USA – Rusko 7:1 (kon.) | Švýcarsko – Japonsko 2:1 (kon.) | Rusko – Finsko 4:3 (kon.)
Švýcarsko
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Japonsko
Pátek 09.01.2015, 18:00 • Harborcenter, Buffalo (USA) • Mistrovství světa žen do 18 let

Dnešní program v Harborcentru pokračuje ještě dalšími dvěma zápasy, od 21:30 si to v prvním čtvrtfinále proti sobě rozdají osmnáctky Ruska a Finska! (20:03:09)

Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

Švýcarsko - 4 (19)
    Japonsko – 10 (24)

První střetnutí o udržení je za námi, Švýcarky se radují z těsného vítězství 2:1, které se zejména ve třetí třetině nerodilo vůbec jednoduchým způsobem. Japonky mají den na odpočinek, po němž se musí pokusit vyhrát následující dva zápasy.

Nejlepšími hráčkami zápasu byly vyhlášeny ze švýcarské strany Tess Allemannová, na straně poražených byla vybrána Runasa Sanová.

60:00

59:47
    Japonkám se však v nejdůležitější moment zápasu nedaří vymanit z vlastní obranné třetiny, dnes to již nestihnou.

59:03
    Ještě před tím si japonský kouč vyžádal oddechový čas! Brankářka Tonosakiová však musí zůstat ve svém brankovišti!

59:03
    Puk vylétl po sražené přihrávce na japonskou střídačku, buly se bude konat ve střední třetině.

58:13
    Švýcarky se ubránily, Quennecová je zpět na ledové ploše. Čas na vyrovnání se Japonkám velmi krátí.

57:44
    Další japonskou akci ukončuje postavení mimo hru.

57:11
    Zatím to však není z japonské strany úplně ideální, Švýcarky skvěle brání přechod přes střední třetinu.

56:33
    Japonsko je v pěti a startuje svoji početní výhodu. Dočkáme se vyrovnání?

56:13
    Tak to by mohla být šance pro Japonky! Kaleigh Quennecová (SUI) obdržela za vražení na hrazení dvouminutový trest, za dvacet vteřin budou hrát Japonky přesilovou hru!

55:46
    Ke střele se tentokrát dostala Mijazakiová, Brandliová její pokus dokázala sebrat v poklidu lapačkou. Japonky se ale udržely v útočné třetině.

55:11
    Švýcarky se v přesilové hře nikam netlačí a spíše se snaží neudělat zbytečnou chybu ve vlastním obranném pásmu. Tuto taktiku zatím plní na výbornou.

54:33
    Velká nepříjemnost pro japonské mužstvo, za nedovolené bránění je vyloučení Jošino Enomotová (JPN).

54:11
    Quennecová evidentně podrazila ve velké šanci Tokovou, rozhodčí ale vylučovat nehodlají. Japonky stále pokračují v obří snaze o vyrovnání.

53:51
    Švýcarky se stále nemohou vymanit z nepříjemného sevření soupeře, poslední minuty jednoznačně patří japonskému celku.

53:09
    Ran Hinataová zkusila štěstí z pravého kruhu bekhendem, puk poskakoval po výstroji Brandliové. Švýcarská brankářka ho ale nakonec dokázala včas zkrotit!

51:47
    Toková připravila puk ideálně na střelu Sakamotové, její pokus ale vzdálenější tyč minul o pořádný kus. Švýcarsko si zase na chvíli oddychne.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 10. S. Müllerová (Gianettoniová), 27. A. Müllerová (Allemannová) – 6. Mijazakiová

Švýcarsko: Brandliová (Bolingerová) – Gianettoniová, Sigristová, Huwilerová, Gremaudová, Wetliová, Weissová, Hanggiová, Minderová – Allemannová, Quennecová, A. Müllerová – Ruediová, J. Müllerová, Zimmermannová – Enzlerová, Ryhnerová, Schlegelová – Brunnerová, S. Müllerová, Ryserová. Trenér: Andrea Kroniová.
    Japonsko: Tonosakiová (Kondová) – Sekiová, Šigaová, Takenakaová, K. Otaová, Sugimotová, Sonodaová, Itová, Sakuraiová – Mijazakiová, Toková, Sakamotová – A. Otaová, Nišiová, Enomotová – Cukimotová, Hinataová, Sanová – Miuraová, Otakiová, Išidaová. Trenér: Jošifumi Fujisawa.

Rozhodčí: Cugliettaová (Velká Británie) – Lee (Jižní Korea), Strattonová (Kanada)