Lipt. Mikuláš – Detva 5:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 3:2 (kon.) | Topoľčany – Bardejov 2:1 (kon.)
Pov. Bystrica – Prešov 2:7 (kon.) | Senica – SR 18 3:0 (kon.)
HC Dukla Senica
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
sk Středa 03.12.2014, 18:00 • Zimný štadión Senica • 1. liga (SR)

Po 60 minútach skončil zápas 3:0 a počujeme piskot a bučanie fanúšikov ako reakciu na výkon hostí. Najmä na ich nervozitu. Po tom, čo ľadovú plochu opustili hostia, ozval sa potlesk fanúšikov, ktorý patril domácim hráčom. Ja sa s vami pre dnešok lúčim a želám pekný zvyšok dňa. (20:11:32)

60:00

59:59
    Vadovič a Daniel si dohodli súboj v rohu klziska, odhodili helmy a rukavice a rozdali si to ručne – stručne. Senický hráč ostal bez dresu, ale zložil mladíka k zemi za čo si vyslúžil potlesk publika. Odhodil vestu a pobral sa preč z ľadu. Naspäť ho priviedol kapitán domácich Reissmuller, zamierili do stredového kruhu a dvihol mu ruku ako víťazovi.

Dnešné stretnutie sleduje 421 divákov.

59:05
    Janík stojaci pred bránkoviskom hostí netrafil puk, ktorý šiel okolo neho.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

55:44
    Danko, Bondra a Pokorný (všetci U18) dostali 5+ DKZ a taký istý trest dostali aj Vereš a Mikéska a Penák (všetci SE) dostal trest v hre. No, tak to je pekná predmikulášska trestných minút, čo poviete?

Tréner domácich je prekvapivo pokojný.

Čakmáme oficiálny verdikt, na tabuli ešte nesvieti nič, okrem predchádzajúceho trestu domácich, do konca ktorého ostáva 33 sekúnd.

Pri rozhodcoch sú aj kapitáni oboch tímov, na štadióne sa ozýva piskot a diváci hromžia na reprezentantov a rozhodcu.

Rozhodca teraz udeľuje trestnú minúty, myslím, že málo ich nebude.

Penák ešte ukazuje gestom hráčovi hostí "no, poď!". Hostia nedokážu uniesť prehru? Takto sa reprezentanti správať predsa nemôžu!

55:44
    Po prerušení hry si na Vereša vyšliapol Bondra. Naozaj netuším, čo tým mladík sleduje. Teraz sa do šarvátky zapojil ajPokorný a vlastne aj ostatní hráči. Mladíci sú ozaj nervózni. Mali by sa spamätať, toto k hokeju určite nepatrí!

55:07
    Na komentátoskom stanovišti počúvam i ohlasy fanúšikov a jeden z nich povedal: "Rozhodca tento zápas nezvláda!"

54:17
    Lichanec zrazil k zemi Žiaka a Bodák sa ešte pustil potom do Lichanca, ktorý proti nemu stál a len sa na neho usmial. Seničan dostáva 2 minúty za napadnutie hlavy a krku a ešte aj osobný trest. Na lavicu k nemu tak prichádza i Daniel. Naozaj kontroverzné rozhodnutie. Za oplácanie bol totiž predtým vylúčený Mikolášek, no oplácanie Bodáka ostalo bez povšimnutia. Nuž, aj takéto momenty prináša šport.

53:33
    Delovka Kalonáča kúsok od modrej brankár vytesnil.

52:37
    Bondra bojoval ako lev pri mantineli o puk s Mikéskom. Rozhodca ich musel na viackrát rozdeliť. Domáci fanúšikovia sa dožadujú vylúčenia hráča hostí, ale rozhodca na ich pískanie a nadávky nereaguje.

52:00
    Chyba rozhodcu. Po strele od modrej Porubský vyrazil puk betónom, ale rozhodca Fridrich si myslel, že brankár puk chytil do lapačky a prerušil hru.

51:30
    Aj počas oslabenia sa musia hostia ubrániť. Húska musel aj teraz zasahovať.

