Čeljabinsk – Kazaň 2:3 (1:2 po s.n.) | Ufa – Vladivostok 2:1 (kon.) | Toljatti – Jekatěrinburg 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Čerepovec 9:1 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 4:5 (kon.) | Nižněkamsk – Magnitogorsk 1:3 (kon.)
Soči – HC Slovan 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Záhřeb 2:3 (0:1 po s.n.) | Jokerit – Novokuzněck 6:1 (kon.)
Atlant – Novosibirsk 2:5 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:1 (kon.)
Jokerit Helsinky
6:1 (4:0, 2:1, 0:0)
Metallurg Novokuzněck
Středa 03.12.2014, 17:30 • Hartwall arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezké hokejové odpoledne. KHL má dnes na programu další zápasy a my se společně zaměříme na utkání Jokeritu Helsinky proti Metallurgu Novokuzněck. Úvodní buly je naplánováno na 17:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Finský klub zažívá první sezonu v KHL. Zatím se mu ale daří výborně. Momentálně se domácí nachází na třetím místě Západní konference se ziskem 74 bodů. V posledních zápasech prokazoval Jokerit dobrou formu. Dokázal porazit Záhřeb, Rigu, Novosibirsk a poté i v prodloužení Chabarovsk. V posledním zápase Helsinky přivítali Kazaň a prohráli 2:4. V týmu Jokeritu v této sezoně nastupuje i Petr Koukal, který zatím nasbíral 22 bodů a je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu.

Metallurgu se zatím v této sezoně příliš nedaří. Zaujímá až 12. pozici ve Východní konferenci a na příčku zaručující postup do vyřazovacích bojů ztrácí 5 bodů. Metallurg z posledních zápasů nevytěžil ani jeden bod! Prohrál dvakrát s Novosibirskem, poté s Petrohradem, Rigou a Slovanem. I z tohoto důvodu není Novokuzněck považován za favorita tohoto utkání. Za Metallurg nastupoval v této sezoně i Tomáš Rachůnek, ten ale v minulých dnech přestoupil do Oloumoce.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jokerit Helsinky: Karlsson ( Helenius) – Vaananen (A), Jaakola, Lajunen, Ohtamaa, Korpikari, Gunderson – Kapanen (C), Aaltonen, Hagman – Wirtanen, Pöisty, Huhtala – Moses, Koukal, Omark – Maki, Rita, Hahl (A).

Metallurg Novokuzněck: Chamikov (Sorokin) – Zotov, FairchildGavrilyčev, Kuklev (A), Bělochvostikov, Kanarskij, Kamalov – Romanov, Malcev, Stoa – Galimov (A), Malinovskij, Komaristyj – Skladničenko, Plotnikov, Garifulin – Kurepanov, Kosourov (C), Mitrjakov – Turukin.

Rozhodčí: Soin, Oskirko – Balodis, Morozov.

Oba týmy jsou již nastoupeni na ledě a vše je připraveno k začátku utkání.

00:01

00:02
    Úvodní buly pro domácí hokejisty.

00:23
    Hráči Jokeritu teď kombinují ve svém pásmu a snaží se založit útok.

00:39
    To se jim ale příliš nepovedlo a ze středního pásma vystřelil Zotov. Karlsson si připisuje první úspěšný zákrok v utkání.

00:44
    Hned po buly střílel Malinovskij, Karlsson si vzápětí připisuje další zákrok.

01:12
    Na ledě Koukalova frormace.

01:38
    Moses nahazoval puk před branku, ale Linus Omark na přihrávku nedosáhl.

01:50
    Zpoza branky si vyjel Moses a vystřelil, jeho střelu zablokoval Bělochvostikov do ochranné sítě.

02:31
    K dobré střele se dostal Petr Koukal, ale Chamikov byl pozorný.

02:49
    Koukalova formace si jde zaslouženě střídat.

03:14
    Ke střele z mezikruží se dostal Malcev, který pálil těsně vedle.

03:45
    Dopředu se dostal Kapanen s Hagmanem, prvně jmenovaný chtěl nahodit kotouč, ten ale vyletěl do ochranné sítě. Vhazování ve středním pásmu.

04:04
    První lajna rozjíždí kolotoč přihrávek v útočném pásmu a uvidíme, co s toho bude.

04:09
    Před branku se dobře cpal Hagman, který byl zasažen holí do obličeje od Chamikova.

04:09
    Za vysokou hůl je vyloučen Chamikov.

