Havířov – Warriors Brno 0:1 (po pr.) | Chomutov – Hr. Králové 4:1 (kon.)
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Královští lvi Hradec Králové
Čtvrtek 15.01.2015, 17:30 • SD ARÉNA • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý čtvrteční podvečer dámy a pánové. Vítám vás u sledování zápasu nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu. Na ledě SD Arény se dnes představí celky Chomutova a Hradce Králové. Půjde tak o souboj druhého s první týmem aktuální tabulky.

Mladí Piráti vstoupili do nového roku skvěle. Nejprve si poradili s vrstevníky s Plzně (0:6). Poté doma smetli pražskou Spartu (8:1) a v neděli nedali žádnou šanci Pardubicím. Z ledu toho východočeského družstva si přivezl výhru 10:0!

Nejproduktivnějším mužem chomutovské družiny je Jan Svoboda, který dosud nastřádal 18 bodů za 4 góly a 14 nahrávek. Díky tomu vede tabulku nahrávačů. Hned za vedoucím mužem je v pirátském bodování Tomáš Koblížek, jenž má na svém kontě 9 branek a 5 nahrávek. Brankářská jistota Chomutovských se skrývá v Dominiku Pavlátovi. Jeho procentuální úspěšnost je na 93,59%.

Mladším dorostencům Hradce letošní ročník vychází, jak již bylo zmíněno jedná se o lídra nadstavbové tabulky. V kalendářním roce 2015 nepoznali hořkost porážky. Nejprve si poradili se Slavií (7:4), poté přehráli v derby Pardubice (3:2sn) a v nedělním zápase zvítězili na ledě Plzně (2:3).

Produktivita Královských lvů má dva vedoucí muže. Prvním z nich je Václav Maršík, který má na svém kontě 6 branek a 7 nahrávek. Jeho spoluhráč Filip Jirásek má totožnou bodovou bilanci na svém kontě. V brankovišti se střídá dvojice Tomáš Vomáčka a Štěpán Kouba. Prvně jmenovaný má procentuální úspěšnost zákroků na 97,30%.

Piráti Chomutov: Pavlát – Buchtela, Jírovec "A", Bukač "C", Seemann, Studený, Zeman, Jarý, Záruba – Baier, J. Svoboda "A", Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, Koblížek, Ouřada.

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka – Lelek, Voňka, Pohl, Muška, Gašpar "A", Šalda "A", Jonáš – Kellner, Hladík, Jakubec, Pažourek, Růta, Havelec, Jirásek "C", Dvořák, Hašek, Mazura, Maršík, Síla.

Rozhodčí: Vyštejn – Folk, Ptáček.

Oba celky jsou už na hrací ploše a probíhájí tradiční zdravice. Zápas začne za pár okamžiků.

00:01

00:02
    Úvodní buly získali domácí, kteří započali první útok.

01:11
    Piráti právě vstřelili branku!
    MICHAL STÍNIL se dostal v rychlém brejku za hostující obranu a střelou na vyrážečku překonává Vomáčku. Asistence: Richard Záruba a Petr Chlán.

01:41
    Vomáčka musel zasáhnou proti dalšímu pokusu domácích forvardů.

01:53
    Ofsajd Hradce Králové.

02:09
    Buchtela se dostal ke střele z první ale jeho pokus skončil pouze na holi soupeře.

02:37
    Chomutovští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

02:48
    Gaspar vyzkoušel po buly pozornost Pavláta.

03:32
    Po Jonášově střele příklepem se nedostal k zakončení Hladík.

03:58
    Piráti získali buly před hradeckým brankářem Vomáčkou.

04:40
    Maršík hrál, takže je pískán úmyslný ofsajd hostů.

04:48
    Po Svobodově buly se dostal k nepříliš razantní střele Buchtela.

05:08
    V zápětí se Královští lvi usadili v okolí domácí branky, ale vytěžili z toho jen nepřesný pokus.

05:46
    Svoboda přijal přihrávku na útočné modré, avšak přes Šaldu nepřešel a jeho akce skončila.

06:28
    Vomáčka přikryl kotouč před dojíždějícím Jakubem Veselým. Vhazuje se po pravé ruce hradeckého brankáře.

07:07
    Domácí snaha je přerušena pro ofsajdové postavení.

07:50
    Svoboda vystihl hradeckou rozehrávku a přihrál kotouč na Lauko, jehož střelu tahem vyrazil brankář Vomáčka do rohu hřiště.

08:46
    Hnídkova střela z mezikruží skončila v lapačce Vomáčky. Následuje buly po pravici brankáře Hradce Králové.

09:48
    Hradec na chvilku sevřel domácí v jejich pásmu. Piráti se osvobodili vyhozením na zakázané uvolnění.

10:26
    Pavlát ukryl puk vystřelený z hradecké hokejky ve své lapačce. Vhazuje se po levé ruce domácího gólmana.

10:58
    Maršíkův pokus skončil v rukavice Pavláta, jenže je pískán ofsajd, takže se hra stěhuje do středního pásma.

