Kometa Brno – Slavia 2:5 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Hr. Králové – Chomutov 7:2 (kon.)
PZ Kladno – Jihlava 0:9 (kon.) | HC Litvínov – Vsetín 5:0 (kon.) | Vítkovice – Liberec 5:4 (2:1 po s.n.)
Letňany – Olomouc 2:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Poruba 2011 8:1 (kon.) | Písek – Havířov 2:3 (kon.)
Třinec – Sparta 5:2 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Pardubice – K. Vary 1:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Vítkovice Ridera
5:4 (1:3, 1:0, 2:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 04.01.2015, 13:00 • MFH Ostrava • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Druhý zápas v roce 2015 sehrají starší dorostenci Vítkovic proti Bílým Tygrům, a to na ledě Multifunkční haly. Budeme svědky měření sil mezi čtvrtým a posledním, dvanáctým týmem tabulky, kterým jsou právě domácí.

Hostům, kterým se na začátku druhé části ELSD daří, vyšel i včerejší zápas, když v Třinci zvítězil 5:1. Dvě výhry se stejným skóre 5:3 si připsali ještě v prosinci nad týmy Zlína a brněnské Komety.

Oproti Severočechům mají Vítkovičtí na kontě jedno vítězství, když se jim podařilo zvítězit nad celkem Karlových Varů 3:1. Ve včerejším zápase proti pražské Spartě úspěšní nebyli, připsali si vysokou porážku 1:7.

V čele kanadského bodování HC Vítkovice Steel je s 51 body Vlastimil Malina (13+38). Nejlepším střelcem je s 18 góly Daniel Spratek (18+12). Nejvíce bodujícími obránci jsou pak s pěti body Petr Šendera, Jakub Ďurkáč a Ondřej Gabrhelík. Gólmanem s nejlepšími statistikami je pak Karel Šimeček – 3,08 GAA a procentuální úspěšností 90,42.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Bílých Tygrů je Dominik Lakatoš (18+21). Statistikám obráncům co do počtu nasbíraných bodů pak vládne Jakub Mečíř (3+12). Včerejší celé utkání odchytal v bráně Liberce Matěj Žajdlík, v němž si připsal 45 úspěšných zákroků, inkasoval jedinkrát.

HC Vítkovice Steel: Daňa (Kardinál) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Ďurkáč, Čechman, Slíž, Bartek – Franz, Raška, Malina, Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak, Hartmann, Šala

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Petruželka) – Klinger, Husa, Mečíř, Velechovský, Starosta – Šír, Rubeš, Wiencek, Solenský, Černý, Nezbeda, Jursa, Zachar, Chlum, Hylena, Bělohorský

Rozhodčí: R. Trombík – L. Barteček, R. Vengřín.

00:01

00:09
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se po vyhraném vhazování vydali do pásma a Matyáše Daňu v bráně domácích překonal tvrdou střelou zápěstím MAREK ZACHAR – 0:1. Asistence: Jakub Mečíř a Petr Wiencek.

01:00
    Hra je přerušena a Daňa si připsal první úspěšný zákrok.

01:20
    Liberečtí nadále v pásmu, na střelu však ještě nedošlo.

01:40
    Domácí se ve svém obranném pásmu zmocnili puku a vydali se vstříc bráně Bílých Tygrů, avšak zastavilo je postavení mimo hru.

02:10
    Sudí Trombík poprvé v utkání vylučuje, a to hned na pět minut a do konce utkání za naražení zezadu. Liberecký Jakub Husa zamířil do šaten, zatímco faulovaný Franz se jen těžce zvedá z ledu.

02:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí nabídnutou přesilovou hru využívají téměř ihned a skóre zápasu je opět vyrovnané. Od modré vypálil JAKUB ĎURKÁČ a puk si našel cestu až za záda Žajdlíka – 1:1. Asistence: Vlastimil Malina.

02:50
    Ostravané se usadili před Žajdlíkem a zahájili další přesilovkovou kombinaci.

