Pittsburgh – Vancouver 0:3 (kon.) | Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Toronto – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Dallas 5:2 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 4:3 (po pr.)
Arizona – Los Angeles 0:4 (kon.) | San Jose – Boston 7:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Washington Capitals
Pátek 05.12.2014, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítejte u zápasu zámořské NHL. Na ledě Caroliny Hurricanes se dnes představí celek Washingtonu. Poslední zápas, kdy Carolina porazila svého soupeře v základní hrací době, se datuje do 4.12.2013, tedy přesně rok zpátky. Od té doby spolu oba celky odehrály pět zápasů, z nichž hned 4x vyšel vítězně tým z hlavního města USA. Stejně tak tomu bylo i ve dvou vzájemných zápasech v této sezóně, avšak v tom posledním urval Washington vítězství až v prodloužení zásluhou Backstroma.

Carolina Hurricanes:
    Hurikánům se v letošní sezóně zatím příliš nedaří. Aktuálně se pohybují až na patnáctém místě Východní konference a s devatenácti body jsou jen tři body před posledním Culumbusem. V posledních zápasech však přišlo mírné zlepšení. Carolina odešla dvakrát z posledních tří zápasů vítězně, zvláště pak výhra nad Pittsburghem je velice cenná.
    Washington Capitals:
    Stejně tak Washington se v aktuální sezóně zatím spíše hledá. Sestava kolem Backstroma a Ovečkina má patrně vyšší ambice, než se momentální jedenácté místo. Zvláště pak poslední výsledky jsou pro družinu Barryho Trotze alarmující. Posledních pět zápasů přineslo pro Washington čtyři porážky a jediné vítězství ze zápasu s Islanders.

Československá stopa v utkání:
    Jiří Tlustý (CAR) – 24 záp., 10+3, 13 bodů, +/- -6
    Andrej Sekera (CAR) – 23 záp., 0+8, 8 bodů, +/- -7
    Andrej Nestrašil (CAR) – 18 záp., 1+3, 4 body, +/- +2
    Michal Jordán (CAR) – 4 záp., 0+0, 0 bodů, +/- 0

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: Chudobin – Gleason, Faulk. Jordán, Hainsey, Harrison, Liles – Tlustý, Staal, Lindholm – Gerbe, Nash, Sjomin – Skinner, Rask, Nestrašil – Boychuk, McClement, Dwyer

Washington Capitals: Holtby – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Schmidt, Hillen – Ovečkin, Bäcksöm, Wilson – Johansson, Burakovsky, Brouwer – Laich, Fehr, Ward – Chimera, Latta, Beagle.

Začátek zápasů, jak již bývá u NHL zvykem, bude mít mírné zpoždění, ale přibližně za 10 minut by mělo být vhozeno úvodní buly.

00:01

00:21
    Carlson nahazuje puk, který ale získává defenziva domácích.

01:10
    Pohledná spolupráce Nestrašila a Raska střelou neskončila.

01:55
    Orpikova střela sražena mimo.

02:07
    Přečílení Hurikánů 3 na 1 zakočil nedůraznou střelou Boychuk.

02:19
    Washington právě vstřelil branku!
    Jordán ztratil puk na útočné modré. Do rychlého brejku se hnal Jason Chimera, jehož střelu vyrazil Chudobin přímo před sebe na volného JAYE BEAGLA, pro kterého nebyl problém dorazit puk do odkryté brány. Asistence: Jason Chimera.
    Jay BEAGLE - 0:1

03:10
    Nestrašil dobře odebral puk Fehrovi a domácí mohou dopředu.

03:57
    Lindholm výtečně vybojoval puk za bránou hostí, který poté servíroval na Staala, jenž však Holtbyho neprostřelil.

04:27
    A další zákrok Holtbyho proti střele z takřka nulového úhlu.

04:44
    Ke střele z mezikruží se dostal Gerbe, Holtby zatím chytá skvěle a tvrdou ránu ani nevyrazil.

05:01
    Jason Chimera opět předvedl neuvěřitelnou dravost a přes dva obránce se dostal do samostatného úniku. Jeho klička byla ale příliš dlouhá a Chudobin si připsal důležitý zákrok.

