Zvolen – Žilina 2:1 (kon.) | Košice – Nitra 1:3 (kon.) | Piešťany – Banská Bystrica 2:6 (kon.)
Martin – Skalica 4:3 (kon.) | Trenčín – Poprad 3:1 (kon.)
HC Košice
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HK Nitra
sk Neděle 07.12.2014, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR)

Zápas je na konci, tri body putujú do Nitry. (19:12:42)

60:00
    Roman TOMÁNEK - 1:3

59:36
    Nitra dala gól!

Do prázdnej bránky puk napálil ROMAN TOMÁNEK. Asistencia: Dušan Milo.

59:23
    Hostia poslali puk iba na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude po pravici Lakosila, bránka Košíc je prázdna.

59:10
    Pokračuje sa v hre, vhadzuje sa pred Melicherčíkom.

59:10
    Oddychový čas domácich.

58:56
    Hostia ale nič také nepripúšťajú. Veľký boj na oboch stranách pokračuje a sekundy rýchlo plynú.

58:16
    Už-už to vyzeralo, že Košičania nebezpečnejšie zaútočia. Rachůnek zaviezol puk do pásma a domáci tím sa aspoň usadí v útoku.

57:50
    Čas plynie a na ľadovej ploche sa aktuálne nedeje nič zaujímavé. Hostia hrajú presne to čo potrebujú a s pukom na hokejkách sa držia v útočnej tretine.

56:37
    Domáci v plnom počte.

56:13
    Domáci hokejisti to robia skutočne veľmi dobre a bezproblémovo sa bránia. Aktuálni majstri Slovenska svojho súpera k strele nepúšťajú.

55:46
    Nitra síce drží puk v útočnej tretine, ale vôbec sa jej nedarí zakončiť. Najlepšia defenzíva v lige potvrdzuje svoje štatistiky.

55:10
    Nitra mohla navýšiť svoje vedenie! Spred bránky pálil z čistej šance Tománek, ale Melicherčíks a vyznamenal a jeho pokus zachytil.

54:37
    Košice sa budú brániť. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za pád pod nohy Šeda.

53:56
    Hostia mohli už v plnom počte navýšiť svoje vedenie! Po rýchlom prechode sa dostali do situácie dvoch proti jednému, v ktorej Pupák prihrával na Kuzmu, no ten bol od puku v poslednej chvíli dobre odstavený a nemohol vystreliť podľa svojich predstáv.

53:21
    Hostia v plnom počte.

52:49
    Nitra hrá vo štvorici. Hostia majú najťažšiu časť oslabenia za sebou a puk vyhadzujú cez všetky čiary.

52:32
    Košičania sa stále držia v útočnej tretine a snažia sa niečo vymyslieť. Opätovne to skúšal Štrbák, no bránku minul o niekoľko centimetrov.

52:02
    Košickí hokejisti sa takmer okamžite do pásma vrátili a pokúšajú sa tam niečo vymyslieť. Tvrdo pálil Štrbák, ale jeho pokus bol zrazený.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 17. Lapšanský (Hrnka) – 33. Nádašdi (Piačka), 49. Slovák (Bajtek, J. Ručkay), 60. Tománek (Milo)

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Štrbák, Cebák, Philipp, Jánošík, Šeda, Drgoň, Macejko – Rachůnek, Hrnka, Lapšanský – Jenčík, Bartoš, Hinďoš – Bartánus, Češík, Bicek – Sojčík, Chovan, Suja – Stupka
    HK Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, M. Novák, Bednár, Mezei, Milo, Kuzma – L. Novák, Stümpel, Tománek – Bajtek, Slovák, J. Ručkay – Pupák, Štefanka, Lelkeš – Piačka, D. König

Rozhodčí: Jonák, Müllner – Gajan, Smrek