03:10
    Střelu z pravého kruhu Slánského maskovaný muž Liberce viděl, a tak si s ní bez větších problémů poradil.

03:40
    Vítkovičtí nadále ve své útočné třetině.

04:30
    Liberečtí se osvobozují.

04:50
    Na konci rychlého přechodu přes modrou čáru stál Danielčak, jeho střela z mezikruží byla však ztečována do ochranné sítě.

05:35
    Před bránou tečovaný puk po Ďurkáčově pumelici od modré minul branku jen o pár čísel.

07:06
    Miroslav Hylena (LIB) odpyká trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

07:16
    Svižná střela Slánského ihned po vhazování si našla cestu do lapačky pozorného Žajdlíka.

07:33
    Sudí Trombík opět vylučuje a Liberec si taktéž zahraje pětiminutovou přesilovku. Za naražení zezadu je do konce zápasu vyloučen autor vítkovického gólu Jakub Ďurkáč. Pětiminutový trest odpykává Matouš Vondál.

08:20
    Vítkovičtí se osvobozují.

08:48
    Nyní se dokonce vítkovická čtveřice ocitla ve velké gólové příležitosti. Daniel Spratek docela trestuhodně minul zcela odkrytou klec.

09:06

09:10
    Liberečtí se nyní usadili před Daňou.

09:40
    Hosté nadále kombinují ve svém pásmu, Daňa pozorný.

10:22
    I tým Bílých Tygrů využívá nabídnutou pětiminutovou početní výhodu. Matyáše Daňu prostřelil po dlouhé kombinaci před jeho klecí MIROSLAV HYLENA – 1:2. Asistence: Radek Šír a Martin Starosta.

11:00
    Vítkovičtí drží puk daleko od své branky.

11:40
    Liberečtí se po chvíli ale opět přesunují před Daňu.

12:12
    Ondřej Gabrhleík je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Vítkovice budou hrát chvíli ve třech proti pěti hostujícím hráčům.

12:33
    Vítkovičtí ve čtyřech.

12:40
    Starostova tvrdá rána od modré nadělala Daňovi více starostí. Domácí brankář zakročil, ale poté přehled o puku ztratil.

13:30
    Hosté svírají Ostravany v pásmu, Daňa však nemusel dosud zasáhnout.

14:00
    Vítkovická unavená čtveřice se osvobozuje a Liberečtí spěchají za pukem, aby načali další akci.

14:12

15:15
    Daňa zůstal zcela osamocen proti MATOUŠI BĚLOHORSKÉMU, který si nikým nebráněn vybruslil zpoza branky a byl sto zakončit nad beton přesouvajícího se vítkovického brankáře – 1:3. Asistence: Tomáš Nezbeda a Adam Velechovský.

15:15
    V témže čase dochází ke střídání brankářů na straně Vítkovic. Klec opouští zklamaný Daňa, na jeho místo nastupuje Tomáš Kardinál.

16:00
    Vítkovičtí se v útočném pásmu dlouho neohřáli, jejich kombinaci uťal pozorný Mečíř.

16:40
    Kardinál si připsal první zákrok proti střele Nezbedy.

17:55
    Po střele Lukáše Slánského zvonila za zády Žajdlíka tyč.

18:40
    Na druhé straně přerušuje hru Kardinál po Šírově pokusu zápěstím.

19:30
    Hraje se převážně v obranném pásmu domácích, nyní pozornost Kardinála prověřil Rubeš. Vítkovický gólman bezpečně chytá.

19:50
    Na konci úvodní dvacetiminutovky se do šancí dostali Šala spolu s Tomanem. S jejich střelami, jež nebyly příliš nebezpečné, si Žajdlík poradil.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:45.

V první třetině měli navrch jednoznačně hráči tabulkově lépe postaveného Liberce, kteří se do vedení dostali hned po devíti sekundách hry. Vítkovice nezaostávají v bruslení, avšak jejich zbrklost je zastavuje v rozletu. Šance měli, dokonce opravdu velké, avšak nedokázali je proměnit tak, jako Bílí Tygři.

