Kometa Brno – Kladno 5:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 6:4 (kon.) | Zlín – Slavia 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vítkovice 2:4 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 3:1 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Rytíři Kladno
Pátek 21.11.2014, 12:00 • Hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

Z haly Rondo je to vše, díky za pozornost a přeji hezký páteční den. (14:11:21)

Skončilo utkání mezi Kometou a Kladnem, domácí o výhře rozhodli již ve druhé třetině, kdy si vytvořili dostatečný náskok. Poslední dějství se jen dohrávalo a nenabídlo žádnou pohlednou podívanou, ale Brnu to bohatě stačilo a připsalo si tak zasloužené tři body.

60:00

59:48
    Utkání se pouze dohrává.

59:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Z vlastního pásma se z otočky trefuje DOMINIK POKORNÝ, který tak dovršuje hattrick. Bez asistence.

59:09
    Zohorna z mezikruží netrefuje prázdnou bránu...

58:23
    Švihálek zůstává na střídačce, Rytíři v šesti hráčích.

58:23
    Kladno to ještě zkouší, bere si oddechový čas a pravděpodobně bude hrát bez brankáře.

57:45
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Ještě je zde jedna branka, která upravuje tento zápas. DANIEL KRUŽÍK dostal přesnou přihrávku na modrou a sám upaloval na Jekala. Pak zvolil přízemní ránu, která skončila v síti. Asistence: Krešimír Schildhabel.

57:28
    Brno je stále v pásmu, Dufkovu střelu tlumí Švihálem svou lapačkou.

56:38
    A nepovedlo se to ani Biolkovi.

55:38
    Zohorna operoval před Švihálkovou bránou, ale puk do jeho sítě neuklidil.

55:00
    Pět minut před koncem se zdá být o výsledku rozhodnuto, tato třetina je spíše defenzivní, Kometa pečlivě brání a nedává soupeři šanci k nějakým nebezpečným střelám.

53:48
    Stále se hra nepřerušuje, utkání se spíše dohrává.

52:27
    Dymáček centroval před bránu, kde ale byl dobře pokrytý jeho spoluhráč.

51:26
    Kometa pokračuje v útočném pásmu, před kladenskou bránou se vytvořil chumel, Pokorný jej však nepropálil.

51:05
    Ihned po buly se do rychlého protiútoku dostal Biolek, jehož samostný nájezd chytá Švihálek do své lapačky.

50:49
    Po bekhendové střele Janečka vyráží Jekel puk do ochranné sítě.

50:26
    Stále sledujeme opatrnou pasáž tohoto utkání, zatím jsme neviděli jedinou gólovou šanci.

49:17
    Ofsajd Komety, která má ještě minutu přesilovku, ale nikam se zbytečně netlačí.

48:38
    Přesilovkovou střelu vyslal Biolek, Švihálek však všechno viděl a puk ukryl do lapačky.

48:19
    Za hru vysokou holí je potrestán hostující Vojtěch Šilhavý.

48:15
    Šilhavého pokus končí u Jekela, který ihned rozehrál puk od své brány.

47:17
    Pokorný nahazoval kotouč, Švihálel jej raději přidržel.

46:17
    Kozel se snažil prokličkovat mezi dvěma hráči, nevyšlo mu to. Rozhodčí následně přerušují hru.

45:18
    Vágner se Švejdou zavřeli obrannou modrou, Kladno se stále nemůže dostat k nějakému zakončení.

44:26
    Tato třetina je zatím hodně opatrná, domácí se soustředí převážně na obranu, soupeř mnoho šancí před Jekelem nevyprodukoval.

43:26
    Střela Denka nebyla vůbec špatná, Švihálek ji musel nadvakrát zkrotit.

42:43
    Dlouhá přihrávka Vojáčka nebyla vůbec přesná, je z toho icing.

41:49
    Kometa však nechce nic podcenit a nyní zaútočila Radimem Zohornou.

41:07
    První minuta patřila hostům, kteří nemají co ztratit, a tak se do soupeře pořádně zakousli.

40:28
    Kladenský Šilhavý vypustil střelu z dálky, Jekel nemusel zasahovat.