50:51
    Blaško (SE) – menší trest za hrubosť. Dajú už hráči hostí gól?

50:21
    Mladíci sa snažia páliť z každej možnej šance, ale často strieľajú zbrklo.

50:00
    Andrisík pred bránou hostí sa takmer dostal k odrazenému puku. Našťastie pre domácich, nebol na tento puk vôbec pripravený.

49:21
    Na druhej strane pálil Bondra, ale aj tu vyhral minisúboj brankár.

49:08
    Lichanec preveril z pravej strany brankára, ale ten bol pozorný.

48:29
    Vhadzovanie pred Porubským. Podarí sa dnes vsietiť Slovensku U18 aspoň čestný gól?

48:24
    Mikolášek už opustil trestnú lavicu. Osobný trest si odpykal a môže opäť zasiahnuť do deja.

46:52
    Hostia sú tí, čo musia hrať, no i tak otáľajú s rozohrávkou.

45:57
    Valent sa nedokázal presadiť cez trojicu domácich, tak aspoň puk oblúčikom poslal pred Porubského, ktorý ho ďalej odohral.

45:46
    Jurák sa po súboji so spoluhráčom na útočnej modrej ťažsie dvíha zo zeme, no hra plynie ďalej.

45:18
    Romančík z ľavej strany dobre nahrával korčuľujúcemu Videlkovi, ale ten bol tiesnený a puk tak skončil u Húsku, ktorý prerušil hru.

45:03
    Hostia v plnom počte.

44:16
    Trnka si ľahol do Mikéskovej strely od modrej.

43:02
    Detská chyba na strane hostí. Veľa hráčov na ľadovej ploche. Trest si šiel odsedieť Lunter.

42:48
    Vyhodený puk sa dostal k Porubskému. Keďže skackal, musel ísť do pokľaku, ale puk len skrotil a poslal do hry.

42:26
    Pekná akcia, na konci ktorej bol Vereš, ale Húsku neprekonal.

41:23
    Domáci sa síce pokúšajú o presný zásah, ale bezhlavo sa do útoku nehrnú a ani s rozohrávkou za vlastnou bránou sa nejako neponáhľali.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:36
    Vereš sa dostal do úniku, no brankár hostí bol pozorný.

39:06
    Hostia nehrajú presilovku zle, ale nedokážu sa dostať do ideálneho postavenia.

38:47
    Domáci sa oslobodili, keď vyhodili puk oblúčikom.

38:15
    Mikolášek dostáva osobný trest za nešportové správanie.

37:51

37:40
    Mikolášek vystrelil, ale skóre nenavýšil. Ešte si tam niečo vysvetľoval s Dankom.

37:21
    Gula (SE) dostáva menší trest za hrubosť.Sily na ľade sa na 29 sekúnd vyrovnajú. Slovensko U18 potom bude hrať presilovku.

37:11
    Reissmuller sa hral s pukom pred Húskom až oň prišiel.

36:40
    Gulova delovka mierila nad bránu.

36:20
    Kalináč bol tiesnený, no i tak vystelil, ale Húsku neprekonal.

35:50
    Sloboda (U18) dostáva menší trest za hákovanie.

35:17
    Na ľade vidíme tvrdé súboje telom, súperi si nič nedarujú a mladíci sa očividne neboja vyšliapnuť si na skúsenejších borcov na ľade.

34:44
    Domáci brankár musel zasahovať po strele z hokejky jedného z hráčov hostí.

34:06
    Romančík sa dostal v útočnej tretine k puku, no keď si pripravoval streleckú pozíciu, prišiel oň.

33:15
    Aj počas vylúčenia sa domáci dostali do šance. Kalináč z pravej strany posielal puk na druhú stranu, kde zahral Mikolášek rukou. Aspoň rozosmial svojím "chmatom" tu prítomných divákov.

27:30
    Domáci zrýchlili hru a nepríjemne útočia. Mladíci sa musia mať na pozore.

