Pittsburgh – Vancouver 0:3 (kon.) | Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Toronto – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Dallas 5:2 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 4:3 (po pr.)
Arizona – Los Angeles 0:4 (kon.) | San Jose – Boston 7:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Washington Capitals
Pátek 05.12.2014, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Loučím se s Vámi a těším se opět někdy u zámořské NHL "nasečtenou". (03:56:10)

Andrej Sekera do zápasu nenastoupil.

Velice vyrovnaný a atraktivní zápas nakonec rozhodly chyby domácích Hurricanes. Tu první vyrobil již ve třetí minutě Michal Jordán, který ztratil puk na útočné modré a následný brejk proměnil Jay Beagle. Domácí srovnali v poslední třetině, kdy dobrou spolupráci v útočném pásmu zakončil Alexander Sjomin. Rozhodující moment přišel čtyři minuty před koncem. Ve vlastním pásmu ztratil puk Nash, Eric Fehr se dostal až před Chudobina a bezchybnou kličkou zavěsil. Domácí v závěru zkusili hru v šesti. V největší šanci se ocitl Sjomin, hrdinou okamžiku se ale stal clonící Orpik, který vlastním tělem zastavil jeho střelu.

60:00

59:59
    Vteřinu před koncem uvidíme buly ve středním pásmu a o vítězi je patrně rozhodnuto.

59:50
    Oddechový čas pro domácí.

59:50
    Další útok domácích zastavuje ofsajd.

59:02
    Alexander Sjomin ve velké šanci trefil pouze clonícího Orpika.

58:40
    Hainseyho střelu vyráží Holtby.

58:25
    Střela od modré letí mimo.

58:01
    Johansson vyhazuje puk do středního pásma.

57:40
    Domácí míří do útočného pásma a Chudobin na střídačku.

57:19
    Ofsajd domácích a Chudobin je zpět v bráně.

57:15
    Laich vyváží puk do středního pásma, ke střele do prázdné klece se ale již nedostal.