20:01

20:04
    Úvodní vhazování druhé části vyhráli domácí a vydávají se do útočného pásma.

20:20
    Žajdlík si připsal další úspěšný zásah, když vyrazil střelu Spratka.

20:45
    Na druhé straně kluziště se blýskl Kardinál, který betonem vyrazil velmi nebezpečnou střelu Marka Zachara.

21:10
    Liberecký Žajdlík přerušuje hru po pokusu Slánského.

21:50
    Dobře postavený Toman před brankou přijal Šalovu přihrávku, ale tváří tvář Žajdlíkovi zakončil jen do betonu. Neuspěl ani s dorážkou.

22:20
    Vítkovičtí nadále před Žajdlíkem, avšak ten tentokrát nemusel zasahovat.

23:00
    Další Kardinálův úspěšný zákrok, Vítkovičtí spěchají do útočné třetiny.

23:16
    Slánský se rozhodl v rychlé protiakci raději pro střelu, liberecký gólman ukryl puk v náručí.

24:20
    Domácí přidali na důrazu v osobních soubojích.

25:14
    Kardinál střelu Velechovského od modré čáry viděl a puk ukryl v nastavené lapačce.

25:48
    Ostravané se vymanili z krátkého sevření, přechod přes modrou byl sice kostrbatý, avšak následná kombinace už oku lahodila. Hartmann přihrál Tomanovi, který měl přehled a poslal puk křížem na MATĚJE ŠALU, kterému stačilo nastavit hůl. Puk doputoval do prázdné klece – 2:3. Asistence: Radim Toman a Ondřej Hartmann.

26:20
    Domácí ke střele Liberecké nepustili a sami se vydávají do útoku.

27:15
    Ani Vítkovickým se nyní nedařilo, Žajdlík nemusel zakročit.

28:14
    Po ztečované střele Starosty do ochranné sítě je hra přerušena.

29:15
    Ostravané dlouho čekali s rozehrávkou, do pásma se sice dostali, ale puk ihned získali do svého držení hosté.

29:59
    Do útočného pásma si podél levého mantinelu nabruslil Ondřej Černý a ač byl tísněn domácími beky, zakončit dokázal. Pozorný Tomáš Kardinál srazil betony k sobě a tak zamezil dalšímu inkasovanému gólu.

30:15
    Zakázané uvolnění domácích.

31:40
    Hra se pro úmyslný ofsajd Bílých Tygrů přesouvá do jejich obranné třetiny.

32:24
    Nyní bylo domácím horko, ve vítkovickém brankovišti to totiž po Rubešově nebezpečném pokusu hořelo. Pozorný Kardinál však dokázal zasáhnout a puk za vydatné pomoci obránců udržet před brankovou čárou.

34:03
    V samostatném úniku se ocitl Radek Šír, domácí gólman s ním dokázal bruslit, jeho kličku vystihl a puk polapil.

34:40
    Ve středním pásmu se puku ujal Spratek, vybruslil si do pásma, ale v příhodném momentu přihrál hráči Liberce, který si hokejkou poklepal o led.

34:50
    Ofsajd domácích.

35:40
    Kardinál si připsal v krátkém sledu další dva zákroky. Ihned po bully teď vypálil Bělohorský.

36:14
    Vítkovický gólman opět přerušuje hru.

36:56
    Vítkovický Bartek udržel po nepovedené Veřmiřovského střele puk v pásmu, avšak sám vypálil také jen do jednoho z libereckých bránících hráčů.

37:34
    Tomáš Kardinál opět v akci, tentokrát jeho pozornost vyzkoušel Filip Rubeš.

38:00
    Liberečtí zůstávají nadále v pásmu a ostřelují domácího brankáře. Ten tentokrát úspěšně zasáhl proti ráně Bělohorského.

38:10
    Po bully se puk dostal k Hylenovi, který si svou střelou na Kardinála rovněž nepřišel.

38:45
    Vítkovický Daniel Spratek nastřelil tyč.. už druhá tyčka domácích v utkáních.