26:29
    Loydl prihrával pred bránou na druhú stranu, no Videlka v rozhodujúcom momente spadol a potom z tesnej blízkosti, keď brankár ležal poslal Mikolášek puk vysoko.

25:18
    Odkedy sú domáci v plnom počte, sú neustále na puku a snažia sa čosi vymyslieť.

24:02
    Domáci v plnom počte.

23:24
    Pokorný pálil z ľavej strany, no Porubského neprestrelil. Bondra tam síce stál na dorážku, ale nedostal sa k nej.

22:45
    Vadovič pálil, ale Porubksý bez problémov vyrazil puk betónmi.

22:15
    Domáci vystrelili puk cez všetky čiary a držia hostí na dištanc.

22:02
    Máme tu prvé vylúčenie na strane domácich. Na lavicu hanby mieril Janík, ktorý dostáva menší trest za podrazenie.

21:26
    Domáci začali i druhé dejstvo aktívnejšie.

20:23
    Delovka z prvej z hokejky Lichanca mierila tesne mimo. To bola rana ako z dela.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Poďakovali sa publiku a na ľad púšťajú hlavných aktérov dnešného duelu.

Napínavý zápas medzi prípravkármi skončil nerozhodne 0:0. Mali i podporu z publika.

Na ľad vstúpili i malé hokejistky.

Na ľad vstupujú malí hokejisti, ktorí si na šírku zahrajú krátky zápas. Milé spestrenie. Bieli proti čiernym.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:55
    Žiak ešte z ľavej strany nepríjemne vystrelil a Porubský zasahoval.

19:17
    Hostia už hrajú v plnom počte.

19:00
    Zostáva minúta do konca prvej tretiny.

18:34
    Penák a Reissmuller dobiedzali pred bránou, Húska však spojil betóny a puk prikryl.

18:20
    Domáci sa usadili v útočnom pásme a kombinujú. Nevýrazný pokus z ľavej strany a z blízkosti Húska pre istotu podržal v lapačke.

17:16
    Hostia budú hrať v oslabení. Menší trest za držanie dostáva Sádecký.

17:06
    Po brejkovej situácii a skrumáži pred Húskovou bránou sa presadil MICHAL ROMANČÍK , ktorý dáva druhý gól Senice.
    Asistencie: Mikolášek, Kalináč

16:30
    Trnka to opäť skúšal individuálne aj keď na ľavej strane mu korčuľovali dvaja spoluhráči. Zbytočne prišiel o puk.

15:45
    Andrisík stál sám medzi kruhmi, puk sa k nemu dostal a vyskúšal svoje strelecké šťastie. Nanešťastie pre neho, nebol úspešný.

14:57
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Je radosť sledovať takýto zápas. Škoda, že si ho vychutná tak málo divákov, ktorí zavítali na štadión.

13:40
    Sloboda teraz narobil problémy Porubskému, ale senický gólman puk napokon do brány nepustil. Mladíci sa prebrali a nepríjemne útočia.

13:25
    Daniel stál osamotený v ľavom kruhu, ale jeho pokus bol taký kostrbatý. Do siete neprešiel.

12:50
    Trnka sa skúsene dostal cez hráča do útočnej tretiny, kde sa po prechode cez modrú odhodlal vystreliť. Strela šla mierne mimo.

12:24
    Závar pred bránou hostí a vzniká prvá potýčka, do ktorej sa dostal Lichanec. Vylučovať sa nebude.

12:00
    Domáci opäť pred Húskom a ten musel opäť zasahovať. Na málo práce sa sťažovať nemôže.

11:40
    Bondra previezol puk po ľavej strane klziska až do útočného pásma, kde sa už trocha z uhla pokúšal o vsietenie vyrovnávajúceho gólu. Porubský si však pravú tyčku postrážil.

09:36
    Janík krásne vysunul Lichanca, a tak vznikli prvotné zmätky pred bránou hostí. Domáci však v tom správnom momente zatlačili a keď sa puk dostal k MARTINOVI KALINÁČOVI, ktorý stál medzi kruhmi nebolo už o čom premýšľať. Vystrelil a puk preletel až do siete.
    Asistencie: Jurák, Lichanec

08:27
    Žiak a Valent sa rútili do útočnej akcie a len tak-tak, že Porubský stihol zasiahnuť. Puk potom len tesne minul pravú žrď brány. Bola to prvá nebezpečná situácia hostí.