04:18
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A domácí přesilovku bleskově využívají! Lajunen po přihrávce od Mosese poslal střílenou přihrávku na PETRA KOUKALA, který skóruje! Asistence: Ville Lajunen, Steve Moses.
    KOUKAL - 1:0

04:35
    A jokerit přidává hned další branku! EETU PÖISTY dorazil Huhtalovu střelu a Jokerit vede 2:0! Asistence: Tommi Huhtala, Petteri Wirtanen.
    PÖISTY - 2:0

05:58
    Ke střele z otočky se dostal Stoa, Karlsson jen vyrazil před sebe a k dorážce se dostával Romanov, ale nedokázal puk trefit.

06:17
    Zbytečný faul Mettalurgu na útočné polovině. Za zásah do obličeje Gundersona si půjde sednout na dvě minuty Ryan Stoa.

06:40
    Od modré vystřelil Lajunen, jeho střela letělo mimo a odrazila se od mantinelu a zpoza branky pohotově dorážel Ohtamaa, ale Chamikov se stihl přesunout.

06:59
    Linus Omark se krásně prosmýkl kolem dvou obránců, jenže vystřelil nad branku Chamikova!

07:31
    Domácí sehrávají přesilovku velmi dobře a stále kombinují v útočném pásmo.

07:57
    Teď se ovšem podařilo Metallurgu vystihnout rozehrávku a Kurepanov vyhazuje.

08:18
    Metallurg v plném počtu!

08:47
    Střela Korpikariho prolétla mimo branku Chamikova.

09:27
    Hostům se nedaří rozehrávka a hráči Jokeritu jdou opět dopředu.

09:56
    I čtvrtá formace Jokeritu si dokázal vytvořit tlak, záhy ale puk ztratil Hahl.

10:10
    Z levé strany střílel Skladničenko, ale i on mířil nepřesně.

10:32
    Z levé strany sřílel Skladničenko, ale i jeho střela byla nepřesná.

11:17
    Za brankou Jokeritu Ohtamaa, který ččeká až jeho spoluhráči dostřídají.

12:10
    Za brankou Jokeritu se k puku dostal Plotnikov, který pohotově zakončoval. Karlsson byl však včas na místě.

13:01
    Další vyloučení hostů! Na dvě minuty je vyloučen Kamalov za vyhození puku do hlediště.

13:18
    Přihrávku Mosese vytečoval jeden z hráčů hostů do hlediště. Vhazování před Chamikovem.

13:44
    Koukal viděl na levo volného Mosese, ale jeho střílená přihrávka byl moc prudká a navíc sražená Zotovem.

14:36
    Domácí opět usazeni v útočném pásmu.

14:54
    A je to 3:0! Další využitá přesilovka Jokeritu. Střelu Gundersona zablokoval Malinovskij, pohotově však vystřelil JUHAMATTI AALTONEN, který ukázkově vymetl šibenici. Asistence: Ryan Gunderson.
    AALTONEN - 3:0

15:24
    Karlsson raději přerušuje hru před dojíždějícím Galimovem.

16:04
    Další vyloučený hráč Metallurgu! Za vysokou hůl jsi jde sednout Kuklev.

16:08
    Hosté ale hned po buly vyhazují.

16:36
    Kurepanov vyhodil puk a zaslouženě jde střídat.

17:27
    4:0 a další využitá přesilovka! Opět střílel Gunderson, Chamikov jeho střelu jen vyrazil a puk se dostal od Kapanena, který ho poslal na volného NIKLASE HAGMANA, který neměl problémy se zakončením. Asistence: Niko Kapanen.
    HAGMAN - 4:0

17:59
    Z levé strany se dostal ke střele Saari, Chamikov ale jeho střelu lapil.

18:31
    Neúspěšně založení útoku hostů. Puk je za brankou Jokeritu.

19:01
    Koukal se přes Zotova ke střele nedostal.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulostí. Viděli jsme výborný výkon domácího Jokeritu a naprosto beznadějný výkon hostů. Domácí se dostali do vedení už v páté minutě zásluhou Petra Koukala. O 17 vteřin později se prosadil i Pöisty. Hosty pak srážela častá a zbytečná vyloučení. Domácí poté přesilovky využily. Aaltonen krsáně vymetl růžek branky a ke konci se opět v přesilové hře prosadil Hagman. Hosté jsou na ručník a můžeme být zvědavy, jestli domácí ještě nějakou tu branku přidají. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

20:01
    Chamikova nahradil v brance Metallurgu Sokorin!

20:18
    Ke střele se dostal Niko Kapanen, ale Sorokin si připisuje první úspěšný zákrok.

21:13
    Hosté mají puk ve vlastním pásmu a rozjíždí svůj postupný útok.

21:29
    Do pásma vjel Huhtala a hned vystřelil, jeho střela mířila mimo.

21:48
    Skladničenko nahodil puk na Karlssona a ten přerušuje hru.