39:01
    Běží poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:50
    Během ní se však na ledě nic zajímavého nestalo, Vítkovičtí sice útočili, ale Žajdlík zasahovat nemusel.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:31.

Hned v úvodu druhé třetiny bylo jasné, že domácí se jen tak nevzdají a na aktivitě přidali. Oproti předchozí části hry také přidali na důrazu v osobních soubojích a za svůj zlepšený výkon byli také odměněni vstřeleným kontaktním gólem, jehož autorem je Matěj Šala. Liberečtí zůstávají velmi nebezpeční, v závěru třetiny byli lepším mužstvem, ale Kardinál jim další branku ve vítkovické síti nepovolil.

40:01

40:10
    Boj o puk v pásmu nikoho vyhráli hosté a vydávají se před Kardinála.

40:50
    Ten však nemusel zasahovat, na druhé straně musel být Žajdlík pozorný.

41:50
    Hra probíhá ve středním pásmu.

42:06
    Nyní si však nahozením, které Žajdlík raději skryl pod lapačkou, vynutili domácí vhazování v útočné třetině.

42:23
    Toman byl v pásmu osamocen, tísněn domácími obránci, puk však dokázal udržet a přihrát na přijíždějícího Šalu. Jeho střelu však zmařil Velechovský.

43:10
    Na druhé straně kluziště puk doputoval k nikým nehlídanému Martinu Jursovi. Jeho střelu zápěstím s vypětím všech sil stačil Kardinál vyrazit.

44:39
    Vítkovický brankář předvedl další zákrok.

45:00
    Vítkovice se usadili v útočném pásmu, Žajdlík pozorný.

46:08
    Rychlou protiakci ve čtvrtý gól svého týmu proměnil MAREK ZACHAR, pro něhož je to druhá branka v dnešním utkání. Asistence: Martin Jursa a Samuel Solenský.

46:48
    Po dalším úspěšném zákroku se Kardinál zvedá z ledu s potížemi, ale vypadá to, že bude pokračovat.

46:48
    Hráčská lavice domácích si vybírá oddechový čas.

47:14
    Stupkův pokus Žajdlík bez problému chytá, hra přerušena.

47:47
    Další zákrok lapačkou, Žajdlík úspěšný proti střele Maliny z pravého kruhu.

48:15
    Příliš dlouhá rozehrávka domácích nenašla nikoho, ale zakázané uvolnění z toho není.

48:41
    To přichází až teď, icing zahráli Liberečtí.

49:12
    Vítkovičtí jsou před Žajdlíkem aktivní, z vyhozeného puku Velechovským je další zakázané uvolnění.

49:23
    Nyní se pro úmyslný ofsajd stěhuje hra před Kardinála.

49:50
    Gólman Ostravanů teď zůstal opět zcela sám proti dvojici hráčů týmu hostí. Nezbeda našel zpoza branky najíždějícího Solenského, jehož střelu z vrcholu pravého kruhu přesunující se Kardinál stihl polapit.

51:18
    Zachar nabral rychlost, přebruslil celé kluziště a dostal se i do zakončení. Kardinál si ale tyčku pohlídal.

52:15
    Icing Bílých Tygrů.

53:30
    Hra nyní plyne rychle, hraje se nahoru dolů a ani jeden z týmů není sto dostat se do šance.

54:44
    Po ztrátě puku ve středním pásmu zahrozil Zachar, bránicí Bartek však stál na správném místě, a tak Kardinál zasahovat nemusel.

55:24
    Domácí se opět dostávají do kontaktu, když se puku ujal MAREK ČECHMAN a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:4. Asistence: Vlastimil Malina a Daniel Spratek.

55:24
    Oddechový čas pro hosty.

56:06
    Při libereckých hráčích teď stálo i štěstí. Žajdlík za pomoci spoluhráčů dokázal po Malinově střele udržet puk před brankovou čárou, Spratek se k dorážce již nedostal.