11:42
    Hradečtí dobrým forčekingem získali kotouč, jenže k zakočení se nedostali, přesto jejich obléhání domácí svatyně pokračuje.

12:52
    Piráti nyní předvedli několik nepřesných přihrávek, z čehož těžili získáním kotouče hosté. Pavlát ale zasahovat nemusel.

13:26
    Buly před brankou Hradce.

14:01
    Gasparova střela nenadělal Pavlátovy větší problémy, přesto se vhazuje před domácí brankou.

14:45
    Veselý díky dobrému napadání udržel snahu hradeckých v jejich obranném pásmu.

15:43
    ONDŘEJ BUCHTELA se ocitl sám v mezikruží a střelou na vzdálenější tyč poslal Piráty do dvoubrankového vedení. Asistence: Jakub Lauko a Jan Svoboda.

16:25
    Hráči Královských lvů posílají kotouč na zakázané uvolnění.

17:10
    Milan Breczko přijal kotouč na modré a následnou kličkou se o pásmo připravil.

17:33
    Lauko předložil kotouč Janu Svobodovi, proti jehož pokus zasáhl Vomáčka.

18:09
    Prvním vyloučeným v zápase je Richard Záruba (CHM), který dostává dvě minuty za podražení.

18:16
    Chomutov poslal kotouč po mantinelu do střední třetiny.

18:51
    Do střely Pohla padl domácí kapitán Bukač a puk ztečoval mimo nebezpečnou zónu.

19:01
    Začala poslední minuty v první třetině.

19:39
    Lauko získal pro Piráty cenné vteřinky, neboť se dostal s kotoučem do hradeckého obranného pásma.

19:57
    V závěru se ještě bude vhazovat před Pavlátem.

20:00

Piráti vedou po první třetině zaslouženým dvougólovým vedením. O to se zasloužili Michal Stínil s Ondřejem Buchtelou. Druhé dějství začne přibližně za 14 minut.

21:04
    Po Stínilově zadovce se dostal k puku Jaroš, jenže jeho pokus nebyl příliš razantní.

23:00
    Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, jenže zatím se jím přílíš nepodařilo zaměstnant brankáře Pavláta.

24:28
    Jirásek nezachytil přihrávku a puk končí na zakázaném uvolnění.

24:41
    A opět kotouč míří přes všechny čáry.

25:29
    Jírovcovu střelu od modré čáry sevřel Vomáčka do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

25:44
    Seemanovu střelu opět kryje s drobnými problémy brankář Královských lvů.

26:17
    Střela Síly byla zblokována domácím obráncem.

27:00
    Nejprve se dostal k lehkému zakončení Stínil ale nebyl úspěšný. Vzápětí přihrál na Chlána, jenže ten trefil pouze boční síťku hradecké branky.

28:37
    Po Koblížkově nahození získali Piráti útočnou třetinu. Bekhendová střela Seemanna nemířila přesně.

29:14
    Vomáčka kryje puk před dojíždějícími hráči Chomutova.

30:33
    Bukač byl dohrán v útočné třetině a jeho akce tak skončila. Domácí kapitán odjíždí na střídačku.

31:00
    Icing Pirátů.

31:52
    Pavlát viděl střelu Mušky a puk ukryl ve své lapačce.

32:13
    Rozhodčí přerušil hru, neboť v obranné třetině Pirátů leží jeden z domácích.

32:13
    Tím zraněným je Ondřej Buchtela, který byl odvezen za pomoci spoluhráčů. Vypadá to na zásah do oblasti kolena.

33:14
    Pavlát drží puk před Haškem.

33:50
    Petr Chlán trefil boční síťku Vomáčkovy branky.

34:20
    Domácí zadák promáchl a před Pavláta se dostal Jirásek, ale domácího brankáře nepřelstil.

34:36
    Pavlát opět zneškodnil pokusy hradeckých hokejistů a drží svému týmu vedení.

35:48
    Lauko poslal přihrávku na Svobodu pod hokejkou posledního obránce. Domácí forvard ale nepřekonal Vomáčku.

36:38
    Bukačova střela od modré čáry skončila v rukavici hradeckého brankáře.

36:46
    Ofsajd Chomutovských.

37:28
    Pavlát viděl střelu Dvořáka a pokus hradeckého útočníka bezepčně kryje. Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

38:00
    Po Bukačově střele zazvonila konstrukce branky.

38:40
    Seemannovu střelu po ledě kryje brankář hostů.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuty hry ve druhé třetině.

39:33
    Stínil se proháčkoval až ke střele, která trefila pouze Vomáčkovy betony.

40:00

40:01

40:14
    Hradečtí začínají třetí třetinu zakázaným uvolněním.

40:21
    Buchtelova dělovka míří těsně vedle hostující branky.

41:02
    Na trestnou lavici míří Miroslav Havelec (HKR), jenž podrazil Buchtelu.

41:42
    Královští lvi se osvobozují.

