Los Angeles – Anaheim 3:2 (po pr.) | Buffalo – Toronto 6:2 (kon.) | Montreal – Philadelphia 6:3 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:2 (kon.) | New Jersey – Colorado 2:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – San Jose 2:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | St. Louis – Washington 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 4:2 (kon.) | Carolina – San Jose 0:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (po pr.)
Buffalo Sabres
6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 16.11.2014, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Kanadsko-americká NHL nesmí ani dnes v noci a tak se můžeme těšit na souboj dvou nepříliš vzdálených týmů co se geografického hlediska týče. Tabulkově je však dělí už dvanáct bodů. Dnes se spolu utkají Buffalo Sabres a Toronto Maple Leafs.

Domácí tým je nejhorším celkem celé NHL. Ve Východní konferenci mu patří poslední místo s pouhými osmi body. Sabres dokázali vyhrát v základní hrací době pouze jednou a to 25. 10. na ledě San Jose. Momentálně Buffalo drží sérii pěti proher v řadě a nic s tím nezmůže ani český gólman Michal Neuvirth, který v bráně předvádí parádní zákroky. Když naposledy nastoupili Sabres proti Leafs, prohráli 0:4 a za zápas vystřelili pouze dvanáctkrát na bránu. Co předvedou dnes?

Leafs prožívají jeden z nejlepších vstupů do sezony za poslední roky. Tradiční tým z Kanady se momentálně nalézá na 7. místě Východu se ziskem dvaceti bodů. Včera Toronto prohrálo doma se silným Pittsburghem těsně 1:2 a ukončilo sérii tří výher v řadě. V mužstvu vyčnívá americký střelec Phil Kessel, který nastřádal 21 bodů (10+11) a je tak na 4. místě v bodování celé ligy. Roli klíčového hráče plní i český bek Roman Polák. Ten je po kapitánu Phaneufovi, druhým nejvytíženějším hráčem Maple Leafs a na svém kontě má už 71 hitů, tedy nejvíc ze všech obránců v NHL.

Poslední čtyři vzájemné zápasy:

Toronto Maple Leafs – Buffalo Sabres 4:0
    Toronto Maple Leafs – Buffalo Sabres 4:3 po náj.
    Buffalo Sabres – Toronto Maple Leafs 3:2 po prodl.

Československá stopa v zápase:

Na straně domácího týmu by se mohl v bráně objevit Michal Neuvirth. V obranných řadách Leafs zase přitvrdí hru řízný bek Roman Polák. V útoku se můžeme těšit na slovenského mladíka Richarda Pánika.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: Neuvirth (Enroth) – Meszároš, Myers, Zadorov, Ristolainen, Weber, Strachan – Moulson, Girgensons, Ennis – Mitchell, Flynn, Gionta – Deslauriers, McCormick, Stafford – Foligno, Hodgson, Stewart.

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Polák, Rielly, Robidas – van Riemsdyk, Bozak,Kessel – Winnik, Kadri, Clarkson – Komarov, Holland, Santorelli – Pánik, Smith, Leivo.

Tak jak už to u NHL bývá, zápas začne s menším zpožděním.

Zní kanadská hymna. Po ní si poslechneme i tu americkou a jdeme na zápas!

00:01

00:50
    Za první sekundy jsme viděli nepřesnosti na obou stranách. Ani jednomu z týmu se nepodařilo získat útočnou třetinu a nyní je hra přerušena pro ofsajd domácích.

01:15
    Reimer se po kontaktu s protihráčem ocitl na ledě, ale vše bylo v mezích pravidel.

01:49
    Rána od modré z hole obránce Sabres končí na prvním bránicím hráči Leafs.

02:59
    Nejprve pálil Foligno, ale Reimer byl připraven. Poté měl na druhé straně šanci Kadri, ale jeho rána z kruhu skončila na betonech Neuvirtha.

03:21
    Vhazování před Neuvirthem se bude opakovat. Domácí totiž vyhodili puk přes všechny čáry až za bránu Reimera.

03:55
    Holland v obrovské šanci. Dostal přihrávku zpoza brány, byl sám před Neuvirthem, ale svou střelu nasměroval nad.

05:02
    Flynn si našel dobrou pozici na kruhu, ale Reimer ho vychytal.

05:20
    Winnik se napřáhl za modrou ke střele, ale jeho střela našla jen lapačku Neuvirtha.

06:03
    Hosté si vypracovali tlak a Sabres byli pod velkým tlakem, za přispění skvělého Neuvirtha to ale ustáli.

07:05
    Van Riemsdyk dostal pas přímo před bránu, kde byl úplně sám. Zvolil kličku do bekhendu, chtěl zasunout mezi betony, ale Neuvirth byl proti.

