Boston – Chicago 2:3 (kon.) | Buffalo – Calgary 4:3 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 4:1 (kon.)
Washington – Columbus 2:3 (po pr.) | Ottawa – Los Angeles 3:5 (kon.) | Tampa – Carolina 2:1 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 6:3 (kon.) | Arizona – Nashville 1:5 (kon.) | Colorado – Winnipeg 4:3 (2:0 po s.n.)

Martin Hanzal (ARI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:13
    Martin Erat (ARI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:55 (05:48:12)

1. James Neal (NSH) 1+1
    2. Pekka Rinne (NSH) 31 zák., 1 gól, 96,9%
    3. Mike Fisher (NSH) 1+1

Dnešní utkání sledovalo 10194 diváků.

Ve třetí třetině Coyotes tahali za kratší konec pomyslného provazu a na zvrat tak absolutně myslet nemohli. Naopak, Preds se ještě dvakrát prosadili, ve 43. minutě v pádu dorazil puk za čáru Jarnkrok a poté bruslí skóroval Olli Jokinen. Hosté tedy potvrdili, že letos patří k nejlepším týmům na Západě. To celek Arizony pokračuje ve svém trápení a prohrál už počtvrté v řadě.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:15, celkem – 32:38

60:00

59:23
    Vermettova střela skončila v lapačce Rinneho. Předtím to udělal výborně Boedker, který objel Ellise a v pádu zakončil bekhendem těsně vedle.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu.

58:31
    Hosté v přesilovce nikam nepospíchají. Vědí, že o dva body je už nic nepřipraví.

57:54
    Domácí vyhazují.

57:09
    Joe Vitale dalším vyloučeným hráčem Coyotes. Zasáhl vysokou holí Nystroma.

56:45
    Domácí jsou již kompletní, hokejisté Nashvillu svou šanci promrhali.

56:17
    Hanzal na ledě, domácí tedy ve čtyřech!

55:46
    Zbyněk Michálek dokázal zblokovat střelu a ještě stačil vyhodit.

55:27
    Ellis z voleje minul domácí klec.

54:44
    James Neal byl napaden obráncem Stonem a hosté budou hrát přesilovku 5 na 3!

54:29
    Domácím se podařilo vyhodit.

54:16
    Za držení je vyloučen domácí Martin Hanzal. Predátoři tak dostávají příležitost ještě navýšit skóre.

53:23
    Po nahození Jonese se k bekhendové dorážce dostal Neal, na Smithe si nepřišel.

52:29
    Predators jsou kompletní.

52:13
    Hosté opět vyhazují a zdá se, že oslabení s přehledem přežijí.

51:30
    Hráči Coyotes jsou v křeči, v přesilovce se nedokáží usadit ve své útočné třetině.

51:05
    Domácí se sami připravili o pásmo.

50:28
    Domácí budou hrát alespoň přesilovku. Erat byl totiž zahákován Ryanem Ellisem. Nyní ale přichází na řadu reklamní přestávka.

50:28
    Erat v útočném pásmu uvolnil Davida Mosse, jehož střelu zastavila tyčka! Rinne má i štěstí.

49:57
    Zakázané uvolnění Predátorů.

48:35
    Hosté ve třetí třetině utnuli jakýkoliv odpor soupeře a míří za dalším vítězstvím. Naopak Arizona zřejmě prohraje sedmý domácí zápas v řadě.
    Olli JOKINEN - 1:5

47:20
    Nashville právě vstřelil branku!
    A je asi definitivně hotovo! Wilsonovu nabídku usměrnil OLLI JOKINEN na branku bruslí a puk propadl Smithovi mezi betony. Šlo o spornou situaci, neboť Jokinen do kotouče evidentně kopl. Sudí si však ani nevyžádali poradu s videem a gól uznali. Asistence: Colin Wilson a Shea Weber.

46:58
    Smith musel likvidovat střely Josiho a Webera, Kojoti teď nevědí, kde jim hlava stojí.

44:56
    Domácí jsou po čtvrtém gólu v jejich síti úplně rozhozeni a jen se brání.
    Calle JARNKROK - 1:4

42:43
    Skvělou práci odvedl za brankou Gabriel Bourque, který tam vybojoval puk a dokázal ho nahrát CALLEMU JARNKROKOVI, který z levého kruhu napoprvé nepropálil Smithe. Bourqueova dorážka však prošla pod betony domácího brankáře, zastavila se před brankovou čarou a právě Jarnkrok kotouč v pádu uklidil na místo určení – 1:4. Asistence: Gabriel Bourque a Filip Forsberg.

42:26
    Hosté vyhodili na icing a raději si berou time-out.

42:14
    Ekman-Larsson ani Michálek neprostřelili pozorného Rinneho.

40:57
    Už po skončení oslabení řešil Rinne ošemetný závar před svou svatyní. Zvládl to a svůj tým podržel.