56:49
    Po ztečované střele Gabrhelíka do chranné sítě se bude vhazovat po levici Žajdlíka.

56:58
    Domácí tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnávají díky přesné střele DAVIDA GŘESÍKA. Asistence: Lukáš Slánský.

57:48
    Po Stupkově nahození se Žajdlík rozhodl raději přerušit hru.

58:09
    Liberecká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

58:36
    Tým Bílých Tygrů opět přiložil pod kotlem, avšak Kardinál s obránci před sebou dokázali odolat. Následná střela Mečíře od pravého mantinelu zamířila mimo.

58:59
    Na druhé straně musel zakročit také Žajdlík.

59:20
    Kardinál úspěšný i proti tvrdé střele Šíra z levého kruhu.

59:35
    Postavení mimo hru Liberce.

60:00

Vítkovickým se v závěru třetí dvacetiminutovky podařilo vyrovnat zásluhou gólů Čechmana a Gřesíka, které od sebe dělila minuta a půl. Po krátké přestávce začne pětiminutové prodloužení.

60:01

60:21
    Žajdlíkovu pozornost prověřil střelou od pravého mantinelu Malina.

60:54
    Sudí Trombík po dlouhé době vylučuje. Dvě minuty za držení protihráče vyfasoval Ondřej Gabrhelík (VIT).

61:19
    Slížovi se podařilo puk vyhodit a Liberečtí začnou opět od své klece.

61:35
    Kardinál úspěšně zasáhl betonem proti ráně Starosty od modré čáry.

62:00
    Vítkovická obrana v čele s brankářem je v plné permanenci, hosté byli gólu velmi blízko, ale Kardinál dnes chytá velmi jistě.

62:54

63:50
    Po dvou minutách v obranném pásmu se vstříc Žajdlíkovi vydal Slánský, ke střele se však již nedostal.

64:20
    O půl minuty později však již Žajdlíkovu pozornost prověřil. Liberecký brankář vyrazil tvrdou střelu betonem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi dnešního zápasu nerozhodlo ani prodloužení, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy, jež začnou po úpravě ledu.

Samostatné nájezdy začnou Vítkovice.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Vlastimil Malina se rozhodl pro kličku do bekhendu a proměňuje – 1:0.

1. série
    1:0
    LIB: Solenský neproměňuje – 1:0.

2. série
    2:0
    VIT: Spratek naznačil kličku, ale poté vystřelil nad Žajdlíkovu vyrážečku – 2:0.

2. série
    2:1
    LIB: Marek Zachar svůj nájezd proměnil, když Kardinála vymíchal a puk poslal do branky mezi jeho betony – 2:1.

3. série
    2:1
    VIT: Slánský zvolil střelu, ale Žajdlík úspěšně zasáhl vyrážečkou – 2:1.

3. série
    2:1
    LIB: Bělohorský neproměňuje, Kardinál jeho záměr vystihl – 2:1.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Autorem vítězné branky je DANIEL SPRATEK.

Vítkovičtí ani po čtvrtém gólu Liberce ve zlepšeném výkonu nepolevili, dokázali vyrovnat a berou po včerejším nepovedeném utkání proti pražské Spartě dva body za výhru 5:4 po samostatných nájezdech. Za dnešní výhrou stojí také výborný výkon Kardinála, který domácí držel na dostřel v čase, kdy Liberečtí své soupeře přehrávali.

To je z Multifunkční haly v Ostravě-Zábřehu pro dnešek vše, extraligový program pokračuje v ČEZ ARÉNĚ, kde A-tým Vítkovic hraje proti celku Olomouce. Někdy příště opět napočtenou. (15:49:39)

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 3. Ďurkáč (Malina), 26. Šala (Toman, Hartmann), 56. Čechman (Malina, Spratek), 57. Gřesík (Slánský), rozh. náj. Spratek – 1. Zachar (Mečíř, Wiencek), 11. Hylena (Šír, Starosta), 16. Bělohorský (Nezbeda, Velechovský), 47. Zachar (Jursa, Solenský)