Opava – SHK Hodonín 2:3 (kon.)
HK Opava
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
SHK Drtiči Hodonín
Pátek 05.12.2014, 18:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

Z Opavy je to pro dnešek vše. S konstatováním, že Opava prohrála nejtěsnějším možným rozdílem s Hodonínem v poměru 2:3, se loučíme. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký víkend. (20:13:59)

Třetí třetina už gól nenabídla, ačkoliv se dlouhou dobu hrálo prakticky jen na jednu bránu. Opava na svého soupeře tlačila, Kotvan ale předváděl fantastické zákroky a je tak hlavním strůjcem hodonínského úspěchu.

60:00

59:55
    Slezan se dostal do pásma, vzápětí ale přichází o kotouč. Je rozhodnuto.

59:25
    Hodonín je usazen před Šafránkem.

58:40
    Obrovská komplikace pro domácí. Za hákování jde ven Tůma, který kromě dvouminutového trestu vyfasoval také osobní desetiminutový. Opavským se toto rozhodnutí sudích hodně nelíbí.

58:37
    Puk se dostal ke zcela volnému Juráskovi, který definitivu odmítl a poslal střelu těsně mimo!

58:19
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

58:00
    Pokračuje se ve hře. Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky.

57:59
    Na ledě se přiostřuje. Peš se dostal do roztržky nejprve s Tůmou a posléze i s Tichým.

56:56
    Rozhodnout mohl v nepřehledné situaci před Šafránkem Kučera, domácí brankář se ale překonat nenechal. Opava drží stále naději na vyrovnání.

56:30
    Dělovka Škápika šla mimo.

56:11
    Mezi kruhy se ke kotouči dostal zcela volný Zapletal, jeho ránu ale Šafránek vyrazil.

55:51
    Nyní Slezané vyhazují. Minuta oslabení je pryč.

55:15
    Černý vyváží kotouč daleko od domácí svatyně.

54:51
    Vteřinu před návratem Pokorného je ze hry vykázán opavský Chalupa. Na Hodonínská čeká přesilovka a možnost si na chvíli odpočinout.

53:32
    Do samostatného brejku se jako blesk z čistého nebe dostal Milfait, Šafránek ale vykouzlil bravurní zákrok!

53:15
    Opět pálil Galvas, tentokrát od modré čáry. Neujala se ani tato rána.

53:07
    Z pravé strany si před Kotvana vybruslil Galvas, třetí trefu Opavy neobstaral.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 12. Svoboda (Tichý, Polok), 40. Polok – 6. Peš (Škápik), 15. Kučera (Špok, Sajdl), 26. Pokorný (Mika)

HK Opava: Šafránek (Plánovský) – Vrabel, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý L., Svoboda, Chalupa
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (Rozum) – Dufek, Zezula, Špok, Kučera, Tomi, Smetana, Pokorný, Škápik, Zapletal, Peš, Milfait, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba, Vanek, Mika, Polesný

Rozhodčí: Fiala – Ganger, Konvička