Olomouc – Č. Budějovice 5:0 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 1:3 (kon.) | Havířov – Kladno 2:5 (kon.)
Vsetín – Písek 4:2 (kon.) | Liberec – Zlín 5:3 (kon.) | Poruba 2011 – PZ Kladno 3:1 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 6:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 1:0 (kon.) | Slavia – Hr. Králové 5:4 (kon.)
K. Vary – Třinec 0:2 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 6:5 (po pr.)
Piráti Chomutov
6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 12.12.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu

Piráti ve třetím dějství nejprve zvýšili svůj náskok, Vítkovice už stihly jen zkorigovat na konečných 2: ze svého pohledu. Hrdinou utkání je autor hattricku domácí útočník Josef Toman, který přidal i dvě asistence. Piráti se tak svému soupeři vzdálili na čtyři body. (19:33:18)

60:00

59:48
    Další buly před Šimečkem. Piráti na střídačce už slaví výhru boucháním hokejkami do mantinelu.

59:31
    Šimeček ukončil závar před svou brankou tím, že ukryl puk pod lapačkou.

58:45
    Josef Toman nejprve vystřelil sám, ale jeho pokus z horní strany olízl břevno, poté domácí útočník přihrál zcela volnému Tůmovi, který z levého kruhu trefil tyč.

58:32
    Jeden z vítkovických hráčů vystřelil z mezikruží, ale Strejc byl pozorný.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny a puk je v rohu obranného pásma Chomutova, kde se o něj bojuje.

57:43
    Ihned po vhazování si hostující gólman připisuje další zákrok a rozhodčí opět přerušují hru. Další buly v obraně Vítkovic.

57:39
    Z mezikruží vystřelil Hřebíček jen do hrudi Šimečka. Buly v obranném pásmu Vítkovic.

56:13
    Domácí zvládli tohle oslabení bravurně a jsou kompletní.

56:00
    A Piráti znovu vyhazují.

55:30
    Hostům se přesilová hra nedaří. Puk je znovu za jejich brankou.

54:54
    Piráti se brání velmi dobře. Vyhodili za vítkovickou branku a nyní se hosté provinili postavením mimo hru.

54:13
    Vítkovice mají další šanci na korekci skóre. Hlaváček (CHM) dostává dvě minuty za podražení, což se však vůbec nelíbí domácí lavičce, která reklamuje, že hráč zasáhl při zákroku nejprve puk.

54:06
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Spratek vypálil z pravého kruhu, Strejc puk neudržel a nejlépe se před brankou zorientoval JOSEF DANIELČÁK. Asistence: Daniel Spratek, Jakub Ďurčák.

53:46
    Vítkovice rozestavily přesilovkový vzorec. Rána Ďurčáka od modré však skončila na zadním mantinelu.

53:01
    Piráti krátce po buly vyhazují přes všechny čáry.

52:54
    Hřebíček (CHM) držel soupeře a odchází na trestnou lavici.

52:02
    Hosté hrají v plném počtu.

Libor Kult

Branky a nahrávky: 11. Polák (Tůma, J. Toman), 26. J. Toman (Tůma, Rindoš), 31. Rindoš (J. Toman), 33. J. Toman (Rindoš), 34. M. Svoboda (Lyszczarczyk, Polák), 48. J. Toman – 28. Danielčák (R. Toman, Gabrhelík), 55. Danielčák (Spratek, Ďurčák)

Piráti Chomutov: Alex Strejc – Lidák, Hlaváček, O. Dvořák, T. Běhula, D. Novák, A. Novák, Hajič – J. Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Túma, Rindoš, Hřebíček, Adámek
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Ďurčák, Čechman, Krčmář, Slíž – Franz, Raška, Malina, Maxner, R. Toman, Vondál, Bernát, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčák, Hartmann, Šala

Rozhodčí: Vojtěchovský – Kokrment, Buček