40:01

Máme za sebou druhou třetinu, která nabídla celkově tři góly. Dva puky padly do sítě Švihálka, jeden musel propustit i Jekel, který v přesilovce neviděl ránu Matuly. Brňané však mají stále dostatečný náskok, aby toto utkání dovedli do vítězného konce.

Další třetina začne přibližně ve 13:35.

40:00

39:28
    Střela Kozla přišla o chloupek pozdě, byl odpískán ofsajd.

38:37
    Blíží se konec druhé třetiny a také brněnského oslabení.

37:48
    Zatím se domácí dobře brání, hraje se ve středním pásmu.

37:05
    Adam Kozel vyloučen za sekání, Kladno má k dispozici další početní výhodu.

37:01
    Na druhé šel do brejku Denk s Dufkem, prvně jmenovaný lehce tečoval puk, ale Švihálem přiložil svůj pravý beton.

36:05
    Tak teď měl Janeček docela pech. Zůstal totiž sám před Jekelem a mohl si vybrat, kam mu pošle kotouč, nakonec ho ale netrefil ideálně a zamířil vedle jeho pracoviště.

35:48
    Touš vypadl do hlediště, vhazovat se bude po pravici Jekela.

35:03
    Nebude muset ani teď, s tímto se už nedalo nic dělat. Kladno využívá přesilovku, když se tvrdou ranou od modré prezentoval FRANTIŠEK MATULA. Jekel vůbec nic neviděl a puk mu prošel mezi betony. Asistence: David Bunda, Vojtěch Šilhavý.

34:28
    Druhá přesilovka Rytířů však nevykazuje žádný stupeň nebezpečnosti, alespoň zatím nemusel Jekel zasahovat.

33:57
    Bude se vylučovat, Grünwald potrestán za hru vysokou holí, navíc vyfasoval osobní trest na deset minut za nesportovní chování.

33:37
    A také gólman Jekel, který teď pochytal dvě velké šance Kladna. Kaprál však na něj nevyzrál, totéž platí i pro Janečka.

33:15
    Také je třeba dodat, že klíčem k úspěchu Komety je i lepší pohyb a samotné bruslení.

32:27
    Janečkova střela zabrnkala na boční tyč Jekelovy brány. V tomto ohledu jsou Brňané daleko efektivnější, na rozdíl od svého soupeře dokáží využít své šance.

31:35
    Při hře 4/4 se přeci jen domácí hráči prosadili. Kubeš výborně podržel kotouč, který posléze potáhl a poslal před bránu na úplně volného LUKÁŠE DENKA, který se s tím neparál a prudkou bombou rozvlnil počtvrté kladenskou síť. Asistence: Jakub Kubeš.

31:26
    Hraje se stále ve čtyřech na obou stranách, více místa vyhovuje domácím hokejistům.

30:30
    Vojáček vybídl nahrávkou zpoza brány Dufka, jehož střela z voleje končí nad kladenskou bránou.

29:37
    Kometa je v plném počtu, ale opět se hodně přitvrdilo. Macháček si něco vysvětloval s Vágnerem a oba kohouti už sedí na trestné lavici.

28:33
    Za Jekelovou bránou se strhla šarvátka, na ledě zůstal po důrazném zákroku jeden z brněnských hráčů, ale vše je v pořádku a obejde se to bez trestu.

27:39
    Jekel ležel ve svém brankovišti, leč Miura toho nedokázal využít. Z otočky se špatně zorientoval a místo prázdné klece trefil zadní mantinel. To měli Kladenští i krapet smůly.

27:16
    Je tu první trest zápasu. Boltvan inkasuje dvě minuty za podražení. Kladno si zahraje přesilovku.

26:29
    Druhá část se hraje opět velmi rychle, ale je podstatně opatrnější, do této chvíle nebylo k vidění mnoho velkých šancí. Brno drží Jekel, díky kterému domácí přečkali drobný tlak Rytířů.

25:21
    Tak to byla paráda. DOMINIK POKORNÝ obalamutil dva obránce Kladna, najel si až před bránu, kde ještě udělal kličku brankáři Švihálkovi a puk tak uklidil prakticky do prázdné brány. Drzý průnik tedy brněnskému mladíkovi vyšel na jedničku. Asistence: Silvester Kusko.

