Kometa Brno – Slavia 2:5 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Hr. Králové – Chomutov 7:2 (kon.)
PZ Kladno – Jihlava 0:9 (kon.) | HC Litvínov – Vsetín 5:0 (kon.) | Vítkovice – Liberec 5:4 (2:1 po s.n.)
Letňany – Olomouc 2:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Poruba 2011 8:1 (kon.) | Písek – Havířov 2:3 (kon.)
Třinec – Sparta 5:2 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Pardubice – K. Vary 1:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Vítkovice Ridera
5:4 (1:3, 1:0, 2:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 04.01.2015, 13:00 • MFH Ostrava • Extraliga staršího dorostu

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Autorem vítězné branky je DANIEL SPRATEK.

60:54
    Sudí Trombík po dlouhé době vylučuje. Dvě minuty za držení protihráče vyfasoval Ondřej Gabrhelík (VIT).

56:58
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnávají díky přesné střele DAVIDA GŘESÍKA. Asistence: Lukáš Slánský.

56:06
    Při libereckých hráčích teď stálo i štěstí. Žajdlík za pomoci spoluhráčů dokázal po Malinově střele udržet puk před brankovou čárou, Spratek se k dorážce již nedostal.

55:24
    Domácí se opět dostávají do kontaktu, když se puku ujal MAREK ČECHMAN a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:4. Asistence: Vlastimil Malina a Daniel Spratek.

49:50
    Gólman Ostravanů teď zůstal opět zcela sám proti dvojici hráčů týmu hostí. Nezbeda našel zpoza branky najíždějícího Solenského, jehož střelu z vrcholu pravého kruhu přesunující se Kardinál stihl polapit.

46:08
    Liberec právě vstřelil branku!
    Rychlou protiakci ve čtvrtý gól svého týmu proměnil MAREK ZACHAR, pro něhož je to druhá branka v dnešním utkání. Asistence: Martin Jursa a Samuel Solenský.

43:10
    Na druhé straně kluziště puk doputoval k nikým nehlídanému Martinu Jursovi. Jeho střelu zápěstím s vypětím všech sil stačil Kardinál vyrazit.

38:45
    Vítkovický Daniel Spratek nastřelil tyč.. už druhá tyčka domácích v utkáních.

34:03
    V samostatném úniku se ocitl Radek Šír, domácí gólman s ním dokázal bruslit, jeho kličku vystihl a puk polapil.

32:24
    Nyní bylo domácím horko, ve vítkovickém brankovišti to totiž po Rubešově nebezpečném pokusu hořelo. Pozorný Kardinál však dokázal zasáhnout a puk za vydatné pomoci obránců udržet před brankovou čárou.

25:48
    Ostravané se vymanili z krátkého sevření, přechod přes modrou byl sice kostrbatý, avšak následná kombinace už oku lahodila. Hartmann přihrál Tomanovi, který měl přehled a poslal puk křížem na MATĚJE ŠALU, kterému stačilo nastavit hůl. Puk doputoval do prázdné klece – 2:3. Asistence: Radim Toman a Ondřej Hartmann.

21:50
    Dobře postavený Toman před brankou přijal Šalovu přihrávku, ale tváří tvář Žajdlíkovi zakončil jen do betonu. Neuspěl ani s dorážkou.

17:55
    Po střele Lukáše Slánského zvonila za zády Žajdlíka tyč.

15:15
    Daňa zůstal zcela osamocen proti MATOUŠI BĚLOHORSKÉMU, který si nikým nebráněn vybruslil zpoza branky a byl sto zakončit nad beton přesouvajícího se vítkovického brankáře – 1:3. Asistence: Tomáš Nezbeda a Adam Velechovský.

12:12
    Ondřej Gabrhleík je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Vítkovice budou hrát chvíli ve třech proti pěti hostujícím hráčům.

10:22
    I tým Bílých Tygrů využívá nabídnutou pětiminutovou početní výhodu. Matyáše Daňu prostřelil po dlouhé kombinaci před jeho klecí MIROSLAV HYLENA – 1:2. Asistence: Radek Šír a Martin Starosta.

07:33
    Sudí Trombík opět vylučuje a Liberec si taktéž zahraje pětiminutovou přesilovku. Za naražení zezadu je do konce zápasu vyloučen autor vítkovického gólu Jakub Ďurkáč. Pětiminutový trest odpykává Matouš Vondál.

07:06
    Miroslav Hylena (LIB) odpyká trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

02:23
    Domácí nabídnutou přesilovou hru využívají téměř ihned a skóre zápasu je opět vyrovnané. Od modré vypálil JAKUB ĎURKÁČ a puk si našel cestu až za záda Žajdlíka – 1:1. Asistence: Vlastimil Malina.

02:10
    Sudí Trombík poprvé v utkání vylučuje, a to hned na pět minut a do konce utkání za naražení zezadu. Liberecký Jakub Husa zamířil do šaten, zatímco faulovaný Franz se jen těžce zvedá z ledu.

00:09
    Hosté se po vyhraném vhazování vydali do pásma a Matyáše Daňu v bráně domácích překonal tvrdou střelou zápěstím MAREK ZACHAR – 0:1. Asistence: Jakub Mečíř a Petr Wiencek.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 3. Ďurkáč (Malina), 26. Šala (Toman, Hartmann), 56. Čechman (Malina, Spratek), 57. Gřesík (Slánský), rozh. náj. Spratek – 1. Zachar (Mečíř, Wiencek), 11. Hylena (Šír, Starosta), 16. Bělohorský (Nezbeda, Velechovský), 47. Zachar (Jursa, Solenský)