Slovensko U20 – Finsko U20 2:1 (kon.) | Česko U20 – Švýcarsko U20 2:5 (kon.) | Německo U20 – Kanada U20 0:4 (kon.)
Švýcarsko U20 – Rusko U20 0:7 (kon.)
Švýcarsko U20
0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Rusko U20
Neděle 28.12.2014, 23:00 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let

Dnešní zápas je u konce! Švýcarsko dostalo tvrdý direkt od Ruska a prohrálo 0:7!

Ze začátku byli aktivnější Švýcaři. V polovině první třetiny byl ale vyloučen Baltisberger a Rusové trestali. Tvrdou ranou od modré se prosadil Rušan Rafikov. Hned poté byl vyloučen Valijev, ale Švýcaři nabídnutou šanci nevyužili. Na konci třetiny přišel naprostý výpadek Švýcarska. Během jedné minuty se prosadil Alexandr Děrgačev a Pavel Buchněvič.

Ze začátku druhé třetiny měli k dispozici Švýcaři přesilovku 5 na 3, která trvala 20 sekund. Hosté se ale dobře bránili a Švýcarsko ji nevyužilo. Ve 28. minutě hala ztichla, Golyšev tvrdě narazil Phila Baltisbergera, který zůsal dlouhou dobu ležet na zemi. Musel být odnesen na nosítkách a snad bude v pořádku. Hra poté po delší pauze pokračovala. Švýcaři poté měli opět přesilovku 5 na 3. Do obrovské příležitosti se dostal Kevin Fiala, ale nedokázal trefit prázndou branku. Tak se ke konci třetiny prosadili Rusové. Po krásné přihrávce Goldobina se prosadil Sergej Tolčinskij a po něm i Alexandr Šarov.

Ve třetí třetině se spíše zápas dohrával, ale i tak jsme viděli dvě branky. Obě padly do sítě Švýcarska. Nejdříve se prosadil Vladislav Kameněv a o necelou minutu později se prosadil Vjačeslav Lešenko. Ke konci zápasu se snažili Švýcaři vstřelit alespoň čestnou branku, ale nebylo jim přáno. Luca Hischer trefil během jedné minuty dvě tyče!

Hvězdy zápasu !

Mirco Muller (SUI) – 0+0, 4 střely

Igor Šesťorkin (RUS) – 32 zásahů, úspěšnost zákroků 100 %!

Statistiky zápasu!

Střely na branku – 32 – 23
    Trestné minuty – 22 – 41
    Využité přesilovky – 0 – 2
    Nejvíce střel – Kevin Fiala – 5 střel, Sergej Toličnskij – 5 střel

To je z mé strany vše a u dalších zápasů juniorského mistrovství světa se těším brzy nashledanou! (01:42:22)

60:00

59:48
    Neuvěřitelné! Hischer trefil opět tyč!

59:17
    Hischer jel sám se Schmedlim proti Rafikovi, ale prvně jmenovaný trefil pouze tyč!

58:53
    Tentorkát pálil tvrdě Bučněvič, Waeber si ale s jeho střelou poradil.

58:38
    Střelu Barbaševa kryje Waeber.

58:20
    Rusové si ještě zahrají přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Michale Hugli za hákování.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu!

57:34
    Tolčinskij chtěl obehrát Harlachera, ale sám byl obrán Huglim.

56:46
    Šarov obkroužil branku Švýcarska a snažil se zakončit. Waeber byl na místě a vyrazil k dorážce se dostával Mamin, ale Waeber raději puk přikryl a přerušil hru.
    Sedm branek dnes vstřelili Rusové svému soupeři, na svědomí je mělo sedm různých střelců.

Vjačeslav LEŠENKO - 0:7

55:41
    !Rusko právě vstřelilo branku!
    0:7! Za svou brankou byl opět nedůrazný Fora, kterého o puk obral Bučněvič, který přihrál na Barbaševa a ten vybídl ke skórování VJAČESLAVA LEŠENKA, který nemohl minout! Asistence: Ivan Barbašev, Pavel Bučněvič.
    Vladislav KAMENĚV - 0:6

54:59
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A Rusko v zápětí přesilovku využívá! Nepřesně rozehrál Rathgeb za svou brankou a na brankovšti byl dostatečně důrazný VLADISLAV KAMENĚV, který dává na 0:6! Bez asistence.

54:57
    Goldobin je zpět na hřišti Rusko v plném počtu.

54:27
    Síly na ledě se vyrovnají. Za sekání si jde sednout na dvě minuty Luca Fazzini.

53:58
    Fiala vybízel k teči Fazziniho, ten ale puk nedokázal zasáhnout.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 12. Rafikov (Golyšev, Bučněvič), 19. Děrgačev (Bryncev), 20. Bučněvič (Barbašev, Rafikov), 36. Tolčinskij (Goldobin, Kameněv), 38. Šarov (Mamin), 55. Kameněv, 56. Lešenko (Bučněvič, Barbašev)

Švýcarsko U20: Descloux (od 40.Waeber) – Fora, Muller (A), Siegenthaler, Rathgeb (C), Harlacher, Baltisberger, Kindschi – Fuchs, Fazzini, Rod – Fiala (A), Malgin, Meier – Schweri, Wieser, Suter – Hugli, Hischier, Schmidli – Aeschlimann
    Rusko U20: Šesťorkin, Sorokin – Judin, Rafikov (A), Gavrikov (C), Valijev, Čerepanov, Bryncev, Pajgin, Provorov – Bučněvič (A), Barbašev, Leščenko – Mamin, Šarov, Brjukvin – Kameněv, Goldobin, Tolčinskij – Děrgačev, Fiščenko, Golyšev

Rozhodčí: Ohlund (SWE), Patafie (USA) – Ponomarjow (GER), Ritter (USA)