08:12
    Hraje se nahoru dolů, akce střídá akci. Nebezpečnou střelu měli jak domácí, tak i hosté. Puk ale končí v držení českého gólmana a je tu komerční přestávka.

08:56
    Puk směřující k Neuvirthovi rozehrává český gólman na své spoluhráče.

09:29
    Girgensons v šanci. Mezi kruhy udělal otočku a zakončil jen do betonu Reimera.

10:11
    Komerční pauza skončila. Vhazuje se po levici Reimera.

10:51
    Nahození před branku od mantinelu tečoval bruslí Girgensons a jen tak tak, že kotouč nezamířil na branku. To by měl Reimer velké problémy.

11:42
    Další velká šance Leafs a opět skvělý Neuvirth. Phaneuf se najel mezi kruhy, kde kupodivu zůstal nikým nehlídaným, dostal puk a tváří v tvář českému brankáři zklamal. Beton Neuvirtha byl rychlejší.

12:58
    Reimer měl za bránou trošku potíže s napadajícími hráči, nakonec ale vše vyřešil.

13:26
    Sledujeme zatím to stejné, co v prvním vzájemném zápase těchto týmů. Neuvirth se roztáhl na čáře jako Hašek a zabránil střele Bozaka i následné dorážce.

13:57
    Nahození od modré tečoval Holland a puk skončil těsně nad bránou.

14:09
    Clarkson putuje na trestnou za kontakt s Neuvirthem v brankovišti, po kterém se český gólman ocitl na ledě. Uvidíme tak první přesilovku zápasu.

14:40
    Myers nahazoval, ale puk se odrazil vysoko a jeden z hráčů Sabres zahrál vysokou holí, takže je hra vykázaná do obranné třetiny Buffala.

15:02
    Neuvirt zastavuje puk za brankou a Sabres tak musí rozjet nový útok.

15:40
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovku. Výbornou práci odvedl Stafford, který vystřelil z kruhu a poté dotíral na Reimera tak, že brankář Leafs puk neudržel a TYLER ENNIS ho dorazil do odkryté brány. Asistence: Drew Stafford, Matt Moulson.
    Tyler ENNIS - 1:0

16:39
    Už to mohlo být 2:0. Hodgson se uvolnil, byl sám před Reimerem, ale ten jeho kličku vystihl a zachránil Leafs.

17:02
    Kadri si najížděl mezi kruhy, tam také dostal puk od spoluhráče a jeho teč skončila jen kousek nad.

17:43
    Zadorov je na trestné za sekání a tak čeká první přesilovka i kanadský tým.

18:16
    Zatím se ale hostům početní výhoda vůbec nedaří.

18:33
    I další přesilovka končí gólem, ovšem skóruje oslabený tým. Strachan nastřelil puk ven z pásma ten mířil k bráně, ale vystartoval po něm Reimer, nepovedlo se mu puk vypíchnout, kotouče se zmocnil Flynn, poslal ho na modrou a tam ho do sítě uklidil ZEMGUS GIRGENSONS. Reimer se natahoval marně. Asistence: Brian Flynn, Tyson Strachan.
    Zemgus GIRGENSONS - 2:0

19:20
    Sabres opět vyhazují puk až k bráně Reimera.

19:53
    Van Riemsdyk krosčekoval Strachana a míří na trestnou. Přesilovku si zahrají domácí.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 2:11.

Viděli jsme výbornou první třetinu. Ta měla šmrnc, góly, skvělé zákroky a šance na obou stranách. Ze začátku bylo lepším týmem Toronto, ale to se po přesilovce Sabres změnilo a Buffalo šlo po gólu Ennise do vedení. To ještě vedení navýšilo díky trefě v oslabení. Prosadil se Girgensons, a tak je stav 2:0 pro domácí.

Střely na bránu:14 – 11

20:01

20:19
    Přesilovka domácích pokračuje, ale první zákrok si připsal Neuvirth.

21:05
    Sabres jsou usazeni v útočném pásmu. Střela od mantinelu, ale nyní míří mimo.

21:22
    Leafs dostávají puk do bezpečí.

21:45
    Ristolainen se napřáhl na modré, ovšem jeho dělovka končí ve středu brány, kde byl připraven Reimer.

22:43
    Boj o kotouč u mantinelu získali hosté, ale nepovedlo se jim rozehrát a tak jsou u puku Sabres.

23:08
    Kessel se vydal kupředu, ale jeho útok skončil na hokejce obránce.

23:44
    Gardiner dostává puk z pásma, puky létaly nebezpečně blízko kolem brány Reimera.

