Omsk – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 3:1 (kon.)
Viťaz – Toljatti 0:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:0 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Dinamo Riga
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC SLOVAN Bratislava
Čtvrtek 20.11.2014, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý podvečer u dalšího dne s KHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Dinamo Riga a HC Slovan Bratislava.

Dinamo Riga

Domácímu týmu se letos moc nedaří. Po 29 odehraných zápasech mu patří až 13. příčka, předposlední v Západní konferenci. Tým má na kontě 32 bodů a už nyní ztrácí na postupovou osmičku osm bodů. Je tu ale naděje na lepší zítřky, neboť Dinamo v posledních dvou utkáních vyhrálo nad Minskem 4:1 a nad moskevským Dinamem 3:1.

HC Slovan Bratislava

Hosté jsou zatím také mimo postupové pozice, v současné době jim patří 10. příčka se 37 body, což znamená tři body ztrátu na osmou pozici. I Slovan půjde do dnešního duelu s vítěznou náladou, neboť do Rigy přijíždí s výhrou na Atlantu v zádech.

01.10.2014 Slovan – Dinamo Riga 5:1

Zápas v Areně Riga začíná v příjemných 18:30, takže si k večeři nalaďte náš přenos a buďte u toho s námi. Jste zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnijeks, Jerofejevs, Augstkalns – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Wilson, Hossa, Mejja – Džerinš, Indrašis, Burakts – Skvorcovs, Cipulis, Bičevskis.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sersen, Mihálik, Baranka, Brejčák, Štajnoch, Sigalet, Luža – Nagy, Surový, Bartovič – Růžička, Nedorost, Netík – Jeglič, Tičar, Vondrka – Lunter, Rachůnek, Bližňák.

Rozhodčí: Bělov, Vasiljev – Aljošin, Morozov.

00:01

00:34
    První střela na domácího gólmana, Sedláček zasahoval proti ráně Nagyho.

01:01
    Za odraženým pukem se vydal Wilson, u puku byl ale rychleji gólman Backlund.

01:20
    Na druhé straně musel čelit tvrdé ráně Sedláček, s bombou Nedorosta si ale poradil a vyrazil před sebe.

02:16
    Přihrávka zpoza Backlundovy branky pouze prolétla pásmem, domácí se sami zbavili útočného pásma.

03:46
    Riga v útočném pásmu, na Backlunda letěla první vážnější rána.

04:00
    Rozhodčí signalizuje vyloučení, Riga si zahraje přesilovku.

04:11
    Na trestnou lavici míří za vysokou hůl Martin Štajnoch.

04:46
    Domácím se rozehrávka nevydařila, Netík dokonce zavezl puk do útočného pásma, kde sice proti přesile neuspěl, ušetřil ale několik cenných vteřin.

05:27
    Nagy výborně vjel do útočného pásma a od levého kruhu vyslal na Sedláčka nepříjemnou ránu. Ten lapačkou vytěsnil puk na břevno!

06:04
    Slovan jde do tří. Jan Brejčák zahákoval unikajícího Genowaye a už sedí na trestné lavici.

06:10
    Bukarts pálil hned z první, Backlund ránu od modré kryl.

06:11
    Štajnoch je už na ledě, Slovan hraje ve čtyřech.

07:13
    Před Backlundem vznikl závar, kterého se snažil využít Mejja, jeho střela zblízka jen těsně minula tyčku!

08:00
    Slovan vyhazuje přes všechny čáry, tohle oslabení už zvládne.

08:04
    Slovan hraje v plném počtu.

09:15
    Riga začíná přidávat na tempu, je stále častěji na puku, střel ale není mnoho.

09:40
    Střela Jerofejevse byla zblokovaná, Slovan může dopředu.

10:11
    Surový dobře clonil Sedláčkovi, přesto si domácí gólman s tvrdou ranou Sersena poradil.

10:49
    Tohle bylo těsné a to dokonce dvakrát. Mejja trefil boční konstrukci branky, Wilson o kousek minul.

11:43
    Dlouhá ponechaná výhoda domácího týmu je u konce. Přichází třetí přesilovka Rigy, na trestné lavici už za držení sedí Mário Lunter.

11:57
    Výborný Backlund. Na M. Redlihse už zívala odkrytá branka, ale gólman Slovanu se zvládl přemístit a skokem puk vyrazit!

12:20
    Na druhé straně ujel Surový, mířil na vzdálenější tyčku – Sedláček vytěsnil vyrážečkou.

13:13
    Slovan je v plném počtu, přečkal i třetí vyloučení.

13:21
    Hosté se ihned dostali do brejku dvou na jednoho, Bartovič vzal vše na sebe, jenže jeho bomba skončila v Sedláčkově lapačce.

14:44
    Slovan vyhodil přes všechny čáry, je z toho zakázané uvolnění. Hra se tak vrací do pásma hostů, vhazuje se po Backlundově levici.

15:08
    Nedorost se s pukem dostal do rohu kluziště, kde byl o něj obrán Mejjou.

15:30
    Rána Baranky skončila u Sedláčka, ten měl výborný výhled a se zákrokem neměl žádný problém.