22:14
    Omark dobře napadal a hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

22:31
    Wirtnanenovi kotouč sjel a hosté mohli jet do protiútoku. Stoa ale kotouč ztratil.

23:02
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Novokuzněck dává na 1:4! Stoa přihrával a z pravé strany vystřelil ALEXANDR KOMARISTYJ a trefil přesně! Asistence: Ryan Stoa.
    KOMARISTYJ - 4:1

23:56
    Z vhazování před Karlssonem je vykázán Wirtnanen, nahradil ho Pöisty a byl úspěšný.

24:17
    Lajunenovu střelu Sorokin jen vyrazil a před brankou byl osamocen Pöisty, jenže Sorokin ho vychytal.

25:20
    Třetí formace opět v tlaku v útočném pásmu.

25:29
    Moses ale nedokázal zpracovat prudkou přihrávku od Omarka a k puku se dostávají hosté.

26:23
    Kuklev teď velmi drsně masíroval Makiho. U rozhodčího mu to ale prošlo.

26:59
    Ohtamaa velmi tvrdě vystřelil od modré, ale střela prolétla mimo branku Sorokina.

27:43
    Rozehrávka domácích nebyla přesná u puku hosté.

27:58
    Ty ho ale vzápětí ztratili a z pravé strany střílel Pöisty, Sorokin puk vyrazil a okamžitě rozehrál na beky.

28:11
    Huhtala nahodil puk na Sorokina a ten přerušuje hru.

28:56
    Jokerit se prosazuje popáté! STEVE MOSES si sebral puk za brankou a obkroužil celé pásmo a poté překonal Sorokina! Asistence: Ryan Gunderson.
    MOSES - 5:1

29:26
    Zpoza branky chtěl Sorokina překvapit Rita, to se mu ale nepovedlo. Vhazování v pásmu Metallurgu.

30:26
    Puk má za brankou Fairchild, který čeká až jeho spoluhráči dostřídají.

31:11
    Malinovskij dával zpoza branky přihrávku na Komaristyje, ten ale jeho přihrávku nezpracoval.

32:21
    Po Koukalově přihrávce střílel od modré SANTERI SAARI, který se trefil přesně! Asistence: Petr Koukal.
    SAARI - 6:1

33:40
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazování před Sorokinem.

33:50
    Útok hostů zastavuje odpískaný ofsajd.

34:15
    A další vyloučený hostující hráč. Na trestnou lavici si jde sednout Zotov na dvě minuty za vysokou hůl.

34:28
    Střelu Omarka z pravé strany Sorokin vyrazil.

34:51
    Domácí se teď ale sami připravili o pásmo.

35:26
    Střílel Koukal po krásné přihrávce Mosese, ale výborný zákrok vyrážečkou vytáhl Sorokin.

35:51
    Mosesova střela z levé strany mířila mimo.

36:15

36:33
    Puk v pásmu Jokeritu.

36:49
    Huhtala zahrál vysokou holí a musí čekat až se puku dotknou hosté.

37:15
    Před brankou Metallurgu teď z otočky zakončoval Wirtanen. Sorokinovo beton byl ale na místě!

37:35
    První vyloučení na domácí straně! Vyloučen je Santeri Saari.

37:48
    Hráči Jokeritu ale puk vyhazují až k Sorokinovo brance.

38:27
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu a domácí v pohodě vyhazují.

39:01
    Po přihrávce Malceva střílel z pravé strany Romanov. Karlsson se ale stihl včas přesunout.

39:26
    Odpískán ofsajd hráčům Metallurgu.

39:35

39:53
    Ze středního pásma vypálil Kurepanov. Karlssen puk raději vyráží do ochranné sítě.

39:59
    Puk střílel od mantinelu před branku Malinovskij a puk poskakoval na čáře, ale hráči Jokeritu ho stačili včas odpálit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina už byla vyrovnanější. Nejdříve hosté snížili zásluhou Komaristyje, který dal hostům ještě naději. Hráči Jokeritu pak ale přidali zásluhou Mosese a Saariho další dva góly a je z toho vedení 6:1. Třetí třetina se bude již spíše dohrávat. Pokud Jokerit nepředvede ve třetí třetině nějaký black-out měl by získat tři body. Třetí třetina začne přibližně v 19:10.

40:23
    Aaltonen sice najel do pásma, ale při pokusu přihrát na Kapanena upadl a puk ztratil.

41:01
    Vaananen udržel puk před dotírajícím Galimovem a může rozehrávat.

41:47
    Puk v pásmu Jokeritu a Omark nahazuje puk do pásma.

42:17
    Kurepanov vybízel přihrávkou Kosourova ke skórování. Ten ovšem skákající přihrávku nedokázal zpracovat.