24:58
    Hosté se tlačili do pásma až příliš srdnatě, nakonec o chlup přepálili načasování a je z toho ofsajd.

24:36
    Kotouč vypadl ze hřiště, buly ve středním pásmu.

24:05
    Chybná rozehrávka Komety z vlastní třetiny, kterou zachytil Miura, ten nakonec dlouho neváhal a vyzkoušel Jekelovu pozornost. Jeho vyrážečka byla připravena.

23:16
    Macháček si najel z levého kruhu až před Jekelovu klec, ale domácí brankář ukryl puk mezi betony. Hra Kladna se zvedla, hráči začínají být daleko důraznější.

22:26
    Nyní se tlačila před bránu pro změnu Kometa, ale dva střelecké pokusy Dufka zablokovala hostující obrana.

21:26
    A platí to i po střele Zajíce, jehož pokus vyrazil jen před sebe. Kaprál se pak natahoval po puku, ale nedosáhl na něj.

20:26
    Snový úvod pro Kladno, které na začátku druhé třetiny zahrozilo kapitánem Šilhavým, ale Jekel svůj tým podržel.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která se hrála velmi rychle. Kometa v ní zaslouženě vede 2:0, když si vytvořila mnohem nebezpečnější příležitosti a díky Pokornému se Šnajnarem tak mohou být modrobílí v daleko lepší pohodě. Kladno však také několikrát zahrozilo a určitě v dalším průběhu zápasu bude chtít s výsledkem něco udělat.

Další třetina začne přibližně ve 12:45.

20:00

19:26
    V samotném závěru měl velkou šanci hostující Kaprál, který ale o pár čísel minul Jekelovu svatyni.

18:17
    A to ještě není konec, na jedné straně měl dobrou šanci Kružík, na druhé pálil do Švihálkových betonů Grünwald.

18:07
    Už se hrají poslední dvě minuty první třetiny, která vykazovala mnoho zajímavých a rušivých momentů.

17:17
    Domácí hrají prozatím v defenzivě velmi dobře, především blokují střely a padají do nich. Jekelovi to tak hodně usnadňuje práci.

16:17
    Kladenští se sice radovali z gólu, ale při jednom ze soubojů ztratil Jekel svou helmu a rozhodčí Dědek tak nemohl uznat dorážku Doležala, která přišla navíc po přerušení.

15:27
    Stále se hraje bez přerušení, první třetina nabízí vcelku pohledný a útočný hokej.

14:26
    Kružík vypálil na Jekelovu bránu a poté se ještě snažil vyšťourat kotouč mezi jeho betony, obraně Komety se to pochopitelně nelíbilo a hned mu dali jasně najevo, že takhle to nepůjde. Vše se obešlo bez trestů.

13:27
    A je z toho druhá branka. Brňané se proháněli útočným pásmem a stále si hledali dobré pozice na zakončení. Nakonec celou situaci vzal na sebe obránce ROSTISLAV ŠNAJNAR, jehož svižná střela zapadla přesně mezi Švihálkovými betony. Asistence: Silvester Kusko, Dominik Pokorný.

13:16
    Kladenských okének v obranném pásmu stále přibývá, čehož málem využil Silvester Kusko, jeho pokus likviduje výtečný kladenský gólman. Kometa však i nadále pokračuje v tlaku.

12:27
    Další dobrý pokus Komety, Kubeš jel ve dvojici s Biolkem na bránu a právě druhý jmenovaný v těžké pozici zakončoval bekhendem, ale Švihálek si tentokrát bezpečně poradil.

11:17
    Nutno říct, že se hraje v rychlém tempu a bez nějakého zbytečného přerušení.

10:48
    Brno je od vstřeleného gólu aktivnější a naopak Kladno se do nějakých pokusů nedostává. Sice má náznaky šancí, ale obrana včele s Jekelem zatím všechny situace zvládají.

09:10
    Obrovská šance Komety. Kupčík poslal kotouč před bránu, kde byl Radim Zohorna a jeho lehká teč proplula mezi Švihálkovými betony, ale nezamířila kupodivu do klece, ale těsně mimo ní. Už to mohlo být 2:0.

