    Osala se vrací zpátky na led.

29:15
    První přesilovka hostů. Jere Karalahti (JOK) – 2 minuty za sekání.

29:45
    Jokerit se zatím dobře brání a nepouští Magnitogorsk do přesilovkového tlaku.

30:07
    Nyní se však hosté už usadili v útočném pásmu.

30:15
    Magnitogorsk využívá po přesilovou hru! Na konci pěkné kombinace našel Zaripov přihrávkou napříč útočným pásmem volného JANA KOVÁŘE, který zevnitř levého kruhu mířil přesně do šibenice horního rohu Karlssonovy brány. Asistence: Danis Zaripov, Chris Lee.
    Jan KOVÁŘ - 0:3

31:44
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí rychle odpovídají! Steve Moses nabil na střelu LINUSI OMARKOVI, který povedenou ranou z první propálil Košečkina. Asistence: Steve Moses.
    Linus OMARK - 1:3

32:22
    McLean pálil nebezpečně zpoza obránce, ale Košečkin dobře vyrazil puk betonem.

33:13
    Jokerit těží ze své současné herní převahy a zahraje si další přesilovou hru. Denis Platonov (MET) – 2 minuty za nedovolené bránění.

33:32
    Jokerit vyhrál vhazování v útočném pásmu a vzápětí přišla Gundersonova střela od modré, po níž puk skončil na tyči Košečkinovy brány!

34:40
    Domácí kombinují v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

35:13
    Platonov je zpátky na ledě.

35:28
    Do šance se dostal Kovář, který ale zblízka bekhendem minul bránu.

36:54
    Metallurg si teď vytvořil tlak v útočném pásmu.

37:31
    Karlsson po úspěšném zákroku podržel kotouč a přerušuje hru.

37:45
    Jokerit vyhrál vhazování a vyvezl kotouč ze svého pásma.

38:11
    Po pěkné přihrávce mezi dvěma obránci se do střelecké pozice dostal Moses, který mířil do horního rohu brány, ale Košečkin včas zasáhl lapačkou.

38:34
    Na druhé straně musel po chybě domácí obrany zasahovat Karlsson, ale v útoku je teď opět Jokerit.

39:11
    Metallurg se snaží v poklidu dohrát druhou třetinu.

39:36
    Platonov zavezl puk do útočného pásma a jeho následná střela byla sražena do ochranné sítě.

39:56
    Karlsson si ještě připsal jeden zákrok vyrážečkou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině nejprve hosté zvýšili v přesilovce svůj náskok zásluhou gólu Jana Kováře, ale o minutu později se konečně trefili i domácí, když Košečkina povedenou střelou překonal Omark. Další góly už ve druhé části nepadly a stav zápasu je po čtyřiceti minutách 1:3.

Třetí třetina začne přibližně v 19:06.

Na střely na branku je to zatím vyrovnané 18 – 18, jenže gólově jsou na tom lépe hosté. Dokáže ve třetí třetině Jokerit něco udělat s nepříznivým stavem?

40:01

40:47
    Sallinen vybojoval puk v útočném pásmu a Jokerit může pokračovat v útočném snažení.

41:12
    Jenže vzápětí domácí o kotouč přišli a na druhé straně musel zasahovat Karlsson, který přerušuje hru.

42:15
    Hahl si nabruslil od mantinelu do mezikruží, odkud dobře vypálil do horního rohu brány, ale Košečkin stihl zasáhnout lapačkou!

42:51
    Na druhé straně vypálil Jakucenja, jehož pokus vyrazil Karlsson do ochranné sítě.

43:50
    Hosté se dostali do útočného pásma, kde však pouze odevzdali puk soupeři.

44:42
    Kovář si připravoval pozici pro bekhendovou střelu, ale k té ho nakonec nepustil Todd.

44:51
    Jenže Todd si pomohl nedovoleně a po přerušení hry odchází na trestnou, kde si odsedí dvě minuty za hákování.

45:59
    Hosté zmáčkli Jokerit v jeho obranném pásmu a střílet nakonec zkoušel Zaripov, ale jeho pokus se neujal a domácí vzápětí dostali kotouč ze třetiny.

46:57
    V době, kdy hlasatel už oznamoval Toddův návrat na led, si s pukem od mantinelu vybruslil JAN KOVÁŘ, který pak povedenou střelou zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Denis Platonov, Danis Zaripov.
    Jan KOVÁŘ - 1:4

48:08
    Přesilovka pro Jokerit. Vladislav Kameněv (MET) – 2 minuty za hákování.

48:48
    Velký tlak Jokeritu před Košečkinovou bránou!

48:59
    Košečkin musel dvakrát zasahovat a napotřetí skončil puk na tyči hostující brány!

49:22
    Moses se snažil bekhendem dopravit kotouč do poloodkryté branky, ale Košečkin ještě stihl zasáhnout!

50:08
    Hosté hrají v plném počtu.

50:55
    V další obrovské šanci se po parádní kombinaci Jokeritu ocitl Aaltonen, který ale nedokázal zvednout kotouč a trefil jen Košečkina!

52:09
    Metallurg se teď snaží uklidnit hru s pukem na svých hokejkách.

53:26
    Puk teď poskakoval před Košečkinem a z nebezpečného prostoru ho nakonec odklidil Batyršin.

54:36
    Jokerit šel do přečíslení tří proti dvoum, k puku se dostal Todd, který naznačil střelu a ještě vylepšil svou pozici, ale poté trefil pouze Košečkina.

55:23
    Aaltonen se protáhl s pukem mezi dvěma obránci a jel sám na Košečkina, který vystihl jeho bekhendovou kličku a skvěle zasáhl betonem.

56:40
    Hosté teď pálili jen do Karlssona, který puk bez potíží vyráží.

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny. Metallurg už si nejspíš své vítězství vzít nenechá.

58:34
    Z mezikruží teď hodně nebezpečně pálil Aaltonen, ale jeho rána se nevešla mezi tři tyče.

58:49
    Ještě je tu jedno vyloučení. Hostující Bereglazov dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

59:11
    Hosté se osvobozují.

59:37
    Jokerit se ještě snaží tlačit a upravit skóre.

60:00

Diváci v Hartwall-areeně se zklamaně zvedají ze sedaček. V herně vyrovnaném zápasu totiž jejich oblíbenci prohráli výsledkem 1:4, když doplatili hlavně na neproměňování šancí. Na výhře Metallurgu mají obří podíl Danis Zaripov a Jan Kovář, kteří si dnes připsali dohromady sedm kanadských bodů.

Československá stopa:
    Jan Kovář (MET): 2+2, 4 střely, čas na ledě 17:15
    Petr Koukal (JOK): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:41

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (19:39:37)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 32. Omark (Moses) – 15. Lee (Zaripov, Birjukov), 18. Antipin (Zaripov, Kovář), 31. Kovář (Zaripov, Lee), 47. Kovář (Platonov, Zaripov)