42:58
    Jaakola vystřelil od modré a Sorokin se jen ohlédl.

43:41
    Rozehrávka se první formace Jokeritu nepovedla a budou se muset bránit.

44:18
    Wirtanen posílal od mantinelu přihrávku na Pöistyho, ten ale puk zasáhnout nedokázal.

44:51
    Před Karlossa se cpal Skladničenko, ten byl ale vytlačen Lajunenem.

45:28
    Puk opět v pásmu Jokeritu.

45:38
    Mosesova střela sražená do ochranné sítě.

46:21
    Hahl poslal hezkou "žabičku" na Ritu, ten byl ale moc blízko Sorokinovi a zakončil jen do jeho betonů.

47:09
    Ryan Stoa zasáhl Aaltonena holí do obličeje a jde si sednout na trestnou lavici.

47:29
    Omark vystřelil z pravé strany, puk Sorokinovi vypadl a na brankovišti se snažil dorážet Ohtamaa, leč neúspěšně.

47:32
    Vyloučení i na domácí straně. Na trestnou lavici si jde sednout Korpikari za nesportovní chování.

48:39
    Domácí i ve čtyřech si dokázali vytvořit tlak v útočném pásmu, Omark s Koukal dobře kombinovali, jedna z jejich přihrávek byla ovšem zablokována do ochranné sítě.

49:09

49:32
    I Jokerit už je v plném počtu!

50:19
    Od modré střílel Malcev a poté dorážel Stoa. Obě střely však Karlsson chytil.

50:55
    Další vyloučení na domácí straně. Na trestnou si jde sednout Ossi Vaananen.

51:24
    Střela Gavrilyčeva mířila mimo branku Karlssona.

51:48
    Druhá střela Gavrilyčeva už vypadala nadějněji, ale mířila doprostřed branky, kde stál připravený Karlsson.

52:30
    Střela Zotova zablokována.

52:46
    Malcev střílel chytře mezi betiny Karlssona. Švédský brankář ale střelu chytil.

52:55

53:34
    Saari rozehrává od své branky.

53:51
    Turukinovi sjel puk z čepele před branku a málem se dostal k dorážce Moses, ale Kuklev situaci zachránil.

54:07
    Na trestné lavici sedí hostující Gavrilyčev.

54:24
    Střela Gundersona prolétla mimo.

54:42
    Aaltonenovi přihrávka nevyšla, ale hosté vyhodit nedokázali.

54:59
    Další střela dnes aktivního Gundersona. Tentokrát už mířila na branku. Sorokin připraven.

55:24
    Mosesovu střelu vyrazil Sorokin do ochranné sítě.

55:45
    Do úniku se dostal Galimov. Přihrávka mu ale sjela a puk se doklouzal až do lapačky Karlssona.

56:24
    Puk za brankou Jokeritu, Gunderson čeká na dostřídání.

56:47
    Před brankou se objevil osamocen Kosourov, který vystřelil. Karlsson ale vytáhl krásný zákrok lapačkou!

57:48
    Jaakola na modré ztratil kotouč a hosté jdou do přečíslení.

Střelu Kukleva od modré chytá Karlsson do své lapačky.

58:48
    Omark byl sražen čistý bodyčkem od Bělochvostikova.

59:07
    Puk v pásmu Jokeirtu a je vidět, že se utkání již spíše dohrává.

59:27
    Aaltonen si s Jaakolou přihrávali za svou branku do té doby, než přijel Kosourov a o puk je obral.

60:00

Dnešní zápas je u konce! Končí zaslouženým vítězství klubu z Helsinek nad Novokuzněckem v poměru 6:1. Domácí rohodli o svém výhře již v první třetině, kdy se prosadili hned 4x! Ve druhé třetině se prosadili i hosté, ale domácí na to odpověděli dvěma brankami. Třetí třetina se již spíše dohrávala.

Petr Koukal (JOK) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 16:50

To je z mé strany vše a u dalšího hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (19:45:47)

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 5. Koukal (Lajunen, Moses), 5. Pöisty (Huhtala, Wirtanen), 15. Aaltonen (Gunderson), 18. Hagman (Kapanen), 29. Moses (Gunderson), 33. Saari (Koukal) – 24. Komaristyj (Stoa)

Metallurg Novokuzněck: Chamikov (od 20. Sorokin) – Zotov, Fairchild, Gavrilyčev, Kuklev (A), Bělochvostikov, Kanarskij, Kamalov – Romanov, Malcev, Stoa – Galimov (A), Malinovskij, Komaristyj – Skladničenko, Plotnikov, Garifulin – Kurepanov, Kosourov (C), Mitrjakov – Turukin.

Rozhodčí: Soin, Oskirko – Balodis, Morozov