Třinec – Zlín 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 3:5 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:1 (kon.)
Litvínov – Sparta 6:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 1:4 (kon.) | K. Vary – Liberec 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 28.11.2014, 18:00 • KV Arena • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 25. kola Tipsport extraligy, v němž se střetnou celky HC Energie Karlovy Vary a Bílí Tygři Liberec. Utkání v KV Areně začíná v 18:00.

Liberec nepodává v této sezoně nijak oslnivé výkony. Střídají se u něj pravidelně vítězné a prohrané zápasy. Z posledních pěti utkání vybojovali tygři sedm bodů, což jen potvrzuje tvrzení, že Liberec má výkyvy formy. Nyní se hosté nacházejí na hranici postupu do předkola, což je 10. místo v tabulce. Nejlepším střelcem týmu je s devíti brankami Martin Bartek.

Jak již bylo několikrát řečeno, tak domácí borci předvedli jeden z nejlepších startů do sezony, ale jejich forma se začala postupně snižovat, což vyústilo až v pád na dvanáctou příčku a bilanci dvou výher z posledních deseti zápasů. Energie na Liberec ztrácí ale pouze tři body, což se jí může dnes podařit stáhnout. Přispět by k tomu mohl i nejproduktivnější hráč týmu a kapitán Radek Duda s osmi vstřelenými brankami.

Vzájemné zápasy

Liberec 1:4 Karlovy Vary – 30. 9. 2014

Liberec 2:0 Karlovy Vary – 4. 2. 2014

Karlovy Vary 4:3 Liberec – 28. 12. 2013
    KV Arena

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, Deyl, Dvořák – Duda "C", Balán, D. Hruška – Vachovec, Skuhravý, Koblasa – Pšurný, Kverka, V. Tomeček – Heizer, R. Hruška, Štals

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Vaněček) – Výtisk "C", Šimek, Voráček, Kolmann, Derner, Kajínek – Radivojevič, Vampola, Jass – Vlach, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Víšek, Urban, Kica

Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Bláha, Špůr.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli domácí a okamžitě se ženou do útoku.

00:22
    David Hruška se snažil propálit Lašáka z pravé strany, ale liberecký gólman vyráží puk mimo.

00:31
    Nyní ihned po buly pálil Koblasa, ale Lašák byl znovu pozorný. Vhazovat se bude po levici libereckého gólmana.

01:11
    Liberec se stále nedostal k žádné střele. Domácí nastoupili do zápasu velice aktivně.

01:39
    Pšurný bojuje u mantinelu s Vlachem. Liberec je pod velkým tlakem.

02:02
    Radim Hruška se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče Lašákovy brány.

02:52
    Balán si nerozuměl při přechodu modré čáry s Radkem Dudou a píská se ofsajd.

03:20
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hokejová paráda v podání STANISLAVA BALÁNA! Karlovarský forward dostal od Bičánka puk do jízdy, projel půl hřiště a dlouhou kličkou do forhendu vyšachoval i Lašáka. Asistence: Radim Bičánek.
    BALÁN - 1:0

04:03
    Nepřesná rozehrávka Liberce a píská se zakázané uvolnění.

04:27
    Kverka dobrusloval nahozený kotouč a Lašák ho raději podržel pod svou lapačkou.

04:48
    Radim Hruška (KVA) bude prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání. Odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

05:16
    Duda vybojoval puk u mantinelu a daří se mu ho vyhodit přes všechny čáry.

05:43
    Skuhravý dobře napadal a Lašák měl veliké problémy s rozehrávkou, ale nakonec vše zvládl.

06:19
    Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale vůbec si nevědí rady. Navíc se znovu daří domácím vyhodit.

06:48
    Radim Hruška je na ledě a Energie hraje v plném počtu.

07:22
    Vylučovat se teď bude na druhé straně. Koba Jass (LIB) si jde sednout na trestnou lavici za podražení Heizera.

07:47
    Balán mohl přidat druhou branku! Stačilo pouze, aby přehodil Lašákův beton, což se mu ale nepodařilo.

08:01
    Rozhodčí Hodek nemá na poslední působení ve Varech dobré vzpomínky a myslím, že po dnešním utkání to nebude lepší. Za jasný faul Lašáka na Radka Dudu (KVA) si jde právě sednout karlovarský kapitán za nedovolené bránění.

09:23
    Jass je na ledě a Liberci začíná zkrácená přesilová hra.