40:54
    Hosté jsou již v plném počtu.

40:22
    Střela Ekmana-Larssona z pravého kruhu byla zblokována.

40:01
    Domácí budou mít v úvodu třetí třetiny k dispozici ještě 53 sekund přesilové hry.

Třetí třetina začne přibližně v 5:01.

Ve druhé třetině jsme gól neviděli. Kojoti v ní byli střelecky aktivnější, ale se všemi jejich pokusy si poradil Pekka Rinne. Nejlepší zákrok si finský brankář schoval na 37. minutu, kdy vychytal ve vyložené šanci Yandleho. Domácí tak mají už jen 20 minut na to, aby skóre alespoň srovnali.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:9, celkem – 20:23

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    Po přihrávce Yandleho se do puku z první opřel Oliver Ekman-Larsson. Rinne má puk v klíně.

39:31
    Josi vyhodil kotouč až za branku Kojotů.

38:53
    Anton Volčenkov u mantinelu tak dlouho masíroval záda Hanzala, až mu byl odpískán faul. Domácí si zahrají přesilovku.

38:15
    Už se blíží závěr druhé třetiny. Zdá se, že hosté ji chtějí dohrát co nejdále od své branky.

36:56
    Na druhé straně se až mezi kruhy dostal Roman Josi a po jeho bekhendové střele musel Smith zasahovat levým betonem.

36:49
    Od modré pálil nejprve Yandle a po něm i Stone. Ani jeden netrefil prostor mezi tyčemi.

36:39
    Máme tu ještě jednu reklamní pauzu.

36:35
    Obrovskou šanci spálil Keith Yandle! Domácí bek si sjel před branku na křížnou přihrávku od spoluhráče, ovšem vypálil pouze do Rinneho, který se stačil bleskurychle přemístit.

36:09
    Domácí se dopustili icingu.

35:21
    Střela Stona až na Rinneho neprošla.

34:39
    Neal vypracoval šanci pro obránce Jonese, ten z mezikruží vypálil nad domácí klec.

34:14
    Už se opět hraje. Z pravé strany pálil Jarnkrok, Smith má puk v lapačce.

33:59
    Střelu Riedera ukryl Rinne ve své výstroji. Čas na reklamní přestávku.

33:25
    Protiútok Predátorů zakončoval bekhendovou střelou Jarnkrok, Smith vyráží.

33:02
    Domácí se snaží nasadit vyšší tempo a něco s nepříznivým stavem udělat.

32:13
    Boedker objel branku a nabil na střelu Michálkovi. Rinne vyrazil a ustál i následné dorážky domácích hráčů.

31:01
    Střely Webera a Josiho se neujaly a domácí tak vyrazili do rychlého protiútoku. Ani Rieder s Korpikoskim ovšem neuspěli.

30:38
    Zakázané uvolnění Coyotes.

30:07
    Utkání se přehouplo do své druhé poloviny, Preds stále drží vedení 1:3.

28:56
    Brankáře Smithe prověřil Jokinen, domácí gólman si připisuje úspěšný zákrok.

27:59
    Hosté v dalším postavení mimo hru.

27:12
    Yandle zavezl puk až před branku hostí, ale jeho spoluhráči z toho nic nevytěžili.

26:34
    Hra se nyní přelévala ze strany na stranu, tuto pasáž ukončil až Pekka Rinne, který puk chytil a podržel. Následuje reklamní přestávka.

25:24
    Ofsajd Nashvillu.

25:14
    Rána Neala neprošla až na Smitha.

24:35
    Rinne měl za brankou při rozehrávce těžkou úlohu. Nakonec to i pod tlakem zvládl.

24:09
    Hosté se dopustili icingu, hra se stěhuje před Rinneho.

23:30
    Z levé strany pálil Fisher, mířil nad.

23:14
    Bourqueho nahození Smith raději přidržel. Buly před brankou Coyotes.

22:00
    A mohlo to být o tři góly. Jokinen uvolnil zpětnou přihrávkou Josiho, který udělal pár kroků a poté hledal na vzdálenější tyči Jarnkroka, který nedokázal dostat puk do poloodkryté branky.

21:48
    Další rána Michálka, ta byla tentokrát sražena mimo.

21:17
    Od modré pálil Michálek, Rinne opět pozorný.

20:25
    Kojoti nastoupili do druhé třetiny s chutí a Rinne musel být pozorný. Nejprve cpal kotouč před branku Hanzal a Erat se dostal k zakončení. Poté pálil od modré Yandle a hostující gólman musel rychle zaklapnout mezírku mezi betony.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 4:06.

První vyhrání z kapsy vyhání. Přesně toto přísloví platilo v úvodním dějství pro Arizonu. Domácí se totiž ujali vedení už v 5. minutě přesilovkovým zásahem Vermetteho. Ovšem poté se již trefovali pouze Predátoři, kteří po brankách Fishera, Neala a Ellise vedou už 1:3. Nutno podotknout, že jde o vedení, které je naprosto zasloužené.