08:08
    Nahození od modré v podání Grünwalda nemohlo Švihálka překvapit. Stejně tak pokus na opačném konci hřiště, který vyslal Kaprál a Jekel v pohodě kryje.

07:48
    Po delší době si zachytal také Jekel, který ukryl do výstroje tvrdou pumelici Petra Havlůje.

06:49
    Hezká kombinace Brna, které zavřelo soupeře do pásma a byla z toho velmi dobrá střela Vágnera, který opět nebezpečně zahrozil a Švihálek měl co dělat, aby puk udržel před dojíždějícími hráči modrobílé družiny.

06:11
    Vzápětí to zkusil překvapivou ranou Filip Dvořák a brankář Švihálem v poslední moment natáhl svůj levý beton.

05:37
    Kladenský gólman si připisuje další zákrok, jeho připravenost prověřil střelou od modré obránce Vágner.

04:26
    Tohle Brňané potřebovali, rychlá úvodní branka jim jistě psychicky pomůže. Nicméně si musí dávat pozor na výpady Rytířů, kteří neměli špatný nástup do utkání.

03:30
    Domácí jdou do vedení a byla to vůbec první větší šance tohoto zápasu. Trojice brněnských hráčů jela proti dvojici hostujících a kompletně je dokázala rozebrat. Kusko nahodil kotouč před bránu, kde byl DOMINIK POKORNÝ, a i když se mu Švihálek snažit zmenšit úhel, tvrdou střelou ho dokázal překonat. Asistence: Silvester Kusko, Radim Zohorna.

03:27
    Jekel raději přidržel kotouč před dotírajícím Doležalem.

03:13
    Brňané se dopustili icingu. Zatím je to takové opatrné utkání, bez nějakých tutovek na obou stranách.

02:36
    Na druhé straně se snažil udělat vítr v kladenské obraně Biolek, ale zpoza brány nedokázal přihrát na obsazené hráče.

01:26
    Teď už z toho zakončení bylo a Kladno nezačalo tento zápas vůbec špatně. Nyní si připsalo dvě dobré střely, Havlůj s Janečkem však mířili mimo.

00:49
    K prvnímu pokusu se tlačil hostující Šilhavý, ale obrana Komety mu nedovolila zakončit.

00:16
    Jdeme na to, v bráně Komety dnes opět Pavel Jekel, na druhé straně pak Jiří Švihálek.

00:01

Hráči nastupují na ledovou plochu haly Rondo, kde se za pár chvil uskuteční duel juniorské extraligy. Sudí Dědek z Vyškova je připraven vhodit úvodní buly.

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner (C), Cívka, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Vojáček, Šnajnar, Kozel, Pokorný, Dvořák, Denk, Zohorna, Biolek, Kusko, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček. Trenér: Pavel Pazourek.

Rytíři Kladno: Švihálek (Vladař) – Potěchin, Bunda, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc, Hajný, Šilhavý (C), Kaprál, Macháček, Schildhabel, Havlůj, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík. Trenér: Jindřich Lidický.

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Šustr.

Kladno má na svém kontě 40 bodů a je aktuálně na desátém místě tabulky. Rozdíl mezi oběma kluby tak není příliš velký, ovšem papírový favorit je dnes brněnský klub, který bude chtít potvrdit dobrou formu.

Kometa je v tabulce na šestém místě se ziskem 46 bodů a poslední dobou se jí výsledkově daří. Za posledních osm zápasů prohrála pouze jednou, jinak vždy dokázala bodovat.

Sportu zdar a hokeji zvlášť z brněnské haly Rondo. Vítejte u sledování již 27. kola juniorské DHL extraligy, ve které domácí Kometa bude hostit Rytíře z Kladna.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 4. Pokorný (Kusko, Zohorna), 14. Šnajnar (Kusko, Pokorný), 26. Pokorný (Kusko), 32. Denk (Kubeš), 60. Pokorný – 36. Matula (Bunda, Šilhavý), 58. Kružík (Schildhabel)

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Šustr