09:46
    Síly na ledě se opět na chvíli vyrovnají. Petr Jelínek (LIB) si posedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.

10:01
    Radek Duda je na ledě a přesilová hra opět pro Karlovy Vary. Minulá přesilová hra vypadala v podání západočeského celku velice dobře.

11:00
    Tomeček ztratil v souboji kotouč a Liberci se daří vyhodit kotouč až k Závorkovi.

11:46
    Jelínek je na ledě. Tak tato přesilovka se domácím příliš nepovedla.

12:24
    A další přesilová hra pro domácí. Lukáš Krenželok (LIB) zapíchl svou hokejku do obličeje jednoho z karlovarských hráčů a jde si sednout na dvě minuty na trestnou lavici.

13:15
    Znovu Balán ve velké šanci a opět do byl Lašákův beton, který zůstal pevně přitisknutý u ledu a levé tyčky.

13:59
    Z přesilové hry už příliš nezbývá a Liberci se daří vyhodit.

14:25
    Krenželok je na ledě a hosté dokázali ustát i tuto přesilovou hru bez úhony.

14:58
    Skuhravý pálil od modré čáry, ale Lašák měl připravenou lapačku na správném místě. Vhazovat se bude po levici libereckého gólmana.

15:39
    Jass pálil z pravé strany, ale jeho pokus byl až příliš vysoký a zazvonil o plexisklo.

16:32
    Radek Duda poslal dobře puk na modrou čáru, kde z první pálil Bičánek, ale hradba těl před Lašákem střelu zastavila.

17:19
    Pomalu se blíží konec první třetiny a domácí stále vedou o jednu branku a jsou lepším týmem.

17:40
    Radim Hruška nahodil puk na Lašáka a Vary se tak jednoduše dostávají do útočného pásma.

18:28
    Urban nahodil kotouč z rohu na Závorku a ten měl co dělat, jelikož kotouč se ještě odrazil od jednoho z bránících hráčů.

19:02
    Běží poslední minuta první třetiny a hosté jsou usazeni před Závorkovo bránou.

19:58
    Dvě vteřiny před koncem třetiny se po střele Redlihse bude vhazovat po levici Lašáka,

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první dvacetiminutovka, ve které byli domácí jasně lepším týmem, což vyústilo ve vedoucí branku, kterou vsítil po krásné individuální akci Balán. Vary mohli zvýšit v několika přesilovkách, ale to se jim nepodařilo. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

20:01

20:39
    Druhá třetina začala ve vlažném tempu a ani jeden tým se nikam nežene.

21:21
    Až nyní donutil Vachovec Lašáka, aby přerušil hru a vhazovat se bude po levici libereckého gólmana.

21:39
    Energie uzamkla Liberec v jeho obranném pásmu a Tomeček drží kotouč za bránou.

21:51
    Nakonec pálil Redlihs, ale Lašák jeho střelu vyráží do rohu.

22:18
    Harant nahodil kotouč z rohu přesně na Radima Hrušku, který trefuje tyč liberecké brány!

22:42
    Od modré pálil tvrdě Štals, ale další dobrý zákrok Jána Lašáka.

22:50
    David Hruška (KVA) nechtěně zahákoval soupeře a jde si odsedět dvě minuty za hákování.

22:50
    Probíhá krátká úprava karlovarského brankoviště a poté se bude vhazovat před Závorkou.

23:08
    Vachovec se mohl dostat do úniku, ale Lašák vysprintoval rychle z brány a puk odehrál na své spoluhráče.

24:05
    Domácím se daří vyhazovat kotouče a Liberec se nedokáže usadit v útočném pásmu.

24:50
    Mezitím, co na led naskočil Hruška, se ke střele dostal Krenželok, ale Závorka byl velice pozorný a puk přilepil na svou hruď.

25:39
    Po divném odrazu od mantinelu Lašák raději podržel kotouč u své tyčky a přerušuje hru.

26:19
    Koblasa se mohl dostat do dobré šance, ale na poslední chvíli ho odzbrojil Branko Radivojevič.

26:25
    Zakázané uvolnění Liberce a následovat bude komerční přestávka.

26:52
    Pšurný se až příliš zdržoval s pukem před modrou čáru a je z toho odpískaný ofsajd.

27:56
    Tomáš Filippi měl největší šanci Liberce v zápase! Dokázal si položit a objet Závorku a když už se zdálo, že bude zakončovat do prázdné brány, tak karlovarský gólman neskutečně vymrštil pravý beton a puk vykopl.