24:20
    Franson střílel od modré, ale puk končí po teči někoho z obránce Buffala v ochranné síti.

24:56
    Strachan nahodil od modré, ale nikdo ze clonících hráčů se k teči nedostal, takže puk je v moci Reimera.

25:27
    Foligno vyslal jedovatou střelu od mantinelu, ale brankář Leafs ji zneškodnil vyrážečkou.

25:56
    Phaneuf pálil od modré, puk po teči končí na zadním mantinelu.

26:38
    Bozak chtěl překvapit Neuvirtha střelou z úhlu, ale ani netrefil bránu.

27:10
    A už je to o tři branky. Z ničeho nic se do pásma vřítil DREW STAFFORD, objel obránce a střelou kolem lapačky Reimera přidal další gól. Buď brankář Leafs neviděl, a nebo jde tato branka na jeho vrub. Bez asistence. Asistence: Nicolas Deslauriers, Andrej Meszároš.
    Drew STAFFORD - 3:0

28:40
    Clarkson byl u tyčky osamocený a pokoušel se puk propasírovat přes Neuvirtha do brány, ovšem neúspěšně.

29:12
    Girgensons si vybruslil zpoza brány na kruh a odtud otestoval připravenost Reimera.

30:19
    Nepovedená střela na straně Sabres a do útoku tak šli hráči Leafs. Kadri si nabruslil na střed, ale odtud namířil mimo.

30:37
    McCormick nasměřoval svou střelu jen do Reimera. Následně puk brankáři Leafs vypadl a ještě to byl boj, aby ho udržel ve své moci.

30:54
    Pánik se napřáhl u mantinelu a jeho rána končí na betonech Neuvirtha.

31:32
    Mitchell si posedí dvě minuty na trestné za krosček. Uvidíme tak přesilovku Toronta.

31:50
    Sabres dostávají puk do bezpečí, až za bránu Reimera.

32:32
    Toronto se konečně usadilo v útočné třetině. Střílel Phaneuf, puk tečoval Kadri, ale kotouč šel mimo.

33:24
    Kessel pálil z kruhu, mířil k tyči, ale lapačka Neuvirtha byla připravena.

33:46
    Buffalo posílá puk přes všechny čáry a jelikož už je po oslabení, tak je pískáno zakázané uvolnění.

34:42
    Polák se vydal dopředu, ale špatně přihrál a bylo z toho přečíslení 3 na 1. Foligno se rozhodl zakončovat, položil si obránce, pak i Reimera, udělal kličku do bekhendu, ale puk mu zřejmě sjel a skončil mimo.

35:49
    Phaneuf jako kapitán to vzal na sebe, na své poměry velmi rychle nabral rychlost, z brankové čáry poslal puk na Winnika, který mezi kruhy nasměroval puk jen do betonů českého gólmana.

36:31
    Robidas nahazoval od modré, ale vůbec netrefil bránu.

37:27
    Ristolainen vyslal dělovku z kruhu, ale Reimer puk ramenem vyráží.

38:20
    Útočnou akci Sabres zastavuje píšťalka rozhodčích, jedná se o ofsajd.

38:41
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Přece jen se Leafs dočkávají snížení. Franson dostal přihrávku na modrou, nahodil puk na na branku a tam ho do sítě tečí usměrnil DAVID CLARKSON. Asistence: Cody Franson, Nazem Kadri.
    David CLARKSON - 3:1

38:57
    Ovšem Buffalo dává svému soupeři rychlou odpověď. Ennis od mantinelu poslal přesný pas na MATTA MOULSONA a ten zamířil mezi betony Reimer. Asistence: Tyler Ennis, Mike Weber.
    Matt MOULSON - 4:1

39:21
    Neskutečné co vidíme! Během minuty padly tři góly. Van Riemsdyk se uvolnil u mantinelu, kotouč poslal na druhou stranu hřiště, kde si najel kanonýr PHIL KESSEL a snížil náskok Sabres na dva góly. Asistence: James van Riemsdyk, Morgan Rielly.
    Phil KESSEL - 4:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

To byl závěr jako hrom. Druhá třetině přinesla hned čtyři góly a z toho jsme tři viděli v rozmezí jedné minutu v závěru třetiny. Buffalo si udrželo vedení o dvě branky, ale třetí třetina bude ještě určitě hodně zajímavá.

Střely na bránu: 26 – 21

40:01

40:45
    Leafs se dostali do útočné třetiny, ale jejich akce končí za bránou, kde se puku zmocnili domácí.

