Chabarovsk – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Novokuzněck – Kazaň 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Čerepovec 8:2 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 2:0 (kon.)
Riga – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Záhřeb – Viťaz 3:6 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Ak Bars Kazaň
Neděle 16.11.2014, 11:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

To je ode mě pro dnešek všechno. Užijte si zbytek prodlouženého víkendu. (13:15:09)

Hokejisté Novokuzněcku se ve třetí třetině zmohli na odpor a i když inkasovali ve 48. minutě branku na 0:2, záhy utkání zdramatizovali. V 50. minutě se prosadil přesnou ránou od modré čáry Dorofejev. Hokejisté Novokuzněcku poté měli k dispozici přesilovou hru, tu však nevyužili, i díky dobré defenzivní činnosti obranné čtveřice Sněžných leopardů. Výhru Kazaně pečetil trefou do prázdné brány Azevedo. Celek z Tatarstánu tedy z dnešního zápasu bere tři body a na vedoucí Magnitgorosk ztrácí po dnešku jediný bod s tím, že má zápas k dobru.

60:00
    Justin AZEVEDO - 1:3

59:16
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak to byl krátký proces. Hosté vyhráli vhazování, Lukojanov vyrazil do útoku, naservíroval kotouč JUSTINU AZEVEDOVI, jenž pohodlně zavěsil do prázdné branky. Asistence: Arťjom Lukojanov, Alexander Svitov.

59:09
    Sorokin zůstává na střídačce! Novokuzněck to zkouší v šesti.

59:09
    Následuje oddechový čas pro domácí mužstvo.

58:39
    Kurepanovovu střelu zachytil jistý Garipov.

58:04
    Brookbank skáče na led a hosté hrají opět v plném počtu mužů.

57:43
    A opět, přesilové hry se Metallurgu příliš nedaří.

57:23
    A Novokuzněck snadno přichází o pásmo.

57:06
    Dorofejev to zkoušel podobně jako předtím střelou od modré čáry, tentokrát nemířil do prostoru svatyně hostí.

56:55
    Nyní už se domácí usadili v útočném pásmu.

56:09
    Hosté však podobně jako úvod prvního oslabení, i začátek druhé početní nevýhody zvládají a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

56:04
    Velice zajímavá situace pro domácí. Sheldon Brookbank fauloval za bránou, za což dostal dvouminutový trest (sekání).

55:26
    Dobrá střela jednoho z hráčů Novokuzněcku, jehož však vychytal Garipov.

54:35
    Kazaň vyhrála vhazování a jeden z hráčů týmu z Tatarstánu vyhodil kotouč chytře obloučkem do středního pásma.

54:25
    Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění a nyní nemohou střídat. Vhazovat se bude před Garipovem.

53:39
    Kurepanov nahodil kotouč na Garipova, jenž poslal touš do rohu kluziště na své spoluhráče.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 50. Dorofejev (O´ Brien) – 14. Svitov (Obuchov, Möller), 48. Obuchov (Lukojanov, Burmistrov), 60. Azevedo (Lukojanov, Svitov)

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Chakimov) – Fairchild, Gavryličev, Dorofejev, Kuklev, Lashoff, Bělochvostikov, Zotov, Kamalov – Romanov, Kurepanov, Mitrjakov – Plotnikov, Sentjurin, O´ Brien – Kaprizov, Stoa, Kosourov – Galimov, Komaristij, Turukin
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Kornějev, Musin, Denisov, Rylov, Brookbank, Medvěděv, Zacharčuk – Bodrov, Tkačjov, Archipov – Svitov, Mirnov, Lukojanov – Obuchov, Möller, Burmistrov – Azevedo, Kosticyn, Varnakov

Rozhodčí: Gamalej, Karabanov – Matjuša, Petrov