29:22
    Radim Bičánek se dostal do menší potyčky s Vampolou, ale vše se obejde bez jakéhokoliv trestu.

29:56
    Štals se nyní hnal do rychlé akce, ale při přebrání puku již dávno přejel modrou čáru, a proto mu je pískán ofsajd.

30:54
    Liberečtí teď nezvládli střídání a Koba Jass (LIB) odpyká trest za celou hráčskou lavici.

31:35
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale zatím se nedostali ke střele.

31:44
    Jenže to už neplatí! RADEK DUDA si vyměnil kotouč s Davidem Hruškou a rozvážně, nikým neatakován, si najel do střelecké příležitosti a Lašákovi kotouč propadl mezi rukou a tělem. Asistence: David Hruška, Vladimír Sičák.
    DUDA - 2:0

32:25
    Liberec bude mít možnost snížit. Václav Skuhravý (KVA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.

32:59
    Domácí dobře šetří čas a drží kotouč daleko od Závorkovo brány.

33:35
    Hosté nyní navíc chybovali při přechodu přes modrou čáru a je z toho ofsajd.

34:02
    Vachovec znovu vyhazuje a to už zřejmě energetici zvládnou ubránit.

34:25
    Skuhravý je na ledě a domácí hrají v plném počtu. Přesilové hry opravdu nejsou silnou stránkou Liberce.

34:47
    No a ke všemu hosté znovu špatně střídali a Petr Vampola (LIB) odsedí dvě minuty na trestné lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

35:56
    Tak teď předvedla domácí formace Duda, Harant, Radim Hruška opravdu koncert. Harant přihrál na Dudu, ten na RADIMA HRUŠKU a poslední jmenovaný se z otočky nemýlil. Asistence: Tomáš Harant, Radek Duda.
    R. HRUŠKA - 3:0

37:19
    Jan Víšek Obdržel u mantinelu opravdu tvrdý hit a chvíli se nemohl zvednout z ledu, než mu pomohli rozhodčí a spoluhráči.

37:54
    Harant se snažil propasírovat kotouč u pravé tyče, ale Lašák byl pozorný.

38:52
    David Hruška byl sám před prázdnou bránu, jenže kvůli faulu se ke kotouči nedostal, ale sudí Hodek je opět v klidu.

39:10
    Běží poslední minuta druhé třetiny a vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Je za námi další dvacetiminutovka, ve které opět kralovali domácí, kteří přidali dvě branky, když se podařilo skórovat Radku Dudovi a Radimu Hruškovi. Třetí třetina začne přibližně v 19:49.

40:01

40:08
    Úvodní buly vyhráli domácí a okamžitě zakládají útočné snažení.

40:41
    Liberec vstoupil do třetiny velice odhodlaně a ihned napadá karlovarskou rozehrávku.

40:50
    A nyní budou mít hosté dokonce příležitost snížit. Radek Duda (KVA) si jde sednout na trestnou lavici za sekání.

41:19
    Vary vyhazují a celá první obraná řada odjíždí střídat.

41:36
    Liberec nezvládl přechod přes modrou čáru a je pískán ofsajd.

41:48
    Liberec právě vstřelil branku!
    A hostům se nakonec daří přesilovou hru využít! Jan Výtisk vypálil od modré čáry a před Závorkou dokázal kotouč tečovat PETR VAMPOLA, který dává hostům ještě naději na zvrat v utkání. Asistence: Jan Výtisk.
    VAMPOLA - 3:1

42:16
    Balán byl až příliš rychlý při přechodu do útočného pásma a ocitl se v postavení mimo hru.

42:48
    Koblasa se dobře tlačil před Lašáka a ten musel jeho bekhendový pokus likvidovat pravým betonem.

43:40
    Tak teď už to vypadá s domácími šancemi na úspěch hůře. Liberec rychle přidává další branku po dělovce JAKUBA VALSKÉHO, který propálil Závorku tvrdou střelou do horního rohu. Asistence: Tomáš Filippi, Jaroslav Vlach.
    VALSKÝ - 3:2

43:40
    Domácí trenér Karel Mlejnek požádal o oddechový čas.

44:20
    Petr Jelínek (LIB) fauloval při střele Radka Dudu a jsou z toho dvě minuty za hákování + deset minut osobní trest za nesportovní chování.

45:10
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma, jelikož si ho Liberec dobře střeží.