05:20
    Carolina okamžitě po buly v obranném pásmu vyrazila do útoku a střela Sjomin prolétla těsně nad Holtbyho břevnem.

05:56
    Hra má obrovský náboj, na Chudobina pálil Ward.

06:07
    Další protiútok Caroliny zakončuje do Holtbyho Faulk. Následuje Komerční přestávka.

06:14
    Po vhazování pálil nepřesně Liles.

06:58
    Staal našel před bránou Tlustého, který se i přes dvojité bránění dostal ke střele. Ta ale bohužel postrádala razanci.

07:28
    Niskanen vyhazuje na zakázané uvolnění.

07:54
    Johanssonův střelecký pokus sražen do hlediště Harrisonem.

08:40
    Washington se usadil v útočném pásmu, ke střele se však hráči Capitals nedostali.

09:04
    Chudobin zasahuje proti bekhendu Wilsona.

09:25
    Nestrašilova střela na bránu neprošla.

09:47
    Laich pálil z vrcholku kruhu, lapačka Chudobina byla na svém místě.

10:20
    Niskanenova střela sice mířila mimo, odrazila se však od zadního mantinelu přímo do Chudobina a od ruského gólmana málem do brány.

11:15
    Brooks Orpik trefil od modré pouze Nestrašila.

11:51
    Hosté jeli 3 na 2, přečíslení však nevyřešili dobře a střela Beagla neprošla ani na branku.

12:13
    Michal Jordán měl možnost odčinit svou chybu u inkasovaného gólu. Projel defenzivou Capitals až před bránu, kde však střílel pouze do Holtbyho.

12:37
    Máme tady první vyloučení. Alexander Sjomin (CAR) a Jason Chimera (WSH) shodně putují na trestnou lavici. Uvidíme hru 4 na 4.

13:28
    Ovečkinovu střelu vyrazil betonem jeho krajan Chudobin.

14:04
    Hainseymu přeskočil puk na modré hůl a mohl být nakonec ještě rád, že z toho nebyl brejk pro Capitals.

14:36
    Oba týmy jsou v plném počtu.

14:51
    Puk mizí na střídačce Hurricanes. Následuje vhazování ve středním pásmu.

15:20
    Tlustý se Staalem udrželi útočné pásmo a Carolina tlačí na bránu hostí.

15:54
    Nahození domácích končí v lapačce Holtbyho.

16:25
    Wardova střela k Chudobino neprošla.

16:45
    Andrej Nestrašil dnes hraje opravdu výborně. Opět dotěrným napadáním donutil hosty odevzdat puk.

17:55
    McClement se ke střele neproháčkoval.

18:38
    Chimera přimáčknutý na hrazení, což ocenili potleskem domácí fanoušci.

19:09
    Bäckstömovu nabídku zpoza brány Ovečkin nevyužil.

19:50
    Na druhé straně nahodil puk před bránu Hainsey, nikdo z jeho spoluhráčů se však ke kotouči nedostal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první části jsme sledovali fantastický hokej, který nastartoval již ve třetí minutě hostující Beagle, který po hrubce Michala Jordána dorazil Chimerovu střelu. Následně jsme mohli vidět obrovské příležitosti na obou stranách. Zásluhou skvělých zákroků na obou stranách je však zatím skóre pouze 0:1. O velké aktivitě a vyrovnanosti hovoří i počet střel z první části, který se zastavil na čísle 11:10. Druhá třetina začne přibližně v 02:03. Pokud bude alespoň z poloviny taková, jako ta první, máme se na co těšit.

20:01

20:35
    Wilsonovo nahození ze střední pásma přeletělo i tvrzené sklo. Buly ve středním pásmu.

20:54
    Střela Warda minula bránu Hurricanes.

21:37
    Tentokrát již Ward mířil přesně a Chudobin měl hodně co dělat aby jeho střelu alespoň vyrazil.

21:55
    Capitals mačkají svého soupeře, střela Johanssona letí těsně vedle.

22:30
    Riley Nash (CAR) podrazil za bránou Wilsona a Capitals budou mít přesilovku.

22:52
    Zákrok si však připisuje Holtby, kterého prověřil Dwyer.

23:10
    Hurricanes se zatím brání výborně a opět vyhazují puk až k bráně hostí.