16:14
    Oba týmy střídají během hry, hosté zakládají postupný útok.

16:43
    Nagy si najížděl do pásma, přejímal od Sersena přihrávku, jenže byla trochu na paty.

18:11
    Tohle bylo velmi povedené. Darzinš našel mezi kruhy zcela volného M. Redlihse, Backlund ale jeho pohotovou ránu dokázal pokrýt a stále tak panuje stav 0:0.

19:00
    Je tu poslední minuta první třetiny.

19:16
    Indrašisovo nahození zpoza obránce skončilo u gólmana, ten holí vytěsnil do rohu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou první třetinu, ve které byli domácí o něco aktivnější a nebezpečnější, na Backlunda byli ovšem všichni hráči Rigy krátcí. I hosté však dokázali zahrozit, u nich to bylo převážně z brejků. Ani jeden z týmů skórovat nedokázal, na góly si tak musíme počkat minimálně do druhé třetiny.

Další třetina začne přibližně v 19:21.

20:01

20:30
    Z levé strany pálil domácí Videll, Backlund si připsal první zákrok druhé třetiny.

21:12
    Jak to tak vypadá, i ve druhé třetině nás čeká urputná bitva o každý metr ledu.

22:13
    Domácí mohli jít do rychlého brejku tři na dva, jenže vše bylo zpomaleno a rána z ostrého úhlu nemohla Backlunda ohrozit.

23:16
    Baranka přihrával Rachůnkovi, ten se ale nedokázal vymotat z rohu, kde jej těsně bránil K. Redlihs.

24:00
    Přesilová hra tentokrát pro hostující Slovan. Dvě minuty za sekání dostal Aleksandrs Jerofejevs.

24:20
    Džerinš vyvezl puk z pásma, Slovanu tak utíká čas přesilové hry.

25:09
    Sersenova tvrdá rána od modré skončila mimo branku, domácí následně vyhodili.

25:52
    Z pravého kruhu pro vhazování pálil Nagy, jeho pokus byl obránci sražen mimo ledovou plochu.

26:00
    Riga oslabení přečkala, hraje se v pěti na obou stranách.

27:07
    Velmi těsné! Od modré přilétl puk před branku, kde si sjel Netík a jeho teč skončila jen několik decimetrů mimo Sedláčkovu branku!

28:02
    Velké šance i na druhé straně, Backlund ale odolal jak výpadu Hossy, tak i bekhendu Mejji.

29:41
    A je tu opět boj o každou píď ledu. Obě modré jsou bráněny jako pevnosti.

30:39
    Z modré si sjel do lepšího úhlu Růžička, Sedláček však dokázal vyrazit. Gólman Rigy si pak poradil i s dorážkami Nedorosta a Netíka.

31:11
    Sedláček efektně máchl lapačkou a schoval v ní puk po Růžičkově příklepu z levého kruhu pro vhazování.

32:15
    Backlund je doslova přilepený na své tyčce a drží nulu.

34:18
    Vylučuje se na obou stranách, za hosty odešel na trestnou lavici Štefan Růžička, který se provinil vysokou holí, za Rigu zase pyká Milan Jurčina za krosček.

35:05
    Bartovičova rána od modré byla sražena do rohu, domácí vyváží puk do středního pásma.

36:01
    Zpoza obránce střílel Mejja, jeho pokus šel nad branku, ale jak vidno, hra ve čtyřech svědčí oběma týmům, začalo se víc útočit.

36:18
    Oba vyloučení se už vrátili do zápasu, hraje se v plném počtu.

37:51
    Další rána zpoza obránce, nyní to zkoušel Bukarts, Backlund zvládl vytěsnit nad svou branku.

39:24
    Slovak to ještě zkouší, rána Bartoviče šla ale mimo.

39:33
    Gints Mejja se provinil podražením a už sedí na trestné lavici. Slovan má přesilovku.

39:56
    Pěkná akce hostů, Vondrka dostal nabito na osu hřiště, ale Sedláček jeho bombu zvládl chytit!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I po druhé třetině panuje bezbrankový stav, neboť jak Sedláček v brance Rigy, tak Backlund za Slovan předvádí vynikající výkony s efektními zákroky a kazí náladu útočníkům. Slovan nastoupí do třetí třetiny v početní výhodě, bude zajímavé sledovat, zda to povede k protržení gólového půstu.

Další třetina začne přibližně ve 20:08.

40:01

40:35
    Prudká přihrávka napříč pásmem hledala Nagyho, tomu ale odskočila od hole.

41:33
    Riga se zvládla ubránit a hraje v plném počtu.

42:33
    Tičar podklouzl, nezvládl zpracovat přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.

43:21
    Vondrka přihrál do jízdy Surovému, ten ovšem neprošel kolem mantinelu a o puk přišel.

43:52
    Bartovič pouze nahodil do pásma na Sedláčka a šel střídat.

44:52
    Cipulis už naznačoval střelu, nakonec se rozhodl potáhnout za branku, kde byl obehrán Brejčákem.