41:10
    Obrana Toronta je dnes hodně prostupná, stejně tak i Reimer. Phaneuf prohrál za brankou souboj s Moulsonem, ten puk předložil před bránu, kde byl úplně volný TYLER MYERS. Nejprve puk do sítě nedostal, ale Riemer ho mezi betony neudržel a za čáru ho dopravil důrazný Myers. Asistence: Matt Moulson, Tyler Ennis.
    Tyler MYERS - 5:2

42:40
    Přesilovka pro Toronto. Na trestnou usedl Mitchel za držení.

43:33
    Kessel se dostal ke střele, ale pozorný Neuvirth byl na místě.

44:12
    Sabres vyhazují.

44:42
    Další trefa v oslabení a opět se prosazuje Buffalo. McCormick poslal kotouč na do středního pásma, tam udělal chybu Phaneuf, k puku se dostal ZEMGUS GIRGENSONS a jel sám na Reimera. Kličkou do bekhendu ho překonal. Asistence: Cody McCormick.
    Zemgus GIRGENSONS - 6:2

45:15
    Fanoušci Leafs už to nevydrželi. Tentokrát však na led nehodili dres, ale šálu.

46:05
    Mitchell poslal helmu Pánika k ledu a stejně i tak slovenského útočníka. Krásný a čistý hit.

47:03
    Stafford se dostal ke střele z kruhu, ale ta se mu nepovedla a tak ji Reimer v pohodě vyráží do rohu.

48:00
    Franson nahazoval od modré, Neuvirth jeho střelu viděl a puk vyrazil.

48:19
    Kessel nahodil puk před bránu, kde si ho do vlastní sítě málem srazil Mitchell.

49:13
    Kotouč pomalu směřoval k brankáři Leafs, ten ho raději pokryl lapačkou před dojíždějícími útočníky.

49:44
    Gionta poslal puk mezi kruhy, kde si sjel Mitchell a jeho teč skončila na Reimerovi.

50:26
    Hra vysokou holí, píská se a je tu komerční pauza.

50:48
    Zadova nahazoval od modré, ale svou střelu namířil přímo do lapačky Reimera.

51:26
    Hodgson atakoval Reimera, takže míří na trestnou a Toronto si zahraje přesilovku.

52:00
    Během chvíle už Sabres podruhé vyhazují puk až za bránu Reimera.

52:52
    Leafs svírali svého soupeře v útočné třetině, ale pořádnou šanci si nevytvořili. Riellyho střela skončila jen na obránci.

53:47
    Sabres hrají na jistotu. Nyní opět puk v pohodě dávají do střední třetiny a jdou střídat.

54:33
    Santorelli se natlačil k bráně, Neuvirthovi puk nejprve vypadl, ale poté ho pokryl a drží ho pod lapačkou.

55:29
    Nahození Gardinera od modré končí mimo.

55:56
    Leivo se dostal ke střele od modré, ale Neuvirth rukavicí v pohodě vyráží.

56:50
    Poslední minuty sledujeme marnou snahu Leafs a obrannou hru Sabres. Zápas už příliš nebaví, spíš se jen dohrává.

57:38
    Franson nahazoval od modré, ale opět kotouč netrefil bránu.

58:25
    Polák našel na kruhu Santorelliho a jeho střela trefila boční tyč. Jen to zazvonilo.

59:10
    Gardiner nahodil od modré, puk se od mantinelu odrazil na Leiva, ale Neuvirth skvěle udržel puk pod betonem na čáře. Pak do něj strčil Smith a vznikla menší strkanice.

59:10
    Rozhodčí ještě volají, zda puk neskončil v sítí, ale sami se přesvědčili, že ho Neuvirth udržel před čárou.

59:44
    Puk je na hokejkách hráčů Sabres, hala začíná bouřit a je to jasné.

60:00

Skvělý Neuvirth, produktivní Sabres a špatná obrana Leafs + nejistý Reimer. To jsou hlavní atributy, které dnes dovedly Buffalo k výhře 6:2, a to zcela zaslouženě. Hráči Toronta po kvalitních výkonech v minulých utkání dnes vyhořeli.

Michal Neuvirth 32 zásahů, úspěšnost 94,1%

Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a přeji příjemnou noc/ráno. (04:04:50)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 16. Ennis (Stafford, Moulson), 19. Girgensons (Flynn, Strachan), 28. Stafford (Deslauriers, Meszároš), 39. Moulson (Ennis, Weber), 42. Myers (Moulson, Ennis), 45. Girgensons (McCormick) – 39. Clarkson (Franson, Kadri), 40. Kessel (van Riemsdyk, Rielly)

Rozhodčí: O'Halloran, Martell – Cherrey, Driscoll

Diváci: 19 070