07:55
    Domáci sú síce favoritom, ale nemôžu súpera podceniť, aby sa nestalo to, čo sa stalo v extralige, keď Košice podľahli Slovensko U20.

07:21
    Videlka preveril pozornosť brankára hostí, no ten v tejto "skúške" uspel a puk radšej podržal. Vhadzovať sa bude po jeho ľavačke.

06:31
    Nepríjemný pokus z pravej strany vyslal Žiak, Porubský zasahoval vyrážačkou.

05:25
    Mladíci prešli do útočného pásma, ale žiadne ohrozenie brány z toho nebolo.

04:16
    Po spŕške striel i keď niektoré boli nepresné, musel Húska prerušiť a tak upokojiť hru pred svojou svätyňou.

03:44
    Osamotený Daniel teraz z pravej strany pálil na bránu, no mieril tesne nad.

03:15
    Pred bránou stál Daniel a po perfektnej prihrávke musel Húska zasahovať.

02:45
    Struška zvádzal pred bránou domácich boj a odniesol to Vereš, ktorý padol na ľad držiac sa za tvár, ale nevylučovalo sa.

01:45
    Puk do stredné pásma vyviezol Pataky, odohral ho do útočnej tretiny a šiel striedať.

01:38
    Mladíci sa oslobodili až za cenu zakázaného uvoľnenia.

01:05
    Domáci sú aktívnejší, hostia sa ešte nedostali z vlastného obranného pásma.

00:15
    Prvá strela v zápase bola z hokejky Kalnináča, ale Húska puk ukryl do lapačky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Po nakorčuľovaní domácich na modrú čiaru odznela hymna a zápas o malú chvíľku môže začať.

Slovensko U18 je už nastúpené na modrej čiare, čaká sa na domáci tím, ktorý je ešte v kabíne.

Úvodné zostavy:

HC Dukla Senica: Porubský – Daniel – Gula, Lichanec – Loydl, Mikolášek – Zábojník, Penák – Fian, Blaško – Reissmuller, Kalináč, Jurák – Janík, Surovka, Romančík – Všetečka, Videlka, Brzobohatý – Mikéska, Vereš

Rozhodca: Fridrich – Beniač, Návratek.

Vážení hokejoví priaznivci,vítam vás pri sledovaní ďalšieho z našich online prenosov z 1.hokejovej ligy.
    Dnes sa stretne 7. a 11.tím tabuľky.

Seničania hrajú dnes po dlhšom čase opäť pred domácim publikom.

Senica je na 7.priečke so 40 bodmi. Na konte majú 12 vyhratých, 10 prehratých zápasov, taktiež 1 výhru po predĺžení a 2 prehry po predĺžení. S kariérou skončil Michal Šúrek, tak uvidíme v akej zostave nastúpia.

Slovensko 18 je na 11.priečke. 4 zápasy vyhrali, 20 prehry, 2 výhry po predĺžení a 1 prehra po predĺžení. S týmto výkonom sa im zatiaľ podarilo nazbierať 17 bodov.

Favoritom stretnutia sú určite domáci. Ak aj vás zaujíma ako duel dopadne, sledujte nás od 18:00.
    Z komentátorského stanovišťa sa na vás teší Petra Beblavá.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Petra Beblavá

Branky a nahrávky: 10. Kalináč (Jurák, Lichanec), 18. Romančík (Mikolášek, Kalináč), 31. Loydl (Romančík, Janík)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Húska – Vadovič, Sloboda – Danko, Bondra – Trška, Struška – Krempaský, Lunter – Hatala, Sádecký, Pataky – Pokorný, Valent, Buček – Bodák, Andrisík, Žiak – Jendroľ, Ondrušek, Trnka

Rozhodčí: Fridrich – Beniač, Návratek