45:58
    Darzinš se zničehonic objevil sám před Backlundem, gólman ale drží svou neprůstřelnost!

46:46
    Nagy obkroužil celé pásmo, našel si střeleckou pozici, Sedláček toho moc neviděl, zvládl však puk vyrazit.

47:01
    Je tu přesilovka Slovanu, Charles Genoway obdržel dvouminutový trest za vysokou hůl.

47:44
    Slovanu to v přesilovce moc nejde, nyní se Jeglič pokouší o založení útoku.

48:17
    Puk je opět ve středním pásmu, Nagy nahazuje zpátky.

49:01
    Přesilová hra je pryč, Sedláček mohl zůstat po celé dvě minuty v klidu.

50:20
    Vondrkův pokus o průnik byl zastaven Sotnieksem, u puku ale zůstávají hráči Slovanu.

51:27
    Baranka za vlastní brankou čeká, až jeho spoluhráči dostřídají a Slovan rozjíždí postupný útok.

52:29
    Po levé straně se do pásma dostal Hossa, napřahoval k ráně, v poslední okamžik mu ale nadzvedl hůl Nagy a znemožnil mu vystřelit.

54:00
    Hraje se teď hodně opatrně, což se tribunám samozřejmě moc nelíbí.

54:20
    Utkání sleduje 3 480 diváků.

55:07
    Postavení mimo hru v podání Slovanu, Nagy se zlobí sám na sebe.

55:58
    Tičar bekhendem nahodil za branku, Sedláček byl u puku dříve, než Vondrka. Riga může vyrazit kupředu.

57:00
    Poslední tři minuty třetí třetiny, už to začíná vypadat, že se dočkáme prodloužení.

58:05
    M. Redlihs už napřahoval v mezikruží, jenže byl zblokován. Obrany vládnou.

58:46
    Rána Bartoviče zpoza modré čáry byla sražena do hlediště, vhazovat se bude po Sedláčkově levici.

58:59
    Růžička s Nedorostem dobře stínili domácímu gólmanovi, ten tak měl se Sersenovým nahozením docela problémy. Přesto si i s tímto pokusem poradil.

59:52
    Poslední akce Rigy, ale už to Dinamo nestihne.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut je za námi a stále je to 0:0. Oba gólmani pokračovali ve svém skvostném představení a patrně se dnes rozhodli, že za svá záda nepustí ani jeden puk. Čeká nás tak prodloužení, případně nájezdy. Jeden z hrdinů tohoto utkání tak bude muset kapitulovat a přenechat prémiový bod soupeři.

60:01

60:21
    Slovan trochu propadl v obraně a K. Redlihs se najednou objevil v levém kruhu a okamžitě vystřelil. Backlund vyrazil.

60:53
    Je tu přesilovka pro Slovan!Milan Jurčina nedovoleně atakoval Nedorosta a už sedí na trestné lavici za krosček.

60:53
    Trenér Slovanu si bere oddechový čas, cítí šanci na rozhodnutí.

61:01
    Riga vytlačila puk do středního pásma.

61:50
    Nedorost dobře clonil před brankovištěm, Růžička toho ale nedokázal využít – Sedláček jeho pokus chytil.

61:51
    Poté vznikla před Sedláčkem mela a rozhodčí po ní poslal na trestnou lavici Václava Nedorosta s Charlesem Genowayem. Oba za hrubost.

62:53
    Riga se ubránila a hraje už opět ve čtyřech.

63:01
    Slovan tlačí, jenže Sedláček si poradil i s Tičarovou střelou z mezikruží.

63:42
    Nagy dostal puk do jízdy, jeho střela tahem se zastavila o Jurčinu.

64:30
    Surový srazil k zemi Indrašise, vylučovat se nebude.

64:46
    Obrovská šance Rigy. Indrašis přihrál před branku na Bukartse, ten zblízka trefil tyčku!

64:46
    Byl u toho ale faulován Michalem Vondrkou, ten už míří na trestnou lavici za hákování.

64:49
    Přesilovka Rigy je rychle u konce, neboť ihned po buly byl faulován Surový a Kyle Wilson dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, byť Slovan měl velkou šanci v podobě přesilovky. Čekají nás tak nájezdy a v nich už nějaký ten gól uvidíme.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Růžička zkusil bekhendový blafák, Sedláček vyrazil.

1. série
    0:0
    Darzinš si hezky odsunul gólmana, naznačil blafák, ale i on minul.

2. série
    0:0
    Neuspěl ani Netík se svým forhendovým blafákem.

2. série
    1:0
    Videll si počkal a nekompromisně trefil prostor u tyčky. Backlund nestihl vyrážečkou zasáhnout.

3. série
    1:0
    Tičar musel dát, mířil nahoru, jenže trefil Sedláčkův postoj a od něj se puk odrazil mimo branku.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
    Autorem vítězné branky je JANUS VIDELL.
    Janus VIDELL - 1:0

Máme za sebou utkání, které dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodla jediná trefa celého klání. O rozuzlení se postaral Janus Videll a rozhodl tak o prémiovém bodu pro Dinamo Riga.

To je z tohoto zápasu vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:01:46)