45:58
    Petr Vampola opět vyhazuje nahozený kotouč Radkem Dudou a celá liberecká formace odjíždí střídat.

46:20
    Liberec hraje v plném počtu.

46:43
    Petr Vampola nyní v obrovské šanci na srovnání! Po dobré přihrávce nedokázal liberecký útočník trefit prázdnou Závorkovu bránu.

47:05
    Postavení mimo hru domácího celku a následuje komerční přestávka.

47:58
    Sičák nahodil z poloviny hřiště skákavý kotouč a Lašák ho raději kryje před dojíždějícím Koblasou.

48:05
    Harant se pokoušel Lašáka překvapit skrytou střelou od modré, ale hostující gólman si kotouč pohlídal.

48:11
    Václav Skuhravý (KVA) teď zbytečně atakoval libereckého gólmana a je vyloučen na dvě minuty za krosček.

48:52
    Liberec se usadil v útočném pásmu a vyčkává na chybu v karlovarské obraně.

49:46
    Bartek zkoušel propálit Závorku z pravé strany, ale domácí gólman si mezeru u tyčky pohlídal.

50:11
    Tak a je to tu. Na podruhé už se to MARTINU BARTEKOVI podařilo. Dostal přihrávku na modrou čárou a nechytatelnou dělovkou srovnává stav zápasu. Asistence: Tomáš Urban.
    BARTEK - 3:3

50:57
    Skuhravý teď vymyslel dobrou přihrávku před bránu, ale tam nebyl nikdo, kdo by jeho pokus nasměroval za záda Lašáka.

51:22
    Balán se hnal do samostatného úniku, ale čárový rozhodčí píská ofsajd.

52:04
    Obrovská paráda RADIMA HRUŠKY! David Hruška zavezl kotouč do útočného pásma, tam ho chvíli podržel a následně poslal přesný pas přes celou šíř kluziště na svého spoluhráče, který Lašáka v bráně výborně vymíchal. Asistence: David Hruška, Radek Duda.
    R. HRUŠKA - 4:3

53:42
    Po zákroku libereckého gólmana následuje komerční přestávka.

54:00
    Domácí teď svého soupeře tlačí! David Hruška dostal dobrou přihrávku od Radka Dudy, objel si Lašáka, ale zakončil pouze do tyče!

54:34
    Energie může odskočit na rozdíl dvou branek. Lukáš Krenželok (LIB) putuje na trestnou lavici za podražení.

55:08
    Domácí drží kotouč v útočném pásmu, ale nedaří se jím zatím nic vymyslet.

55:58
    Sičák pálil od modré, ale Lašák měl na jeho střelu dobrý výhled a dokázal jí vyrazit.

56:34
    Krenželok je na ledě a pro hosty stále ještě žije šance na vyrovnání.

57:18
    A nyní se pomalu naděje Liberce rozplývají. Petr Vampola (LIB) naprosto zbytečně fauloval a odsedí i dvě minuty na trestné lavici za hrubost.

57:55
    Domácí už příliš neútočí a spíše se snaží šetřit co nejvíce času.

58:49
    Redlihs drží kotouč za vlastní bránou a čeká, než mu spoluhráči vystřídají.

59:05
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

59:19
    Vampola je na ledě a hostující trenér požádal o oddechový čas. Vhazovat se bude před Závorkou.

59:31
    Domácí jsou pod obrovským tlakem a brání se zuby nehty.

59:48
    Jenže Václav Skuhravý skvěle vystihl nepřesnou přihrávku a pelášil sám na prázdnou bránu. Poté ještě předložil přihrávku na RADKA DUDU, který dává konečnou podobu stavu dnešního zápasu. Opravdu krásný pohled na objetí dvou někdejších obrovských rivalů. Asistence: Václav Skuhravý.
    DUDA - 5:3

60:00

Je tady konec dnešního utkání, ve kterém se sice podařilo Liberci smazat tříbrankový náskok, ale závěr patřil opět domácímu týmu, který nakonec rozhodl o třech bodech. Toto je ode mne pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou! (20:31:49)

David Košinár

Branky a nahrávky: 4. Balán (Bičánek), 32. Duda (D. Hruška, Sičák), 36. R. Hruška (Harant, Duda), 53. R. Hruška (D. Hruška, Duda), 60. Duda (Skuhravý) – 42. Vampola (Výtisk), 44. Valský (Filippi, Vlach), 51. Bartek (Urban)

Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Bláha, Špůr