Střely na branku v 1. třetině – 8:14

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.
    Ryan ELLIS - 1:3

18:30
    Krásná a přitom jednoduchá akce Preds! James Neal se z levé strany dostal do útočného pásma a z kruhu poslal kotouč na zadní tyč, kde ho do prázdné klece pohodlně doklepl obránce RYAN ELLIS, který útok svého týmu příkladně podpořil. Asistence: James Neal a Mike Ribeiro.

17:55
    Nyní zahrozila třetí řada Arizony. Erat s Mossem se však gólově neprosadili

17:20
    Na ledě se teď neděje nic zajímavého. Po třech gólech tempo hodně opadlo.

16:29
    Hra je nyní docela kouskovaná. Ribeirovu přihrávku přebíral Neal v postavení mimo hru.

16:08
    A pro změnu icing Coyotes.

15:42
    Preds se dopustili zakázaného uvolnění.

14:58
    Domácí teď přitlačili soupeře do jeho obranného pásma. Pokusy Martinooka a Schlemka si však cestu do sítě nenašly.

14:22
    Hosté v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:06
    Hra přerušena a následuje tak další reklamní přestávka.

13:45
    James Neal obdržel přihrávku do jízdy a z levého kruhu chtěl vystřelit. V tom mu ale zabránil nekvalitní materiál – hůl se mu při nápřahu zlomila.

13:12
    Na střely v tuto chvíli vedou hosté z Nashvillu 7:10.

12:22
    Střelu Gagnera zastavil Rinne a podržel puk. Následuje reklamní přestávka.
    James NEAL - 1:2

11:06
    Přesně v momentě, kdy už Vermette naskakoval na led, se hosté trefují! Puk zavezl do útočného pásma Fisher a z pravé strany vystřelil. Smith kotouč vyrazil jen před sebe a dojíždějící JAMES NEAL ho pohotově dopravil za záda domácího brankáře. Asistence: Mike Fisher a Roman Josi.

10:50
    Teď už Kojoti vyhodili.

09:50
    Obrovské šance Predátorů! Po střelách Ribeira a Wilsona dorážel Ellis. Ani on však nedostal puk za ležícího Smithe.

09:06
    Vyloučení na straně domácích. Potrestán je střelec gólu Antoine Vermette za nedovolené bránění.
    Mike FISHER - 1:1

06:57
    Predátoři se trefují pouhou sekundu před skončením své početní výhody! Shea Weber poslal z pravé strany kotouč před brankoviště MIKE FISHER ho dopravil za záda Smithe. První trefa Fishera v sezóně. Asistence: Shea Weber a Filip Forsberg.

04:58
    Vyloučen je hráč Coyotes Ekman-Larsson za držení.
    Antoine VERMETTE - 1:0

04:11
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí přesilovku poměrně rychle využívají. ANTOINE VERMETTE se dostal ke kotouči na ose kruhů a z voleje ho napálil nad lapačku Rinneho. Asistence: Mikkel Boedker a Keith Yandle.

3:40
    Domácí si zahrají přesilovku. Shea Weber si přidržel Martina Erata.

00:01

Arizona Coyotes: Smith (Dubnyk) – Michálek, Ekman-Larsson, Stone, Yandle (A), Murphy, Schlemko – Doan (C), Vermette, Boedker – Korpikoski, Gagner, Rieder – Moss, Hanzal (A), Erat – Vitale, Chipchura, Martinook. Trenér: Dave Tippett

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Jones, Volčenkov, Ellis, Ekholm – Neal (A), Ribeiro, Forsberg – Smith, Fisher (A), Cullen – Jokinen, Jarnkrok, Wilson – Bourque, Roy, Nystrom. Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Hanson, Peel – Galloway, Gibbs.
    Hokejisté Coyotes na předzápasovém rozbruslení.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:
    Martin Hanzal (ARI) – 21 zápasů, 13 bodů (5+8)
    Martin Erat (ARI) – 28 zápasů, 12 bodů (5+8)
    Zbyněk Michálek (ARI) – 28 zápasů, 5 bodů (0+5)

Vzájemné zápasy:
    V této sezóně půjde o druhý vzájemný souboj těchto soupeřů. V tom prvním se radovali z vítězství 4:3 po nájezdech Predátoři, kteří i v součtu s loňským ročníkem porazili Kojoty třikrát v řadě.

Arizona Coyotes:
    Hokejisté Arizony se v letošní sezóně hodně trápí. Z 28 zápasů získali pouze 23 bodů a v tabulce Západní konference jim patří předposlední třinácté místo. Kojoti prohráli už tři zápasy v řadě a z posledních deseti duelů vyhráli pouze dva. Celek z Arizony sužuje také neproduktivní ofenziva, která je s 66 vstřelenými góly druhou nejhorší v konferenci.