23:28
    Další vyhození a půlka přesilovky je pryč.

23:52
    Capitals se poprvé usadili s pukem v pásmu, ke střele se však nedostali.

24:30
    První přesilovka zápasu končí pro Washington absolutním fiaskem.

25:04
    Skinnerova střela sražena mimo.

25:23
    Ani Skinner ani Staal si nyní na Holtbyho nepřišli.

26:05
    Liles střílí od modré mimo bránu Holtbyho.

26:50
    Sjomin si nyní pravděpodobně myslel, že hraje za ruskou reprezentaci a poslal do brejku Ovečkina, který ale otálel s přejetím modré a přišel ofsajd.

26:58
    Troy Brouwer se dostal ke střele od pravého mantinelu, jeho pokus likviduje vyrážečkou Chudobin.

27:45
    McClement si vyjel s pukem zpoza brány, mezi betony Holtbyho však mezírku nenašel.

28:16
    Jordán pálil do modré, jeho pokus ale neprošel houštinou těl před bránou.

28:44
    Na druhé straně rovněž od modré střílí Carlson, Chudobin zůstal pozorný.

29:00
    Capitals vyhazují přes všechny čáry.

29:40
    Tlustý ztratil puk a dopředu míří Bäckström.

30:10
    A byl to sám švédský útočník který nepříjemnou střelou potrápil Chudobina.

30:30
    Další pokus tentokrát z hole Ovečkina.

31:05
    Dwyer nyní na opačné straně kluziště prověřil Holtbyho.

31:47
    Nepřesná přihrávka Orpika znamená icing Capitals.

31:47
    Trenér Capitals Barry Trotz si nyní raději bere time-out, jelikož pětka Washingtonu je již dlouho na ledě a nemůže střídat.

32:01
    Lindholmova střela byla nepřesná.

32:30
    Chimerovo nahození s velkého úhlu prošlo brankovištěm pod překvapeným Chudobinem.

33:20
    Alznerova rána od modré proletěla těsně vedle levé tyče Chodbinovy svatyně.

33:54
    Hráči Caroliny nyní rozdali dva tvrdé hity za sebou a PNC aréna aplauduje.

34:20
    Orpikovu střelu tečoval Wilson jen nad bránu.

34:49
    Nicklas Bäckstöm se ocitl sám mezi kruhy, jeho střelu ale srazil mimo clonící Ovečkin.

35:40
    Schmidt od modré pálí vedle.

36:02
    Johanssonova střela mizí ve výstroji Chudobina.

36:41
    Latta z úhlu tentokrát Chudobina nepřekvapil.

37:21
    Eric Staal nahazuje puk před bránu, kde je však pozorný obránce Hillen.

38:20
    Střela Nashe neprošla k Holtbymu.

38:30
    Chudobin raději přidržel nahození Ovečkina.

38:46
    Hlavou na mantinel nepříjemně letěl Hainsey, rozhodčí vše viděl z blízka a faul nepíská.

39:24
    Vyloučení ale budou domácí. John- Michael Liles (CAN) odsedí dvě minuty právě za vražení na hrazení.

39:50
    Matt Niskanen od modré neprostřelil Chudobina.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I druhá třetina se odvíjela ve velice rychlém tempu a stejně jako první dějství dnešního zápasu byla velmi vyrovnaná. Ve třetí minutě měli hosté výhodu přesilovky. Své pověsti týmu s nejlepšími přesilovkami v celé NHL však vůbec nedostáli, jediná střela za celé dvě minuty navíc mířila na Holtbyho. Potvrdit dobrou statistiku z početních výhod budou však mít Capitals na začátku poslední třetiny, kterou Hurricanes začnou ve čtyrech. Střely v druhé třetině – 9:10. Třetí třetina začne přibližně v 02:57.

40:01

40:05
    Hurricanes vyhrávají úvodní buly a ukrojili cenné vteřiny z přesilovky hostí.

40:25
    Ovečkinova střela se odrazila před bránu Caroliny, Chudobin si však s nepříjemnou situací poradil.

40:48
    Na druhou stranu mířili do brejku domáci, Tlustý však dostal puk na paty.

41:25
    Ani druhá přesilovka Washingtonu branku nepřinesla.