41:55
    Chomutovští si zahrají dvojnásobnou přesilovku. Vyloučeným je Kryštof Pažourek – 2 minuty z hákování.

42:26
    Svoboda nabil Buchtelovi, jehož jedovatou ránu Vomáčka kryje.

43:02
    Havelec je zpátky ve hře, Hradec je ve čtyřech.

43:49
    Poměr sil na ledě se na chvilku srovná. Na dvě minuty si jde sednout Petr Chlán (CHM) – 2 minuty za podražení.

43:55
    Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilovka.

44:10
    Píská se hradecký ofsajd.

44:32
    Černá guma míří až k brance Královských lvů.

45:14
    Jan Svoboda vystihl rozehrávku a dostal se za bránící hráče a byl Muškou hákován. Hlavní rozhodčí nařizuje trestné střílení.

45:14
    Chomutovský útočník přibrzdil a rychlou střelou trefil pouze pravou tyčku Vomáčkovy branky.

45:40
    Piráti opět posílají kotouč až k Vomáčkovi.

45:49

45:58
    Zakázané uvolnění domácího družstva.

46:05
    Síla se dostal k zakončení ale trefil pouze připraveného Pavláta.

46:49
    Útok Hradeckých zastavil úmyslný ofsajd. Hra se tak stěhuje před Vomáčku.

47:04
    Kryštof Pažoutek se prosmýkl kolem mantinelu až do střelecké pozice. Z levého kruhu trefil vzdálenější tyč Pavlátovy branky.

48:10
    Svoboda hledal přihrávkou o zadní hrazení najíždějícího Koblížka, jenže nepřesně.

49:00
    Piráti nyní na chvíli uzavřeli Hradecké v jejich třetině.

49:40
    Pavlát jistě přikryl puk před Dvořákem.

49:46
    Gasparovu střelu kryje Pavlát.

50:11
    Dvořák získal na domácí bekovi kotouč, ale vše bylo marné, píská se ofsajd.

50:24
    Piráti posílají kotouč do střední třetiny.

51:02
    Hráčská lavice Hradce špatně střídala. Na ledě se v jednu chvíli ocitlo šest hráčů. Dvouminutový trest odpyká Jakub Hašek.

51:11
    Stínil připravil kotouč Bukačovi, který ale trefuje připraveného Vomáčku.

51:17
    Zárubova tvrdá střela míří mimo tři tyče.

51:56
    RICHARD ZÁRUBA dostal střílenou přihrávku od Stínila a pokusem mezi brankářovy betony zvyšuje již na 3:0. Asistence: Michal Stínil a Petr Chlán.

52:49
    Jírovcův pokus skryl Vomáčka. Vhazuje se po jeho pravici.

53:23
    Buchtelovu střelu vyrazil Vomáčka do míst kde stála skrumáž těl, žádný z hráčů se ale puku nedotkl.

54:12
    Pavlát jistým zákrokem vyráží pokus Gaspara a vzápětí ukrývá kotouč do své moci.

55:02
    Chomutovský brankář kryje další pokus hradeckého celku. Vhazuje se po jeho levé ruce.

55:19
    Veselý se probíjel do útočné šance, ale byl od puku odstaven.

56:00
    Hradec to zkouší v šesti.

56:12
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tento tah se hostům vyplácí. JAKUB MATUŠKA prostřeluje Pavláta pokusem od kruhu po přihrávce Dvořáka. Asistence: Jaroslav Dvořák.

57:00
    Vomáčka míří opět na střídačku.

57:21
    Chomutovští posílají puk do středního pásma.

57:33
    Ofsajd Hradce Králové. Vomáčka opět míří ke své kleci.

57:59
    Po přihrávce Koblížka přestřeluje hradeckou branku Jan Svoboda.

58:13
    Hra se stěhuje před Pavláta. Hradec opět s prázdnou klecí.

58:41
    Rozhodčí nyní přerušil akci Hradce Králové, kvůli přihrávce rukou.

59:01
    Začala nám poslední minuta třetího dějství.

59:20
    Puk opustil hrací plochu, vhazuje se před Pavlátem.

59:45
    Buchtela poslal kotouč do sítě, jenže sudí trefu neuznávají pro ofsajd.

59:58
    Tak přeci jen se domácí dočkali. V samotném závěru se poslal kotouč do prázdné klece JAN SVOBODA. Asistence: Daniel Bukač a Jakub Lauko.

60:00

Piráti porazili vedoucí tým z Hradce Králové 4:1. Ve třetí třetině navýšili chomutovské vedení Záruba se Svobodou. Úspěšným střelcem Královských lvů byl dnes Muška. Toto je ode mě vše, zase někdy u mládežnického hokeje v Chomutově napočtenou. (19:46:47)

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 2. Stínil (Záruba, Chlán), 16. Buchtela (Lauko, J.Svoboda), 52. Záruba (Stínil, Chlán), 60. J.Svoboda (Bukač, Lauko) – 57. Muška (Dvořák)

Rozhodčí: Vyštejn – Folk, Ptáček