Slovensko U20 – Finsko U20 2:1 (kon.) | Česko U20 – Švýcarsko U20 2:5 (kon.) | Německo U20 – Kanada U20 0:4 (kon.)
Švýcarsko U20 – Rusko U20 0:7 (kon.)
Švýcarsko U20
0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Rusko U20
Neděle 28.12.2014, 23:00 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let

59:17
    Hischer jel sám se Schmedlim proti Rafikovi, ale prvně jmenovaný trefil pouze tyč!

58:20
    Rusové si ještě zahrají přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Michale Hugli za hákování.
    Vjačeslav LEŠENKO - 0:7

55:41
    !Rusko právě vstřelilo branku!
    0:7! Za svou brankou byl opět nedůrazný Fora, kterého o puk obral Bučněvič, který přihrál na Barbaševa a ten vybídl ke skórování VJAČESLAVA LEŠENKA, který nemohl minout! Asistence: Ivan Barbašev, Pavel Bučněvič.
    Vladislav KAMENĚV - 0:6

54:59
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A Rusko v zápětí přesilovku využívá! Nepřesně rozehrál Rathgeb za svou brankou a na brankovšti byl dostatečně důrazný VLADISLAV KAMENĚV, který dává na 0:6! Bez asistence.

54:27
    Síly na ledě se vyrovnají. Za sekání si jde sednout na dvě minuty Luca Fazzini.

52:57
    Švýcarsko si zahraje přesilovou hru! Za hákování je vyloučen Goldobin.

46:37
    Timo Meier předvedl nádhernou individuální akci, kdy se dostal až před Šesťorkina, ten si ale jeho střelu pohlídal a stále si drží čistý štít!

43:18
    Kameněv se prosmýkl kolem Švýcarských obránců a dostal se do zakočení, mířil ale těsně mimo branku Waebera.

39:03
    Hra se opět vyrovná! Na trestné lavici už sedí Tolčinskij za hákování.

37:59
    Za vyhození puku mimo hrací plochu míří na trestnou lavici Michael Fora. 20 sekund 5 na 3!
    Alexandr ŠAROV - 0:5

37:36
    5:0! Švýcaři ztratili ve střením pásmu puk, k němu se dostal ALEXANDR ŠAROV, který vymetl růžek branky Desclouxe! Asistence: Maxim Mamin.

36:20
    Ta ale neměla dlouhého trvání, neboť za tvrdý krosček na Gavrikova je vyloučen Kevin Fiala. Fiala navíc dostává osobní trest na deset minut! To je velká ztráta pro Švýcarsko!
    Sergej TOLČINSKIJ - 0:4

35:51
    Fiala vystřelil na Šesťorkina, který ránu chytil. Na brankovišti pak vznikla potyčka a vyloučen je Bučněvič na dvě minuty za hrubost. Další přesilovka pro Švýcarsko!

35:29
    A je to už 4:0! Krásná kombinace Ruska! Kameněv vybojoval v rohu hřiště puk poslal ho na Goldobina, který ještě vylepšil pozici pro SERGEJE TOLČINSKIJE, který poslal puk za Desclouxe! Asistence: Nikolaj Goldobin, Vladislav Kameněv.

32:48
    Do další obrovské šance se tlačil Malgin, který byl osamocen před Šesťorkinem, ale i tento pokus Ruský gólman chytil!

32:21
    Švýcaři vykombinovali Ruskou obranu a před prázdnou brankou byl po přihrávce Malgina Fiala, ale Šesťorkin předvedl úžasný zákrok!

31:52
    Švýcarsko bude hrát dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat více než minutu! Za podražení Fialy jde na trestnou Mamin.

28:06
    Anatolij Golyšev je dle očekávání vyloučen na pět minut plus do konce utkání!
    Baltisberger opouští halu a není to příjemný pohled. Doufejme, že nakonec bude v pořádku.

Barltisberger je za potlesku celé haly odvážen do útrob stadionu. Uvidíme, co přinesou vyšetření. Hodně štěstí Phile!

Baltisberger stále leží na ledě a jsou u něj týmový lékaři!

24:01
    Střelu Rathgeba tečoval Fazzini těsně mimo!

22:49
    Přesilovka pět na tři pro Švýcarsko! Na dvě minuty si jde sednout Rafikov!

21:02
    Přesilovka pro Švýcarsko! Vyloučen je Barbašev za vysokou hůl.
    Pavel BUCHNěVIČ - 0:3

19:38
    0:3! Výborný závěr Rusů! Ve středním pásmu nabral rychlost Barbašev, který přenechal puk PAVLU BUČNĚVIČOVI, který vymetl růžek branky Desclouxe! Asistence: Ivan Barbašev, Rušan Rafikov.
    Alexandr DĚRGAČEV - 0:2

18:26
    A je to už 0:2! Fiala ztratil ve středním pásmu puk, toho se zmocnil Bryncev, který jej přenechal ALEXANDRU DĚRGAČEVOVI, který se trefil přesně k tyči! Asistence: Alexandr Bryncev.

14:06
    Na modré se k odraženému puku dostal Harlacher, jehož střela prolétla těsně vedle!

11:45
    No ale hned po obdržené brance bude mít Švýcarsko přesilovku! Za pdoražení je vyloučen Valijev.
    Rušan RAFIKOV - 0:1

11:28
    Rusko přesilovku využívá! Golyšev nabil na modré RUŠANU RAFIKOVI, který tvrdou střelou nedal Desclouxovi šanci! Asistence: Anatolij Golyšev, Pavel Bučněvič.

10:18
    Za krosček na Čerepanova je vyloučen na dvě minuty Baltisberger.

07:57
    Judin se dostal do potyčky s Fialou a oba jsou vyloučeni na dvě minuty. Hra bude pokračovat ve čtyřech.

07:12
    Buchněvič s Bryncevem jeli dva na jednoho, ale prvně jmenovaný si neporadil ideálně s pukem a nechal ho za sebou!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 12. Rafikov (Golyšev, Bučněvič), 19. Děrgačev (Bryncev), 20. Bučněvič (Barbašev, Rafikov), 36. Tolčinskij (Goldobin, Kameněv), 38. Šarov (Mamin), 55. Kameněv, 56. Lešenko (Bučněvič, Barbašev)

Švýcarsko U20: Descloux (od 40.Waeber) – Fora, Muller (A), Siegenthaler, Rathgeb (C), Harlacher, Baltisberger, Kindschi – Fuchs, Fazzini, Rod – Fiala (A), Malgin, Meier – Schweri, Wieser, Suter – Hugli, Hischier, Schmidli – Aeschlimann
    Rusko U20: Šesťorkin, Sorokin – Judin, Rafikov (A), Gavrikov (C), Valijev, Čerepanov, Bryncev, Pajgin, Provorov – Bučněvič (A), Barbašev, Leščenko – Mamin, Šarov, Brjukvin – Kameněv, Goldobin, Tolčinskij – Děrgačev, Fiščenko, Golyšev

Rozhodčí: Ohlund (SWE), Patafie (USA) – Ponomarjow (GER), Ritter (USA)