41:32
    Hillenova střela končí v lapačce Chudobina.

42:40
    Gerbeho zadovka nenašla nikoho v červeném dresu.

42:52
    Rychlý přechod hostů zastavuje ofsajd.

43:19
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno. John- Michael Liles poslal puk na modrou, Jay Harrison našel mezi kruhy ALEXANDRA SJOMINA, který fantastickou střelou bekhendem poslal puk o břevno do brány a připsal si tak 500. bod v NHL.
    Alexander SJOMIN - 1:1

44:59
    Střelu od modré Faulka se neúspěšně snažil tečovat Nestrašil a puk si tak s přehledem našel Holtby.

45:58
    Hillen pálí od modré, Chudobin připraven.

46:21
    Lindholma v obrovské příležitosti neuvěřitelně vychytal Holtby.

47:20
    Nestrašila ubránil Carlson, který následně vyhazuje do středního pásma a hosté odjíždí střídat.

47:59
    Wardovo nahození míří mimo Chudobinu bránu.

48:35
    Jordán pod tlakem vyhazuje do středního pásma.

48:58
    Harrisonova střela nedělala Holtbymu problémy.

49:39
    Gerbe se tlačil do dorážky, k puku se ale nedostal.

49:58
    Střela domácích od modré letí těsně vedle.

50:42
    Hurricanes si zavařili ztrátou puku v obranném pásmu, střela Laiche letí mimo.

51:23
    A znovu Laich, tentokrát našel připravenou lapačku Chudobina.

51:35
    Puk po nahození Latty poskakoval v brankovišti domácích, Beagle ani Chimera ho však do brány nedotlačili.

52:50
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu.

53:40
    Gerbe nahodil puk před bránu Capitals, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

54:30
    Wilsonovu střelu srazil do ochranné sítě Liles. Následuje komerční přestávka a po ní buly před Chudobinem.

54:30
    Ovečkin okamžitě po buly prostřelil Chudobina, před tím již však zazněla píšťalka sudího za špatně odehrané buly.

55:22
    Nash ztratil puk v obranném pásmu, svou chybu však okamžitě napravil

55:58
    I druhý gól Capitals přichází po obrovské chybě. Tu vyrobil ve vlastním obranném pásmu Riley Nash, který nabídl puk do jízdy ERICU FEHROVI. Ten i přes faulujícího Jordána překonal perfektní kličkou do forhendu Chudobina. Bez asistence.
    Eric FEHR - 1:2

57:05
    Již tři minuty před koncem zkoušejí domácí hru bez brankáře.

57:15
    Laich vyváží puk do středního pásma, ke střele do prázdné klece se ale již nedostal.

57:19
    Ofsajd domácích a Chudobin je zpět v bráně.

57:40
    Domácí míří do útočného pásma a Chudobin na střídačku.

58:01
    Johansson vyhazuje puk do středního pásma.

58:25
    Střela od modré letí mimo.

58:40
    Hainseyho střelu vyráží Holtby.

59:02
    Alexander Sjomin ve velké šanci trefil pouze clonícího Orpika.

59:50
    Další útok domácích zastavuje ofsajd.

59:50
    Oddechový čas pro domácí.

59:59
    Vteřinu před koncem uvidíme buly ve středním pásmu a o vítězi je patrně rozhodnuto.

60:00

Velice vyrovnaný a atraktivní zápas nakonec rozhodly chyby domácích Hurricanes. Tu první vyrobil již ve třetí minutě Michal Jordán, který ztratil puk na útočné modré a následný brejk proměnil Jay Beagle. Domácí srovnali v poslední třetině, kdy dobrou spolupráci v útočném pásmu zakončil Alexander Sjomin. Rozhodující moment přišel čtyři minuty před koncem. Ve vlastním pásmu ztratil puk Nash, Eric Fehr se dostal až před Chudobina a bezchybnou kličkou zavěsil. Domácí v závěru zkusili hru v šesti. V největší šanci se ocitl Sjomin, hrdinou okamžiku se ale stal clonící Orpik, který vlastním tělem zastavil jeho střelu.

Michal Jordán (CAR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:20
    Andrej Nestrašil (CAR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:31
    Jiří Tlustý (CAR) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:11